Dienos aktualija, Politika, Emigracija, imigracija, demografija, Visuomenės pokyčių analizė

Vygandas Trainys. Lietuva neprivalo būti palinkusiu karklu

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 4 d. 21:01

4     

    

Vygandas Trainys. Lietuva neprivalo būti palinkusiu karklu

Vygandas Trainys.
Nesuprantantiems, kokio stiprumo yra migrantų sukelta audra, vertėtų išsamiau pasigilinti į situaciją ir atsakingiau pravėrinėti burnas, kad mes pajėgūs ir užgriuvusias nacionalinio saugumo problemas įveikti, ir visais atvykėliais pasirūpinti, kad – gink Dieve – niekas nelegalių sienos kirtėjų atžvilgiu kritiškesnio žodžio nepasakytų ir neužsiimtų jokiais atgrasymais, nes kaip gi taip galima, juk negražiai atrodysime; būtų šaunu, kad mosuodami žmogaus teisių korta jūs bent kiek susimąstytumėte apie pasekmes savo valstybei ir jos piliečiams, apie pastarųjų teises, poreikius ir saugumą. Pavojingas ne tik karingas radikalumas, apie kurį rašiau praėjusią savaitę, bet ir perdėtas minkštumas, kuriam šiuo atveju labai tiktų posakis apie palinkusį karklą, ir ožkas arba patarlė, kas atsitinka esant pernelyg saldžiam. 

Pirmiausiai norisi išsklaidyti keletą mitų, kurie plačiai eskaluojami. Užsieniečių registracijos centro skelbiami duomenys, jog vieno migranto išlaikymas parai kainuoja 30 eurų yra tiek arti tiesos, kiek politikų pažadai skiriasi nuo realių darbų. Vien tik maistas kiekvienam sudaro apie 14 eurų, plius dar nemokamos medicininės, advokatų, vertėjų paslaugos, plius dar papildomi 56 specialistai, kuriuos nuspręsta įdarbinti Migracijos departamente sprendžiant nelegalių sienos kirtėjų reikalus (čia tik pradžia – reikės dvigubai ar trigubai didesnio skaičiaus naujų darbuotojų, ir ne tik šiame departamente), plius priemokos pareigūnams už viršvalandžius; plius apgyvendinimas, stovyklų įrengimas, baldai, prausyklos, kanalizacijos ir kitų inžinerinių tinklų įvedimas – paminėjau tik dalį Lietuvą užgriuvusios milžiniškos finansinės naštos, kuri artimiausiu metu tik pūsis.

Valstybės apmokamo advokato paslaugos –18 eurų už valandą. Įsigilinimas į vieno migranto bylą, informacijos rinkimas, suvirškinimas, atsikirtinėjimų ir skundų parengimas, vykimas į prašymų nagrinėjimo posėdžius (teritorinių advokatų, dirbančių pasienio savivaldybėse, tikrai nepakaks, teks kviestis iš toliau), dar dalyvavimas dvejose apskundimo procedūrose ir. t. t., preliminariai ir optimistiškai vertinant, užtruks apie 20 valandų.

Vieno migranto procesas, įskaitant visus apskundimus, truks apie mėnesį, plius dar kokį mėnesį (čia turbūt irgi esu nepataisomas optimistas) – deportavimo procedūra – taigi, padalinus jo buvimo dienas iš užmokesčio advokatams, papildomi 5-6 eurai už kiekvieną atvykėlį kasdien prikapsės vien juristams. 

Vertėjai. Žodinių vertimo paslaugų kaina (ją skelbė teismai, bet manau, Migracijos departamente nebus pigiau, ir papildomos 450 tūkst. eurų išlaidos departamentui – tik pirmi lašeliai gigantiškame audros debesyje) – 60 eurų už valandą verčiant iš arabų kalbos, apie 108 eurai – iš kurdų kalbos.

Vertimas raštu iš arabų kalbos – apie 30 eurų už gana menkos apimties lapą esant pakankamai stambiam šriftui (pažiūrėkime, kiek užima 250 žodžių arba apie 1,6 tūkst. spaudos ženklų, kad būtų aiškesnis vaizdas). Ir įvertinkime, kiek šimtų, tūkstančių, dešimčių tūkstančių tokių lapų reikės išversti svarstant migrantų klausimus.

