Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės

Vygantas Malinauskas. „Tik nesakykit, kad dienos pabaigoje tai dar labiau nepaskatins rasizmo“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 10 d. 2:19

17     

    

Vygantas Malinauskas. „Tik nesakykit, kad dienos pabaigoje tai dar labiau nepaskatins rasizmo“

Riaušininkai ir juos tiesiogiai ar netiesiogiai palaikanti liberalioji žiniasklaida savo veiksmus pateisina mitu apie sisteminį policijos rasizmą. Nurodoma į faktą, kad JAV policija dažniau sulaiko juodaodį nei bet kurios kitos rasinės grupės asmenį. Iš liberalės Aušrinės Armonaitės pasisakymo LRT aktualijų laidoje: „Na, aš ir norėčiau būtent tai suakcentuoti. Aš nematau diskusijos, ar rasizmo problema egzistuoja Amerikos Jungtinėse Valstijoje ar Lietuvoje, ar bet kur kitur pasaulyje. Ji egzistuoja. Ir kada įvyko, na, toksai tikrai jaudinantis įvykis, tragiškas įvykis, kai pasklido video įrašas, ar ne, kai buvo, na, tikrai neproporcinga perteklinė jėga panaudota prieš juodaodį žmogų, tai natūralu, kad kilo pasipiktinimas. Kažkas prisiminė, jog buvo galbūt, na, irgi sulaikytas ne dėl to, jog kažką padarė, o dėl to, jog yra juodaodis ir priklauso tai rizikos grupei ėė, kuri, na, kuri, na, neva policijos Amerikoje dažniau nusikalsta“.

Galvoju, kad liberalė Aušrinė gana tiksliai apibūdino realią situaciją. Tik, kaip būdinga progresyviems liberalams, viską užtempė ant išankstinių ideologinių klišių, tuo pat metu ignoruodama objektyvius reikšmingus duomenis. Turiu omenyje liberalės teiginį, kad policija kažką daro ne tik todėl, kad priklausai rizikos grupei, bet ir todėl, kad esi juodaodis (tarsi policijos elgesio savaime neįtakotų įtariamojo asmens priklausymas rizikos grupei). Ir Armonaitės teiginį, kad šios grupės atstovai Amerikoje „neva“ dažniau nusikalsta. Suprask, kad faktai, jog šios grupės atstovai dažniau nusikalsta, yra tik kažkoks išmislas.

Tačiau informacijos amžiuje statistika, įskaitant ir statistiką apie nusikalstamumo tarp skirtingų rasinių ar etninių grupių pasiskirstymą, lengvai prieinama iš patikimų šaltinių (nebent ji būtų sąmoningai slepiama kaip Švedijoje, Vokietijoje ar kitose progresyviose ES šalyse). Statistika rodo, kad 2018 JAV afroamerikiečiai sudarė 53 % visų žinomų asmenų, apkaltintų žmogžudyste, ir 60 % visų asmenų, kurie vykdė plėšimus. Tuo metu, kai afroamerikiečiai sudaro tik 13 % procentų visos JAV populiacijos. Iš viso 2018 metais JAV žmogžudysčių aukomis tapo 7407 afroamerikiečiai. Iš jų 9 buvo beginkliai nušauti policijos.

