Sveikatos apsaugos politika

Vygantas Malinauskas. Apie embrionų naikinimo „logiką“ ir tariamą „gailestingumą“

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 6 d. 11:57

22     

    

Vygantas Malinauskas. Apie embrionų naikinimo „logiką“ ir tariamą „gailestingumą“

Bernardinai.lt

Vienas iš konservatorių lyderių Andrius Kubilius socialiniame tinkle Facebook paskelbė savo pamąstymus pastaruoju metu visuomenėje aktyviai diskutuojama pagalbinio apvaisinimo tema. A. Kubilius siūlo nekeisti priimto Pagalbinio apvaisinimo įstatymo remdamasis, jo žodžiais, ne tik vertybėmis, bet taip pat logika ir gamtos dėsniais. Savo argumentus Kubilius susikirsto į tris temas – apie mokslą, apie embrioną ir apie gailestingumą moteriai.

Prieš atsiliepiant į šias temas, verta pasakyti keletą sakinių apie tai, kad Vakarų civilizacijos moralė ir teisė yra grindžiama viena iš pamatinių prielaidų, jog gėrio ir vertybių negali būti siekiama bet kokiu būdu, kad ir kaip žmogus jų trokštų. Tai mums pažįstama, kaip principas „tikslas nepateisina priemonių“. Tiek sąžiningai dirbantis žmogus, tiek besigviešiantis svetimo turto nusikaltėlis vienodai nori įsigyti tai, kas jiems atrodo gėris bei vertybė. Skirtumas tarp jų yra tik tai, kokias jie priemones naudoja. Yra ir kitas svarbus mūsų civilizaciją grindžiantis principas, kurį kategorinio imperatyvo pavidalu suformulavo Kantas, – nesielk su žmogumi tik kaip su priemone.

Man regis, būtent šių dviejų svarbių komponentų kaip tik ir trūksta A. Kubiliaus logikai. Turėti vaikų yra didžiai gerbtinas kiekvienos šeimos tikslas. Tačiau joks žmogus, šeima ar visuomenė nėra atleidžiami nuo minėtų dviejų svarbių žmoniškumo bei teisingumo reikalavimų. Kad ir kokioje ankstyvoje stadijoje būtų žmogaus vystymasis, jis negali būti paverčiamas tik daiktu, sunaudojamu kitų visuomenės narių interesų bei troškimų patenkinimui. Visuomenė, kuri tai ignoruoja, praranda didelę dali savo žmoniškumo bei civilizuotumo. Panašiai kaip svarbią dalį žmoniškumo buvo praradusios visuomenės, toleravusios dalies žmonių pavertimą priemonėmis, tai yra vergais.

Lietuva yra teisinė valstybė. Ir ji yra tokia ne tik todėl, kad Seimas joje leidžia įstatymus, kurių dauguma visuomenės vėliau laikosi. Lietuva yra teisinė valstybė pirmiausia todėl, kad įstatymai leidžiami paisant fundamentalių konstitucinių bei teisinių principų. Tokie principai, be kita ko, yra pagarbos žmogaus gyvybei ir pagarbos vaiko interesams principai. Joks įstatymas, kuris nepaiso šių principų, negali būti laikomas pilnaverte teisinės valstybės dalimi. Tuo Vakarų civilizacijos demokratija ir skiriasi nuo totalitarinių režimų. Tiek Europos žmogaus teisų teismų praktikoje, tiek išsivysčiusių pasaulio šalių Konstitucinių teismų praktikoje įsitvirtino vadinamas proporcingumo principas.

O dabar keletas pastabų apie mokslą, embrionus ir gailestingumą.

