Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Žiniasklaida

Vygantas Malinauskas. Skaitote liberalią meinstriminę žiniasklaidą? Rizikuojate taip ir nesužinoti, kas iš tikrųjų vyksta pasaulyje

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 21 d. 16:33

8     

    

Vygantas Malinauskas. Skaitote liberalią meinstriminę žiniasklaidą? Rizikuojate taip ir nesužinoti, kas iš tikrųjų vyksta pasaulyje

Sąjūdžio laikais teko girdėti tokį pastebėjimą – sovietiniai žmonės netiki tuo, ką sovietiniai laikraščiai rašo apie juos pačius, bet tiki viskuo, ką tie patys laikraščiai rašo apie užsienyje gyvenančius žmones. Regis, nuo tų laikų mažai kas pasikeitė.

Jei pastaruoju metu skaitei lietuvišką ir užsienio liberalią meinstriminę žiniasklaidą, galėjai susidaryti įspūdį, kad britai, balsuodami dėl iš stojimo iš ES, nesuprato, ką daro, kad tie, kurie balsavo už išstojimą, buvo apgauti demagogų politikų, kad beveik niekas JK iš tiesų nenori brexito, kad verslas bėga iš JK, kad Boris Johnson yra nevykėlis politikierius, pajėgus tik rengti politinius cirkus ir t.t. (beje, labai panašus naratyvas sovietinėje spaudoje buvo apie Lietuvos nepriklausomybės pastangas).

Bet, praėjus keliems metams po referendumo, nepaisant nuolatinės liberalaus etablishmento agitacijos prieš brexitą, ES atviro opozicijos brexitui palaikymo bei bandymų visaip apkartinti JK išstojimą, Boris Johnson vadovaujami konservatoriai laimi triuškinančią pergalę, kurios Britanija nematė nuo Margaret Thatcher laikų. Už premjerą, kuris žadą įvykdyti brexitą, balsuoja net tie, kurie nuo neatmenamų laikų balsavo už leiboristus.

Kaip į tai reaguoja Britanijos ekonomika (t. y. tie, kurie geriausiai orientuojasi, kas vyksta)? Paskelbus rinkimų rezultatus svaras ir akcijos Londono biržoje šauna į viršų. Bendra akcijų vertė Londono biržoje išauga 33 milijardais svarų (žr. ČIA).

Žodžiu, moralas: jei skaitai (žiūri) tik liberalią meinstriminę žiniasklaidą, greičiausiai nesupranti, kas vyksta pasaulyje.

P. S. Jei šiandien įsijungsi DW news, pagrindinė naujiena iš JK – prieš Borisą Johnsoną vyksta protestai. Protestuotojų rūpestis, anot šios televizijos, aiškus – reikia oponuoti Boriso Johnsono rasizmui, seksizmui, homofobijai…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2019-12-23 9:17

Neaišku kokias žiniasklaidos priemones autorius įvertina kaip liberalią meinstriminę žiniasklaidą.., bet didžioji dalis ta kita skaitančios kol kas kelia didelių klausimu ..ir abejonių dėl gebėjimo adekvačiai vertinti pasaulyje matomus įvykis .Va kad ir šis iš V.Rachlevičiaus str. cit. “Trumpas tarsomas ne uz bandyma spausti Ukraina del tyrimo, sis kaltinimas taip pat abejotinas, bet uz jo tvirta pozicija del seimu, del tautiniu nacionaliniu valstybiu, pries globalizma.Visokie iskrypeliai, transvestitai, pasaulio perejunai taip pat pastyti i savo vieta.Visas sias vertybes toleravo ir saktino demokratai.Todel ir puolamas Trampas.” ..

štaziui       2019-12-22 19:11

RAUS, SOWJETISCHE SCHWEINE, RAUS!

stasys        2019-12-22 16:26

kaip ir skaitytas str. ..

buvęs cccp gyventojas.       2019-12-22 0:03

Tie kurie nepasitikėjo tada, nepasitiki ir šiandien įvairiais propagandistais. Pigus šitas straipsnelis. Skaitome įvairiausiomis kalbomis, nes yra google vertėjas. Puikiai galima suprasti net kinų kalba parašyta propagandą. Aš tai komentarų nerašinėju ir manau daugumas tų, kurie supranta kas yra kas, padaro išvadas ir dalyvauja įvykiuose, kai ateina laikas. Neisterikuoja.

Prašalietis       2019-12-21 22:18

to 20:33     2019-12-21 20:44 Tamsta, jei į straipsnelyje nagrinėjamą temą ir į mano subjektyvų komentarėlį tau “gilios tautinės"atminties užteko tik tiek kiek “patriotiškai"parašei, tai belieka”žadą praradusiam prašaliečiui-maskvinui, varšuvinui, vilniavinui, minskinui ir t.t.pakelti rankas ir kojas”...

to 20:33       2019-12-21 19:44

Ar tamstai kartais atmintis nesušlubavo? Ne bent esi prašalietis-maskvinas.

Prašalietis       2019-12-21 19:33

Vygantas Malinauskas, matomai, pats neskaitė tarybinių laikų spaudos, todėl jam sąjūdžio laikais “tik teko teko girdėti tokį pastebėjimą” – sovietiniai žmonės netiki tuo, ką sovietiniai laikraščiai rašo apie juos pačius, bet tiki viskuo, ką tie patys laikraščiai rašo apie užsienyje gyvenančius žmones”... Tie kurie patys tais laikais gyveno, matė kas vyksta iš tiesų ir skaitė spaudą, tegali pasakyti, kad tokio primityvaus “patriotinio” ir visokio kitokio “progresyvaus” dūro tais laikais nestūmė, kokį skleidžia eiliniams žmonėms 30 metų  Gorbačioviniais laikais suformuoti ir iškilę“tautiniai antikomunistiniai” ideologiniai mokytojai ir jų suformuotas “intelektualininis elitas bei žiniasklaidos profesionalai”. Matomai, kompartija buvo reikli šioje srityje besidarbuojančių žmonių profesionalumo lygiui. Na o apie valdžios slepiamus įvykius ar faktus, tokius kaip Brazinskų pabėgimą,disidentinės Kronikos platinimą užsienyje t.t., kaip ir apie “varganą darbo liaudies gyvenimą kapitalo pasaulyje”, kas norėdavo, tas sužinodavo per “Amerikos balsą” ar “Laisvės radiją”. Kurios,beje, taip pat mokėdavo profesionaliai kur reikia kažkiek pagražinti, kur reikia nutylėti…. Šiandiena, esant tokio lygio ryšio priemonėms ir informacijos prieinamumui, išsilavinęs žmogus, žinantis vieną iš pagrindinių užsienio kalbų ir rusų kalbą, paskaitęs pavarytą “tautinę nemeinstriminę informaciją“kažkokiu klausimu, pasidomėjęs rimtuose vakarų leidiniuose teikiama informacija šiuo klausimu, paskaitęs rusišką informaciją tuo pačiu klausimu, nesunkiai gali"atsirinkti” kaip gali būti iš tiesų...

Runkeliams        2019-12-21 18:37

žinot ir nereik, o Tiesa kriminalizuota. Balsuokit taip ir toliau. Kurkite kuo daugiau partijų, kad būtų daug, daug demokratijos.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.