Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

Vygantas Malinauskas. Ką daryčiau aš

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 17 d. 10:08

41     

    

Vygantas Malinauskas. Ką daryčiau aš

Kai parašau, kad Vyriausybės priimti sprendimai susiję pandemijos valdymu dažnai yra neracionalūs, neveiksmingi, neproporcingai ribojantis žmogaus teises ir laisves dažnai susilaukiu klausimų: o ką siūlai kitaip daryti? „O kaip tu, Vygantai, tvarkytumeisi su šia pandemija, jei būtum valdančiojoje daugumoje?“ Žinoma, klausimas yra teorinis ir turėtų būti adresuojamas ekspertams, tačiau niekas netrukdo pabandyti į jį atsakyti. Tad priimu šį iššūkį. Įspėjimas – postas netrumpas.

Jei būčiau valdančioje daugumoje:

1. Pirmiausiai kelčiau klausimą, koks turėtų būti pagrindinis pandemijos valdymo priemonių tikslas – sumažinti mirtingumą ir sergamumą sunkia ligos forma ar paskiepyti kuo daugiau žmonių?

2. Spręsdamas pandemijos valdymo klausimus būčiau atviras visiems duomenims ir nesivadovaučiau ideologija. Kaip ideologiją čia suprantu vadovavimąsi tam tikrais išankstiniais atsakymais, kaip išspręsti problemą, tuo pačiu ignoruojant visus duomenis, kurie nedera su ideologija ar paneigia jos prielaidas.

3. Siekdamas išsikelto tikslo nenaudočiau griežtų priemonių ten, kur pageidaujamo rezultato galima pasiekti švelnesnėmis priemonėmis (vienas iš proporcingumo principo reikalavimų).

4. Atsižvelgiant į tai, kad didžioji dalis sunkiai sergančių ir mirštančių yra vyresni nei 60 metų bei turintys kitų sveikatos problemų, pastangas paskiepyti kuo didesnį procentą orientuočiau būtent į šias grupes. Lietuvos, taip pat kitų šalių duomenys ir statistika rodo, kad jei būtų paskiepyta 80–90 procentų vyresnių nei 60 metų ir rizikos grupėms priklausančių asmenų, mirtingumas sumažėtų iš esmės tiek pat, kiek ir paskiepijus 70–80 procentų visos populiacijos. Tad jei gali to paties rezultato pasiekti tikslingai paskiepydamas mažesnę populiacijos dalį nei siekdamas į miražą panašaus „bandos imuniteto“, kodėl to nedaryti? Tuo labiau, kad tai, viena vertus, leistų pasiekti patenkinamo rezultato ir, kita vertus, padėtų išvengti Nereikalingo visuomenės susipriešinimo.

5. Siekčiau paskiepyti kuo didesnį procentą senjorų ir rizikos asmenų pasitelkdamas ne „botagą“, bet „pyragą“. Pavyzdžiui, sudarydamas kuo patogesnes sąlygas, tokias kaip atvykimas paskiepyti į namus. Tai pat pagalvočiau, kokias nors skatinamąsias priemones, kaip, pavyzdžiui, koks nors vienkartinis priedas prie pensijos. Suprantu, kad biudžetui tai kainuotų. Bet, ko gero, kainuotų pigiau, nei kainuoja dabar naudojamos priemonės. O ir būtų vienu šūviu nušauti du zuikiai – laikinai „pakeltos pensijos“ bent truputį palengvintų senjorų socialinę dalią ir pagerintų sergamumo sunkia forma statistiką. Bet kuriuo atveju, negąsdinčiau senjorų tuo, kad jei nepasiskiepys, negalės lankytis didesniuose prekybos centruose ar buitinių prekių krautuvėlėse.

6. Atsižvelgiant į tai, kad sergamumas sunkia forma ir mirtingumas jaunesnių nei 40-metų asmenų tarpe yra santykinai labai mažas, o jaunesnio amžiaus asmenų mirtingumo tikimybė nėra didesnė nei sveikatos sutrikimo dėl skiepo sukeltų komplikacijų tikimybė, nedaryčiau jokio spaudimo skiepytis jaunesniems nei 40-metų asmenims. Tuo labiau, kad lengva ar besimptome forma persirgusių asmenų „pridėtinė vertė“ kolektyviniam imunitetui yra didesnė nei tų, kurie yra pasiskiepiję. Šią prielaidą patvirtina naujausi tyrimai, kad natūraliai atsiradęs imunitetas yra 14–27 kartus stipresnis. Taip pat šia prielaidą patvirtina statistika tų šalių, kuriose savo laiku smarkiai buvo išaugęs sergamumas dėl silpnesnių karantino suvaržymų taikymo. Statistika rodo, kad mažas sergamumas ir mirtingumas labiau koreliuoja su anksčiau buvusiu didesniu sergamumu, o ne su bendru paskiepytos populiacijos procentu. Tai paaiškina, kodėl tokį kaip Lietuvos ar mažesnį paskiepytų asmenų procentą turinčios kai kurios valstybės šiandien yra gerokai geresnėje padėtyje netaikydamos GP ar panašių apribojimų (pvz., Lenkija, Čekija). Beje, Švedijos gerą statistiką taip pat labiau paaiškina natūralus imunitetas nei paskiepytos populiacijos procentas (jų gera statistika buvo jau tada, kai dar buvo paskiepyta mažiau populiacijos).