I. Apie mokslą (ir jo etines ribas)

Pastaruoju metu mokslas iš tiesų sparčiai vystosi ir vis daugiau dalykų mokslo dėka tampa įmanomi. Bet, spėju, ir pats A. Kubilius sutiktų, kad ne viskas, kas moksliškai įmanoma, yra pateisinama tiek moraliniu, tiek teisiniu požiūriu. Pavyzdžiui, šiandien moksliškai būtų įmanoma klonuoti žmogų, sukurti genetinį žmogaus ir gyvūno hibridą ar sukurti embrionų „fermas“, kuriose būtų kultivuojamos daug žadančios kamieninės ląstelės. Kodėl tai nedaroma? Arba kodėl daugelio valstybių įstatymai tai draudžia? Atsakymas tik vienas – embrionas nėra ir negali būti laikomas tik daiktu ar priemone, nepaisant to, kokią iš to naudą gali gauti mokslas ar medicina. Pagal A. Kubiliaus logiką, įstatymus, susijusius su pagalbiniu apvaisinimu, turi rašyti „tos srities medikai profesionalai“. Tačiau logika tik tuomet yra logiška, jei ja įmanoma nuosekliai vadovautis. Kodėl tuomet vadovaujantis ta pačia logika policininkų veiklą reglamentuojančius įstatymus nepatikėti rengti patiems policininkams, alkoholio gamybą ir prekybą patiems gamintojams bei prekiautojams, statybų verslą reglamentuojančius įstatymus – statybų verslo magnatams?

Ne paslaptis, kad pagalbinio apvaisinimo industrija yra susijusi su dideliais pinigais ir joje dirbantys medikai profesionalai yra suinteresuoti taikyti tuos pagalbinio apvaisinimo metodus, kurie jiems teikia didžiausią pelną. Šiuo metu tai yra embrionų šaldymo technologijos. A. Kubilius teigia tikįs apvaisinimo srities profesionalais, kurie jam sako, kad „užsienyje atliekami bandymai su kiaušialąsčių užšaldymu ar kitokiais pagalbinio apvaisinimo būdais dar netapo plačiai taikoma praktika“. Tačiau jei A. Kubilius iš tiesų neketina savo kritinio mąstymo pakeisti vien tik tikėjimu, jis, klausydamas finansinius interesus turinčios grupės argumentus, turėtų, kaip mėgdavo sakyti Ronaldas Reaganas, vadovautis principu „tikėk, bet patikrink“. Informaciją apie tai, ar alternatyvūs embrionų šaldymui metodai yra pakankamai veiksmingi, yra lengvai patikrinama.

Pavyzdžiui, CNN jau prie kelerius metus paskelbė straipsnį apie tai, kad, pasak Amerikos reprodukcinės medicinos asociacijos, kiaušialąsčių šaldymas nebėra laikomas eksperimentiniu. Yra daugybė patikimų duomenų, kurie leidžia įsitikinti kiaušialąsčių šaldymo metodo efektyvumu ir kurių patikimumu nesunku įsitikinti (jei tik tai iš tiesų rūpi). O kalbant apie logiką (kuri neignoruoja pagarbos žmogaus gyvybei), tai ji iš tiesų yra paprasta – jei yra pagalbinio apvaisinimo alternatyvos, tai reikia rinktis tą, kuri geriau užtikrina pagarbą žmogaus gyvybei bei vaiko interesams, tokiu būdu, kuris neatima galimybės tuo pasinaudoti ir daugeliui vaikų negalinčių susilaukti šeimų. Efektyvumas yra svarbu, tačiau jis negali būti svarbesnis nei pagarba žmogaus gyvybei. Šiuo atveju kalbama apie efektyvumu mažai besiskiriančius metodus. Tad nėra jokio tariamo prieštaravimo tarp loginių ir vertybinių argumentų.

II. Apie embrioną (ir jo gyvybės paisymą)

Tiesa yra, kad embrionai žūva dėl natūralių priežasčių. Kaip ir yra tiesa, kad kai kurie kūdikiai miršta jau gimę. Taip pat dėl natūralių priežasčių miršta ir suaugę žmonės. Ir to vargu ar įmanoma išvengti. Ir čia Kubilius siūlo „geležinę logiką“ – jei dalis embrionų žūva natūraliai, kodėl netaikyti technologijų, kurios jų nužudys dar daugiau dėl gero tikslo? Bet jei ši logika tokia „akivaizdi“, tuomet kodėl jos nepritaikius pateisinti abortui ir eutanazijai? Gal ir kelių taisyklių apribojimus padaryti mažiau griežtus, nes keliuose žmonės irgi žūva? Iš tiesų logika bauginamai paprasta – jei Dievas leidžia žmonėms žūti, kodėl prie to negalime prisidėti ir mes? Skamba panašiai, kaip – „būsime, kaip dievai“, kurie sprendžia kam gyventi, o kam mirti. Žmonijos istorijos liūdnoji dalis rodo, kad patys baisiausi totalitariniai režimai kaip tik ir vadovavosi tokia „geležine logika“.