Paimkime apimtis vienam migrantui (mažiausiai keliasdešimt lapų, įskaitant visus skundus, institucijų sprendimus, kitą dokumentaciją), ir išveskime apytikslį vidurkį.

Vertimas raštu vienam migrantui – apie tūkstantis eurų (30–40 lapų), o žodžiu, jei pavyks viso proceso metu su apskundimais išsitekti į penkias valandas – maždaug 400 eurų; padalinkime 1,4 tūkst. eurų iš 60 migranto buvimo dienų (greičiausiai teks praleisti gerokai ilgiau, bet tebūnie šis skaičius) – gausime plius/minus apie 20 eurų. Dienai.

Medicininės paslaugos. Tie, kam valdiškoje poliklinikoje teko lankytis be siuntimo, žino, jog vizitas pas specialistą kainuoja apie 40-50 eurų. Kas padegs išlaidas migrantams – tyrimus, gydymą, konsultacijas? Teisingai, valstybė (mes visi), nugriebiant nuo savo piliečių poreikių. Dar pridėkime odontologines paslaugas, kurių neabejotinai reikės. Nes, išduosiu paslaptį – žmonės kartais serga, juos reikia gydyti.

Ir oficialūs skaičiuotojai nori pasakyti, kad visos šios išlaikymo išlaidos, pridėjus dar buitines, statybines ir kitas sąnaudas, papildomas priemokas tarnyboms, vienam migrantui telpa į 30 eurų per dieną? Jūs gal anekdotų konkurse dalyvaujate? Dauginkite šią sumą mažiausiai iš 2, o greičiausiai iš 3 kartų – tada iš tikrųjų gausite realius skaičius.

O dabar dar sudauginkime vieno migranto išlaikymą parai (apie 60 eurų) su prognozuojamais penkiaženkliais srautais (40 tūkst.), ir per mėnesį gausime apie 72 mln. eurų, per metus – 864 mln. eurų arba maždaug 5 proc. viso šalies biudžeto (dalį išlaidų padengs Europos Sąjunga, bet netikiu, kad tai bus labai ženkli dalis).
Ką tai reiškia nedidelei, vienai neturtingiausių ES valstybių, kurią ir taip drasko didžiulė korupcija, besaikis visuomenei skirtų lėšų taškymas, kuo taip mielai užsiima mūsų politikai ir valdininkija?

Nemėgstu apokaliptinių išsireiškimų, bet į galvą ateina tikrai ne patys gražiausi žodžiai.

Tai, kad bus apkarpytos lėšos socialiniams, ekonomikos vystymo ir daugeliui kitų projektų – dar labai švelniai pasakyta.

Ir visi apkarpymai smogs ne politikams, visuomenės veikėjams, apžvalgininkams, įvairioms organizacijomis, šaukiančios apie žmogaus teises.

Ne, šie žmonės yra pakankamai pasiturintys, daugelis jų gauna sultingas asmenines pajamas iš šalies biudžeto arba įvairių fondų. Jei jie ir nukentės, tai paskutiniai.

Visi tie kraneliai per socialinius-ekonominius nurėžimus jums neužsisuks, skirtingai nei eiliniams mirtingiesiems.

Labiausiai nukentės socialiai remtinos šeimos, kurioms jau dabar nueiti pas privatų gydytoją, pasidaryti rimtesnius medicininius tyrimus, grįžti iš parduotuvių su kokybiškesniais maisto produktais, susilopyti stogą arba pasikeisti skylėtą caro laikų krosnį – kosminės aukštumos.

Tie, kurie kalba, kad nereikia taikyti jokių atgrasymo priemonių, kad mes pajėgūs pasirūpinti visais, priimti juos, kol bus svarstomi prašymai dėl prieglobsčio, užtikrinti visas gyvenimo sąlygas, tegul pasako taip tūkstančiams padorių šeimų, laukiančių socialinio būsto.

Arba tegul pažiūri į akis tiems, kuriems tie patys politikai (tiek pozicija, tiek opozicija) nustatė elgetiškus standartus – pasirodo, per mėnesį gaudamas į rankas 379 eurus, tu jau esi išbridęs iš skurdo ribos, o jei gauni 251, jau palikai absoliutaus skurdo ribą.

Kai metų metus daugiavaikė šeima, neįgalieji laukdami socialinio būsto glaudžiasi kažin kur poklaikėse sąlygose – tai normalu, palaukite, būkite supratingi, valstybe visko juk nepajėgia.