7. Atsižvelgiant į tai, kad paskiepyti žmonės taip pat gali platinti virusą ir, nors teoriškai jį platina mažiau, tačiau dėl didesnio kontaktų skaičiaus bei sukurtos saugumo iliuzijos realiai platina tiek pat ar net daugiau nei nesiskiepiję, sudaryčiau galimybes ir paskatas kuo daugiau žmonių pasinaudoti testais patogiai ir nemokamai. Testai leidžia laiku sužinoti apie užsikrėtimą ir taip vengti viruso platinimo sergant besimptome forma. Todėl asmuo, kuris pasidarė testą, bent kurį laiką visuomenės sveikatos požiūriu yra saugesnis nei pasiskiepijęs. Šiuo metu Lietuvoje nemokami testai yra sunkiai prieinami. Kai kuriuose miestuose norint juos atlikti reikia užsiregistruoti prieš kelias dienas, o atvykus dar laukti ilgoje eilėje (pvz., visam Kaune yra tik vienas toks punktas ir jame tenka laukti ilgoje eilėje). Tuo tarpu teko girdėti, kad Jungtinėje Karalystėje ir Austrijoje yra pilna punktų, kur piliečiai gali atvykti ir greitai pasidaryti nemokamus testus. Taip pat teko girdėti, kad Anglijoje greituosius testus, kuriuos gali atlikti pats gali, gali nemokamai pasiimti vaistinėse. Kaip bebūtų, bet susidaro įspūdis, kad šių šalių vyriausybės labiau myli savo piliečius ir labiau skatina jų atsakingą elgesį.

8. Būčiau nuoseklus ir nekurčiau neracionalių taisyklių, kaip, pvz., leidimas didesniuose prekybos centruose (kur daugiau erdvės) lankytis tik paskiepytiems žmonėms, o tiems, kurie gali greičiau susirgti paliekant grūstis mažose krautuvėlėse. Taip pat nekurčiau taisyklių, kurios neleidžia nepaskiepytiems žmonėms lankytis prekybos centre, tačiau leidžia dalyvauti sausakimšame SEL‘o koncerte. Visiems taikyčiau vienodus žmonių tankumo tam tikrame plote reikalavimus.

9. Tas teises ir laisves, kurios tiesiogiai susiję su rizikos grupės asmenų užkrėtimu, ribočiau tiek, kiek tai yra būtina ir proporcingą. Tačiau netaikyčiau bausmių ir tiesioginių ar netiesioginių sankcijų piliečiams už tai, kad jie pasinaudojo savo žmogaus teise atsisakyti skiepo. Nepaversčiau su visuomenės sveikata tiesiogiai nesusijusių teisių ribojimo (pvz., teisė į mokslą, teisė į darbą, teisė gauti paslaugas) neteisėta priemone daryti piliečiams spaudimą skiepytis.

10. Neribočiau gyventojams prieinamumo prie generinių (nereceptinių) vaistų, kurių bent kokią statistiškai reikšmingą naudą lengvinant susirgimo sunkumą ir eigą patvirtina tyrimai (kad ir preliminarūs). Pirmiausia turiu omenyje Indijos patirtį, kuri pavasarį kilus koronoviruso bangai, nepaisydama PSO rekomendacijų, skatino žmones vartoti invermectino preparatus. Šiandien Indija, kurioje per mėnesi radikaliai sumažėjo sergamumas ir mirtingumas, pasaulio žiniasklaidoje, nušviečiančioje kovą su pandemija, yra nepaaiškinama juoda dėmė. Sunku rasti kitą paaiškinimą, kodėl žiniasklaida ignoruoja Indijos atvejį kaip tik tai, kad Indijos atvejis neatitinka meistreaminio ideologinio naratyvo, kad „tik masinis skiepijimas išgelbės pasaulį“. Todėl visi tam naratyvui neparankūs duomenys yra ignoruojami arba pateikiami tendencingai.

11. Nepalaikyčiau nepasiskiepijusių mobingo ir neskatinčiau visuomenės susiskaldymo vieniems teikiant nepagrįstas privilegijas kitiems taikant nepagrįstus ribojimus.

N. B. Norint įgyvendinti tai, ką parašiau, visuomenę segreguojantis „Galimybių“ pasas nėra nei reikalingas, nei būtinas.

Galbūt po šio posto susilauksiu pašaipos, kad čia bandau vaizduoti „dar vieną ekspertą“. Tai, ką parašiau yra tai, kas prieinama kiekvieno sveiko proto žmogaus kritiniam svarstymui ir remiasi viešai prieinamais duomenis. Tad jei manome, kad galime būti pilietine visuomene, o ne banda, kurią botagų norima priversti įgyti „bandos imunitetą“, verta apie tai pasvarstyti.


Šaltinis: asmeninė autoriaus Facebook paskyra

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

123.       2021-09-18 20:46

Malinauskai,nedarykit,pasėdėkit ar pagulėkit, išmokit nedaryti.

