Dienos aktualija, Žmogaus teisės, Policija

Vygantas Malinauskas. Kai liberalizmas tampa vyraujančia ideologija

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 5 d. 17:18

14     

    

Vygantas Malinauskas. Kai liberalizmas tampa vyraujančia ideologija

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad čia nesusipratimas. Bet kai atidžiau pažiūri pamatai, kad šiuolaikiniame pasaulyje tokių „nesusipratimų“ daugėja geometrine progresija. Atrodo paradoksas – liberalų valdomoje nepriklausomos Lietuvos sostinėje policija sulaiko moterį mosuojančia trispalve.

Bet, kaip atskleidžia Deneen knygoje „Why liberalism failed“, tai nėra joks paradoksas. Kuo labiau įsigali liberalizmas, tuo labiau jis tampa savo paties priešingybe. Užuot suteikęs daugiau laisvės, jis ją tik dar labiau suvaržo. Jei netikite, privačiai paklauskite į Lietuvą grįžtančių atostogų bičiulių, gyvenančių liberaliose Vakarų demokratijose. Sužinosite, kad kai kuriomis temomis Lietuvoje jie vis dar gali kalbėtis daug laisviau ir atviriau nei liberaliosios demokratijos keliu labiau pažengusiose šalyse.

Šiuolaikinė liberalios demokratijos valstybė anaiptol nėra valstybė, kuri leidžia laisvai reikšti savo įsitikinimus piliečiams. Liberalios demokratijos valstybė yra valstybė, kuri kontroliuoja savo piliečių kalbą ir saviraišką pasitelkdama tiek minkštąją, tiek kietąją galią.

Ir ši istorija su trispalve yra puiki iliustracija, kas vyksta su laisvėmis visuomenėje, kurioje liberalizmas tampa vyraujančia ideologija.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

created equal       2020-01-7 20:09

Abortion: A Doctrine of Demons

The film media elites don’t want you to see

Columbus, OH – January 7, 2020 – After months of battle, Created Equal Films has overcome attempts by Hollywood media elites to ban the film Abortion: A Doctrine of Demons.
https://www.youtube.com/watch?v=KI-BfncsYSw&feature=youtu.be
Today, Created Equal Films re-released this short documentary exposing the troubling link between Satanism and abortion.

The film uses several video clips from different sources including movies and news broadcasts. Attorneys for one large movie maker objected to the use of a clip from one of their movies writing; we “do not wish to be publicly associated with your views on the topic of your film – or indeed any views on either side of this highly contentious subject as this may have a negative effect on the reputation of our client.”

praxadimcui       2020-01-7 4:09

vanm analogično, tovarišč krasnoarmeec.

štaziui       2020-01-6 18:09

... jukš, gėbistini parše.

Prašalietis       2020-01-5 23:35

Achhh   2020-01-5 23:01.. Prašaliečiui jokių laikų negaila. Komentarėlyje yra parašinėta Nemeluok-ui 21:25 tik kaip iš tiesų gyveno eiliniai žmonės jo paminėtame “sovietiniame komunizme”, o ne apie pokario kovas ir sovietinius “gėrius”. Na o kokios buvo pokario kovos su “kulaki, šviesuoliais ir t.t.” šauniai savo moksliniame darbe parašė panelė Grybauskaitė, už kurį ne tik tarybiniais laikais ji gavo komunistinių mokslų mokslinį laipsnį, bet ir laisvoje Lietuvoje nusipelnė  lietuviškų socialinių mokslų daktarės vardą.Beje, iš šiandieninio “tautinio rojaus” 1 milijonas tautiečių “nuo gero ir sotaus gyvenimo"tik per 20 metų patys save išsitrėmė..., o likusieji pirmauja pasaulyje ar Europoje pagal savižudybes, pagal skurde gyvenančių žmonių skaičių, pagal susirgimus tuberkulioze ir sifiliu, pagal išgeriamo alkoholio kiekį ir t.t.

