Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Vygantas Malinauskas. Teismų vengimas vykdyti teisingumą – rimta nacionalinio saugumo problema

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 10 d. 6:29

15     

    

Vygantas Malinauskas. Teismų vengimas vykdyti teisingumą – rimta nacionalinio saugumo problema

Viena didžiausių Lietuvos socialinių problemų – teisingumo trūkumas. Ne formalaus teisingumo, ne „ekspertinio teisingumo“, bet teisingumo, kai asmuo, padaręs nusižengimą ar nusikaltimą, gauna tai, ko jis nusipelnęs: ne daugiau, bet ir ne mažiau.

Ir šis teisingumo valstybėje trūkumas, atsiradęs dėl teismų vengimo vykdyti teisingumą, yra rimta nacionalinio saugumo problema.

Didesnė bei realesnė už daugelį pavojų nacionaliniam saugumui, kuriuos savo ataskaitose įvardija Saugumo departamentas. Nes, kai piliečiai nustoja tikėti, kad valstybė stovi teisingumo pusėje, valstybė tampa silpna ir pažeidžiama.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nukentėjęs       2020-03-21 14:17

Mano, pradedančio pavėžėjo, automobilį užspendė dviem konkuruojančios įmonės automobiliais. Iš vieno išlipęs trečiasis, girtas tos įmonės vadovas pripurškė man dujų  tiesiai į akis, apakusiam sudavė kelis smūgius į veidą, įspėjo, kad nutraukčiau verslą. Tyrėjai rinko medžiagą tik apie vieną užpuoliką, apkaltino jį tik smūgių sudavimu, ir tuoj pat atidavė pagal laidavimą, kitų užpuolikų net neapklausę. Ir dar trys teismai nerado tų dviejų kaltės, o mušeiką galop rado blaiviu ir pilnai prisipažinusiu ir nubaudė simboline bausme, net ieškinio priteisė tiek, kiek kaltininkas savo veiksmus įvertino. Tai yra, nubaudė ne visus, ir ne už tą nusikalstamą veiką, ir tik simboliškai. Liko tik spėjimas, kad visa tai kaltininkams turėjo kažkiek kainuoti. Ne veltui juk betarpiškai prieš posėdį teisėjos kabinete pabuvojo jų advokatė. Supratau, kad teisėsaugos varnai vienas kitam akių nekapoja, palaiko bet kokius vieni kitų sprendimus, todėl teisybės nėra, ir vargu kada bebus…

Petras       2020-03-13 20:59

Iustitia est fundamentum regnorum.Teisingumas yra karalysčių ( valstybių ) pamatas. Lietuvos Konstitucija Prezidentui suteikė pagrindines galias tam valstybės pamatui tvirtinti: skirti ir atleisti teisėjus, gen. prokurorą , Valstybės saugumo departamento direktorių, specialiųjų tarnybų vadovus, teikti įstatymų projektus, kad ir dėl tų seniai aptarinėjamų visuomenės atstovų- tarėjų  dalyvavimo teismuose.Kodėl niekas nepagerėjo teismų darbe, valstybėje teisingumo srityje. Be abejo, tai didžiulis senosios sistemos pasipriešinimas, bet ir nebuvo dedama pastangų iš buvusių pirmųjų valstybės asmenų.Prezidentas G. Nausėda gavo didelį piliečių palaikymą.Norime tikėtis, kad Jis supranta, kad čia pagrindinis Jo veiklos baras. Dieve, Jam padėk.

Bijunelis       2020-03-12 20:32

Ko negali mazi pinigai ,gali dideli pinigai.Kuo daugiau turi euru-tuodaugiau turi teisiu ir tiesos.Ir nereikia tuo stebetis-gyvename kapitalizme,rinkos salygomis (turgaus),o ten vieni prekiauja bulvemis o kiti teisingumu, postais , vaikais,seksu,narkotikais…ir net kvailumu.Pirk ko tik nori,bet turek pinigu.

stasys        2020-03-10 22:36

Panašu ir čia karaliauja teisingas žodis . Tomas J net savo sena komentarą iprūdino kaip nauja .. senos senmergės viską perką Tiesose už gera kaina , bel tik būtu ką patampius už lūpos .