Kai atūžia migrantų iš Azijos ir Afrikos debesis – tada plokštelė staigiai apverčiama, visko visiems užteks, juk turime paisyti žmogaus teisių, kaip čia atrodysime prieš pasaulį.

Kai 379 eurus gaunančiam žmogui vardan dailesnės statistikos tėškiama, kad tu neskursti, kuomet gaunantiems mažas, bet ne visiškai dugną pasiekusias pajamas nurėžiamos socialinės garantijos, politikams dėl to galvos neskauda, jie nesiima žingsnių bent kiek pataisyti padėčiai; bet kai atvyksta irakiečiai (kurių dalis nė neslepia, kad gauna apie 800 JAV dolerių, bet palieka savo šalį dėl geresnio gyvenimo), tai tada pasipila „didžiai susirūpinusių“ veikėjų trimitavimai apie skurdą ir kaip reikia jiems padėti; kad jūs, besiskelbiantys apie žmogaus teisių gynimą, taip garsiai šauktumėte apie skurdą Lietuvoje, kaip šaukiate apie migrantų teises, taip reikalautumėte oraus gyvenimo sąlygų sudarymo mūsų piliečiams, skurdo kartelė būtų seniai iškelta gerokai aukščiau.

Kuomet (čia realūs faktai) Rokiškyje daugiavaikei socialiai remtinai šeimai pro skylėtą stogą žiemą kapsi vanduo, ir niekas iš valdiškų įstaigų neištiesia pagalbos rankos, daugybės sunkių ligų kamuojama kaunietė turi kažkaip išgyventi už 102 eurus per mėnesį arba nepaeinanti, vos šliaužianti senolė provincijos miestelyje negauna jokio seniūnijos dėmesio, net ir po parodytų laidų, straipsnių, reportažų žmogaus teisių šaukliai smarkiau nesukruta, nepasigirsta nei jų garsių aimanavimų, nei reikalavimų tučtuojau pagerinti situaciją; jei skurdo prispausti Lietuvos žmonės surengtų nesankcionuotą mitingą ar riaušes, jie sulauktų nuobaudų, teismų, abejingumo ir net pasmerkimo; gi pilnai išlaikomi migrantai gali demonstruoti savo nevalyvumą, tuštintis ir šlapintis termosuose, įžūliai mindyti taisykles, po lietaus sušlapus palapinei (!) kelti riaušes, ir nieko, nei nuobaudų, nei sankcijų – viskas tvarkoje, susilaikykime nuo kritikos, atjauskime, iščiūčiuokime, gerbkime jų teises.

Jeigu prieš keletą metų Seime būtų praėjusi D.Šakalienės ir jos bendraminčių idėja-nurodymas žiniasklaidai skleisti ne mažiau kaip 50 proc. pozityvių naujienų, reportažą apie išmatas termosuose reikėtų pradėti taip: „Tačiau kitose vietose viskas švaru“.

Socdemai be jokių detalesnių skaičiavimų, klaidindami visuomenę pareiškė, kad migrantams tereikės išleisti mažą dalį iš viso maždaug milijardo eurų dydžio rezervo, taip kad nieko baisaus, toliau šokime pagal dainelę „Oi laukiam, laukiam, mes svetelių laukiam“ pašėlusiu rimtu, nors kapela jau baigia nusivaryti nuo kojų.

Skirdami ne mažą, o tikrai nemenką rezervo dalį migrantų reikalams, mes nurėšime lėšas, kurios nukeliautų vėžiu ir kitomis itin sunkiomis ligomis sergantiems ligoniams, jų gyvybes gelbstinčių inovatyviųjų vaistų kompensavimui, apskritai sveikatos sistemai, neįgaliųjų, socialiai remtinų žmonių poreikių įkūnijimui, ekonomikos skatinimui ir daugybei kitų be galo reikalingų projektų. Bet apie tai nutylima.

Nesakau, kad reikia visiškai ignoruoti migrantų teises, nesirūpinti šiais žmonėmis.

Tačiau Lietuva neprivalo būti palinkusiu karklu, kaip iš tos patarlės. Mes negalime kažin kur nukišti stuburo ir visą laiką sakyti „taip“, kai skubiai reikia ištarti „ne“.

