Sveikatos apsaugos politika, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vygantas Malinauskas. „Gyvybės kultūra –  linkėti, daryti ir trokšti kitam to, ko patys sau norėtume“

Tiesos.lt siūlo   2016 m. balandžio 5 d. 10:09

7     

    

Vygantas Malinauskas. „Gyvybės kultūra –  linkėti, daryti ir trokšti kitam to, ko patys sau norėtume“

Povilas Varnelis | Bernardinai.lt

„Gyvybės apdovanojimai“ vyks jau trečią kartą. Jų tikslas – kviesti žmones dalintis gražiomis istorijomis, padėkoti žmonėms, organizacijoms ar iniciatyvoms už gyvybės kultūrą puoselėjančius darbus. Gal galėtumėte tiksliau apibrėžti gyvybės kultūros reiškinį? Ką jis reiškia Jums?

Atsakant šitą klausimą reikėtų atkreipti dėmesį į vieną kalbos niuansą. Mes lietuvių kalboje turime du atskirus žodžius – gyvybė ir gyvenimas. Kitose kalbose, pavyzdžiui, lotynų ar anglų pats žodis gali reikšti ir gyvenimą, ir gyvybę. Pats terminas gyvybės kultūra buvo išpopuliarintas šviesaus atminimo šv. popiežiaus Jono Pauliaus II. Man atrodo, kad kai jis kalbėjo apie gyvybės kultūrą, tas ryšys arba tos dvi žodžių gyvybė ir gyvenimas prasmės buvo labai svarbios. Būtų galima pasakyti, kad gyvybės kultūra – tokia kultūra, kai kiekvienas žmogus gali turėti apsčiai gyvenimo, ir jis gali gyventi visavertį gyvenimą, kuriame žmogus gali išskleisti visą savo prigimtį, savo talentus ir kartu gausiai pajusti tiek įvairių gėrių, tiek gyvenimo prasmės, prisidėdamas prie kitų žmonių gėrio. Ir šitoje vietoje galima pasakyti, kad visoje gyvybės kultūros vizijoje gyvybė užima centrinę vietą – ji yra kaip centrinė sąlyga, be kurios žmogus negali turėti gyvenimo.

Gyvenimas prasideda kartu su gyvybės prasidėjimu, ir jeigu mes patys norime turėti daugiau gyvenimo, vienas iš geriausių būdų yra rūpintis, kad kiti turėtų galimybę pirmiausia gyventi ir savo gyvenime save visiškai išskleisti.

Prisidėjote prie knygos „Kataliko balsas“ išleidimo. Gal galite atsakyti į klausimą, kaip reikėtų kalbėti su žmogumi, kuris nieko nežino apie gyvybės kultūrą, kuriam ši tema – svetima. Koks turėtų būti kataliko atsakas, kalbėjimo būdas tokioje situacijoje?

Jeigu pasižiūrėtume iš esmės, tai rastume, jog visa, ką mes gyvenime darome, nesvarbu, kuo užsiimtume, nesvarbu, kas būtume, mes darome tam, kad turėtume daugiau gyvenimo. O tam, kad turėtume daugiau gyvenimo, mums reikalingi tam tikri universalūs gėriai, kaip grožis, draugystė, bendrystė, žaidimas, tikėjimas, pažinimas ir visi kiti dalykai. Aš manyčiau, jog gyvybės kultūros puoselėjimas turėtų prasidėti nuo to, jog mes pirmiausiai įsisąmonintume linkėti, daryti ar trokšti kitam to, ko patys sau norėtume. Tu pats nori sau daugiau gyvenimo, bet visuomet pagalvok, ko reikia kitam žmogui, kad jis turėtų daugiau gyvenimo. Ką gali padaryti? O galbūt kur nors trukdai?