Didžioooooji Paslaptis       2020-03-10 20:51

“-Tiaisinė valstybė yra toke kurioje vyrauje Įstatymo viršianybė!”
Taip 30 metų trimituoja režimo propaganda.
Buratinai klauso ir pagarbiai linksi makaulėmis.
Ir nuolankiai paklūsta.
Buratinų medinėse galvelėse net negimsta mintis, pusgalviai neįtaria,
jog proagandos nuolat kartojama Dogma tėra pigus, bet įžūlus falsifikatas.
Tiesiog melas.
“-O taj kajp, a tada kas?”
.
Civilizuotų šalių Teisės vadovėlių pirmame puslapyje rašomas kitoks, t.y Tikras Teisinės valstybės apibrėžimas:
“Teisinė Valstybė yra tokia, kurioje vyrauja Teisingumo viršenybė”.
Skirtumą suvokiate?
Įstatymus gali kurti valdžioje sėdintys idiotai, vagys, banditai, įstatymo viršenybe mojuoja visi totalitariniai režimai ir chuntos.
Įstatymai Teisingumo nesukuria ir tik Teisingumas gali kurti teisingus įstatymus.
Mūsų Švč. KKK tititiucijoje tikrojo Teisinės Valstybės principo nėra net užuominų. Todėl ta tititiucija yra bevertė makulatūra.
Ji neveikė, neveikia ir tikrai neveiks.
Todėl visų “gelbėtojų” bandymai iš šūdo lipdyti saldainį baigsis šūdinai.
Kol nėra Teisingo Pamato, tol bus tas pats per tą patį.
Kol galiausiai viskas žlugs po griuvėsiais palaidojant buratinus.

???        2020-03-10 19:26

Kaži ko tie lietuviai bėga iš Lietuvos?

T0mas J.       2020-03-10 19:09

Kaip ir kitos šalys - Lietuva turi ir niekšų, ir puikių teisingų žmonių. Nesistebiu pamatęs niekšą, dėl pinigų darantį bet kokius nusikaltimus. Stebėtina yra tik tai, KAIP į svarbius valstybės postus patenka niekšai?
Kaip patenka žmonės į įvairių teisėsaugos įstaigų vadovų postus? Pasigilinę į įstatymus randame, kad VISŲ teisėsaugos įstaigų vadovus ir pavaduotojus parenka valstybės Prezidentas. Tik pastaruoju laiku pakeitus įstatymą išimtimi tapo Policijos vadovo postas – kandidatūrą parenka Premjeras.
- - Kai Seimas 2010.01.21 konstatavo, kad Algimantas Valantinas nesugeba tinkamai organizuoti jo vadovaujamų institucijų darbo ir netinkamai vykdo generalinio prokuroro pareigas - jis atsistatydino, bet tik po dviejų savičių. Ko laukė DVI SAVAITES Prezidentė, žinodama kad Generalinis Prokuroras netinkamai vykdo pareigas?!
- - Kodėl pagrindinį pedofilijos bylos marinuotoją, kai jis dėl nesugebėjimo eiti pareigas atsistatydino - TSKPistė per kelis metus padarė Apeliacinio Teismo pirmininku?! Kuo jis jai toks vertingas?
Tą patį Valantiną, pas kurį kursiokas J.Furmanavičius atvykęs su V.Naruševičiene kelios savaitės prieš mirtį, maldavo: daryk ką nors, gelbėk, mus Kedys nori nužudyti.. Nieko tada Valantinas nedarė.
- - Pamenat Justą Laucių ir jo vaidmenį E.Kusaitės persekiojimo byloje?
Nenusikaltusios merginos fizinis, psichologinis ir emocinis kankinimas truko 10 metų ir svarbiausias to vykdytojas buvo J.Laucius. Dabar Laucius – Vilniaus apygardos prokuratūros Vyriausiasis prokuroras.
Va tokia kadrų politika teisėsaugoje valdant Grybauskaitei.
Pagal Baudžiamojo Kodekso 120 straipsnį Grybauskaitė yra nusikaltėlė (Kolaboravimas). Tačiau ji 10 metų parinkinėjo vadovus visai teisėsaugai. Ar gali žmogus, okupacijos metais tarnavęs neteisingumui (okupantams), vėliau sėkmingai vadovauti teisingumui? Žinoma ne.
Nepamirškit, kurios partijos patriarchas TSKPistę mūsų rinkėjams įpiršo: „tebūnie Dalia Lietuvos dalia“.  Kas valdė Landsbergį, kai jis 2007 m. pabaigoje davė nurodymą partijos pirmininkui Andriui Kubiliui vykti į Briuselį aplankyti D.Grybauskaitę ir įkalbinėti ją kandidatuoti į prezidento postą 2009 m. rinkimuose? Sutikit, kad tai nėra savaime suprantamas dalykas kai stipri partija rinkimuose kelia ne savo partijos kandidatą, o žmogų, labiau susijusį su konkurentų partija - Grybauskaitę eurokomisare padarė TSKPistas Brazauskas, LSDP partija. Kodėl Landsbergis pasirinko Grybauskaitę? Nuo kada jis pažįsta Dalią ir kaip susipažino?

Nueinantis       2020-03-10 14:16

Teisinė sistema, suaugusi su valdžios institucijomis - tapo Lietuvos vėžiu.  Net sunku įsivaizduoti, kas galėtų nutikti, kad tą vėžį išgalabyti.

senai       2020-03-10 13:40

reikėjo atlikti desovietizacija, juk teismuose vien sovietikai, sėdi nuo nepriklausomybės atkurimo kaip ir seime.Tai jie griauna valstybe,per juos bėga darbingi jauni žmonės.

