Žiniasklaida

Vygantas Malinauskas. Jei skaitai (žiūri) tik meinstriminę žiniasklaidą, greičiausiai nesupranti, kas vyksta pasaulyje

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 16 d. 11:36

11     

    

Vygantas Malinauskas. Jei skaitai (žiūri) tik meinstriminę žiniasklaidą, greičiausiai nesupranti, kas vyksta pasaulyje

Sąjūdžio laikais teko girdėti tokį pastebėjimą – sovietiniai žmonės netiki tuo, ką sovietiniai laikraščiai rašo apie juos pačius, bet tiki viskuo ką tie patys laikraščiai rašo apie užsienyje gyvenančius žmones. Regis nuo tų laikų mažai kas pasikeitė.

Jei pastaruoju metu skaitei lietuvišką ir užsienio liberalią meinstriminę žiniasklaidą galėjai susidaryti įspūdį, kad britai balsuodami dėl iš stojimo iš ES nesuprato ką daro, kad tie kurie balsavo už išstojimą buvo apgauti demagogų politikų, kad beveik niekas JK iš tiesų nenori brexito, kad verslas bėga iš JK, kad Boris Johnson yra nevykėlis politikierius pajėgus tik rengti politinius cirkus ir t.t. (beje, labai panašus naratyvas sovietinėje spaudoje buvo apie Lietuvos nepriklausomybės pastangas).

Bet, praėjus keliems metams po referendumo, nepaisant nuolatinės liberalaus etablishmento agitacijos prieš brexitą, ES atviro opozicijos brexitui palaikymo bei bandymų visaip apkartinti JK išstojimą, Boris Johnson vadovaujami konservatoriai laimi triuškinančią pergalę, kurios Britanija nematė nuo Margaret Thatcher laikų. Už premjerą, kuris žadą įvykdyti brexitą balsuoja net tie, kurie nuo neatmenamų laikų balsavo už leiboristus.

Kaip į tai reaguoja Britanijos ekonomika (t. y. tie, kurie geriausiai orientuojasi kas vyksta)? Paskelbus rinkimų rezultatus svaras ir akcijos Londono biržoje šauna į viršų. Bendra akcijų vertė Londono biržoje išauga 33 milijardais svarų.

Žodžiu, moralas, jei skaitai (žiūri) tik liberalią meinstriminę žiniasklaidą greičiausiai nesupranti, kas vyksta pasaulyje.

P. S. Jei šiandien įsijungsi DW news, pagrindinė naujiena iš JK – prieš Borisą Johnsoną vyksta protestai. Protestuotojų rūpestis, anot šios televizijos, aiškus – reikia oponuoti Boriso Johnsono rasizmui, seksizmui, homofobijai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2019-12-17 20:21

stasiui 2019-12-17 16:19 > Ačiu už pagalba .. Jules iš ties kartais sunku suprasti , prieš tai pametus jo minties siūlo galą ..Ant pečiu juk ne pliauska , būna anai irgi perdega atminties mikroschemos .

stasiui       2019-12-17 15:19

nors as ir nesu Jules, bet pasiruoses paseti:):) Ta p. Jules minima baroniene yra buvusi JK ministre pirmininke Thatcher. Esu tikras, kad jis ja minejo, kaip ir esu tikras, kad atsakyma jus zinojote, tik norejote p. Jules paerzinti, ar rimciau sunervuoti, o tai visai nera butina. zmones, su kai kuriomis isimtimis, cia yra jautrus

stasys        2019-12-17 12:02

Aš tik papildysiu savo komentarą nuoroda ..kaip pavojinga apeliuoti į geras perspektyvas JK kalbat apie „brexit“ procesą .. cnbc.com/2019/12/17/uk-government-to-block-any-delay-to-post-brexit-deadline-pound-falls.html. Gal paaiškinti kiek JK piliečiai prarado po tokio optimizmo atoslūgio rinkose ??

Zolotoj ty čelovek tovarišč stasys       2019-12-16 23:08

otdohnut tebe nado.

stasys        2019-12-16 20:33

Jules ..kas ta baronienė .?  įpūsk šviesos į staselio kvailą galvą ..smile

Stasiuk,       2019-12-16 17:37

pačiam patinka baronienė, nenorėjusi, kad Vokietija susivienytų ir atsikurtų Baltijos šalys, ane? Norėtum Rusijos sąjungon ar kaip, patikslink? Kaip ta baronienė, nežinai? Baronienė primygtinai prašė Gorbio neleisti Baltijos šalims atgauti valstybingumą ir Vokietijai susivienyti, nors ir su tuo Kanzler’io aktu, kuris varžo Vokietijos suverenitetą. Bet už tai baronienė nuo runkelių prezidento gavo labai aukštą apdovanojimą, pameni?

Ramiros       2019-12-16 16:38

Sveikinu “štazį”,kuris čionai suspėjo pirmas užvemti. Be abejo, neskaičiau jo tų “vėmalų”, nes žinau, kad nieko doro ar normalaus neišvems, bet žmogus dirba ir neabejoju, kad veltui jo pastangos, nes čia jo tos “išminties” virškintojų nerasta ... O autoriaus įžvalgos, mano manymu, yra pakankamai teisingos.

G.P.       2019-12-16 15:35

Nepavargsta p.Stasys rašyti. Nepavargsta…

Taip       2019-12-16 13:30

Lietuvoje didžiausias ir labiausiai pasižymėjęs antibrexistas ir antitrumpas yra žurnalistas Pugačiauskas iš LRT,deja.Tad,pugačiauskiniai žurnalistai ir politiniai apžvalgininkai -pagrindiniai tautos klaidintojai užsienio politikos reikaluose.

Ehrmantraut       2019-12-16 13:07

Velsas visą laiką balsavo prieš konservatorius, nes savo laiku Tečer sunaikino kalnakasybos pramonę. dabar gi leiborius Dž.Korbinas su savo radikaliomis leftistinėmis kalbomis daug prisidėjo, kad svarstyklės pasvirtų į Boriso pusę. be to sostinės instagraminis feisbukinis burbulas dar ne visa šalis. tas liečia ir Vilnių.

stasys        2019-12-16 11:57

Turiu tik viena pastaba ..kaip ta Briuselio ES su savo meinstrimine žiniasklaida galėjo tiek laiko užtempti ta brexit ?..nes mol autorius va teigia cit. „Bet, praėjus keliems metams po referendumo, nepaisant nuolatinės liberalaus etablishmento agitacijos prieš brexitą, ES atviro opozicijos brexitui palaikymo bei bandymų visaip apkartinti JK išstojimą, Boris Johnson vadovaujami konservatoriai laimi triuškinančią pergalę, kurios Britanija nematė nuo Margaret Thatcher laikų.“.. Sutikite keista skaityti nuomone kurioje figūruoją tiek daug akivaizdžios uošvinės kaltės šeimos problemose. Kaip vyras aš autoriui pritariu ir ji vyriškai palaikau ..bet Tiesos dėlei ..priminsiu ne ES kalta kad britai tiek laiko negalėjo apsispręsti kur Jiems geriau gyventi . Mane kaip tik stebino toks nuolaidžiavimas JK parlamentui kai terminai buvo kilojami tiek kartu o 27 valstybių vadovai degino laiką ir kurą pasitarimams .Autorius galėtu nors padėkoti už suteikta galimybe pamatyti kaip ta tikroji demokratija visuomenėje ir veikloje atrodo ..


Rekomenduojame

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.