Dienos aktualija, Geroji Naujiena

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 14 d. 8:43

5     

    

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

Pandemijos situacijoje įvesti dalyvavimo Šv. Mišiose apribojimai yra proga tikintiems (ir šiaip smalsiems žmonėms) apmąstyti, kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios. Ir kodėl dalyvavimas jose nepakeičiamas kitomis pamaldumo ar pastoracijos formomis. Daugeliui žmonių šiandien yra nuoširdžiai nesuprantama, kodėl karantino metu kai kurie tikintieji taip veržiasi į Šv. Mišias, jei gali jas patogiai stebėti per televizorių ar feisbuką. Tuo labiau, kad Dievas juk yra visur ir jam galima melstis bet kur. Vargu ar netikinčiam žmogui tai galima kaip nors paaiškinti. Nebent galima bandyti pasitelkti kokią nors netobulą analogiją.

Šv. Mišios skirtos ne stebėti, bet dalyvauti. Nėra tas pats dalyvauti Mišiose ir stebėti jas per ekraną tarsi kokį spektaklį ar Dakaro ralį. Kaip ir nėra tas pat dalyvauti Mišiose ir šiaip melstis kur nors bevaikštinėjant miške. Šv. Mišių stebėjimą per ekraną galbūt galima būtų palyginti su vakarienės, kuri skirta tau pasistiprinti, transliacijos stebėjimu.

Iš Scott Hahn knygos „Avinėlio puota“: „Persekiojami krikščionys Mišiose gaudavo stiprybės. Nuolatinė Jėzaus Kristaus auka suteikdavo pagalbą ir išvadavimą. Mišiose, kaip matyti iš Apreiškimo Jonui, krikščionys suvienydavo jėgas su Dievo angelais ir šventaisiais, kad garbintų Dievą. Mišiose Bažnyčia gaudavo „paslėptosios manos“, kuri juos maitindavo išbandymų laikais (žr. Apr 2, 17). Mišiose šventųjų maldos iš žemės kildavo tarsi smilkalai ir danguje susiliedavo su angelų maldomis – kaip tik šios maldos nulėmė karų baigtį ir istorijos posūkį. Toks buvo Apokalipsės mūšio planas. Taip krikščionybė įveikė, regis, neįveikiamus priešus Jeruzalėje ir Romoje.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

aš katalikė       2021-01-14 21:01

“Šv. Mišių stebėjimą per ekraną galbūt galima būtų palyginti su vakarienės, kuri skirta tau pasistiprinti, transliacijos stebėjimu.”——-tiksliau šios situacijos neapibūdinsi…Ačiū ,išmintingas žmogau…Taip seniai laukiau panašaus pobūdžio straipsnio.O, kad išgirstų mūsų mielieji persigandę ganytojai…Žmogus be Dievo pagalbos panoro išsigelbėti nuo ligų, nuo pasaulio blogio…Aš tikrai suprantu netikinčiuosius.Bet mes, krikščionys, kuriems duota daugiausia- juk iš mūsų daugiausia ir bus pareikalauta.Ką atsakysim Viešpačiui, kai stovėsime Jo akivaizdoje?

>>Laumėjantis       2021-01-14 20:24

Kodėl kitų religijų žmonės “puikiausiai"apsieina su savu supratimu gyvendami pasaulyje?Todėl,kad jie nemato  šėtono dvasios, nuodėmės ir jos padarinių ,ir turi tam tikrus įstatymo(kūno)orientyrus ,bet ne Šv Dvasios.Kuo” puikiaisiai"pasaulis sukosi  ir ” linksminosi” ir  iki krikščionybės ;linksminosi ir ” puikiausiai “gyveno Sodoma ir Gomora ,gyvavo ir pagoniško Egipto,pagoniškos Romos Imperijos,aukso ordos ir ,kitos pagoniškos gentys ir civilizacijos ir religijos.Buvo visiems” linksma” ,kol nepasirodė Jėzus  Kristus.Atėjus Kristui,Dievo tiesai pasaulio ” linksmybė” “sustojo” ir pasaulis jau rezgė,rezga ir regs planus,kaip atsikratyti to, juos ” liūdinančio” ir kalbančio tiesą apie juos .Praėjusiais amžiais jis( Dievas) buvo leidęs visoms tautoms eiti savais keliais,bet atėjus laikui Viešpats nepaliko savęs napaliudijusio atsiųsdamas savo sūnų( žodį) į pasaulį kūno pavidalu.Tiesiog akyse matosi,kaip” puikiausiai” žmonės   pasaulyje apsieina be Dievo apreikštos tiesos,kai jau tuoj visi” puikiausiai” gyvensime naujojoje skaitmeninėje pagoniškoje Romos imperijoje kur bus imperatoriai globalistai ir jų vergai-” tikras “puikiausias"pasaulis”.Viskas pasaulyje daroma ,kad užmiršti nuodėmę( mirtį) ir mirties nugalėtoją Jėzų Kristų. Pažiūrėkime į save ir supraskime,kodėl net patys krikščionys katalikai nesupranta kas vyksta aplinkui,nes jie dar tebėra kūniški,o ne dvasiški. 35,5mln JAV katalikų dalyvavo prezidento rinkimuose.Iš jų 17.5mln balsavo už demonkratų iškeltą kandidatą Joe Biden ir tai parodė kiek šviesos vaikų prarado sūrumą ir ta druska turėjusi   saugoti pasaulį nuo sugedimo dabar betinka tik išbėrimui šio pasaulio vaikams mindžioti po kojomis.>>>