Kai kas teigia, kad embrionas yra viso labo ląstelių gumulėlis, kurio gyvybės paisyti neturime nei moralinės, nei teisinės pareigos. Tačiau Konstitucijos 18 straipsnis sako, kad „Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės“. „Prigimtinės“ reiškia, ne (kaip pas mus kai kas aiškina) susijusios su gimimu, bet su žmogaus prigimties turėjimu. Šiaip jau vienintelis įmanomas nearbitralus atsakymas į klausimą, kas yra žmogus – žmogus yra tas, kas turi žmogaus prigimtį. Žmogaus embrionas nuo pat pradžių turi žmogaus prigimtį (iš principo negali egzistuoti žmogaus embrionas, neturintis žmogaus prigimties).

III. Apie (tikrą ir tariamą) gaileistingumą moteriai (šeimai)

Iš tiesų įdomi A. Kubiliaus pasvarstymų apie krikščioniškąjį gailestingumą pagalbinio apvaisinimo kontekste dalis. Visas šis svarstymas remiasi jau anksčiau aptarta logika, kad pagarbos žmogaus gyvybei ankstyvoje stadijoje bei būsimo vaiko interesų galima nepaisyti, jei tai padeda patenkinti kitų žmonių poreikius ir troškimus. Tačiau tai nieko bendro neturi su krikščioniškuoju gailestingumu, kuris yra ne kas kita, kaip meilė, susidūrusi su blogiu. Jei A. Kubilius atsiverstų Katalikų Bažnyčios Katekizme nurodytą gailestingumo darbų sąrašą, tai jis jame nerastų gailestingumo darbo – padėk žmogui patenkinti troškimus, net jei tam reikia paaukoti žmogaus gyvybę pačioje jos pradžioje. Tačiau jis ten rastų gailestingumo darbus – klystantį sudrausti ir abejojančiam patarti.

Tikrasis gailestingumas yra ne padėti žmogui tenkinti jo troškimus kito žmogaus (net jei jis būtų pačioje ankstyviausioje vystymosi stadijoje) sąskaita, bet padėti žmogui išvengti blogio. O jei blogis vis dėlto buvo padarytas – padėti jam išgyti. Jei kam nors rimtai Lietuvoje rūpi tikras krikščioniškas gailestingumas, tai jis turėtų daryti viską, kad būtų priimtas Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisos, leidžiančios išvengti nereikalingo žmogaus gyvybės naikinimo, kai tai iš tiesų įmanoma. Pasak Popiežiaus Benedikto XVI, „visuomenė pasukusi gyvybės atmetimo ar engimo keliu, galiausiai nebesuras būtinų motyvų ir jėgų tikrajai žmogaus gerovei siekti. Praradus asmeninį ir visuomeninį jautrumą naujai gyvybei, nuvysta ir kitos visuomeniniam gyvenimui naudingos priėmimo formos“ (Caritas in Veritate). Tikiuosi, kad tai nėra tai, ko konservatoriai šiandien norėtų Lietuvai.

Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Citizen Go       2016-12-14 0:26

http://citizengo.org/en/lf/39521-tell-irish-citizens-assembly-dont-make-mistake-legalising-abortion?dr=2344129::6292beb55824521e1f48363e1feeb22c&utm_source=email&mkt_tok=eyJpIjoiTmpSa04yWm1aR1l3WkRNMCIsInQiOiJsc3h6Q0J4TFdTdXJObDJpOStIQkwyZXRCZXFGSTA0QnVcL1ZjdlhWcGxlMXZzckhpcWZWaHExZzBVR1NnTFJGT2prN3FJQmcwNDJ2OEJyY1ZqVkdGcVRvcThMbndhb2twMjRCSnd0S1QrMFVrK25OZEJwN0l4cWxGcFVRcG12UWEifQ==

The Irish Government’s ‘Citizens’ Assembly’ met at the end of November to discuss abortion and repealing the 8th Amendment to the Irish Constitution - the pro-life amendment in the Irish Constitution, which provides legal protection to both mother and baby in pregnancy.

