Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Vygantas Malinauskas apie naująjį KT teisėją V.Mizarą: nuo šiol Konstituciją aiškins ir tam tikros interesų grupės aktyvus proteguotojas

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 19 d. 17:45

16     

    

Vygantas Malinauskas apie naująjį KT teisėją V.Mizarą: nuo šiol Konstituciją aiškins ir tam tikros interesų grupės aktyvus proteguotojas

Seimas slaptu balsavimu teisininką V. Mizarą, kuris iki šiol Lietuvoje buvo vienas aktyviausių ir įtakingiausių  LGBT interesų atstovų, patvirtino Konstitucinio Teismo teisėju. Tiesa, tai ne pirmas kartas, kai Konstitucinio Teismo teisėju paskiriamas su tam tikra interesu grupe susijęs teisininkas. Tačiau tai, ko gero, pirmasis kartas, kai Konstitucinio Teismo teisėju paskiriamas tam tikros interesų grupės aktyvus proteguotojas, pats asmeniškai suinteresuotas atitinkamu Konstitucijos nuostatų aiškinimu.

Nereikia būti pranašu, kad numanytum, jog tokių suinteresuotų asmenų skyrimas Konstitucinio Teismo teisėjais dar labiau pakirs Lietuvos gyventojų pasitikėjimą teisine valstybe. Ir už tai atsakomybė pirmiausiai tenka valdančiajai daugumai.

Senas konstitucinės demokratijos tradicijas turinčiose šalyse skiriant konstitucinių teismų teisėjus ypač atidžiai vertinama, ar kandidatas nėra kokios nors interesų grupės atstovas. Patys kandidatai taip pat stengiasi susilaikyti nuo išankstinių nuostatų deklaravimo klausimais, kurie gali tapti Konstitucinio Teismo nagrinėjimo dalyku. Tačiau V. Mizarui ir už jį balsavusiai valdančiai daugumai tai jokia problema.

Pats V. Mizaras ne tik nematė problemos, kad iki šiol jis LGBT interesus atstovavo ne tik kaip advokatas, bet ir kaip influenceris. Jis nematė problemos ir viešai pareikšti savo žinojimą dėl partnerystės įstatymo projekto suderinamumo su Lietuvos Konstitucija.

Paskirtasis teisėjas V. Mizaras viešai pareiškė iš anksto žinąs, kad partnerystės projektu „niekaip nesikėsinama į konstitucinę vyro ir moters šeimos sampratą“. Nors to projekto plačioji visuomenė net nėra mačiusi. Natūraliai kyla klausimas – ar tik pats V. Mizaras nebuvo vienas iš to projekto rengėjų konsultantų? Pasak paskirtojo teisėjo V. Mizaro „Konstitucija dabar gina vienos lyties partnerystę“. Įdomu, nuo kada pradėjo? Iki šiol Lietuvoje vienos lyties partnerystė nėra įteisinta. Ir Lietuva jos neįteisindama nepažeidžia jokių tarptautiniuose teisės aktuose įtvirtintų žmogaus teisių. Tačiau paskirtasis teisėjas iš anksto viešai deklaruoja, kad vienalyčių partnerystė yra „ginama Konstitucijos“.

Kad ir ką reikštų toks paskirtojo teisėjo pasisakymas, akivaizdu, kad jis jau turi išankstinę nuomonę šiuo klausimu. Konstitucinio Teismo įstatymo 48 straipsnis numato, kad Konstitcinio Teismo teisėjai turi nusišalinti, jeigu „yra kitų aplinkybių, keliančių pagrįstų abejonių teisėjo nešališkumu“.

Akivaizdu, kad dėl paskirtojo teisėjo nešališkumo šeimos sampratos atžvilgiu tikrai yra pagrįstų abejonių.

Įdomu tik, ar jis nusišalins, kai Konstituciniame Teisme bus nagrinėjami klausimai, susiję su šeimos samprata? Tačiau net jei ir nusišalins, niekas jam nesutrukdys ir toliau būti LGBT influenceriu. Tik dabar ne tik žiniasklaidoje ar valdžios koridoriuose, bet ir Konstitucinio Teismo viduje.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tiek       2021-05-21 11:04

Konstitucijos pagrindinis garantas š.atv. akivaizdžiai neatliko savo pareigų.Apgailėtinas servilizmas

To D.Kuodie...       2021-05-21 11:03

palaimintas naivumas!
nejau nepastebejot, kad R.Kuodis jau senai kalba D.Puro balsu?..

kiek turim tarybu - LRT Taryba, Kulturos Taryba, Konkurencijos taryba ir kt.,kurios priziurimos ne es fondu - Atviros Lietuvos fondo )Open society) , EEA grant susorosejo?..
beliko viena kliutis - Konstitucija, kuria Kuodis mielai perleistu ne ES fondu funduojamiems NVO?..