ah1       2020-01-5 22:05

kol nebus sugrįžta prie vienio AUM/laiko suformuoto pusiasvyros dėsnio harmoningumui pasiekti tol supsimės ant kraštutinumų sūpynių

Achhh       2020-01-5 22:01

kaip gaila tau, Prašalieti anų sovietinių laikų, tad dabar nebenori nei matyti, nei girdėti apie žuvusius mūsų tautos kankinius - didvyrius, kuriuos kremlinai ir jų parankiniai, visaip juodina. Kaip mūsų tautos šviesuolius išvadinę “kulaki” ir “išbuožindami” ištrėmė į Sibirą ar prie Laptevų jūros. Kiek ten nukankino niekuo nekaltų žmonių vien tik už tai, kad jie buvo tautos pažiba, intelektualai. O kartu tremiami buvo ir jų vaikai, kūdikiai. Už ką sušaudyti buvo vyskupas Borusevičius, nukankintas pal. Teofilius Matulionis, Elena Spirgevičiūtė, ištremta s.Nijolė Sadūnaitė ir t.t. ir t.t.  Tai toks buvo tamstos giriamas sovietinis gėris.

Prašalietis       2020-01-5 21:16

Nemeluok21:25 Persidažę ir kregždutes atlapuose prisisegę Brazauskiniai komunistai,  lansberginiai užsislapstinę 75 metams KGB-istai nieko bendro neturi su sovietiniu(ne gorbačioviniu)“komunizmu”. Jei būtų išlikęs sovietinis “komunizmas”, eiliniai žmonės dirbtų kaip ir dirbo neskubėdami 8 val.,po 25 metų darbo stažo moterys 55 metų vyrai 60 metų eitų į pensiją, eiliniai žmonės, priklausomai nuo to kur dirba, lauktų ir sulauktų ne vėliau kaip po 10metų  valdiškų butų,paskyrų lengvoms mašinoms, būtų visiems prieinamas ir nemokamas gydymas ir mokslas, eilinio žmogelio minimali alga būtų ne daugiau kaip 5-6 kartus mažesnė nei didelės gamyklos direktoriaus, eilinių žmonių rūpestis būtų gauti atostogas rugpjūčio mėn.,kai yra geriausias oras Palangoje, žmonės valgytų ekologinį ir sveiką pagal GOST-us pagamintus maisto produktus, valgytų vidutiniškai 3 kartus daugiau mėsos nei valgo šiandien, turėdami daug laisvo laiko ir mažai buitinių rūpesčių“sėkmingai gerintų” Lietuvos demografinę situaciją, verstų vaikus mokytis, kad būtų gydytojais, lakūnais, kosmonautais…., Lietuva okupantų būtų vadinama Mažąja Europa… Lietuvos gyventojai nepirmautų kaip šiandien pirmauja pasaulyje ar ES pagal savižudybes, susirgimus tuberkulioze ir sifiliu, išgeriamo alkoholio kiekį, nuskurdusių žmonių skaičių ir t.t. ir t.t.

stasys        2020-01-5 21:08

žinot 2020-01-5 21:05 > to reikia siekti , bet kaip ir visos svajonės realiu gyvenimu savaip spalvinamos .Atsipalaiduokite .. sukaustytoje visuomenėje veši tik ribota demokratija . Ir tai teisinga , visuomenė gali ‘suvirškinti’ tiek laisvės kiek pasiruošusi jos savo renkamai valdžiai skirti . smile) Yra žmonės kaip Prašalietis , jų demokratija baigiasi su vakar diena ..todėl ateitį jie mato tik per praeities prizmes .

Nemeluok21:25       2020-01-5 20:33

Pasirodo, kad sovietinis komunizmas niekur neiškeliavo, bet gudriai persidažė kita spalva su kregždutėmis. O “Gorbačiovinė perestroika” buvo ant tiek supuvusi, kad pati byrėjo.