„Washington post“ pateikiamais duomenimis, 2019 metais policija JAV nušovė 1003 asmenis, iš kurių 405 buvo baltieji ir 249 juodaodžiai. Žodžiu, baltasis, dalyvaujantis ginkluotoje konfrontacijoje su policija JAV, rizikuoja būti nušautas daugiau nei 2 kartus negu juodaodis. Tuo tarpu „The Wall Street Journal“ pateikiamais duomenimis, JAV yra 18,5 karto didesnė tikimybė, kad policininkas bus nužudytas juodaodžio vyro, nei kad neginkluotas juodaodis bus nužudytas policijos. Jei dažniau, nei kiti dalyvauji nusikalstamoje veikloje, negali stebėtis, kad tau ir dažniau nei kitiems tenka nukentėti nuo policijos teisėtų ar neproporcingų veiksmų, ar tiesiog apmaudžių policijos klaidų. Nepaisant to, statistika rodo, kad policija (ypač atsižvelgiant į tai, kad pastarieji atsakingi už mažesnį brutalių nusikaltimų procentą) iš tiesų labiau linkusi nušauti baltąjį nei juodaodį nusikaltėlį. Žodžiu, mainstreaminėje žiniasklaidoje ir socialinių tinklų burbuluose populiarus argumentas, kad JAV policija yra rasistinė, nes nuo jos brutalumo dažniau nukenčia juodaodžiai yra lygiai tokia pati „fallacy“, kaip ir argumentas, kad JAV kariuomenė yra rasistinė, nes pastaraisiais metais ji nukauna daug daugiau islamo išpažinėjų nei kitų religijų atstovų...

Kai kuriose pasaulio vietose yra (ar dar neseniai buvo) tarp lietuvių imigrantų neproporcingai daug, lyginant su kitomis etninėmis grupėmis, nusikaltėlių ar asocialiai besielgiančių asmenų. Dėl to tuose kraštuose vietiniai gyventojai į dauguma lietuvių imigrantų (įskaitant ir niekuo dėtus bei padorius tautiečius) įprato žiūrėti nepatikliai, laikyti juos rizikos grupei priklausančiais asmenimis, policija juos atidžiau stebi ir jie dažniau nei vietiniai turi reikalų su policija. Ir man dėl to yra skaudu. Bet tikrai nekyla mintis dėl to vietinius gyventojus (kuriems mano tautiečiai dažniau nei kiti kelia problemų) ar policiją kaltinti rasizmu. Tuo labiau eiti daužyti langų, padeginėti parduotuvių reikalaujant, kad vietos policija būtų labiau tolerantiška mano tautybės nusikaltėlių, nei visų kitų nusikaltėlių atžvilgiu. Jei tai nuo manęs priklausytų, užuot protestavęs prieš policiją ir reikalavęs, kad ji toleruotų mano tautiečių rizikingą elgesį, o vietiniai būtų priversti apsimesti, kad mano tautiečiai nepriklauso padidintos rizikos grupei, imčiausi visų priemonių, kad mano tautiečių tarpe sumažėtų polinkis į nusikalstamą veiklą (kad ir kokios būtų tokio polinkio priežastys). Tai pat viską daryčiau, kad mano tautiečiai savo elgesiu pelnytų vietinių gyventojų pagarbą ir pasitikėjimą. O jei, neduok Dieve, koks nors nusikalstamą biografiją (kaip Floydas) turintis tautietis būtų sulaikytas įtariant padarius nusikaltimą (kaip Floydas) ir policijai panaudojus neproporcingą brutalią jėgą būtų nužudytas (kaip Floydas), žinoma, piktinčiausi. Jei būtų galimybė, prisidėčiau prie taikaus protesto prieš žiaurų policijos elgesį su sulaikytais asmenimis, reikalaučiau teisingumo bei pagarbos visų policijos sulaikytųjų (nepriklausomai nuo kilmės ar rasės) gyvybei. Tačiau nebandyčiau kurti fakenews, kad čia dėl visko dėtas „policijos rasizmas“, nereikalaučiau paleisti policiją, nereikalaučiau išskirtinės policijos tolerancijos mano tautybės nusikaltėliams, neičiau niokoti niekuo dėtų žmonių turto. Ir nedaryčiau iš savo nelaimingo tautiečio „šventojo“. Nes tai būtų nesąžininga ir neteisinga tiek policijos, tiek padorios visuomenės, tiek mano paties dorų tautiečių atžvilgiu.