KONSTITUCIJA - VALSTYBES PAMATAS!
pasiknisk po pamatu, kuris garantuoja pilieciu teises ir laisves,  sugriausi valstube!

kas ta paslaptinga “Euro Baltic Centres of Excellence”, kurio valdyboj sedi R.Kuodis?..
ar tai e ofsorine kompanija?..

beje, ar galit mums pateikt bent po viena prifesionalu sociologa, ekonomista ar teisininka, kuriuo visiskai pasitikite?..

tai, kad del pensiju atemimo buvo kreiptasi i Konstitucini teisma, ar nepazeista nuosavybes teise, gal naturalu?

ah1       2021-05-20 21:38

“mes gyvenam aukštyn kojom…” kokia pranašiška daina kažkada skambėjo ir niekas nesusimąstė į kokią velniavą einame, atėjome. Alinamas imunitetas, diskriminacija sveikų su diskrimanacijos pasu, žiniasklaida virtusi viešąją inkvizicija be teismo nuosprendžio ir mutavusi į melaskaildą,teisingumas nevykdantis teisingumo principų.
Didusis nunulinimas -  absoliuti degeneracija vykdoma mažumos degeneratų?

štaziui       2021-05-20 19:21

stazele, ką tu čia pirstelėjai apie Adą Jakubauską?

hm..       2021-05-20 12:58

ar ne per greit isstumta is sio diskusiju skyriaus R.Cepaitienes kalba?..
kol nera rimtesniu komentaru, straipsniai cia ilgokai uzsibuna, bet vos tik…

elfe        2021-05-20 12:21

JAV i Auksciausio teismo teisejus visam gyvenimui siria prezidentas, o tvirtina abeji parlamento rumai. siuo metu is devyniu viena balsa turinciu teiseju 6 skirti respublikonu. demokratu Prezidentas Bidenas turi teise skirt savo teiseja tik po kurio nors teisejo mirties… tai auksciausias teisinis tribunolas o kuri patenka penki auksciausio teismo teisejai ir keli asocijuoti teisejai..

Lietuvoje “Supreme Court” role atlieka konstitucinis teismas irgi is 9 teiseju, turincu po viena balsa ir Pirmininko.
googlas sako, kad Vytautas Matulas neturi teisejo patirties. tik baiges univera eme dirbt destytoju. kelas mokslines studijas parse tik su kitais autoriais… ir tai daugiausia apie intelektualine nuosavybe, autorines teises…
wiki neuzsimena, kad jis turi seima.
tiek ziniu apie si zmogu.
ar jis turi pakeist uzsisedejusi Pirmininoposte Dainiu Zalima?..

stasys       2021-05-20 11:52

DD .. aš tamstos mintį suprantu. Vienok esate mano supratimu neteisus . Žmogaus pažiūros negali tapti priežastimi neleisti jam užimti tam tikras pareigas . Ne pažiūros diskriminuoja ir žemina pareigūno vardą o elgesys . Aš galiu čia būti ‘stasys’ o realiame spręsti įkalinti žmogų ar ne , manote tai vienas ir tas pats ‘fonas’ ? Dar vienas pavyzdys ,Seimas atleido A.Jakubauska netekus pasitikėjimo daugumos valia , Jūs siulote ta pati ..ir tai nepriimtina bent man .Visiškai nesvarbu kokiu pažiūrų žmogus , jei jis kandidatuoja į teisėjus yra tik jo problema kaip jam seksis suderinti savo pažiūras ir visuomenės interesą iškeliant jas aukščiau .

DD plius DD- stasys       2021-05-20 10:33

Jeigu jis, tarkim, kriminalinių bylų advokatas, tai tereiškia, kad advokatas ir nieko daugiau. Bet jeigu jis ims šlovinti pvz. “Henytės” žygius, jam kelio į tokias pareigas nebūtų (bent jau taikant teisės principus, nes šališkas). Šiuo atveju ne tik šališkas, bet dar angažuotas- skelbia išankstines nuomones.
Jei nesupratot ką sakiau, pabandykit dar kartą perskaityti straipsnį.

stasys       2021-05-20 10:24

DD .. cit.‘Situacija skandalinga šiaip jau. Valdančioji dauguma priima teisinius aktus giliai ir tvirtai nusispjovusi į teisės principus.’ .. sunku suprasti ką norėjome pasakyti . Įstatymai nedraudžia Seimui į KT teismo teisėjus skirti LGBT aktivista .Žmogaus pažiūros negali tapti priežastimi laužyti Konstitucija .

tiek       2021-05-20 9:22

Išvada: “tokį Seimą” visuomenė savo ruožtu senai yra nubalsavusi į patį patį užribį.Akivaizdi konstitucinė krizė ,deja , visiškai nieko nedarant pagrindiniam Konstitucijos garantui. Kas tai? Ar ilgam tai?