The Citizens’ Assembly is supposed to be a cross-section of Irish society - 99 citizens, “randomly” selected by pollsters from Red C, plus one judge, from the Irish Supreme Court, Mary Laffoy, to chair the meetings - which take place on one weekend per month, with the 8th Amendment being discussed over the coming months.

But, actually, the Citizens’ Assembly is not an official ‘governmental’ body at all, and it has no statutory power. However, it is clear that the Citizens’ Assembly will be taken seriously by the Irish Parliament, as well as by the Irish media.

As mentioned, the first and most important issue discussed by the Assembly is the 8th Amendment (Ireland’s pro-life constitutional amendment), and whether or not it should be repealed.

Yes, that means that the Assembly is meeting, under the guise of democracy, to openly discuss the taking of innocent human life.

They have not reached any conclusions, yet, but they are now accepting submissions from the public…and, not just from Irish citizens living in Ireland.

In fact, according to its website, the Assembly are inviting submissions from, “citizens and non-citizens living in Ireland or living abroad.” This basically means that anyone in the world can make a submission. Though it seems an outrageous affront to Irish sovereignty, perhaps, the supposition is that Ireland’s position on abortion is so influential around the world that the Assembly feels obliged to receive submissions from absolutely anyone.

Actually, it is more likely that the Assembly wants to encourage international bodies, such as the UN, Amnesty International, and other abortion-promoting international institutions, to feel free to contribute to the “debate”.

Whatever the real reason, people, from every continent, who wish to make submissions, may do so.

AND, THIS FRIDAY IS THE DEADLINE FOR MAKING A SUBMISSION.

Therefore, CitizenGO are now making a submission to Ireland’s Citizen’s Assembly on the 8th Amendment, which will be co-sponsored by the Irish pro-life organisation, the Life Institute.

From a perspective which values and cherishes life from the moment of conception, this submission will explain why the signers (citizens of many nations) believe that it would be a huge mistake to follow other countries into the culture of death, which hurts women, kills unborn children, and generally coarsens society.

Ireland does not need to follow the bad example given by other countries. Instead, the Irish should consider increasing Government provision for women in crisis, rather than retreating to the default position of having recourse to the violence of abortion. Remove the crisis, not the child.

Specifically, this submission will give evidence that legalising abortion inexorably leads to more abortions, even when brought in on so-called “limited grounds”. We will also point out to the Assembly that legalising abortion can also lead to the practical extinction of unborn children with disabilities, through a type of eugenic search-and-destroy philosophy. And, finally, this submission will make the point that, where abortion has been well-established for decades, the euphemism of “choice” actually stands for “coercion”, where, again, we should rather seek to eliminate panic and desperation, rather than the unborn child.

This submission then calls on the Citizens’ Assembly, and the Irish Government, to retain the 8th Amendment - keeping the status quo, as is - and, instead, focus on making better provision for women in crisis pregnancies.

None of us has the right to play God, and none of us has the authority to dictate which categories of human being are worthy of life, and which are not worthy of life.

Thank you for signing this submission. We hope to have many thousands of signatures on this submission, which will be delivered to the offices of the Citizens’ Assembly, before the close of business on Friday - the last day they are accepting submissions.

Therefore, please SIGN and then SHARE this hugely important petition/submission! Your signature can make a decisive difference!

blatocistai       2016-12-9 13:21

” Laiškas krikščionių tautai ”    2016-12-7 12:09
Žmogau, jau dvejose lytinėse ląstelėse, susiliejusiose į vieną ląstelę- (ji jau nebe lytinė ląstelė tampa- konkrečiu atveju -ji būsimo Žmogaus pradmuo) ir joje nubunda gyvybės kibirkštis- ji kaip domino kauliukai, kaip vandens ratilai vandenyje sklysdami pradeda savo gyvenimą vykdyti pagal joje esančią informaciją užkoduotą genuose stato materialią išraišką įgysiantį naują Žmogų.Ir taip iki savo Gyvenimo pabaigos…

nuostabiai taiklus straipsnis       2016-12-8 19:45

noriu padėkoti gerb. Autoriui.

