Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Žmogaus teisės, Teisėkūros iniciatyvos, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vygantas Malinauskas. Siūloma, kad Lygių galimybių kontrolierius galėtų kontroliuoti, kaip savo šeimos ar privačiame gyvenime laikotės lygių galimybių

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 16 d. 23:12

26     

    

Vygantas Malinauskas. Siūloma, kad Lygių galimybių kontrolierius galėtų kontroliuoti, kaip savo šeimos ar privačiame gyvenime laikotės lygių galimybių

Gyvename laikais, kai Valstybė įvairiais pretekstais siekia reguliuoti ir kontroliuoti vis daugiau gyvenimo sričių. Iki šiol šeima vis dar buvo aplinka, kur buvome santykinai laisvi nuo valstybės kišimosi.

Bet štai Seimo narys Andrius Navickas kartu su keliais savo kolegomis teikia naują Lygių galimybių įstatymo redakciją, kurioje, be kitų dalykų, siūloma atsisakyti šiuo metu galiojančios įstatymo nuostatos, kad Lygių galimybių įstatymas nėra taikomas šeimos ir privataus gyvenimo srityse. Kitaip tariant siūloma, kad Lygių galimybių kontrolierius galėtų kontroliuoti, kaip jūs savo šeimos ar privačiame gyvenime laikotės lygių galimybių įstatymo reikalavimų.

Žodžiu, jei bus priimtas A. Navicko ir Co siūlomas naujas Lygių galimybių įstatymas, Lygių galimybių kontrolieriaus darbuotojai galės pasidomėti, ar jūs savo šeimoje užtikrinate lygias galimybes ir ką, pvz., reiškia jūsų pasakymas vyrui, žmonai ar vaikui: „Jei padarysi rankos nenukris“...

Daugiau apie tai, ką ši frazė reiškia po naujausio Lygių galimybių kontrolieriaus išaiškinimo, skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Zenonui Jurgelevičiui       2019-09-19 22:37

Susireikšmint nereikia, bet nelaikykim savęs ir visiškai bejėgiais. Privalom bandyti.

Zenonas Jurgelevičius       2019-09-19 18:53

Re: “Al. 2019-09-17 20:20
Bet kaip tai atsitinka, kad prie valdžios prileidžiam tiek niekšų ir idiotų ? Negi visiškai nieko negalim ?”
Gal nereikėtų susireikšminti. Mes nieką prie valdžios neprileidome. TSRS buvę valdančiaisiais politinio pasitikėjimo asmenys surengė perestroiką (persitvarkymą) ir nusprendė, kad šalį gali valdyti sugebantys tai daryti specialistai. Tie specialistai iš sovietinių demokratų persiorientavo į kapitalistinius demokratus, apsijungė į politines partijas ir patys sau pasiskyrė 50% LR Seimo narių mandatų. Kadangi plius vieną Seimo nario mandatą jie visuomet gaus viemmandatėse rinkimų apygardose - tai reiškia, kad jie amžinai uzurpavo valstybės valdymą. Todėl naivu yra įsivaizduoti, kad mes į LR Seimą išsirenkame savo atstovus - kurie savo veikloje vadovaujasi teisiniais, tarpusavyje neatsiejamais teisingumo protingumo ir sąžiningumo principais.
Ar mes galime pozityviai įtakoti esamą kraštutinai politizuotą mūsų egzistavimą? Galime, jeigu išsiaiškinsime - kodėl teisiniai teisingumo protingumo ir sąžiningumo principai yra tarpusavyje neatsiejami. Deja - tai aiškintis posovietinėje Lietuvoje niekas nenori…

valio lygiosss...       2019-09-17 21:36

dabar Vyras turės būt vyru ne ką daugiau, nei moteris Moterimi, ir atvirkščiai: Moteris turės būti moterimi ,ne ką daugiau, nei vyras Vyru. Galų gale lyyguu valioooo

> >Žiūrim, ką turim:        2019-09-17 21:02

Dėl Puteikio be Jūsų daugiau gal niekas nenustebo
- jis palaiko ir antikonstitucinio partnerystės įstatymo iniciatyvą.
Tai “žmogus be savybių” (Robert Musil).
Dėl Saudargo ir Baškienės - sunku patikėti. Vis dėlto jie gėdingame sąraše.

>Gerb. Vygantai       2019-09-17 20:48

“Tiesiog į Seimą reikia išrinkti tinkamus žmones”
taip į tokį klausimą savo fb yra atsakęs gerb. Vygantas. Trumpai ir aiškiai. Kokia santvarka (parlamentinė demokratija), toks sprendimas.
Jei pavyko lenkams, vengrams, tai kodėl nepabandžius mums?
Sisteminius dabar ištikusi isterija - tokios netašytos propagandos prieš tikruosius dešiniuosius per vadinamąją didžiąją žiniasklaidą, neišskiriant “visuomeninės”, ir į vienus vartus, dar netekę matyti ir girdėti.
Žmonės gal kaip niekad pavargę nuo demagogijos ir išsiilgę tiesių žmonių.