Manau, kad gyvybės kultūra prasideda nuo mūsų jautrumo kitų žmonių poreikiams turėti visavertį gyvenimą. Visa tai galima ugdyti ir puoselėti, bet nebūtinai tai turi būti daroma intelektualiai – tai galima daryti per praktinę veiklą. Tuo gali užsiimti skirtingų profesijų žmonės, pavyzdžiui, verslininkas, mokantis darbininkams ne minimumą, suteikia jiems galimybę turėti daugiau gyvenimo, gydytojas, kuris išgelbėja žmogui gyvybę ar sugrąžina jėgas, suteikia jam daugiau gyvenimo, politikas, priimantis teisingus įstatymus, kurie padaro mūsų gyvenimą šitoje šalyje patogesnį ir geresnį. Mums daugiau gyvenimo suteikia dailininkas, tapantis gražius paveikslus, kuriuos norisi pasikabinti savo namuose ir taip juos pasipuošti.

Manau, kalbant apie gyvybės kultūrą, turėtume nepamiršti, kad yra daugybė būdų, kuriais galime padėti vieni kitiems turėti daugiau gyvenimo. Yra kitas žodis, kuris galbūt yra šiek tiek primirštas, bet turėtų grįžti – tai bendrasis gėris. O gyvybė yra to bendrojo gėrio centrinė ir nepamainoma sąlyga.

Minėjote, kad politikai turi priimti palankius įstatymus ir taip sukurti daugiau gyvenimo žmonėms. Kaip gyvybės kultūra ir gyvybės apsauga siejama Lietuvoje? Galbūt galite palyginti gyvybės kultūros puoselėjimą Lietuvoje ir kitose šalyse?

Iš tikrųjų, gyvename gyvybei ne pačiais palankiausiais laikais, bet taip pat galima sakyti, kad šie laikai yra paradoksalūs. Pavyzdžiui, yra daug žmonių, kurie labai rūpinasi gyvūnų gyvybe, vadinamosiomis gyvūnų teisėmis. Nors negali turėti teisių, jei nesi subjektas, o gyvūnas, kaip žinome, nėra asmuo, tačiau taip ypatingai besirūpinant gyvūnais, kažkodėl visai lengvai yra priimamas tas faktas, kad žmogui tuo metu, kai jis yra labiausiai pažeidžiamas, silpniausias, jam galima lengvai, be jokios priežasties ar netgi be jokio paskatinimo gerokai pagalvoti, tiesiog atimti gyvybę – padaryti abortą. Lietuva šiuo atžvilgiu, sakyčiau, nėra pavyzdinė šalis, tačiau žinome, kad tai nėra neįmanoma. Yra valstybių, kurios labai stipriai saugo negimusią gyvybę, pavyzdžiui, kaimyninė Lenkija arba kitos šalys, kurios įteisina papildomus apribojimus. Pavyzdžiui, Vokietijoje moterys skatinamos pagalvoti, pamąstyti apie gyvybės nutraukimą, prieš priimant šį sprendimą. Tokie pavyzdžiai rodo, ką ir mes Lietuvoje dar galėtume padaryti, kad jautrumas negimusiai gyvybei ir apskritai – žmogaus gyvybei – taptų didesnis.

Yra tokių iniciatyvų kaip socialinė reklama „Padėkime anksčiau gimusiems kūdikiams“, kuri iš esmės irgi yra gyvybės kultūros dalis, nes tas jautrumas neateina taip greitai ir iš karto – tik žingsnis po žingsnio galime padaryti visuomenę jautresnę. Ir kai visuomenė pasidaro pakankamai jautri, mažiau kyla klausimų, kodėl gyvybę reikia saugoti.

Minėjote šv. Joną Paulių II – galbūt jis jums yra kaip gyvybės kultūros puoselėtojo pavyzdys? Į ką galėtų lygiuotis Lietuvos žmonės?

Autoritetas – žmogus, kuris žino gyvenimo būties paslaptį įvairiomis prasmėmis. Iš esmės autoritetais laikome žmones, kurie žino, kaip turi gyventi, kad turėtų daugiau gyvenimo. Tai galioja ir šiuolaikinėms žvaigždėms, kurios patraukia šiuolaikinį jaunimą ir daro jam įtaką.