į šviesų švabo rytojų        2021-09-18 18:54

Pasaulyje vyksta precendento neturintis eksperimentas. Naujo tipo genetinės vakcinos, realiuoju laiku bandomos su žmogiškos populiacijos banda. Vieni yra šio eksperimento stebėtojai (laisvoji mažuma), kiti yra tiesioginiai eksperimento dalyviai (noriu pabrėžti jog savanoriški dalyviai, kurie savo parašu patvirtina, kad jie asmeniškai labai nori dalyvauti šios vakcinos bandymuose. Rinkti iš jų laisvanoriško sutikimo parašus yra normalu, nes prievarta medicininiuose tyrimuose, yra uždrausta ir prilyginama nusikaltimams prieš žmoniškumą, neturintiems senaties termino).
  Kadangi sąmoningai pasirinkau būti stebėtojų pusėje, tiesiog šiuo trumpu tekstuku noriu pasidalinti keliais savo pastebėjimais.
  Vakar perskaičiau, kad mirė Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė R. J. Nadišauskienė. Šiaip daug žmonių dabar “staigiai” miršta, gal ir neatkreipčiau dėmesio į šį liūdną faktą, bet prisiminiau jog būtent šį profesorė aktyviai agitavo visus skiepytis eksperimentinėmis vakcinomis ir netgi rekomendavo tai daryti nėščioms ir žindančioms motinoms. Pati vakcinavosi du kartus ir su nekantrumu laukė trečios dozės, bet nespėjo. Užteko dviejų kartų.
  Skaitydamas nekrologą, apie šią gerbiamą eksperimentinės vakcinos naudotoją ir agitatorę, tiesiog prisiminiau kitą eksperimentinės vakcinos entuziastą ir naudotoją. Kaišiadorių rajono savivaldybės Administracijos direktorių M. Nasevičių.  Apie kurį taip pat nekrologą skaičiau žiniasklaidoje šių metų kovo 22 dieną. Jis mirė staigiai savo darbo vietoje.
  Taip pat nebūčiau atkreipęs dėmesio į šį liūdną faktą, bet prisiminiau viena istoriją. Šių metų sausio mėnesį, kai tik pradėjo šiomis vakcinomis skiepyti prioritetines grupes, gerbiamas direktorius tuojau pat pasiskiepyjo ir dėl to kilo nemažas šurmulys, nes jis nebuvo jokiose prioritetinėse grupėse.
  Ir štai po poros mėnesių, jis netikėtai ir labai lengvai miršta tiesiogiai savo darbo vietoje.
  Dabar tokių netikėtų mirčių vis daugėja ir daugėja, bet aišku tai visiškai nesusiję su eksperimentine vakcina. Tai tiesiog sutapimai.
O dabar apie pastebėtą teigiamą vakcinos poveikį žmonėms.
  Aš šiek tiek nusivyliau kai sužinojau jog mano draugai gyvenantys kaime suskubo skiepytis, bet kai su jais susitikau pokalbiui, betarpiškai apsidžiaugiau. Išgirdau tokį tekstą: “Eik Vladeli čia durnium reik būti, kad šitą brudą į save susleisti. 20 eurų ir tu “vakcinuotas”.”
  Tai yra, kaimo žmonės protingai suprato, kad reikia įjungti “durnių” su įsigalinčiais vergvaldžiais ir vaidinti jog viską darai kaip jie sako. O realybėje daryti viską atvirkščiai. Tai normali kaimo žmonių sveikos nuovokos gyvenimiška pozicija

Dabartinėje koronoaferoje,  jų tikslas ne vien apvogti kvailus gojus (jeigu būtų tik tai, aš būčiau tylėjęs). Jų tikslas visus kas papuls į jų valdžią, pasodinti ant vergo grandinės.
  Antsnukiai, šunų pasai, uždarymai, izoliacijos, priverstinis “gydymas” tų, kurie bus pavojingi arba nereikalingi šiai naujo kaganato sistemai. Siaubingą ateitį jie yra mums numatę. Negalvokite, kad nuolankiai jiems pritardami arba neprotestuodami ir tyliai tūnodami savo sodybėlėse, jūs užsitarnausite privilegijuotą vietą jų kuriamame segregacijos, žudynių ir vergiško paklusnumo GEROVĖS VALSTYBĖJE. Kaip tai buvo senosios sovietijos darbo lageriuose (visi iki vieno senosios sovietijos gulagų pargindiniai vergvaldžiai buvo žydai) tavo gyvenimas kainuos mažiau nei kuvalda, kuria tu privalėsi skaldyti granito skaldą, pilamą priešais gerovės valstybės vergvaldžių namukus, uždarose saugomose teritorijose.
  O dabar dėl tų, vargšų valdžios distrofikų ir infantilų (abiejų lyčių ir belyčių), kurie naudodamiesi savo padėtimi, ne tik patys uoliai LAISVANORIŠKIAI vakcinuojasi, bet ir savo skystaprotiškais sprendimais siutina tuos ant ko laikosi visa valstybė (tikrai laisvus, sveikus ir savistovius žmones -  karius pagal prigimtį).  Jie manosi, jog čia jie bus tie, kas valdys naujo “apharteido” sistemoje. Turiu jus nuvilti mielieji mano. Jūs esate eksperimentinės žiurkytės. Tokios baltos, raudonom akelėm, nepiktybiškos, nors ir atrodančios gan nepatraukliai.
90 proc. distrofikų, kurie tėra bereikalingas ofisinis planktonas, bus sunaikinti chaoso metu, o tie kurie reikalingi fiziniam darbui, bus sučipuoti kaip šunys ir dirbs už balandą ir skiepus. Manote svaičiojimai? Daugelis žmonių prieš didžiąsias pasaulines katastrofas manė lygiai taip pat.

Rinkėja iš Kauno        2021-09-18 14:09

Pone Malinauskai, atsikabinkit su tais skiepais nuo senjorų 60+, jie irgi nori dar gyventi. Be to, jų sovietmečio patirtis ir intuicija neįkainojami - melą, propagandą ir manipuliacijas atpažįsta išsyk. (Aišku, čia nekalbu apie neskaitančius, niekuo nesidominčius, aklai tikinčiu monikos ir Co valdomo Šv. Televizoriaus tezėmis .) Išmarinsit juos, kritiškai mąstančių beliks saujelė. Aplink šmėžuos vien buki feisbukiniai užingridai ir Kremliaus gerbėjai. Jie ir gyvens drg. Švabo suplanuotame pasauliniame komunizmo rytojuje.