Gerb. Vygantai Malinauskai,       2019-09-17 19:41

prašau, pasakyti, o ką daryti, kad tai liautusi?

Al.       2019-09-17 19:20

Bet kaip tai atsitinka, kad prie valdžios prileidžiam tiek niekšų ir idiotų ? Negi visiškai nieko negalim ?

s.m.       2019-09-17 17:28

Kas prisimena seną sovietinį filmą “Operacija Y” su pagrindinio vaidmens atlikėju Šuriku?
Man tai labiausiai įstrigo momentas, kai durnyno kieme viens pižama papuoštas pacientas, nutaisęs graudžią miną tam pačiam Šurikui ištarė “grešno smejatsia nad bolnymi liudmi…” (nuodėmė juoktis iš ligonių)...
Šiaipjau po tokių iniciatyvų, kurias, o siaube, - pasirašo ir teisininku save laikantis Sabatauskas, ir “žmonių teisių gynėjas” Puteikis, ir, atorytų, daugelis kitų ne durnų asmenų, - Džordžui Orwelui belieka nervingai užsirūkyti atsitūpus kamputy… Net jeigu jis nerūkantis.
Seimūnai, pasijutę dievais, greičiausiai net nesusimąstę, jog ir jie ne amžinai naudosis imunitetu ne vien darbe, bet ir namie, nė nemąstydami išleidžia iš butelio džiną...
Negerbiamieji, bukučiai, - o juk ir pas jus po metų-dviejų-penkių į butus laušis aršūs kontrolieriai, tikrinti ar turite įsigiję lygintuvus lygioms galimybėms lygiai prosyti…
Guodžia tik tai, kad bent prezidentui Nausėdai galgi pakaks proto vetuoti tokią nesąmonę, nelaukiant Konstitucinio Teismo verdikto.
Nei konstitucinio asmens privatumo principo bent kol kas niekas dar nenaikino, ir Žmogaus teisių konvencijos atitinkamų straipsnių irgi dar nenaikino.
Kas norėjo pasirodyti bukesniais net už Šiaurės Korėjos diktatorių, kurio “kosmonautai nakties metu išsilaipino ataušusioje anoje Saulės pusėje”, tie jau įsiamžino žemiau pateiktame sąraše.
Ar matote, tautiečiai, kokius idiotus renkate Tautos, kaip suvereno, valios reiškėjais??? SIAAAAAAAUBASSSSSSSS….

>Žiūrim, ką turim:        2019-09-17 17:25

Nustebino P. Saudargas ir N. Puteikis.

Žiūrim, ką turim:       2019-09-17 15:54

Lygių galimybių įstatymo Nr. IX-1826 pakeitimo įstatymo projektas (nauja redakcija) (Nr. XIIIP-3512). Balsavusių UŽ sąrašėlis (dėl kai kurių turėtumėte nustebti):
******************************************************************************
Aušrinė Armonaitė   
Vytautas Bakas  
Linas Balsys  
Rima Baškienė   
Juozas Baublys  
Antanas Baura  
Juozas Bernatonis  
Valentinas Bukauskas  
Petras Čimbaras  
Viktorija Čmilytė-Nielsen  
Eugenijus Gentvilas  
Simonas Gentvilas  
Sergejus Jovaiša  
Ričardas Juška  
Darius Kaminskas  
Dainius Kepenis  
Gediminas Kirkilas  
Jonas Liesys  
Mykolas Majauskas  
Bronislovas Matelis  
Monika Navickienė   
Aušrinė Norkienė   
Raminta Popovienė   
Edmundas Pupinis  
Naglis Puteikis  
Julius Sabatauskas  
Algimantas Salamakinas  
Paulius Saudargas  
Rimantas Sinkevičius  
Algirdas Sysas  
Gintarė Skaistė   
Kęstutis Smirnovas  
Lauras Stacevičius  
Rimantė Šalaševičiūtė   
Robertas Šarknickas  
Irena Šiaulienė   
Ingrida Šimonytė   
Tomas Tomilinas  
Gintaras Vaičekauskas  
Gediminas Vasiliauskas  
Virginija Vingrienė   
Antanas Vinkus
https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=37067&p_k=1&p_kade_id=8&p_ses_id=115&p_fakt_pos_id=-501404&p_bals_id=-35519#balsKlausimas