Jokiame tarptautiniame teisės akte nėra parašyta, kad valstybė, ypač nedidelė, per negalėjimą turi priimti milžiniškus migrantų srautus, dėl jų turi būti dusinama chaoso, įtampos ir sumaišties, dėl jų privalo patirti socialinius ir ekonominius sukrėtimus, rizikuoti giliomis politinėmis ir institucinėmis krizėmis.

Mūsų vedantys politikai, svarbiausių valstybės institucijų vadovai turi visam pasauliui griežtai pasakyti – mes gerbiame žmogaus teises, paisome tarptautinių normų, iki rugpjūčio priimdami didelius nelegalių atvykėlių srautus, tačiau viskam turi būti ribos. Gerbiame ES ir jos įstatymus, tarptautinius įsipareigojimus, tačiau tai jokiu būdu negali būti išpučiama iki begalybės.

Ir daugiau mes jų nebepriimsime, nerizikuosime savo valstybe ir jos žmonių saugumu (ekonominiu, socialiniu, kriminogeniniu ir t. t.), nes Lietuvai tai pernelyg sunki našta. Tai, kad jau pradėti srautai gražinti į Baltarusiją, yra pirmi šviesesni ženklai.

Nesiėmus griežtų žingsnių, krizė tik gilės. Nes ES valdininkams (nepaisant to, kad ši organizacija Lietuvai davė labai daug) labiausiai rūpi jų pačių šalių interesai – dangstydamiesi žmogaus teisėmis, jie kiek įmanoma stengsis ilgiau išlaikyti dabartinę padėtį, apsaugoti savo valstybes, didžiausią smūgį paliekant mums. Pasinaudodami, beje, vietiniais trimitininkais apie žmogaus teises.

Dar trumpai apie kai kuriuos mitus.

Daugelis migrantų be jokių įrodymų pasakoja istorijas, kad savo kilmės šalyje yra persekiojami.

„Persekiojamas“ žmogus ramiai gauna vizą, nusiperka bilietą, įsėda į lėktuvą – Irako tarnybos, policija, kariškiai tyli, leidžia išskristi su šeimomis, niekas negaudo, negrūda į kalėjimus, areštines, neįremia durtuvų į pakaušius.

Ar tai persekiojimas? Ar privalome tikėti tokiais pasakojimais?

Šaukiama, kad jie bėga nuo skurdo, tačiau turi iš ko skirti kelis tūkstančius eurų savo nelegaliam žygiui į Vokietiją ar kitas Vakarų valstybes, mokėti už skrydžius, vedlių paslaugas, apie 1,3 tūkst. eurų taksistams ir t. t. Dalis atvirai papasakojo, kad Bagdade gaudavo 800 JAV dolerių atlygį, bet šalies infrastruktūra, tvarka, sąlygos jų netenkina.

Argi tai skurdas? Kiek Lietuvos gyventojų, iš to pusės milijono skurstančiųjų, turi po kelis tūkstančius eurų?

Taip, daugelis atvykstančiųjų irakiečių ir kitų šalių piliečių yra nepasiturintys, tačiau kalbos apie visišką skurdą, manau, yra gerokai perdėtos, siekiant sugraudinti institucijas ir žmogaus teisių aktyvistus; pastarieji besąlygiškai viskuo tiki ir aktyviai retransliuoja istorijas apie skurdą ir persekiojimus, reikalaudami, jog jomis patikėtų kuo didesnė Lietuvos ir ES piliečių dalis, nutylėdami, kad nėra jokių graudžių istorijų įrodymų, kaip nėra ir pagrįstos, realios, objektyvios statistikos, kiek tarp šių atvykėlių kriminalinių nusikaltėlių, kiek priklauso nelegalioms sukarintoms grupuotėms, teroristinėms gaujoms, kiek tarp jų yra šnipų.

Ir kai signalizuojama, kad mes turime pasirūpinti visais augančiais ekonominių migrantų srautais, saldžiakalbiams norisi palinkėti – kad taip jums bent dienelę kitą tektų padirbėti pasienio savivaldybėse, VSAT, kitose atsakingose žinybose – pasirūpinti kiekvienu migrantu nuo dantų šepetėlio iki baldų, pastogės, vertėjų, advokatų, gydymo, buities paslaugų, statybų, teritorijos apšvietimo, apsaugos ir t. t., kiekvienam rasti lėšų, kiekvienam užtikrinti „orų“ gyvenimą, kad – neduok Dieve – netyčia kokia palapinė nepermirktų, o aš, stojęs į jūsų vietą, dar paporinsiu, kad vairuodami lenktyninį auto 300 kilometrų per valandą greičiu vingių ir kliūčių nusėtoje trasoje, jūs šiukštu nenuskeltumėte jokios detalės (T.Bauro nuotr.).

