
Lietuvoje konservatorių partijos priežiūros komitetas mano, kad yra pagrindas taikyti sankcijas partijos nariui už tai, kad jis, analizuodamas ne itin sėkmingų rinkimų rezultatus, išsako nuomonę, jog „kandidatė pralaimėjo rinkimus dėl to, kad nusisuko nuo tradicinių vertybių“.
Atkreipkite dėmesį, čia nėra tas atvejis, kai viešai paskelbiama, jog partijos narys nepalaiko partijos kandidatės ar kitus ragina jos nepalaikyti. Kalbama apie post factum pasakytą nuomonę (su kuria galima sutikti ar ne) apie tai, kas lėmė pralaimėjimą rinkimuose.
Kita vertus, JAV po to, kai respublikonų partija nominavo Trumpą savo kandidatu į prezidentus, visa eilė žymių respublikonų partijos narių, įskaitant kai kuriuos senatorius, kongresmenus ir gubernatorius, viešai pareiškė, jog nepalaikys Trumpo prezidento rinkimuose. Tačiau niekam nekilo mintis už tai jų svarstyti kokiame nors respublikonų etikos komitete. Tuo labiau taikyti sankcijas. Ką jau kalbėti apie sankcijų taikymą už nuomonę apie tai, kas galėjo lemti rinkimų rezultatus.
JAV siūlymas taikyti sankcijas už išsakytą nuomonę apie rinkimų baigties priežastis geriausiu atveju būtų palaikytas nevykusiu pokštu.
Tačiau Lietuva nėra JAV. Čia pasekmės už viešai pareikštą asmeninę nuomonę ar įžvalgas gali būti visai nejuokingos. Ypač jei tu esi konservatorių partijos narys.
P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.
Parašyk komentarą
Komentarai
Čia agentėlis ar ne?
įdomu ka autorius pasakytu apie Trumpo maniera dažnai keisti savo administracijos darbuotojus .? Demokratija ..demokratija bet kai žmogui tampa nepakeliui apkaltinti partija demokratijos trukumu aplamai atviras nusišnekėjimas . Negali žmogaus versti pasilikti ten kur jo darbai ir idėjos tapo svetimos . Iš to irgi nereikia daryti tragedijos .
išgerk raminamųjų, kad nepradėtum žudyti.
Lietuva nera JAV, bet nera ir Vokietijos Veimaro respublika. Kurioje dar net nebudama valdzioj NSDAP (Nacional Socialistine Vokieciu Darbininku Partija) savo perdaug zinojusius ir pasitraukusius nuo partijos veiklos narius elementariai zude.
Nereikia panikuoti.
kaip konservatorių partijoje esantys krikščionys demokratai nesutaria su liberaliais konservatoriais.Tačiau visi kenčia dėl vadinamų “išteklių ” naudos.Kai tie baigsis…Todėl taip nuožmiai jie kovoja dėl valdžios.Tik ji ir vienija.Todėl krikščioniška partija ,besiformuojąs jos branduolys,turi suprasti,kad dabar pats geriausias laikas paskelbti apie savo egzistavimą ir kuriamąją veiklą.Kad nepavėluoti.
kai žmogus svarsto problema vienu savo klausimu sunku patikėti kad Jis ieško atsakimu . Greičiau priešingai bando savo teise išsakyti ka galvoja ir visiškai neklausia kitu nuomonės. Man sunku patikėti kad koncervatoriu partijoje turinčioje tiek tukstančiu nariu egzistuoja viena nuomonė .? Netgi formaliai to pasiekti neįmanomą . O va autorius sako priešingai ..ir va lygina su Amerika . Derinti partines nuomones reikia , bet paversti jas visas vienodomis tikrai nereikalinga ir žalinga. Grįžtant prie R.Dagio .. kas ten žino kaip buvo iš tikro toje istorijoje . Gal žmogus iš tikto tapo nebe reikalingas .. tiek metu kuruojant ta šeimos klausimą .
diktatorių nėra, o čia, postsovietinis mentalitetas, kur raudama ir sau plaukus rauna nuo galvos, kad tik diktatorius gyvuotų. Čia deemokratiją supranta kaip muštras su iškeltu kumščiu dėl bendros ramybės.