Pažinkime tikruosius prigimties diskriminatorius       2019-09-17 15:22

Nors egzistuoja “Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas”,
liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen šiandien Seime tvirtino, kad Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai papildomos teisės ir galios reikalingos tam, kad ji galėtų vykdyti prieš smurtą artimoje aplinkoje nukreiptus socialinius projektus.
Todėl Įstatymas, kurio prigimtis buvo siekti lygių galimybių įgyvendinimo viešojoje erdvėje, turėtų būti ekstrapoliuojamas ir taikomas asmenų PRIVAČIAI erdvei:
„Man, kaip liberalei, atrodo, kad diskriminacijai ne vieta nei viešame,
nei PRIVAČIAME gyvenime“.
******************************************************************************
Žinia, kad Šėtonas sieks įsiviešpatauti kaip “sutaikintojas” (iš prigimties nesutaikomų dalykų). Analogiškai totalinį žmonijos pavergimą siekiama įgyvendinti, kaip regime, per tariamą “kovą prieš smurtą” (komunistai irgi naudojo kovos prieš bet kokį išnaudojimą priedangą ir “kovojo” nepalikdami akmens ant akmens).

Velniava, tikra velniava       2019-09-17 13:21

ir kas blogiausia, kaip kokie alkoholikai, mes neturime jokių jėgų tam pasipriešinti. Matome, kad yra blogai ir, kad tai vis tolygiai didėja, bet nerandame nei valios, nei suvokimo kaip tai daryti, o dar blogiau bijome visko ir slepiam savo galvas po kaldra, kad tik nieko nebematytume.

misijonierius       2019-09-17 13:20

O dar reikia, kad įstatymu būtų apibrėžtos sueities pozos.
Kontrolieriai tikrintų.

Dzeikas       2019-09-17 12:30

Sikart isdestysiu poziuri Lietuviskai(ne amerikietiskai), t.y. pradesiu is tolo, o pabaigoje pasakysiu isvada.
Kas mokinotes politine ekonomija, aukstojoje ar kokiam technikume sovietiniais laikais, gal pamenate apie kolukiu diegima i kaima tema? Pavadinti reikala savo vardu sovietinis destytojas negalejo - lektu lauk ,kaip kamstis. Bet privest studenta, kad mastantis suprastu (o durniui istatymas neparasytas) - galejo, ir dori destytojai ta dare.
Tai va, idiegus kolchozus z.u. produkcija sumazejo(drasu ir tiek pasakyti, is tikro drastiskai krito), taciau valstybe igavo galimybe reguliuoti ir gerinti (duokle cenzoriui) gamybos procesus zemes ukyje, deka ko buvo atidarytas kelias pazangiems ukininkavimo metodams ir technlogijoms. Greta to, valstybe(nu savaime aisku darbo zmoniu ir valstieciu) igijo galimybe SKYRSTYTI z.u. produkcija ir proletariatas nepajuto z.u. produkcijos sumazejimo gamybos persitvarkymo socialistiniais pagrindais metu. Kitais zodziais valstybe gavo galimybe plest produkcijos tiek,kiek norejo - nors visa pasmerkdama kolukio vergus bado mirciai.
Na sita daugumas cia besilankanciu ir patys puikiausiai zino. Dabar atverkite zvilgsni i dabarti.
Dejo jie skersa ant “lygiu galimybiu” jusu seimoje uztikrinimo. Jiems reikia ne “lygiu galimybiu”, jiems reikia jusu seimos   K O N T R O L E S.
T.y. visu eiliniu zmoniu seimu kontroles. Ne apie bajorus kalba.
Kaip sake Ekleziastas “nieko naujo po saule: viskas atrodo nauja, yra kazkada buve”.Atsiprasau uz netikslia citata.
Gerame scenarijuje sito istatymo projekto autoriai ir lobistai kabetu miesto rotusiu aikstese su lentelemis ant krutiniu: “As bandziau pavergt Lietuvos zmones”

Psichplogė       2019-09-17 11:54

Tai žmogaus dvasinės problemos. Vieni buvo pažeisti gimdymo metu, kiti sunegalavo vėliau arba (kas gali paneigti?).... už atėjimą į valdžią turi “susimokėti” kažkam tai reikalingais tokiais patvarkymais.