Šv. Jonas Paulius II buvo vienas iš tų Dievo siųstų popiežių, kuris turėjo daug išminties ir suprato, jog, jeigu nori paskatinti žmogų keistis ir siekti didesnio gėrio, turi kreipti jį į tai, ką jis pats širdyje jaučia. Visi trokštame turėti daugiau gyvenimo, o popiežiaus kvietimas buvo kurti kultūrą, kuri turėtų daugiau gyvenimo, rūpintis žmogumi nuo jo prasidėjimo, bet tuo neapsiriboti. Jonas Paulius II buvo popiežius, kuris asmeniškai mylėjo Lietuvą, tad jis gali būti mums autoritetas, kelrodis, įkvėpimas, ir jo idėjos, įžvalgos šiais laikais tikrai nėra pasenusios.

Jūs esate įvertintas Gyvybės apdovanojimų statulėle už gyvybės kultūros principų įtvirtinimą Lietuvos įstatymuose. Pro jūsų akis, kaip teigia organizatoriai, „neprasprūsta nė vienas su šeimos vertybėmis ar gyvybės apsauga susijęs teisės aktas“. Koks jausmas yra kovoti už gyvybės kultūros puoselėjimą ir būti įvertintam?

Jeigu jauti, kad gyvenime trūksta prasmės, pradėk kovoti už tai, kas tau gyvenime svarbu, gera ir reikalinga. Kiekvienas žmogus, kovojantis už gyvybės kultūrą, kovoja už pačius mažiausius, labiausiai pažeidžiamus, ir kai tą supranti, tikrai užplūsta geras jausmas.


Martyno Ambrazo nuotr.

Na, o gauti apdovanojimą reiškia būti pastiprintam. Visgi esame žmonės – kad ir kokie jaustumėmės stiprūs ir sau pakankami, tas patapšnojimas per petį, tarsi sakantis „daryk tai ir toliau“, padeda. Didžiausias įspūdį paliko galimybė šį apdovanojimą priimti iš a. a. monsinjoro Alfonso Svarinsko rankų.

„Gyvybės apdovanojimų“ organizatoriai iki balandžio 7 dienos laukia įkvepiančių istorijų, pasakojančių apie gražius darbus ar iniciatyvas. Šių apdovanojimų tikslas – dalintis šviesiais darbais. Visą informaciją rasti ir anketą užpildyti galite ČIA.

Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Euthanasia Prevention Coalition       2016-04-11 13:48
David Daleiden 2       2016-04-7 23:13

In view of the new challenges that have descended this year, they estimate that they need to raise $177,000 by the end of April in order to provide me with the defense I’m depending on – while attending to their many other vital pro-life commitments.

Because the pro-life side is up against PP’s billion-dollar war chest – and because PP has enlisted government entities on its side – we are especially seeking gifts of up to $1,000 from pro-lifers who can afford to consider such outstanding generosity.

But I would be truly grateful for any amount you could afford to give. Small gifts can do great things – if given with great love . . . .

I can tell you what Planned Parenthood and the other pro-aborts are thinking right now.
• They’re thinking that they have finally got control of this whole video exposé problem.
• They’re thinking that the dirty tricks of their media buddies have finally carried the day, at least to some extent.
• And now they have turned the tables on me!  The pro-aborts are really proud of that.  Their desire to destroy me has become very personal.
If their actions against me and CMP succeed, they will not only effectively silence me:  they’ll scare away anybody else who even thinks about standing up to them.

Then they can go right back to business as usual – serial abortions to cover up for child rapists, botched abortions smuggled to the hospital or to the morgue without comment, and baby body parts sold to the highest bidder . . . unobserved and unchallenged!
The pro-aborts are thinking that they are almost ready to return to what they consider “normal.”

But they are worried – because, after all, the truth about Planned Parenthood has slipped out . . . .

Please . . . don’t let them return to the baby-killing business as usual!

Please . . . help my legal team stand up for me and the CMP – so that we can continue to stand up for the truth!