Ehrmantraut       2020-03-10 13:08

sunkus variantas, pavyzdys lenkai - bando ardyt savo teismų klaną tai kokia isterija, grasinimai iš eurokomunistų, tad iš mūsiškių tautos “atstovų” net menkiausių veiksmų neverta tikėtis. palyginkit - lenkai su savo nuomone ir mūsų valdžiagyviai, sulindę briuselynei į užpakalį iki kulnų.

stasys        2020-03-10 12:23

ponas Vygandai aš Jus truputi pataisyčiau . Parodytas gailestingumas irgi yra to teisingumo sudėtinė dalis , klausimas ar Jis vietoje taikomas ir laiku ?

ah1       2020-03-10 11:35

pav.cit"Vygantas “Teismų vengimas vykdyti teisingumą – rimta nacionalinio saugumo problema” - tai teismų darbo padarinys, o kokia priežastis ir kokie teismų tikslai vengiant vykdyti teisingumą?: a) teismai vengdami vykdyti teisingumą tikslingai siekia kelti nepasitenkinimą Lietuvos valstybe ir dirba išorės nedraugams?,b)teismai vengdami vykdyti teisingumą vykdo politikų ir kt.fizinių asmenų užsakymus susidoroti baudžiamuoju keliu?,c) teismai vengia vykdyti teisingumą už kyšius? ...

AAA       2020-03-10 9:51

Na, o kam tai naudinga? Tai ir būtų atsakymas, kas iš pasitenkinimo trina rankomis. Turiu minty kitas valstybes.

hau       2020-03-10 8:36

Būtini žingsniai: pirmiausia - liustracija, tada teismų pertvarka.

deja,       2020-03-10 7:19

seniai nebetikiu teisingumu Lietuvoje. Si valstybe stovi ant supuvusiu pamatu.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė.  Karantinas (II): kinų pavasaris

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 24-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Vladimiras Laučius. Koronavirusas rodo tikrąjį mūsų veidą

Ar tikslinga dėvėti namuose pasiūtą kaukę? Užkrečiamų ligų ir AIDS centro informacija

Roberto de Mattei. Nauji scenarijai koronaviruso eroje

Pasaulio sveikatos organizacija: Kas yra COVID-19 ir kaip TU turėtum elgtis (video)

Vytautas Sinica. Tikrai rimtų iššūkių akivaizdoje turime tik save – savo valstybę ir jos galimybes

Dvaro medikas skėlė iš peties. Audriaus Bačiulio ir Vytauto Sinicos komentarai

Nacionalinio susivienijimo pareiškimas „Dėl būtinybės krizės sąlygomis vadovautis konstitucine valdžios ir demokratinio valdymo samprata“

Liudvikas Jakimavičius. Progresas ir jo rogutės

Geroji Naujiena: Akli mes ar kalti? arba Jo Teismo belaukiant

Junkimės į bendrą maldą stebėdami šv. Mišių transliaciją per televiziją, radiją ar internetu

Andrius Švarplys. 4 klausimai

Visuotiniai ypatingi atlaidai tikintiesiems

Tomas Pueyo. Koronavirusas: Kodėl turime veikti žaibiškai?

Vytautas Rubavičius. Civilizacinis Karūnuotojo veidrodis

Verta pamatyti ir ... pasigrožėti: pandeminė Roma

Rimantas Rubavičius. Apie virusus ir Žemaitiją

Nida Vasiliauskaitė. Penketas su COVID-19 susijusių faktų. Išvada?

Algimantas Rusteika. Dramblių dalybos prasidėjo

Andrius Švarplys. Kas ir kaip išduoda demokratiją?

Patrick Deneen. Kaip universitetai tapo globalizuoto elito kadrų „kalykla“

Povilas Gylys. Paryžiaus tribunolas ir Ingrida Šimonytė

„Iš savo varpinės“: žmonių perteklius planetoje – ar išnyks žmonija?

Laimonas Kairiūkštis. Lietuvoje krizė – nėra ekonomistų

Audrius Bačiulis. Kodėl Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos parengtis nuteikia optimistiškai

Ramūnas Karbauskis. Kodėl opozicijos lyderis konservatorius G. Landsbergis taip nori įvesti nepaprastąją padėtį, nors tam nėra teisinio pagrindo?

Šakalienei, Armonaitei, Anūkui, Maldeikienei ir pan. – žiūrėti 3 kartus per dieną prieš valgį, po valgio – pakartoti

Liutauras Stoškus. Dešiniojo pusrutulio lubos

Audrius Bačiulis. Kaip gaminamos Fake News

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.