Šaltinis: Veidaknygė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

taigi,       2021-08-5 23:58

iš kur kilęs posakis “ Nepūsk arabų”? lietuviai jau nuo seno žino, kad šios tautos “ pučiamais arabais” negalima tikėti!

taigi,       2021-08-5 23:53

ne veltui yra posakis NEPŪSK ARABŲ! tai ta liaudis, kuri PUČIA ARABUS, kaip galima jais tikėti!

Dzeikas       2021-08-5 14:13

Straipsnis kazkoks bandymas ivesti sveiko proto elementa atbegeliu problemoje. Daznai siulau atbegelius paprasciausiai laivo triume isvezti i Somali ir ten paleisti. Krastutinumas? Ne, rasydamas komentara visada turiu omenyj, kad elgtis Lietuvai dera taip, kad islikti teisines valstybes ribose ir padeti zmonems PERSEKIOTIEMS savo tevyneje. Ir teikti pagalba PAGAL VALSTYBES ISGALES.
Lietuva pasirase pabegeliu konvencija ir todel privalome isnagrineti prasymus politiniam prieglobsciui.
Taciau kodel “politinio prieglobscio prasymo nagrinejimas” apstatomas tokiom techninemis ir juridinemis proceduromis , kad net Jungtinems Valstijoms sunku ivykdyti??? Kuri zmogaus teisiu konvencija reikalauja,kad valstybe listu i bankrota tenkindama napabijokime sito zodzio valkatu kaprizus.Tycia sakau “valkatu” , nes zmones kuriuos is tiesu persekiojo labai daznai elgiasi kukliai ir stengiasi padaryt kuo maziau problemu valstybei kurios praso prieglobscio.
Todel Pabegeliu konvencija Lietuva turetu vykdyti teikdama viena paslauga - politinio prieglobscio prasymo isklausyma.
Kokiu lygiu ir kokiomis techninemis priemonemis valstybe turi pasilikt teise paciai sau nusprest.
Preambule:
- Prieglobscio prasymo nagrinejimas NUTRAUKIAMAS jei pabegelis pazeidzia tvarka ar istatymus. Ir pervedamas i deportuojamuoju stovykla(toliau DS, aptverta ir su kulkosvaidziais ant boksteliu). Sprendimas neapskundziamas.
- Prasymas nenagrinejamas jeigu aplikantas nepateikia asmens dokumentu.Pervedamas i DS.
Tvarka:
-Pabegeliui siuloma sutikt but apklaustam su Melo detektoriumi. Atsisakymas reiskia prasymo nagrinejimo nutraukima ir pervedima i DS.
-Jeigu Melo detektorius nustato bandyma apgauti ar samoninga neteisingu duomenu teikima(tam ir melo detektorius, ad nustatytu MELA ar bandyma apgauti) - prasymo nagrinejimas nutraukiamas, aplikantas pervedamas i DS.
- Prasymo nagrinejimo metu aplikantas laikomas laikinoje stovykloje su uzdaru rezimu, bet nesaugomi,tik su iejimo-isejimo registracija. Mityba vykdoma 2k pagal isgyvenimo minimuma: kose, silke ,arbata , ~1500kcal. Advokato paslaugos neteikiamos, deportaciju sprendimai iki MD testo imtinai nenagrinejami.Apklausa gali buti vykdoma keliomis pagrindinemis pasaulio kalbomis: Lt., Rus., Angl.Jeigu aplikantas siu kalbu nezino - prasymas nenagrinejamas.
Techninis pagrindimas: Valstybe turi nusipirkti/issinuomuoti reikiama kieki melo detektoriu ir nusamdyti juos aptarnaujanciu zmoniu.  Ju turi pakakt , kad zmogus apgyvendintas stovykoje (bet dar ne deportuojamuju) nelauktu ilgiau savaites.
Pereje Melo detektoriaus procedura laikomi toliau stovykloje , ju prasymas nagrinejamas smulkiau arba skart teikiamas prieglobstis. Taciau tokiu , pagal sveika prota (buvau as tose stovyklose: yra ten realiai persekiotu—>lim 0,5%, siaip valkatu >90%).
Deportuojamieji: gyvena DS su saugos rezimu. Kai uzpildoma atatinkama kvota sodinami i laiva ir vezami i Somali. Valdzios ten nera, laivas krovini iskrauna tiesiog i kranta. Arba , jei asmuo pageidauja - savo lesomis isigyja bilieta i lektuva ir skrenda i savo kilmes sali.
Atydesne procedura turetu buti taikoma tik pilieciams turintiems bendra siena su Lietuva ir perejusiems Melo detektoriaus procedura. Musulmonu , jeigu persekioti religiniu pagrindu, prasymai nenagrinejami.
————————————————————————-
Va taip turetu atrodyti prasymu politiniam prieglobsciui nagrinejimo tvarkos principai. Nes politinio prieglobscio teikimas PRIVELEGIJA, kuriai gauti aplikantas pats pasirupina atsinest dokumentus ir ismokt komunikuoti su salies teikiancios ta privelegija pareigunais.