Pastarojo meto protestai, taip lengvai peraugantys į riaušes, vis labiau atrodo kaip protestas žmonių, kurie nori ir toliau rizikingai elgtis bei rizikuoti visuomenės gerove, bet protestuoja, kad policija su jais elgiasi kaip su padidintos rizikos grupės asmenimis. Protestuotojai pastaruoju metu susitelkė į reikalavimą „defund police“, tai yra atimti iš policijos finansavimą ir ją iš esmės pertvarkyti, kad policija taptų labiau tolerantiška ir pasyvi vienai konkrečiai rasinei grupei priklausančių nusikaltėlių atžvilgiu. Tik nesakykit, kad dienos pabaigoje tai dar labiau nepaskatins rasizmo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ko jūs čia parinatės       2020-06-11 18:48

Kis - yra tas pats julius Milaitis, pasivertęs į „babušką”!!!

$$$       2020-06-11 13:35

viena 30 metų teismuose išdirbusi teismo sekretorė, pasakojo, jog vaikų importas į užsienį vyksta nuo seniausių laikų. Prekybos vaikais sandorių schema nepakitusi 30 metų - vaiko pardavimo kaina prasideda nuo 30 000.
tokia būdavo minimali taksa už dūšelę buvo litais, įvedus eurikus, vaiko kaina, kaip ir viskas, tapo tokia pat eurais.
30 000 e. tai už iš alkašų atimtą vaiką.
sveikas vaikas iš geros šeimos, kainuoja 50 000.
pinigus dalijasi ant trijų - trečdalis vaikteisių ponioms, trečdalis teismo fėjoms, likusį trečdalį pasiima tarpininkai, tarptautinio įvaikinimo agentūros.
patikėkite. biznis neblogesnis nei NT.

Nekaltinkime       2020-06-11 12:54

Kaip? Kiek dabar yra pristeigta visokio plauko globėjų? Juk tai labai pelningas verslas. Ar jie nėra žinomi “centriukui”? Manau, kad visi “pagrobti” vaikai yra jų žinioje ir už nemažus pinigus dirbantys, atitinkamai parinkti, globėjai.  Negi neklausys savo darbdavių? Bet tai tik mano pamąstymai.

tam >> Nekaltinkime 2020-06-11 8:25       2020-06-11 11:28

Tokių vaikų vienas kitas žinoma galėjo būti. Bet! Lietuvoje vaikus įsivaikinti visą laiką lietuvių šeimoms buvo labai sudėtinga. Tikrindavo viską, būsimi tėvai, kad atitiktų krūvas reikalavimų, jie praktiškai turėdavo būti turčiai, turėti didelį gyvenamą plotą ir t.t. ir panašiai. Nežinia, kaip paskutiniu metu. Todėl daug daugiau vaikų išvažiuodavo į užsienį. Vyko ir matyt toliau vyksta savotiška legali prekyba žmonėmis. Ką bene geriausiai iliustravo nesenas pagarsėjęs mergaitės išvežimas į Naująją Zelandiją - niekas nesugebėjo tam pasipriešinti! Matėme, kaip gerai atidirbta “eksporto” sistema, koks didžiulis tarnybų suinteresuotumas vaikų išvežimu į užsienį. Akivaizdu, eina neblogi pinigai. Tik nežinomi jų gavėjai. Neprieinama ir vaikų išvežimo užsienin statistika. Grybauskaitė, Šakalienė, Majauskas su kompanija šį verslą bandė stipriai išplėsti. // Kaip, jūsų manymu, taip sorošistams pavyko grietuoju būdu surinkti į krūvą tūkstantį ar daugiau būtent tokių nuskriaustų vaikų, juk tada “mitingo” organizatoriams jie turėjo būti žinomi iš anksto, sekami, turėjo būti kontaktas, o vaikai praktiškai turėjo laukti tokios komandos? Juk ir mokyklų nėra atskirų įvaikintiems vaikams? Tai bene geriausiai paneigia jūsų versiją. Tai turėtų būti vaikai iš mokyklų, kurių vadovai ir bent dalis mokytojų yra ištikimi vaivorykštinėms “vertybėms”, klusniai klauso Sorošo komandų, ir patys vaikus pagal tas komandas čia atvesdino. Reikia tik surasti jų komunikacijos socialinių tinklų grupes, ir viskas bus kaip ant delno. Ir kam vaivorykštiniams ieškoti, vargti kažkokios negausios grupės nuskriaustų, įvaikintų vaikų, kai visam pasaulyje atidirbta ir masiškai visur stumiama sistema (genderizmai, lytinis švietimas etc), pagal kurią smegenys kuo puikiausiai plaunamos ištisoms kartoms?