Together in the fight,

     
David Daleiden
Project Lead and Executive Director
The Center for Medical Progress

P.S.  Could you please send your generous gift today?  There is no time to spare if the CMP’s work is to be saved from these latest attacks . . . .

P.P.S.  The latest outrage is that California’s Attorney General Kamala Harris – who receives campaign contributions from Planned Parenthood on a regular basis – has invaded my home and seized my computers and papers!  More bogus charges are on the way!  If Life Legal doesn’t get the help it needs, my legal team may indeed be overwhelmed by Planned Parenthood’s attacks . . . .

David Daleiden 1       2016-04-7 23:13

Dear Pro-Life Friend,

Planned Parenthood is reeling from a year of unparalleled bad press – all because of video revelations made by the Center for Medical Progress.  So Planned Parenthood and its allies have initiated dangerous new actions designed to destroy the messenger . . . .

In Houston, Texas, a grand jury supposedly investigating PP’s illegal trade in baby body parts did an unbelievable somersault and indicted me instead!

The grand jury even indicted me for the crime that Planned Parenthood is actually committing – trading in body parts!

My colleague Sandra Merritt was also indicted in this Through-the-Looking-Glass, topsy-turvy move.
 
And, more ominously, earlier in the month . . .

Planned Parenthood piled on with a lawsuit of its own against me and the CMP!

You see . . . when PP filed its suit, lawsuits were already pending from Stem Express and the National Abortion Federation.

All this time, my lawyers at Life Legal Defense Foundation, the Thomas More Society, and the Freedom of Conscience Defense Fund been fighting hard to defend me – and to enable more videos to be seen by the public . . . .

But these pro-abort actions are designed to overwhelm my legal team . . . to make it absolutely impossible for me to stand up to the flood unleashed against me and the CMP!

It’s an old, old pro-abort strategy.  Because the pro-aborts are practically swimming in oceans of money – and really, in oceans of blood money – they figure they can win court battles by outspending the pro-life side.

Right now, their strategy seems to be working.  Early in February, the judge in the NAF lawsuit issued an order granting a preliminary injunction against release of videos recorded at the NAF’s annual baby-killing meeting.

The pro-aborts complain in public about how the recordings have been “edited” – but in court they demand the suppression of the unedited tapes.  There’s no doubt that they have plenty to hide!

The thing is that these pro-abortion actions could easily be turned aside – and even made to serve the interest of truth – if we manage to raise the necessary funds . . . .

Indictments against me made good pro-abort headlines for a day.  But legal experts think that, if we put up a reasonable defense, there won’t be any convictions.

As Judge Andrew Napolitano points out, the crimes alleged are “crimes of intent” – and prosecutors can’t show any criminal intent on the part of journalists investigating a more-than-shady enterprise.

What’s even better is that Planned Parenthood’s lawsuit opens it up to discovery – and its officers to questioning under oath!

You can tell that the nation’s premier abortion mega-corporation is worried about this questioning – because they failed to include “defamation” as a cause of action in their suit.

If they had included “defamation,” they would have been open to a level of discovery that they just couldn’t face . . . .

As things stand, they are still playing a dangerous game.  Discovery is very likely to reveal in court things they want to keep hidden!

Please . . . could you consider helping my legal team with a timely contribution today?

Jota       2016-04-7 11:42

Kadangi “didysis laisvės šauklys” vėl užgulęs klaviatūrą gieda melagingas panegirikas banditams, siūlau skaitytojams dar kartą atsiversti knygą apie “Ukrainos laisvę”:
http://antimatrix.org/Convert/Books/Why_not_fight_for_Jewish_Power/SuperBook.html#Khazaria_interesting_facts

Tik atsiverčia nuo Chazarijos (atrodo, iki ten daskaičiau), bet juk laisvai galima pažiūrėti nuo pradžios. Aišku, ne vien jie Ukrainoje neša “laisvę”.


Jahvei (15.51) - nejau neaišku? - už žydų karalystę.