Vile       2016-12-8 2:13

Kam Lietuvai reikia tų vaikų? Kuo anksčiau išnyksim, tuo mažiau galvos skausmo?

nuva       2016-12-7 19:24

šiandien tik ką per LNK 19:30 sakė kad Biudžete skirta apie 3 miljonai. Tai ne verslas kai paslaugos kompensuojamos iš biudžeto, iš mokesčio mokėtojų pinigų?

ruta       2016-12-7 14:30

.. gerbiamieji , uzsimojate ant pelningo biznio , o kur pinigai , ten morale ir etika neturi prioritetu .Kai visuomene pratinama prie Rinkos desniu - viskas perkama ir parduodama , kas jai koks tai embrionas , kaip pedofilams - vaiku pornografija , vaiku prievartavimas ..nieko tokio , tik ivairove ..  Morale negali buti selektyvine , ji arba yra , arba -nera .
Kodel niekas nekalba apie nevaisingumo gydima , o tik apie ta bizneli - implantuoti embriona , jau net ne i biologines motinos gimda .., stai jau iki ko dasirista .Kuo labiau zmogus lenda i gamta su savo Rinka tuo labiau nyksta gamta ,vandenynai ,seimos ,  zmogus menksta , kaip asmenybe ..

Purui       2016-12-7 13:02

Ačiū kad esate

” Laiškas krikščionių tautai ”       2016-12-7 12:09

“Trijų dienų žmogaus embrionas - tai 150 ląstelių  junginys, vadinamas blastocista. palyginkime: musės smegenyse yra 100 000 ląstelių. Embrionai kurie sunaikinami dėl tyrimų, neturi ne tik smegenų, bet net ir neuronų.Todėl nėra jokio pagrindo manyti, kad jie kokiu nors būdu galėtų kentėti dėl sunaikinimo” pusl. 39,Sam Harris knyga ”Laiškas krikščionių tautai”, kitos knygos,2014

Citizen Go       2016-12-6 23:30

On Wednesday, 7 December (TOMORROW!) the French Senate will vote on a hugely significant piece of legislation for France, and possibly, for the rest of Europe.
If passed, the legislation would negatively affect freedom of speech in France, and could influence other European legislatures, if similiar initiatives were to be proposed in other countries.
For this reason, our friends at the French organisation, Ensemble pour le Bien Commun (or, Together for the Common Good), launched this petition to the Minister responsible, seeking for the withdrawl of this Bill from the legislative process, and are now calling on the French Senate to reject this totalitarian piece of legislation.
And, because we view the wider implications with alarm, CitizenGO are happy to support Ensemble pour le Bien Commun, by broadening the petition to include an appeal to the Council of Europe’s Committee on Political Affairs and Democracy.
CitizenGO want to ensure that everyone in Europe knows what the French Government are doing in relation to free speech, and knows that it is wrongheaded.
Please sign this urgent petition, here:
http://www.citizengo.org/en/lf/39377-freedom-speech-french-pro-life-websites-under-attack-we-must-all-respond
Here is the vital information on the amendment to the Equality and Citizenship Bill:
The Minister of Families, Children and the Rights of Women, Mme Laurence Rossignol, put forward an amendment to the aforementioned Bill which has now passed the French National Assembly (the lower house of Parliament).
The intention of introducing this amendment was to make it more difficult for pro-life websites to operate in France.
Already in France, “obstructing” abortion at hospitals or abortion clinics, simply by distributing pro-life information, is punishable by two years’ imprisonment and a fine of €30,000. This is bad enough.
But, now, with the Minister’s new amendment, this “offence” would incredibly be extended to websites which, in the Minister’s Orwellian newspeak, carry “a distorted presentation, to mislead, for a dissuasive purpose, on the nature and consequences of an abortion”.
So, in other words: if a French pro-life website were to dissuade a woman from seeking an abortion, by telling the truth about abortion, or by offering her assistance, the pro-life organisation could be hit with a massive fine or jail time, or both.
This is outrageous, and must be opposed! Please SIGN now.
Religious and other, more rational political forces are also opposed to this proposal.
French Cardinal, André Armand Vingt-Trois, has also denounced the amendment as, “the dictatorship of a totalitarian vision on abortion”. And, Jean-Frédéric Poisson, President of the PCD (French Christian-Democratic Party), has said that, with such proposals, “totalitarianism is on the march! “.
Join in the chorus of right-minded and level-headed people who are rejecting this anti-democratic nonsense.
Thank you for signing NOW…Tomorrow the French Senate vote on this matter! So, it’s very urgent!
We must now press the French Senate to reject this Bill and attached amendment, and we must make it known, to the MPs in the Council of Europe, that this type of proposal is not only unacceptable in France, but unacceptable everywhere in Europe.
This is your opportunity to react.
Thank you for standing for Life!
Yours faithfully,
Scott Schittl and the whole team at CitizenGO
PS - Please don’t let your opportunity to react pass by without doing something! Please sign the petition to help preserve both French and European democracy. Thank you!