Nekaltinkime       2020-06-11 8:25

vaikų, kurie protestavo Lietuvoje. Manu, kad jie yra patys patyrę policijos prievartą. Kas gali paneigti, kad šie vaikai yra tie, kurie prievarta su tais pačiais pareigūnais, buvo “paimti” iš šeimų? Juk logiška, kad nuoširdžiai nekęsi tų, kurie tave įskaudino, o ne tų, kurie organizavo prievartos veiksmus. Jei šie paaugliai yra tie, kurie buvo atimti iš tėvų, auginti be meilės, tai ar jie nėra jau iš anksto suformuoti visada protestuoti, tereikia juos tik nukreipti viena ar kita norima linkme. Pasimatė dar viena priežastis, dėl ko sorošistai atiminėja vaikus. Jiems reikalingi zombiai, kuriais galima manipuliuoti. Neturime šalyje juodaodžių, tai turime užaugintus su tokia pat dvasia, t.y. sužeista dvasia jaunimą, kuri yra ginklas kaip rusai sakydavo “pušačnoje miaso”.
    Reikėjo protestuoti tada, kai buvo daroma, valstybės vardu, prieš mūsų vaikus, kai žalojo mūsų šeimas, be ribų girdė, ir skandino visokiose kitose pramogose. Užauginta karta, kuriai tereikia malonumų ir maisto.

Žemyna       2020-06-10 21:36

Kur buvo ŽT ir visokie kitokie gynėjai, kai Lietuvoje nuo policijos veiksmų nukentėjo LT pilietė, kurios nusikaltimas buvo tik tas, kad laikė rankose Lietuvos valstybinę vėliavą?!

KISAI       2020-06-10 21:33

Būtent už tai, kad LK šis žodis nieko neigiamo nereiškia, bet juk reikia atrasti „naujus karaliaus rūbus”, sudaryti įspūdį, jog kažką reikšmingo darai - kad tau už tavo „reikšmingą” veiklą pinigėlį mokėtų. Ir atsiranda, kas tau sumoka. O ar pagalvojai kada nors apie to, mokančio, tikslus???
Beje, pasaulyje yra daugybė žodžių, kuriuos turi ne viena, o daug tautų. Tik reikalas tas, kad tas kad ir 20-je šalių vienodai skambantis žodis turi absoliučiai skirtingas prasmes . Vienos tautos kalba jis gali reikšti kad ir „vaikelis”, ar „myliu tave”, ar „gėlelė”, tačiau būtinai atsiras tauta, kur taip pat skambantis žodis kokią nors šlykštynę reiškia! Tai ar dėl to, kad kažkur jis šlykštynę reiškia, visos kitos tautos turi iš savo kalbų lygiai taip pat skambantį žodį išmesti??? Taip ir žodis „negras” - kad ir kokią prasmę jis turėtų JAV,į  Europos ir kt. šalis jis atėjo su mokslu apie gamtą, žmogų, rases, bet neturėdamas nieko bendro su rasizmu!
Prez. Adamnkaus prisiminimas apie tai, kad jis, lietuvis (litofcy-fašisty!) buvo apstulbintas, kai, pabėgęs į JAV, susidūrė su nelygiomis negrų teisėmis ir negeru elgesiu su jais. Lietuvoje šį žodį žinojo visi išsilavinę žmonės, bet jis neturėjo JOKIO neigiamo atspalvio. Vadinasi, šio žodžio „liga” ne Lietuvoje. Tad išpjauti piktą auglį reikia iš to organo, kuris kelia pavojų visam kūnui, o ne sveikąjį pjaustinėti!
Šiandien LRT laidoje antropologė užprotestavo radijo klausytojo ištartą žodį „negras” ir tuo pademonstravo, jog, neišmanydama žodyno reikalų, imasi „konsultuoti”, ką ji ir taip pat manantys mums „leidžia” ištarti, o ką ne. Pirma gal vertėtų išmokti GIMTOSIOS kalbos bent pusę to, kiek ją moka tas radijo klausytojas. Vien „žinoti” kalbą nepakanka, kad kitus mokyti imtumeis. Apmaudu, bet ir LRT laidos vedėja jai pritarė. Kas buvo visai nekorektiška.
Lietuvių k. pasižymi ypatingu savo žodyno tikslumu, iki smulkiausių reikšmių atspalvių. Žodis „juodaodis” nėra tikslus, jis taip tiksliai neapsibrėžia objekto, kaip žodis „negras”, t.y., katrą konkrečią žmonių grupę turime galvoje. Todėl jį tik retai galima naudoti mokslo kalboje.     