Prašalietis       2020-01-5 20:25

Pseudo valstybinių darinių teritorijose gyvenantiems čiabuviams visuomet anksčiau ar vėliau yra viskas pas juos negerai. Gorbačiovinės perestroikos pabaigoje pasidarė negeras komunistinis socializmas. Visi kovojo, kovojo, pasirodo ir pokario laikais miškiniai kovojo už šiandieninį lansberginį durnių laivą, 1990 metai sėkmingai išsikovojo laisvę,demakratiją, kapitalizmą, liberalizmą ir t.t….Tik po 30 metų su vakarų pagalba susikurtas"tautinis"liberalizmas vėl pasidarė blogai. Buvęs rusiškas socializmas su komunizmu iškeliavo negrįžtamai iš šio pasaulio 1990 metais…“Kuda padatsia”. Kokios civilizuotos vakarų šalies sanitaras vėl parodys iš rusiško komunizmo išsivadavusiems ir savo"tautiniame” liberalizme pasiklydusiems čiabuviams kelią, kuriuo būtų galima vėl kaip Baltijos kelyje"tautiškai ir išdidžiai” eiti, už kurį, reikalui esant, būtų galima kaip sąjūdžio laikais ar pokario metais, kovoti, jei reiks, tai kad už jį būtų galima džiaugsmingai numirti, neaišku…

žinot       2020-01-5 20:05

mes, negyvenę laisvoje visuomenėje, tiesiog nežinome, kas ji yra ir kas yra LAISVĖ.
Nežinau, ar aš teisingai suprantu, LAISVĖ, tai Dievo duota privilegija žmogui kurti ir grąžinti savo kraštą, gerbti protą, tikėjimą ir sąžinę, būti teisingam ir taikiam, saugoti savo kraštą, gerbti žmogaus darbą ir turėti teisę į teisinga atlyginimą, kad nenebūtų nei vieno stokojančio ir nuskriausto, kad žmogus galėtų laisvai ir be trikdžių ginti savo teises

Kažkoks       2020-01-5 20:02

gyvenimo ribojimas ar saviribojimas turi būti.Seniau tai buvo vadinama tabu.Dabar geriau už krikščionybę dar nesugalvota.

Štai taip.       2020-01-5 19:46

Priėjome liepto galą. Visko pabandėme, t.y. buržuazinę-Smetoninę valdžią, sovietinę-socialistinę, o kokia dar gali būti? Gal rimtai reikia susimąstyti apie katalikišką demokratiją, pagal Dievo įstatymus.

stasys        2020-01-5 18:24

Įdomu ką tie vakarai pasakyti autoriui pasiklausė jo samprotavimu .? Barbarai irgi kritikavo Romą už tai kokį gyvenimo būdą anie atnešė į Rytus . Šiuo konkrečiu atveju panašu kad autorius arčiau putino Rusijos .. ir jo supratimo apie demokratija ir piliečiu laisves . Ten irgi viskuo patenkinti piliečiai ..kaltina vakarus visomis blogybėmis, tik ar jie žino ka tai reiškia .? Manau kad apie tai mes neturėtume kalbėti ...pirmiau apkuopkime savo kiemą nuo liberalizmo filosofu ir juos persekiojančiu vaiduokliu . smile


Rekomenduojame

Mes nugalėjom. Prieš 30 metų Gorbačiovas vizito metu Lietuvoje išgirdo tai, ko nesitikėjo: lietuviai liepė atvežti nepriklausomybę – LRT

Kaip vysk. Pranciškus Ramanauskas Alfonsą Svarinską slapta lageryje įšventino į kunigus

Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Laisvės premijos laureato Albino Kentros kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Mitingo „Už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę“ vaizdo įrašas

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Renginių programa

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos I. Pidžinas

LRT: pirmieji kandidatų į Vilniaus universiteto rektoriaus postą debatai

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.