Dėkoju       2021-09-18 11:52

už sveiku protu ir sveika logika paremta nuomonę. Šiuo metu daugumai tikrai to trūksta, nes vyrauja supratimas balta/juoda arba išankstiniu nusistatymu be jokios analizės.

Jules       2021-09-18 10:47

Vai, vai: “Siekčiau paskiepyti kuo didesnį procentą senjorų ir rizikos asmenų pasitelkdamas ne „botagą“, bet „pyragą“”. Jis gal irgi Kapsukę baigęs ir užhipnotizuotas - užburtas? Patikslinkite, kas žinote?

Stiklo valytuvas       2021-09-18 10:40

Jaučiuos pamalonintas, kažkas pradėjo kalbėti apie problemas, spręsti problemas (kol kas tik teoriškai) mano pavyzdžiu - papunkčiui.

Prašalietis       2021-09-18 6:22

Šiandienos “proto bokštai protingai"kalba apie paskelbtos Covid pandemijos"suvaldymą,sustabdymą...” nepasakydami sau ir kitiems, kas tai yra žmoniją “pirmą kartą“užpuolusi “pndemija”. Iki šios “pandemijos”žminija žinojo kas tai yra žmoniją lydinčios epidemijos, kurių metu priklausomai nuo istorinių laikotarpių žmonių gyvenimo lygio ir buvusio mokslo lygio nusinešdavo dešimtis milijonų gyvubių. Šimtametės žmonijos patirties ir mokslo lygio pagrindu 20-ajame amžiuje buvo duotas epidemijos apibrėžimas ir kada liga,pagal žmonių užsikrėtimų skaičių, ligos plitimą ir mirčių skaičių, patenka į epidemijos rangą. Šiandieniniai “mokslo šviesuoliai"ir pseudo politiniai veikėjai gyvenantys virtualioje post tiesos, post istorijos ir post sveiko proto erdvėje apie tai nieko negirdėjo. Belieka viltis, kad dar išliko visiškai nenukvailėjęs šiuolaikišku “post” ir pradės savo samprotavimus nuo covid “pandemijos” sąvokos , kas tai yra per daiktas ir kuo jis skiriasi nuo buvusių epidemijų... Po to yra galimi kažkokie realybę atitinkantys samprotavimai, ir diskusijos…

Al.       2021-09-18 1:29

1. Pirmiausiai kelčiau klausimą ar šis reiškinys teisėtai vadinamas pandemija. Ir jei ne, tai kokiu tikslu pakeistas pandemijos apibrėžimas.
2. Uždrausčiau nepatikrintų preparatų naudojimą ir vadinimą skiepais.
3. Skatinčiau patikrintų vaistų naudojimą.
4. Atkurčiau medicinosir valdžios darbuotojų atsakomybę už padarytą žalą visuomenei ir atskiriems asmenims.
5. Atkurčiau Konstitucijos ir tarptautinių žmogaus teisių galiojimą.

The Epoch Times       2021-09-18 1:11

JAV maisto ir vaistų administracijos skiepų patariamoji grupė penktadienį nubalsavo 16 balsų prieš 3, kad rekomenduotų nepateikti revakcinacijos kiepų „Pfizer COVID-19“ 16 metų ir vyresniems asmenims. Vėliau komisija pritarė „Pfizer“ stiprintuvui 65 metų ir vyresniems asmenims bei rizikos grupėms.

Susitikimo metu nepriklausomi mokslininkai, konsultuojantys Maisto ir vaistų administraciją (FDA), skeptiškai nusiteikę dėl to, kad plačiajai visuomenei reikia „Pfizer“ vakcinos nuo COVID-19 stipriklių ar trečiųjų dozių. Patariamosios grupės diskusija yra pirmasis svarbus Baideno administracijos skiepijimo darbotvarkės išbandymas.
Nors JAV sveikatos apsaugos pareigūnai, kai kurios kitos šalys ir skiepų gamintojai teigė, kad stiprintuvai reikalingi visiems, daugelis mokslininkų, įskaitant kai kuriuos FDA ir CDC, nesutiko. Pacientams, kurių imunitetas susilpnėjęs, CDC anksčiau rekomendavo revakcinacines dozes.
Tačiau FDA skaidrėje teigiama, kad COVID-19 rizika sveikam 30-mečiui yra tik 0,0004 proc., Arba 1 iš 250 000, ir tai yra tvirti argumentai prieš stiprintuvus, rekomenduojamus plačiajai visuomenei. Kai kurie rekomendavo stiprintuvą vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau keli ekspertai teigė, kad nori daugiau duomenų apie tai, ar skiepai gali prisidėti prie miokardito - širdies uždegimo tipo.
„Nemanau, kad yra pakankamai duomenų, kad galėtume priimti pagrįstą sprendimą“,-apie Izraelio tyrimą sakė Sirakūzų universiteto epidemiologė Brittany Kmush.

Kita FDA patarėja, daktarė Melinda Wharton, pakartojo Hildreth susirūpinimą ir sakė, kad „nesiūlo stiprintuvų jaunesniems žmonėms dėl miokardito rizikos. Ji pažymėjo, kad jaunesniems nėra pavojaus sunkiai susirgti COVID-19.