Kisa        2020-06-10 19:42

turiu problema,nesuprantu kodel juodaodis tai gerai,o negras ne?Kiek esu girdejusi ir net bendravusi tarpusavyje jie save vadina nigeriu?Kas liecia spalvota rase,tai yra dar ir kitokios spalvu?Na o kodel baltas neturi uzsigauti,kai ji vadina baltu,ar net balta varna?Toji problema primena i ta,kur klausiama stulpo,kodel tu stovi cia ,o ne metru i sona?Sis atsako,mane cia pastate?Butu juokinga,jeigu nedarytu is anekdotu tragediju,bet cia pas mus priimta vadinti-“politika”?Patariu maziau politikuoti ,o daugiau dirbti,aisku jeigu sugebama kazka nudirbti.Man asmeniskai politika soti,norisi darbu ir sotesnio gyvenimo?Uztenka buti islaikytiniais

Ramiros       2020-06-10 16:07

Juokinga ta armonaitė, bet supratau, kad jos IQ ganėtinai žemas .....Nemanau, kad prisirinks daug “asilų” balsų, nes jų Lietuvoje ne tiek jau daug.

Rasizmu kovojama prieš rasizmą       2020-06-10 14:01

Kodėl neprotestuojama dėl labiausiai nukentėjusių JAV gyventojų - ilgai žudytų ir varytų į visokius rezervatus - vietinių indėnų? O kaip meksikiečių ir kitų lotynų amerikiečių, arba kinų, vietnamiečių, indų, bei kitų tautinių mažumų ar bendrijų teisės ir ekonominė padėtis? Protestuojama dėl rasizmo, bet negrų kėlimas aukščiau visų ir yra rasizmas. Taip pat nueita iki absurdo, kad balta oda tapo kone kriminaliniu įkalčiu. Protestuotojai greit ims reikalauti iš kalėjimų paleisti visus negrus, o vietoj jų suvaryti visus baltuosius, ypač policininkus. Įdomu, ką į tokį psiūlymą atsakytų JAV demokratai. Turbūt sutiktų?