Life Site News        2016-04-6 18:33
Jahvė       2016-04-5 15:51

To “Letas Palmaitis     2016-04-5 14:21”,o Jėzus Kristus Jahvės tarnas pagal
Šventą raštą pusl. 2105, o dievo tikrinis vardas JAHVĖ - pusl. 2128 pusl. tai už kokią Dievo karalystę pasisakote konkrečiai?

Letas Palmaitis       2016-04-5 14:21

Linkėti, juo labiau - trokšti, niekas netrukdo (nebent viešai palinkėsi kuriam nors Pareigūnui - nuo Prezidento iki Mento - “Padvėsk, svolačiau!”).
Bet jau daryti - atsiprašau! Galimybių daryti, kuri šiame interviu kaip tik ir siejama su politika, erdvė siaurėja su pagreičiu, nes visi tavo veiksmai surūšiuojami į privalomus ir neleistinus, t.y. atsiduriame mažo vaiko situacijoje arba net gyvūnų, kurie anot gerb. Vygando Malinausko, “nėra asmenys” (apie tuos dūmus su “teisėmis” - atskira kalba). Šis rūšiavimas pasireiškia begale ribojančių bei reikalaujančių biurokratinių taisyklių ir totalia elektronine kontrole, naikinančia bet kokį privatumą (ji idiotų seimūnų vienbalsiai patvirtinta Lietuvoje jau prieš 10 metų patvirtinus EP direktyva 2006/24/EC - suprantama, dėl “terorizmo prevencijos”, tačiau “terorizmas” greit buvo pamirštas ir dabar net bankinio indėlio paslapties naikinimas jau aiškinamas paprastai ir genialiai: “kova su finansiniais nusikaltimais” - juk kalėjime tikrai nebūna kalinių finansinių nusikaltimų!)
Vienintelė prošvaistė, kad vis daugiau žmonių ima suprasti Kristaus žodžius, kad Tiesa ir Laisvė neatsiejami. Tie, kurie abejingi Tiesai, niekad nenorės ir Laisvės, nes ji nesiderina su Antikristo mainais siūlomais patogumais, pašaru ir moralinio reliatyvizmo laisve. Manau, pats V. Malinauskas tai puikiai supranta.
Todėl Išeitis tik viena: ieškoti D-vo Karalystės ir Jo (D-vo) Tiesos, Kuri krikščionims įkūnyta Išganytojo Asmenyje. Šią Išeitį parodė ukrainiečių ryžtas pasirinkti Laisvę. Jie laimėjo Dešiniojo Sektoriaus heroizmo dėka, o Dešiniojo Sektoriaus ideologija yra grindžiama krikščionybe (norėjau įprastai nurodyti svetainės “Бандеривiц” pravoslavų katekizmą - deja, paieškų serveriai arba blokuoja, arba reikalauja Capch’os - sveikinu su Orvello 1984 m. “laisve” nuo “terorizmo”!). Ukrainiečiai laimėjo mūšį, bet dar ne ateitį, nes po Antikristo Ordos yra traukiami į Antikristo “eurointegraciją”. Jei atsilaikys, bus didžiulis Laisvės potencialas beveik kaimynystėje.
Taigi, jei dar ne šio pasaulio pabaiga, Laisvei būtina religinė revoliucija, susijusi su trečios, krikščioniškos jėgos atkūrimu nuo Ukrainos iki Suomijos. Pirmąjį žingsnį į Laisvę jau yra padarę graikai pačioje ES: išsireikalavo norintiems tradicinių pasų be globalios spectarnybų kontrolės elektroninio lusto! Tai neapsaugo nuo asmens siejimo su 666 (www), kada krikšto vardas pakeičiamas lagerininko numeriu, tačiau tą siejimą padaro policija, bet ne paso savininkas, kuris lieka nepakaltinamas D-vo akivaizdoje. Kova už Laisvę prasideda nuo kovos su elektronine kontrole visais įmanomais būdais, turint artimesnį tikslą - panaikinti bankinę kiekvieno ubago kontrolę ir leisti normaliai gyventi be privalomos bankinės sąskaitos!

Rekomenduojame

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.