Orvelinio Įstatymo projektą teikė:       2019-09-17 11:46

Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen,
Seimo narys Justas Džiugelis,
Seimo narys Sergejus Jovaiša,
Seimo narys Andrius Navickas,
Seimo narys Valerijus Simulik,
Seimo narys Gediminas Vasiliauskas,
Seimo narys Kęstutis Smirnovas.
*******************************
Ir dar pora puikių komentarų šia tema iš fb:
***********************************************************************
1. Vygantas Malinauskas: Šiaip jau susidaro įspūdis, kad Seimo žmogaus teisių komiteto nariai nelabai gaudosi, kas yra prigimtinės žmogaus teisės ir laisvės.
***********************************************************************
2. Kristina Zamarytė Sakavičienė: Rengėjai tiesiog suprato, kur nelygybės šaknys.
Įstatymas turbūt siekia garantuoti vyrams lygias galimybes maitinti kūdikius krūtimi. Tada visos bėdos išsispręs. Ir paygapas (moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumas), ir lyčių disbalansas valdžioje.
***********************************************************************
3. Kun. Antanas Mickevicius: Vyrai pasigimdykit vaikus ir maitinkitės. Ko jūs dejuojat ir gėdingai skundžiatės ir verkšlenat, kad negalit maitint? Arba už pedikiūrą brangiau mokat? Moterys šaunuolės - lygiai su vyrais ant keliu asfaltą su šiupeliais telygina.

Keisti dalykai darosi,       2019-09-17 11:17

kai tik išrenka į seimą, tai anie lyg protą praradę ima ir sukvailėja.

Įvyko reikarnacija...       2019-09-17 11:10

Pavliko Morozovo dvasia įsikūnijo į “navicko kailį”.

asmuo       2019-09-17 11:03

Žmonės mielieji, kas čia darosi??? Greit kažkokios neaiškios tarnybos ims reguliuoti mūsų gyvenimus labiau, nei konclagery…

Ehrmantraut       2019-09-17 11:02

čia jau Orvelu kvepia, kaip suderint tokius partinio siūlymus su patriarcho straipsniu delfyje “Vytautas Landsbergis apie nerimą keliančius signalus dėl pasitikėjimo demokratija: jie žmonijos duobkasiai”

Ema       2019-09-17 10:02

Vai vai vai, kaip džiugu, visokie ale krikščionys navickai tikrai padės ateiti į seimą tikriems krikščionims demokratams, kurie užrauks tokias jų iniciatyvas reguliuoti ir asmeninius žmonių santykius, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą Dievą mylintiems žmonėms. Pirmyn, taip save vadinantys konservatoriai, kaskite sau kuo gilesnę duobę, patys, savo letenėlėmis, bet paskui nedejuokite, kad rinkėjai kvaili, labai laukiu jūsų saulėlydžio ir trokštu, kad kuo daugiau žmonių suvoktų jūsų nukrikščionėjimą ir suliberalėjimą.

oho       2019-09-17 9:13

perskaiciau delffio straipsni, nebuvau jo mates, aciu. cia as matau maziausiai du dalykus- pirma, kad Navickas ir jo draugeliai jau visai nebesusigaudo situacijoje, nes siulo reguliuoti sritis, kuriu iki siol nebande reguliuoti ko gero niekas net is paciu diktatoriskiausiu rezimu (gal nebet kokie raudonieji khmerai ta dare, nelabai zinau) ir kurias reguliuoti butu labai sunku, net jeigu ir pritartume sitam marazmui, juk tada reiketu rinkti irodymus seimose, kas butu imanoma tik igyvendinus visuotine sekimo sistema (arba iteisinant dabartine IT gigantu sekimo sistema paverciant ja valstybine). Antra, is delfio straipsnio patyti, kad lygiu galimybiu institucija nagrineja tokius absoliuciai niekinius gincus, ir tiesiog vejais paleidzia valstybes (mokesciu moketoju) pinigus. lyg ir girdime, kad viesuju finansu nuolat truksta, bet is pateikto pavyzdzio to neatrodo

tarybukai vėl valdo       2019-09-17 7:52

tarybiniais laikais komunistinė nomenklatūra buvo lagerio prižiūrėtojai:
jų rankose buvo kontrolė ir paskirstymas (su korupcija)
——-
pizdukėliai komuniagos vėl tą patį darys (ir daro)

Dzeikas       2019-09-17 7:00

Egzamenas seimai ir jos nariams. Jeigu vyras ir moteris isaukleti krikscioniskos morales remuose i tokia seima jokia valstybes institucija neikis snapo. T.y. nei vyras, nei zmona , tegul ir butu kokia trintis seimoje valstybes i SAVO santykiu neisileis.
Jeigu seima formali, be meiles ir besiremianti isskaiciavimu - tokios seimos neatsilaikys.

Na taip       2019-09-17 6:55

belieka susitapatinti su barnevernetiškomis vaiko teisėmis i pojechali.Bet tikiuosi nauja krikščionių sąjunga ir bundant tautinė savimonė sustabdys neįgaliųjų viršenybę prieš normalius žmones.

Tie visi kontrolieriai       2019-09-17 6:54

yra parazitinės dykūnų organizacijos.Verslas jau dabar jaučia,kad ateina krizė.Po truputį atleidinėja žmones,mažina algas.Kas išlaiko šias organizacijas?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.