DD plius DD       2021-05-20 9:17

Situacija skandalinga šiaip jau. Valdančioji dauguma priima teisinius aktus giliai ir tvirtai nusispjovusi į teisės principus. Kyla klausimas- kuriems galams jiems įstatymai ir konvencijos, jeigu patys mindo šiuo atveju Konstituciją?

stasys       2021-05-20 9:05

Sunku ką nors apie žmogų pasakyti kai tik tiek informacijos apie ji .Pas mus įprasta žmogų sutikti pagal rūbą o išlydėti tenka jau pagal protą .Taip kad ,žiūrime kaip jam seksis ginti ta Konstitucija .Šiuo konkrečiu partnerystės įstatymo klausimu konstitucinės dvasios jau nepadės. Šeima tai netik santuokoje vyras su žmona ..ir jų vaikai , kažin ar pats autorius supranta tos šeimos tikrą apibrėžimą .

2% šokdins 98%       2021-05-20 0:30

Tik kodėl tai turėsime vadinti „demokratijos tiumfu“?
– Tai akivaizdi tironija. Sex mažumų patyčia iš absoliučios daugumos.

R. Kuodis: Konstitucinio Teismo turi nelikti       2021-05-20 0:12

“Ne kartą esu sakęs, kad tokio daikto, kaip Konstitucinis Teismas, ilgainiui turėtų nelikti. Turėtų atsirasti konstitucinė taryba.
Kuo ji skirtųsi nuo Konstitucinio Teismo? – Teisininkai, kurie yra uzurpavę šią instituciją (joje nėra ne teisininkų), akcentuoja žodį „teismas“. Bet tai, ką daro dabartinis Konstitucinis Teismas, dažnai būna smarkiai nutolę nuo siaurų teisminių klausimų. Antai jame dažnai svarstomi pensijų, mokesčių ir kiti ekonominiai klausimai. Teisininkai, kurie paprastai net nėra mokęsi ekonomikos, priima sprendimus, neturėdami pakankamų žinių. Kitaip tariant, jie priima sprendimus smegenų chirurgijos klausimais, nors yra teisininkai. Konstitucinė taryba būtų įvairesnės sudėties institucija. Ją sudarytų įvairių visuomenės gyvenimo sričių žinovai, profesionalai. Tai galėtų būti teisininkai, ekonomistai, sociologai ir panašiai. Ir jie toje taryboje dirbtų moralės filosofais. Juolab kad ir ekonomistų, teisininkų „protėviai“ buvo moralės filosofai. Tokie, kaip Adamas Smithas. Konstitucinėje taryboje būtų žmonės, gebantys išmintingai skirti blogį nuo gėrio ir pasakyti, kuris visuomeninis procesas tampa minėta pornografija. Dabar šią visuomeniškai svarbią sritį yra uzurpavę teisininkai, pabrėžiantys, jog Konstitucinis Teismas – tai teismas.”

Turbūt       2021-05-19 21:45

jau seniai laikas naikinti KT. Tik kas tą padarys?

taip tai taip ,ale....       2021-05-19 18:32

valstybė supuvo aukščiausiu lygiu. Būtina nuo mėšlo švarintis keliant ir socialinio teisingumo reikalavimus. Pirmiausia - įvedant socialiai teisingą ir atsakingą mokesčių sistemą . Pradedant nuo Lietuvoje pripažinto prabangiu visų rūšių turto CIVILIZUOTU(ne mažiau nei 30 % į metus tų metų  patvirtintos prabangaus turto vertės. Turėtų atsirasti ir moralės policija amoraliam elgesiui tramdyt - tradicinei vyro ir moters šeimai ginti laikantis Konstitucijos.Ir jokių iškrypėlių paradų/vestuvių. F64 ligos kodo pacientus būtina priverstinai gydyti ,o ne vykdant nedemokratinių nuostatų iškrypėliams popinti atstovų (nors ir aukščiausio, ambasadorių lygio) pageidavimų koncertus. Tegu jie pasižiūri pas save namuose : ar tikrai ten jų visuomenės demokratiškai , referendumams nusprendus leido užgniaužus tradicinių pažiūrų žmones bujot minėtiems F64 kodo atstovams . Ar tikrai demokratiškai jų pačių šalyse buvo priimti iškrypėlius palaikantys ,ginantys ,o tradicinių pažiūrų žmones persekiojantys įstatymai?

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.