Anksčiau šią savaitę FDA įkėlė „Pfizer“ pranešimą, jog Izraelio tyrimai rodo, kad „pastebėtas vakcinų veiksmingumo sumažėjimas nuo COVID-19 infekcijų pirmiausia atsiranda dėl to, kad laikui bėgant silpnėja vakcinos imuninis atsakas, o ne dėl to, kad„ Delta “variantas išvengia apsaugos nuo vakcinos“,-sakoma „Pfizer“ pranešime.

Tačiau, reaguodami į „Pfizer“ duomenis, FDA mokslininkai teigė, kad pradinių vakcinos dozių pakanka ir pasiūlė, kad stiprintuvai dabar gali būti nereikalingi.

Trečiadienį paskelbta Izraelio mokslininkų atlikta analizė parodė, kad tarp 1,1 milijono 60 metų ir vyresnių žmonių, kurie buvo visiškai paskiepyti mažiausiai prieš penkis mėnesius, tie, kurie gavo revakcinaciją, buvo mažiau linkę užsikrėsti ar sunkiai susirgti nei tie, kurie negavo trečio skiepo.

Farmacijos milžinas padarė išvadą, kad jos vakcinos veiksmingumas laikui bėgant mažėja, o trečioji jo mRNR dozė padeda ją padidinti. Jie teigė, kad 2021 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose įvyks 1,8 milijono sunkesnių COVID-19 atvejų, nesant revakcinacijos visiems gyventojams.

Tačiau rugsėjo 13 d. „The Lancet“ paskelbtame tyrime du vyresnieji FDA vakcinų apžvalgininkai, kurie, kaip tikimasi, netrukus paliks agentūrą, ir daugiau nei tuzinas geriausių mokslininkų teigė, kad revakcinacijos nėra būtinos visai populiacijai. Jie teigė, kad galimas papildomų dozių šalutinis poveikis gali būti didesnis už naudą, teigdami, kad toks reiškinys iš tikrųjų padidintų dvejones dėl vakcinos. Du tyrime dalyvavę FDA pareigūnai, Marion Gruber ir Philas Krause, praėjusį mėnesį pateikė atsistatydinimą, patvirtino pareigūnai.
https://www.theepochtimes.com/mkt_breakingnews/fda-panel-votes-16-3-against-approving-pfizer-covid-19-booster-shots_4002895.html?utm_source=newsnoe&utm_medium=email&utm_campaign=breaking-2021-09-17-3&mktids=f88282e4dd47c4a67ce536ebe927d574&est=dLRghMULwEFF5068Kq2pUoA82/7Ux2JdE4s55gioisht0iBhVCxQQhHN1Z+YBA==

DD plius DD       2021-09-17 23:42

Prisigyvenom- paprasčiausi sveiko proto diktuojami postulatai skamba utopiškai.
Neįsivaizduoju ką su tuo daryti. Ką daryti su išprotėjusia valdžia, kuri kuo rimčiausiu valdišku veidu leidžia ar draudžia knaipėje šlapintis.
O čia V.Malinauskas su vienuolika punktų. Gal, sakau, nuo daugybos lentelės pradėt. Pradžiai iki trys kart trys devyni, nes kitaip bus per sunku.

nu jo       2021-09-17 22:17

Visi dabar pas mus epidemiologai ir virusologai… ir žino, ką reikia skiepyti ir kas ką labiau platina, tik nepasako apie kurios graikų abėcėlės raidės vardo viruso mutaciją kalba eina…

Labai       2021-09-17 22:10

“ačiū” už “vakcinų” ir testų reklamą. 5 ir 7 punktai net nupurtė, čia jau paranoja ar tai dar kažkas? Gerai, kad bent priminėte, kad yra vaistai. Ponas, jums neatrodo, kad šitą plandemiją ne valdyti reikia, o tiesiog atėjo metas pabaigti šią aferą, kaip tai yra padariusios kitos ne tokios bananinės šalys?

ah.ą       2021-09-17 21:32

kuo skiepysi jei neturi vakcinos?

ah1       2021-09-17 21:14

stabdyčiau vertimą dalyvauti medicininiame eksperimente:  panaikinčiau spaudimo priemonę GP dalyvauti medicininiam eksperimente, žydų kompaniją su savo GP -lauk iš Lietuvos,  Švabonytę su Švabadulkiu Adamkaus kalėjiman už medicininius eksperimentus su žmonėmis.

Diedas       2021-09-17 19:31

Ką daryčiau aš?
Pasakyčiau, kad sveikata kiekvieno asmeninis reikalas ir “pandemija” pati per kelias dienas dingtų.
Ji laikosi tik ant politikų ir lojimo ir žiniasklaidos gasdinimo.