http://www.citizengo.org/en/lf/39377-freedom-speech-french-pro-life-websites-under-attack-we-must-all-respond?dr=2344129::6292beb55824521e1f48363e1feeb22c&utm_source=email&mkt_tok=eyJpIjoiTWpWaE1EZ3hObVk0TVRjMCIsInQiOiJtSWYwMFFwY3drNjZ3dElvUnRLbHU2dmtCZTE3ZGhORnZrUmUwQm0ralJHOUJIVE0zVk1heTlHNTBzXC9iU2FRWTc5bm1xbzBcLzN6K2x5ekI1eVBuMmg4NEt6cW9OVlBlZ01ONU1rYm05RW1NPSJ9

didžiuokimės       2016-12-6 20:24

kad yra pas mus tokio mąstymo jaunų žmonių.

Purai, neieškok kvailesnių už save       2016-12-6 20:20

- čia tu toks vienintelis

Julius Puras i Jona       2016-12-6 20:06

Ne. Čia tik tiesos.lt darbininkai juodųjų informacinių technologijų darbininkai kuria vajų. Juk Karbauskis tai ne tas pats. Apie Karbauskio bendražygius tokius kaip Skvernelis arba Gylio taip vadinamo juodojo Lietuvos sąrašo 80-ko dalyvį Urbši net nekalbu. Jie ne tie patys. O jūs Jonai norite užtvirtinti juodųjų informacinių technologijų darbininku idirbi.

foreverspin       2016-12-6 18:53

Jaroslavo Melniko romane „Maša, arba Postfašizmas“ puikiai pavaizduota prie ko gali privesti moralinis reliatyvizmas.

Jonas       2016-12-6 18:34

Ties patys atiminėjo iš motinos Garliavos mergaitę, tie patys varė iš Lietuvos Chevron ir Hitachi, tie patys balsavo už Lietuvos Liaudies Partiją, dar žinomą kaip Lietuvos Vatnikų Partija arba už Lietuvos Sąrašą, dar žinomą kaip Naudingų Kvailių Partija. Tie patys gelbėja bambrionus ir spermatozoidus….ir t.t..

Baisu       2016-12-6 18:18

Visiškų bepročių diskusijos. Dar reikalaukit išsaugoti kiekvieną spermatozoidą, nes jie irgi gyvos žmogiškos būtybės.

Svarbiausia       2016-12-6 18:01

yra išsaugotą kiekvieną spermatozoidą, nes jie yra gyvi ir turi potencialą išsivystyti į pilną žmogišką būtybę.

Albas       2016-12-6 16:37

Purai tu toks puras, kad ...

Aiškiai        2016-12-6 16:24

matosi, kad Kubiliaus stumiama demagogija, manyčiau, yra atidirbinėjimas kažkam. Tai konservatorių viršūnėlės daro nuolatos, nors vaizduoja saugantys krikščioniškas vertybes. Tipiški fariziejai.