“Jėzus vėl ėmė mokyti paežerėje. Prie jo susirinko didžiausia minia, kad jis net įlipo į valtį ežere ir sėdėjo ant vandens, o visa minia liko sausumoje palei ežerą.  Jis mokė juos daugelio dalykų palyginimais. Mokydamas kalbėjo: „Paklausykite! Antai sėjėjas išsirengė sėti. Jam besėjant, dalis grūdų nukrito palei kelią, ir atskridę paukščiai juos sulesė.  Kiti grūdai nukrito į uolėtą dirvą, kur buvo mažai žemių, ir greit sudygo, nes neturėjo gilesnio žemės sluoksnio.  Bet, saulei užtekėjus, daigai nuvyto ir, neturėdami šaknų, sudžiūvo.  Kiti krito tarp erškėčių; erškėčiai išaugo ir nusmelkė juos, ir jie nedavė derliaus. Dar kiti nukrito į gerą žemę, sudygo, užaugo ir davė derlių: vieni trisdešimteriopą grūdą, kiti šešiasdešimteriopą, treti šimteriopą“. Jis dar pridūrė: „Kas turi ausis klausyti – teklauso!“

/Kodėl palyginimai?/

Kai Jėzus pasiliko vienas, jo palydovai kartu su Dvylika ėmė klausinėti apie palyginimus.  Jis atsakė: „Jums atiduota Dievo karalystės paslaptis, o pašaliniams viskas sakoma palyginimais,kad jie

regėti regėtų, bet nematytų,

girdėti girdėtų, bet nesuprastų,

kad neatsiverstų ir nebūtų jiems atleista“.

/Palyginimo išaiškinimas/

 Ir jis paklausė: „Nejau nesuprantate šito palyginimo?! Tai kaipgi suprasite visus kitus palyginimus?Sėjėjas – tai sėjantis žodį. Palei kelią sėjamas žodis – tai žmonės, kuriems vos išgirdus žodį, ateina šėtonas ir išplėšia juose pasėtąjį žodį. Panašiai ir su tais, kurie pasėti uolynėje. Išgirdę žodį, jie tuojau su džiaugsmu jį priima.  Bet jie neturi savyje šaknų ir yra nepastovūs. Ištikus kokiai negandai ar persekiojimui dėl žodžio, jie greit atkrinta. Yra dar kiti – sėjami tarp erškėčių. Jie išgirsta žodį,  bet pasaulio rūpesčiai, turto apgaulė ir įvairios sukilusios aistros nusmelkia žodį, ir jis tampa nevaisingas. Geroje žemėje pasėta sėkla – tai tie, kurie išgirsta žodį, priima jį ir duoda vaisių: trisdešimteriopą, šešiasdešimteriopą ir šimteriopą“.

 

ah1       2021-01-14 17:39

verslas, bo per mišias vaikščioja su “tarieka” į kurią dedami pinigai

Laumėjantis       2021-01-14 15:59

Šiaipjau šv. Mišios taip pat yra ir išklausomos ( bažnyčioje ). O kad ,,Šv. Mišių stebėjimą per ekraną galbūt galima būtų palyginti su vakarienės, kuri skirta tau pasistiprinti, transliacijos stebėjimu”, tai pats pajutau. Bet matyt, kad šv. Mišios skirtos tiktai katalikams. Ateistai, kitų religijų atstovai be jų kažkaip tai kuo puikiausiai apseina. Ir įtariu, kad žmogui tikėjimas duodamas paties Dievo. Ir tik nuo Dievo priklauso, ar žmogus bus karštas katalikas, ar rinksis kitokį santykį su dvasiniu pasauliu. Ir ar tai nepaaiškina to, kad katalikas, išauklėtas tėvų katalikų, nesugeba perduoti tikėjimo savo vaikams ar tuo labiau anūkams. O kai kas staiga ( ar palaipsniui ) ima ir atranda tikėjimą.

Cha...       2021-01-14 13:41

” Šv. Mišių stebėjimą per ekraną galbūt galima būtų palyginti su vakarienės, kuri skirta tau pasistiprinti, transliacijos stebėjimu.”
Gerb. Vygantai, o ar Jūs tikite, kad Šventoji Dvasia yra?
O, aš sakau Jums, kad galima ne ką mažiau išgyventi Dievo artumą Šv. Mišių transliaciją stebint FB ar Youtube.  Dievas yra žmogaus širdyje, tik mes, ar girdyrte, mes esame Jį užgriozdine savo nuodėmėmis.  Taip, taip, Jėzus gimė mūsų kūtelėje, kuri yra prasmirdusi ir dvokianti ir visiškai netvarkoma, t.y. nematome savo nuodėmių ir už jas neatgailaujame. Galvojame, kad nueisime, štai sekmadieni į mišias (tyčia rašau mažąja raide, nes tokios mums ir yra)ir… “susitvarkėme”. Anaiptol, štai, Šv. Mišių nebuvimas ir atskleidžia mūsų širdžių purvą, t.y. ima inkšti, o nueit negali. Kol nerasime Jėzaus savo širdyje, t.y. neišsivalysime purvo, tai Šv. Mišios mums tebus tik formalumas.Galima vienytis į bendrą maldą būnant namuose prie ekranų, bet tik su sąlyga, jei širdis bus paruošta tam susitikimui. Paklusnumo, paklusnumo mielieji. Vyskupai žino ką daro, nes valdžia taip pat iš Dievo. Ar nežinote, kad reikia priimti ne tik, kas yra gera, bet ir tai, kas nemalonu, bet ir tai, kas mus auklėja. Dievas ir tik Dievas yra aukščiau už viską, be kurio žinios net plaukas nuo galvos nenukrenta.


Rekomenduojame

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.