Mielas bendravardi.       2021-09-17 19:01

mano vardas irgi Vygantas, bet tokių kvailysčių, kaip Jūs siūlote, nedariau ir nedarysiu. Matyt,mus skirtingose Bažnyčiose ne tie patys kunigai krikštijo. Beje, Vygantas nėra šventas vardas, tad mes su Jumis turime ir kitus, šventus vardus. Aš dar ir Jonas, nors taip nei pats vadinuosi, nei mane kas nors kada vadino. Būkime sveiki ir neskiepyti. Patikimi skiepai saugo nuo ligų, o ne susargdina. Ir vieno žmogaus mirtis brangesnė už tokių “vakcinų” tonas…

Svarbiausia NEBIJOTI,       2021-09-17 18:50

nes visais laikais ir nuo visokių ligų, mirštama vos keletas iš milijono, o visi kiti iš baimės. Gydytojai tai įvardino, kaip HIPOCHONDRIJA   – pernelyg didelis susirūpinimas sveikata, ligų ieškojimas jų net nesant. Tokio žmogaus niekada neapleidžia baimė, jog jis sunkiai serga arba tuojau susirgs. Jeigu hipochondrija jau įsigalėjo, tapo asmenybės savastimi, tai žmogaus neišgydysi kalbomis apie ligos nepagrįstumą. Baimė jį taip yra užvaldžiusi, kad visos valios pastangos nueina perniek. Tokia baimė vadinama nozofobija.
Tai nuo jos miršta didžioji žmonijos dalis. Tokie, tikslingoje reklamoje, kad čia tyko pavojus, būtinai perskaitys ir pritaikys sau, o po kiek laiko pasimirs. Tad, šiais laikais, medikai nustatę pagal žmogaus elgesį, šią ligą, praktiškai žmogaus nebegydo ir leidžia jam iškeliauti, nes tai valstybei per brangu terliotis su pertekliniu egoistu.

TM,VRM,GP,VSD,STT prieš       2021-09-17 17:44

ponas Malinauskas nori atsisakyti draugų šarikovų, istrebitelių (stribų) ir antstolių suformuotos valdžios baimės ir bausmės praktikos
reikia poną Malinauską išvadinti fašistu.
VOT !!

123.       2021-09-17 17:34

paskaičiau iki kur siūloma skiepyt nuo 60 ir tapo aišku jog autorius vis dar tiki mega afera.apėmė neviltis.

Kis       2021-09-17 17:09

tas melas apie pandemija ir covida Lietuvoje netelpai jokius remus.Mirsta senukas sirges keliomis nepagydomomis ligomis,laurus atiduodacovidui .Kodel nesurasiuskas nuo ko ir kokio amziaus mire,o tas pastovus melas ir griauna visa SAM sistema.Nebejuokinga,kai viso (perteklines ligos surasomos covidui.nuo cia ir prasideda nepasitikejimai,melas ir apgaule.Japonu admirolas Jamamoto sake,jeigu mes pradejome meluoti,mes jau pralaimejome.
  Melas sunaikina bet kokia realybe,bet kokioje salyje.

ah.ą       2021-09-17 16:50

šiuo atveju net nevaldyčiau nes nėra ką valdyti

gedas       2021-09-17 16:27

Geriausias darbas pries carona nieko nedaryti ir ji savaime praeis nes visas reikalas ne viruse atsibuskit galu gale.

Priedas prie pensijos už skiepą?       2021-09-17 15:12

Na ir nusivažiavot… Ar ne papirkinėjimu tai vadinama? Be to siųsti galimai genocido vykdytojus, t.y. žudikus, į namus, čia jau geras cinizmas. Paklausykite nors vieną garsaus advokato Dr. Reiner Fuellmich interviu - jis teigia, kad turi visus įrodymus, jog pandemija yra nusikaltimas prieš žmoniją ir jį laiko beisesniu už visus vykdytus I ir II pasaulinių karų metu! Jo suburta teisininkų ir medikų grupė kelia vis naujus teisinius ieškinius prieš įvairias skirtingų valstybių institucijas, pirmiausia JAV ir Vokietijoje, pradedant PGR testų naudojimo neteisėtumu, ir šitas bylas pamažu laimi.

> 14:41       2021-09-17 15:07

Gal gydytojai susileidžia kokio nors vitamino? Argi mes patikrinsime? Rodos, yra ir vitamino D skysta forma. Ar klystu?

>>Ne viskam pritariu        2021-09-17 15:00

Tiesiai į dešimtuką! Kad ir ką kas nuspręstų daryti, pirmiausia reikia baigti skirstyti ir versti kažką daryti vien dėl amžiaus! Dabar dalis 30-mečių yra didesni ligoniai už taip vadinamus senjorus. Tegul patys žmonės renkasi. Tik nustokit meluoti, pateikit visą informaciją, ir duokit pasirinkimo variantus. Amerikos priešakinių linijų gydytojų organizacija nerekomenduoja skiepytis Covid-19 vakcinomis nė vienoje amžiaus grupėje! Dr. Peter McCullough teigia, kad puikiai veikia tradiciniai vaistai - vitaminai C, D3, cinkas, priešuždegiminiai bei kraują skystinantys vaistai, sergant svarbiausia išvengti kraujo trombų. Jie yra dažniausia Covid-19 mirties priežastis. Dr. P. McCullough pasakoja, kad puikiausiai išgydo ir devyniasdešimtmečius, svarbu ir yra gydyti, o ne patesuoti žmones PGR testais, ir nustačius CoV-19, siųsti namo gerti arbatos. Problemos ir susidaro pirmiausia dėl negydymo! Tas pats Dr. P. McCullough teigia, kad gydymas ankstyvoje stadijoje sumažina hospitalizacijų skaičių daugiau kaip 80 procentų!