ah1       2021-08-5 2:19

jei Gabrėlius savo idiotišku politikavimu sukėlė  migrantų tvaną, tai tegul atlygina žalą kylančią  dėl migrantų išlaikymo išlaidų, tai eksproprijuoti Gabrėliaus milijonus ir atiduoti migrantams manu būtų teisinga


Rekomenduojame

Alina Laučienė. Kada mokytojo profesija bus prestižinė? (I dalis)

Daniel Pipes. Migrantai iš Artimųjų Rytų turi likti savo kultūrinėje zonoje

Andrius Švarplys. Kaip greitai keičiasi mūsų konservatizmas

Vokietijoje gėjams, lesbietėms ir migrantams išskirtos atskiros stovėjimo vietos automobilių aikštelėse

R. Jankūnas. Atsakymas prof. A. Ambrozaičiui: kaip patikrinti, ar vakcinų klinikiniai tyrimai baigti

Jungtinės Tautos nori uždrausti genderizmo kritiką

Vidmantas Misevičius. Mėlynas herbas – nauja norma?

Danutė Šepetytė. Auka ant dvasiškai merdėjančios valstybės altoriaus

Ir vėl tie velnio „kringeliai“ QWX

Almantas Stankūnas. Apie Nacionalinio susivienijimo kandidato Ramūno Aušroto rezultatą neeiliniuose Trakų raj. mero rinkimuose

Suomijos valdžios tyrimas. Migrantai stipriai išsiskiria seksualinių nusikaltimų statistikoje

Vengrija Lenkijos pusėje – reikalauja ES gerbti narių suverenitetą

Tomas Čyvas. Savivaldos dienos proga – politologo žinia: savivaldos Lietuvoje nėra

Justas Sakavičius. Galimybių pasas nepasiekė savo tikslų

Bausmės ir Sankcijos. Marijus Velička

Kard. Sigitas Tamkevičius. Dievas ar Mamona?

Marius Parčiauskas. Lepanto mūšis už katalikybės kūną ir kraują

Vytautas Sinica. Neleisti žmonėms gyventi normalaus gyvenimo!

Karikatūristo žvilgsniu

Nacionalinis susivienijimas apie kainų kilimą: „Energetikos rinkos liberalizavimo žalos klausimą reikia kelti ES mastu“

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl elektros energijos ir dujų kainų kilimo ir jo valdymo

Lenkija atsakė ar laikysis visų Briuselio nurodymų

Vytautas Sinica. Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje

Kvietimas pasirašyti peticiją prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje

Jungtinės Karalystės universitetuose kursai apie rasinę įvairovę ir genderistinę tapatybę taps privalomi

Laisvūnas Šopauskas. Ar Nidos Vasiliauskaitės individai apgins savo laisves ir teises? (II)

Iš propagandos frontų. Linas Slušnys: „Mielieji, pasiskiepykite kuo greičiau – nereikės mirti natūralia mirtimi“

Gintautas Terleckas. Barbarai

Alvydas Mozeris. Apie A. Dulkio paskelbtas žiurkių lenktynes: kuo didesnis sergamumo rodiklis, tuo didesnis šansas merui gauti premiją...

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“. Versija: dujų kainos sukeltos sąmoningai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.