Ringys       2016-12-6 16:17

Pastaruoju metu išryškėjo kai kurių konservatorių suartėjimas su antikrikščioniška liberalų ideologija. Ar ne laikas šiai partijai atsisakyti veidmainiškai vartojamo “krikščionių-demokratų” pavadinimo?
Juk tokia veidmainystė ne tik mulkina patriotiškai nusiteikusius Lietuvos piliečius-rinkėjus, bet morališkai žlugdo ir pačius konservatorius.

Julius Puras       2016-12-6 15:24

” kokioje ankstyvoje stadijoje būtų žmogaus vystymasis, jis negali būti paverčiamas tik daiktu” tokia logika vadovaujantis sperma irgi ankstyva žmogaus stadija. Kas mane dar stebina kodėl tas visas vajus nėra nukreipemas prieš abortų uždraudima? Juk embrionas kaip ir sperma tai dar nėra pirminė žmogaus stadija. Pirminė žmogaus stadija tai kada embrionas pradeda vystytis moters iščiuose.

Tai dar kartą klausimas kodėl neagituojate uždrausti abortus?

Bet kas mane labiausiai neramina kad juodosios informacinės technologijos su tomis embrionų psiaudo bėdomis bando nukreipti visuomenės dėmesį. O tuo tarpu Karbauskis seime galės prastumti bendruomenių teisės vežančius įstatymus. O tada dujomis bus paleisti taip vadinami skalunai jau nekalbant apie tai kad smarve nevaržomai galės skleisti kiaulių ir paukščių fermos.
Bandoma nukreipti visuomenės dėmesį nuo “profesonalo” Karbauskio bendražygio Skvernelio vyriausybės sukurptos programos. Ebrionu vajus reikalingas tam kad žmonės apie tai nekalbėtu ir kaip čia jau ne karta buvo išsireikšta nekaišiotu į Karbauskio vežimo ratus pagalių.

Nuo tokių sprendimų,kai       2016-12-6 14:16

saugoma gyvybė,gerbiami savo šalies gimę ir net negimę žmonės,nuo čia ir prasideda tikrasis valstybės saugumas.Į tokią šalį priešas nekels kojos.Ir ne tankai ar raketos mus galiausiai gina,o simboliniai dalykai visų pirma.

Girdėjom,kad       2016-12-6 13:37

jau priimtas kompromisinis variantas.Svarbiausia duotas tonas gyvybės apsaugai.O mamos nusivylusios tuo,kad jų vaikai bus saugomi.

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (III)

Danijos sulaikytieji gali būti įkalinti užsienyje

Karolinska ligoninė „kastruoja“ ir mėgina pakeisti vaikų lytį bei nutyli sunkius pakenkimus

Linas Karpavičius. Referendumas Šveicarijoje

Durnių laivas ir 2,5 jo kapitonai: kuris tikras?

Arkivyskupo Carlo Marija Vigano pareiškimas

Aleksandras Nemunaitis. Neries krantinės reikalai

James Traub. Netgi Švedija nebenori daugiau migrantų

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (III)

Lenkijos valdžia: nenorim tokių protestų kaip kitur Europoje, todėl papildomų draudimų dėl pandemijos imtis neplanuojame

„Mes giname Europą“ – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas

Graikų ortodoksų hierarchas apie GP bažnyčiose: netoleruosime valdžios institucijų melo

The Lancet: stigmatizuoti nepasiskiepijusius – neteisinga

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Apie klerikalizmą ir pašaukimų krizę

Garsiąją Kauno vilą Perkūno alėjoje gynusį architektą teismas pripažino kaltu – už rangovo pastūmimą ir kaukės nuplėšimą skirta bauda

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

Ketvirtadienį Vilniuje bus paminėtos kun. B. Laurinavičiaus žūties metinės

Manifestacijos Austrijoje prieš suvaržymus

Kęstutis Pranckevičius. Tamsią naktį žvaigždės ryškiau šviečia

Vytautas Sinica. Kada JAV kongresas atšauks Nepriklausomybės deklaraciją?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus grybai

Leidžiama žaisti demokratiją

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija reiškia susirūpinimą dėl narkotikų ir alkoholio prieinamumo didinimo

Vytautas Sinica. Solidarumo galia

Chris Waldburger. Valia siekti Kristaus?

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.