>>Pirmiausia skiepijimą 10:39       2021-09-17 14:41

Antikūnų testai nieko vienareikšmiškai neįrodo, nes tai yra tik dalis viso imuniteto. Antikūnų gali nebūti nė vieno, bet jei yra ląstelinis imunitetas, antikūnai gali būti pradėti gaminti sąlyginai greitai ir organizmas greitai susidoroja su infekcija. Prof. E. Vaitkus skaniai pasijuokia iš SAM dundukų, kurie giriasi, kad vykdo savo tyrimus vien skaičiuodami, kiek yra antikūnų, ir jiems natūraliai mažėjant vėl skubiai puolant prie visų vakcinavimo. Keisčiausia, kad mūsų gydytojai atrodo tokie pat buki ir sutinka sau susileisti jau trečią dozę, vien klausantis SAM idiotų. Ar čia tik skleidžiama propaganda, kad neva gydytojams kalama jau trečia dozė???

Jei pats nieko gero nesugalvoji       2021-09-17 14:32

ar abejoji, reikia sekti geriausiais realiais pavyzdžiais. Pvz. Indijos. Nuo 2020 rudens kelios provincijos profilaktikai ir gydymui pradėjo naudoti Ivermectiną. Dabar tie regionai kovoje su Covid-19 skelbia pergales. Uttar Pradesh provincija skaičiuoja virš 200 mln. gyventojų, bet naujų užsikrėtimų kasdienturi tik vienetus, o mirčių jau mėnesiais nėra nė vienos. Taip kaip mūsų valdžia, gąsdindama Astravu, dalijo jodą, taip dabar skubiai turėtų užpirkti ir nemokamai žmonėms dalinti profilaktikai ir gydymuisi Ivermectiną. Yra ir kitų veiksmingų vaistų. Be to, nesunku parašyti ir kartu įteikti trumpą vartojimo instrukciją. Ivermectinas saugus, pigus ir efektyvus vaistas, be to stabdo viruso platinimą. Ankstyvoje susirgimo stadijoje pradėjus jį naudoti, žmonės pasveiksta per 2-3 dienas. Dr. Peter McCullough teigia, kad jau yra daugiau kaip 200 skirtingų tyrimų, patvirtinančių Ivermectino veiksmingumą! Tada Lietuvoje turėtume ne Izraelio scenarijų, kuris su nesibaigiančiais masiniais skiepais akivaizdžiai ateina, o indišką! Viskas sąlyginai pigu ir paprasta! // Pasakojama, kad JAV ligoninėse hospitalizuotiems 1 ar 2 dozėmis skiepytiems yra skiriamas Ivermectinas, kad pavaizduotų, jog vakcina efektyviai sumažina sunkias pasekmes. Tuo tarpu neskiepyti tose pačiose JAV ligoninėse “gydomi” Remdesivir’u, kurio tyrimai 2018 metais Ebolos klinikiniuose tyrimuose Afrikoje buvo nutraukti dėl itin didelio mirtingumo. Remdisiviras paprasčiausiai yra nauji brangūs nuodai, apie juos daug pasakoja Dr. Bryan Ardis.

T0mas J.       2021-09-17 14:12

PGR testai yra didžiausia šio amžiaus apgaulė.
Mirtingumo kovidinė statistika klastojama.
Pandemijos nėra.
Šimonytės vyriausybė parsidavusi aferistams su siela ir kūnu, tauta ne akla, užtat visų ministrų reitingas neigiamas.

Raimundas       2021-09-17 14:08

Man tai panašu į šiek tiek subtilesnę “plandemijos valdymo priemonių” reklamą… Na , Vygantai, geriau tu nedaryk nieko, man virš 60 ir dar turiu gyvenimo planų.

AAA       2021-09-17 13:57

Manau, kad pirmiausiai skiepijimas privalo eiti per šeimos gydytojus, poliklinikas. Ypač vadinamieji rizikos grupės žmonės turi išgirsti savo gydytojų nuomonę, prieš skiepijimą būti nuodugniai ištirti (gal jau užsikrėtę, gal jau persirgę, gal tuo metu jau serga kokia kita infekcija ...) bei stebimi laikotarpiu po skiepijimo. Tai yra medicininė intervencija, todėl neįsivaizduojama, kai tai atliekama be jokių tyrimų kur nors autobusuose:(. Vadinasi, tai - gilus visuotinis žmonijos nuosmukis.

Visiškai pritariu,        2021-09-17 13:49

komentarams “nėra pandemijos”, “yra plandemija” ir “pribloškė Malinauskas”.

kthgf       2021-09-17 13:43

Nuo ko vakcinuoja? Jau seniai po kelis kartus tas virusas mutavęs. Vakcinoms panaudota genų inžinerija, nano dalelės,farma visur kiša grafeno oksidą. Gal prieš rašant straipsnį reikėtų neparsidavusių daktarų nuomonės paklausyti. Ir prie visa to vakcinos yra eksperimentinėj fazėje.

###       2021-09-17 13:26

Nėra jokios pandemijos. Per visą Lietuvą šiai ligai skirta apie 700 lovų. Gripas kažkur “dingo”.

VaidasVDS       2021-09-17 12:25

Oficialios statistikos mėgėjams.
Vakar dienos duomenimis užvakar nuo Covid Lietuvoje mirė 8 asmenys, 3 iš jų praėjus 14 dienų po 2 skiepo.
Šios dienos duomenimis nuo Covid Lietuvoje vakar mirė 6 asmenys, 3 iš jų praėjus 14 dienų po 2 skiepo - o tai sudaro 50 %.
Statistinė pastabėlė: Lietuvos statistikai neskaičiuoja statistikos, kiek tarp tų taip vadinamų “nepasiskiepijusių” yra paskiepytų 1 skiepu ir 2 skiepais, bet nesulaukusiais 14 parų po 2 skiepo.