Kodėl pamirštas Obama?       2020-06-10 13:53

Dabar puolamas Trampas. Sunku pasakyti, kaip dėl policijos darbo metodų ar ekonominės afroamerikiečių padėties, ypač koronaviruso fone, yra atsakingas Trampas. Gal pirma reikėtų atsigręžti į ankstenius prezidentus. Obama kaip prezidentas išsiskyrė tuo, kad jo valdymo metu JAV įsiskolinimai augo rekordiškai. Ką gero su tais milijardais per ištisas dvi kadencijas dėl dabar taip brangiais tapusių afroamerikiečių nuveikė ponas pirmasis JAV nebaltasis prezidentas Obama ir jį iškėlusi Demokratų partija? Kaip pagerėjo afroamerikiečių ar bendrai visų amerikiečių gyvenimas prezidentaujant Obamai? Absoliučiai daugumai nepagerėjo niekaip, vidurinis sluoksnis traukėsi, nedarbas augo, o turtingieji dar labiau praturtėjo. Bet kur tada Obama tuos skolintus pinigus ištratino? Karams ir oranžinėms revoliucijoms? Tai kodėl dabar Obama patogiai užmirštamas? Gal, kad buvo demokratų kandidatas? Bet kuriuo atveju, didžiojoje žiniasklaidoje Obama geras, Trampas blogas…

kur demonstracijos?       2020-06-10 13:51

Lietuvoje didžiausi rasistai yra valdžia bei oligarchai-
engia lietuvius kaip negrus.

Argumentuotas, analitinis, santūrus straipsnis       2020-06-10 12:52

Ačiū Vygantui už pastangas, už panaudotus savo talentus
bendrojo gėrio labui. Viešpats dosniai teatlygina.
**************************************************
Neįprasta, kad reikšminga intelektualinė ir moralinė persvara ne primityvios propagandos, ne siaurai ideologizuotos „didžiosios žiniasklaidos“ pusėje,
vis dėlto pastaroji šitiek metų yra uzurpavusi „ketvirtąją valdžią“
ir vykdo diversiją prieš valstybę, siekia supolitinti ir ideologiškai įbaudžiavinti prigimtines - asmenų ir šeimų - laisves.
Tariamai antirasistinė, bet netariamai antikarantininė,
invazinė demonstracija (06.05) pasitelkiant mokinius,
jos tendencingas nušvietimas „didžiojoje žiniasklaidoje“
yra lig šiol nebūtas Įstatymo ir tautos suvereno pažeminimas.
*****************************************************
Net tarp Seimo narių neliko atstovaujančių visuomenę,
teisines ir dorovės normas?

Kis       2020-06-10 9:28

kada slapia vista megin kudakuoti kalakutu,jau nebejuokinga?Kas renka tokia atstove?As skradziai zemes prasmegciau,itariu kad narko dileriai ir siaurakliniai?

tiek       2020-06-10 9:17

prie ko čia ta nusikalstama liberastų gauja ir juodaodžio brutalus nužudymas.Problema ,nors ir negyvenu JAV, manau neišgalvota .O kad prie protestų visais būdais stengiasi prisiklijuot politikieriai - tai taip pat akivaizdu. O Lietuvoj senai diskriminuojami patys lietuviai : tai ir lenkų ,ir žydų ir iškrypėlių “darbas” - visi ,stengiasi dar labiau padidinti savo turimas privilegijas prieš lietuvių tautos sąskaita , menkinti lietuvių kalbą ,raštą visur kur tik imanoma. Vilniuje lietuviška dvasia baigiama išstumt visu šimtu procentu - nebeliko nei lietuviškų užrašų ,o informacija (ypač video) tiesiog pateikiama anglų kalba be jokio vertimo . Didžiausią juodą darbą atliko ir pavyzdį parodė Lietuvos Dalia : reikia nereikia visur reikalavusi rusiš....atsipr. anglų k. ,o pas lenkus nuvykusi bendraudavo pabrėžtinai lenkų kalba. Tai apgailėtinas pavyzdys .Labai.

Agnei       2020-06-10 8:50

tiesa. na kai kurie protestuotojai ir protestuotojos dar sio seimo rinkimuose negales dalyvauti, bet kituose tai tikrai beje, prsimenate, kad liberalai siule leisti balsuoti nuo 16 metu. kazi kodel? ha ha

Agnė       2020-06-10 6:11

Armonaitei gera proga pasirankioti balsuotojų.


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.