Ne viskam pritariu       2021-09-17 12:01

Esu gerokai daugiau kaip 60 metų, turiu ir sveikatos problemų. Mano amžiaus žmogui natūralu. Nuolat esu bombarduojama žinutėmis ir net SOS aliarmo sirenomis, kad privalau skiepytis. Nesiskiepiju ir nesiskiepysiu. Nes vis dar nesusirgau ir nesergu, nors kaip nors ypatingai ir nesisaugau. Pažįstu savo organizmą ir numanau, kad būtent skiepas ir galėtų būti tas patikimas bilietas ,,pas šv. Petrą”. Stebiuosi, kad autorius leidžia sau segreguoti būtent senjorus manydamas, kad jie tai jau privalo skiepytis. Neprivalo. Dėl keleto priežasčių, kurių vardijimas užimtų per daug vietos. Kas nori, pats tas priežastis žino. Autoriui derėtų suprasti, kad aš jo amžiaus jau buvau, o jis mano amžiaus bus tik jeigu, neduokdie, pasiseks, nes tada jau pats girdės: ,,Tu privalai, tau reikėtų, nes tu senjoras”.
>> 10:39 Netiesa, kad senjorai nieko nežino apie skiepijimą. Net per gerai žino. Todėl didelei daliai senjorų, kaip ir jaunesniems, įvaryta paniška baimė apie ,,vienintelę” mirtiną ligą. Tarsi pasiskiepiję visi taptų nemirtingi ir gyventų su saule.
Manau, kad šioje situacijoje pats mirtiniausias virusas yra baimė, kuri sąmoningai ir piktybiškai skatinama ir palaikoma. Autoriui, atrodo, irgi reikėtų pabandyti nuo jos pasveikti, net jei labai ryškiai jos simptomų ir nejaučia.

pribloškė Malinauskas...       2021-09-17 11:42

vien kūrimas tokių svarstymų aiškiai rodo su kuo tas žmogus…
Pirmiausia išsikeltų, matote, klausimą koks pandemijos valdymo priemonių tikslas…, net nekeldamas klausimo o ar yra pandemija išvis, gal net ne epidemija. Kam ji yra naudinga toji PLANDEMIJA, kodėl jos propaganda remiama milijardais paraleliai dusinant bet kokias alternatyvias nuomones…
Ne pirmą kartą viešumoje girdimas atseit gudrus ir kilnus tikslas saujelei psichopatų trilijoninerių padovanoti išnaikinimui pirmiausia “senjorus” man primena gulagų komendantų diskusijas su padėjėjais, ką sušaudyt iš PPŠ, o ką iš kulkosvaidžio…
Bijokite vilkų avelių kailyje…

JUOKIUOSI GARSU       2021-09-17 11:24

LIETUVOJE, KUR 2,7 MILIJONO GYVENTOJŲ, PER PARA UŽSIKRĖTĖ 1197 ASMENYS, O PALYGINIMUI MASKVOJE, KUR 15 MILIJONU GYVENTOJŲ, PER PARA UŽSIKRĖTĖ 1938 ASMENYS. MASKVOJE JOKIŲ DĖL COVID-19 APRIBOJIMU, JOKIŲ GP. VISKAS VEIKIA. VA, TAU IR “SPUTNIK V” VAKCINA, VA, TAU IR PIŠ VYRIAUSYBĖ!…

Ayn Rand       2021-09-17 11:23

Trumpas pand valdymo planas +100500!!!

Trumpas pandemijos suvaldymo planas       2021-09-17 11:04

1. Panaikinti ekstremalią situaciją, skiepai tampa nelegalūs, vyriausybė teisiama už valstybės išdavimą.
2. Uždrausti kaukes ir kovidinę propaganda.
3. Testuoti tik simptominius, papildomai testuojant nuo gripo.
4. Pilnai atkurti poliklynikų ir ligoninių veiklą.
5. Atlikti visiems autopsijas, kurie miršta nuo covid ir nuo skiepo, daryti išvada dėl gydymo metodų.
6. Jei reikia, paruošti papildomas karsčiavimo klinikas sezono metu.

Deja,       2021-09-17 11:01

Tokia programa nesiderina su ‘pasauliniu perkrovimo planu’‘, todėl ši valdžia , aklai vykdo plano organizatorių nurodymus.  Priedo dar ir savo asmenines iniciatyvas sumąsto.

Pirmiausia skiepijimą       2021-09-17 10:39

reikia grąžinti į ambulatorijas,poliklinikas.Pacientui turi būti laiku atsiųsta žinutė į telefona ar kitaip,kaip daroma Ispanijoje ar Anglijoje.Nes daug senjorų nežino nuo ko pradėti,kur ten ko ieškoti.O poliklinikos nusišalino nuo šio darbo ir dabar skiepijimą vykdo net paštininkai.Žmonės pasitiki savo šeimos daktaru,jį gerbia,klauso ir mandagus dėmesys veiks daug geriau už prievartą ir bauginimus.O medicinos įstaigoje turėtų padaryti antikūnių testą,atsižvelgti į esamą sveikatą,o po skiepo žmogus būtų saugus,jei žinotų,kad atsiradus negalvimams yra saugus ir gali kreiptis laiku,o ne telefonu.Gaila,kad vyriausybės politika formuoja uždarą medikų kastą,joje dominuoja ne patys sąžiningiausi,o pragmatikai lobistai,kurie net pandemija naudojasi pasigerinti sau buitį.Apie profesinę misiją seniai pamiršta,viršų ima ne pačios aukščiausios prabos jausmai.Tik orus skiepijimas gali būti sėkmingas.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.