VU TSPMI baigęs Lietuvos diplomatas V. Radžvilą išplūdo necenzūriniais žodžiais

Tiesos.lt siūlo   2017 m. liepos 12 d. 18:58

33     

    

VU TSPMI baigęs Lietuvos diplomatas V. Radžvilą išplūdo necenzūriniais žodžiais

propatria.lt

Vakar paviešinta informacija apie tai, kaip Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI), naudojantis politiškai motyvuotais dalies studentų skundais, už neįtinkančias „euroskeptiškas pažiūras“ mažinamas prof. V. Radžvilo dėstomų kursų prieinamumas ir apimtys.

Informacija pasklido socialiniuose tinkluose ir į ją netrukus reaguoti pradėjo prof. V. Radžvilo kursus lankę VU TSPMI absolventai. Vienas absolventų, dabar aukštas Lietuvos Respublikos ambasados Čekijos Respublikoje antrojo sekretoriaus pareigas einantis Mindaugas Stanys į vykstančią diskusiją įsiliejo taip, kaip nesitikima iš Lietuvos valstybei diplomatinėje įstaigoje atstovaujančio žmogaus - necenzūriniais žodžiais.

Pasidalinęs asmenine nuoskauda, jog pas prof. V. Radžvilą buvo „priverstas“ lankytis net kelis metus iš eilės, M. Stanys pareiškė, kad V. Radžvilas yra „gaidys“, nors apsimeta „filosofijos jaučiu“. Nors Lietuvos Respublikos ambasados darbuotojas pripažino, jog profesorius dar prieš dešimtmetį buvo vienas iš retų dėstytojų, sugebančių kursą išdėstyti logiškai ir rišliai, dabar V. Radžvilas, pasak jo, yra „eilinis pilosofas“.

M. Stanio teigimu, anksčiau „radžviliukas“ studentų buvo gerbiamas už logišką nuomonę, o dabar esą ėmė „užsižaisti“ ir pasidavė „diktatoriškoms gaidelėms“. Ambasados antrasis sekretorius, nesibaidydamas kalėjimo tipo žargono, netrukus pareiškė, jog prof. Radžvilas yra „briedovas senis“, o vieta jam - doktoranto kėdėje, iki kurios jį greitai nuleis organizuoti studentai, kokie pasirodė esą 9 Europos studijų magistro programoje prof. V. Radžvilo kursą klausę ir vėliau vadovybei jį apskundę dėl „euroskeptiškų pažiūrų“ studentai.

Siūlome patiems susipažinti su Mindaugo Stanio įrašu jo Facebook paskyroje. Negalime nepasidalinti Lietuvos diplomato, išugdyto prestižiniu dar vis laikomo Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto, elgesiu.

Paliekame skaitytojams spręsti, ar tokia kultūra yra priimtinas mūsų valstybės veidas Europos šalyse ir ar tokios kultūros asmenis turėtų rengti VU TSPMI, kurio vadovybė džiaugiasi dėl aukštų savo įstaigos pasiekimų, tačiau priimdama sprendimą padaryti V. Radžvilo dėstomą kursą ne privalomu, o pasirenkamuoju, grindžia jį tuo, kad kursas pernelyg sudėtingas skirtingai pasirengusiems studentams. Instituto vadovybė taip skelbia akademinį TSPMI vykdomų magistro studijų ir į jas priimamų studentų nuosmukį.

***

Paskelbę informaciją apie VU TSPMI studentų ir administracijos prieš Vytautą Radžvilą dėl jo pažiūrų pradėtus veiksmus, jaučiame pareigą detaliau nušviesti ir tolesnes reakcijas į šią žinią. Artimiausiu metu portale matysite daugiau naujienų šia tema. Dėkojame už supratimą ir kad neliekate abejingi.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 10:24
Apgailėtini       2017-07-16 10:18

diplomatinio korpuso darbuotojai, apgailėtina Lietuvos diplomatija ir apgailėtina pati valdžia. O tokiems, kaip Radžvilas - sąmoningų piliečių pagarba.

arunas       2017-07-15 20:43

na o kaip galima kitaip sakyti apie destytoja kuris , kaip suprantu , EU kursa desto Brexit stiliuje:) . Nemandagu, aisku,  bet supratamai ir be nutylejimu. Respectas studentui,  tegu ir dabartiniam diplomatui, turinciam savo pilietine pozicija ....

Kaip suprasti       2017-07-15 7:56

Mindaugas Stanys teistas???  BYLA 1-24-462/2010

Dzeikas       2017-07-15 7:44

PS. Tik dabar perskaiciau komentarus. Net pats nustebau, kaip sutapo vertinimai su mano amzinuoju oponentu Pikc (2017-07-13 19:02 komentare). Tiesa kaip diametralus oponentai prie reikalo priejome is priesingu pusiu, bet vertinimas tiesiog nuostabiai sutapo wink

Dzeikas       2017-07-15 7:38

Nieko nauja. Eilines Rusijos provincijos eilinis ivykis. Kodel Rusijos? Todel, kad situacija (ne ivykis, o SITUACIJA) aprasyta epizodu filme “Miestas Zero”: Atvyksta komandiruotas is Maskvos i provincijos miesta Zero, i centrines gamyklos filiala tame mieste. Komandiruotaji priima filialo direktorius. Vyksta pasitarimas, komandiruotasis prasomas palaukti laukiamajame.Sekretore paslaugiai vaisina kava, po to sutvarkiusi kazka ant stalo laisto geles ant palangiu, atsakineja i telefono skambucius. Viskas lyg ir iprasta, tik sekretore visiskai nuoga.Neskaitant bateliu. Bet niekas to nemato ir nekreipia demesio.Interesantai ateina ir iseina, gyvenymas eina savo vaga.
Galu gale svecia priima direktorius. Aptares reikalus, svecias atsargiai klausia direktoriaus ar nekeista, kad sekretores aprangos kodas siek tiek iseina uz ribu.“Nuoga?” Direktorius papraso uzeit sekretore.Si uzeina, direktorius kazka formaliai paklausia apie priemimu tvarkarasti.Si atsako.Iseina.“Is tiesu nuoga. Jus teisus. Bet grizkime prie musu reikalu”. Kalba grizta prie reikalo del kokomandiruotasis atvyko.
Mes kazkodel stebimes Cecenijos vadovo aroagancija ir visu normu lauzimu. Tuo tarpu pagal azijini supratima normos privalomos TIK varguoliams ir ju laikymasis privalus vergams. Kai ponas nori parodyti savaja vieta hierarchijoje jis TYCIA lauzo nustatyta tvarka. JAM galima.Visiems likusiems - ne.
Radzvilui ir likusiems ir PARODOMA kas ponas, o kas ne.

Kas zinote?       2017-07-14 14:27

Ar tas pats Mindaugas Stanys yra ar jo antrininkas?
http://ETEISMAI.LT/BYLA/27287585742127/1-24-462/2010 

Vilta       2017-07-13 20:01

Telaimina Dievas Lietuvos Sviesuoli, gerb. profesoriu V.Radzvila! Stiprybes, sveikatos, Dievo palaimos! Dieve, apsviesk neismaneliams prota, neleisk Tevynei Lietuvai prazuti. Dieve, duok Lietuvai savo Tevyne ir jos zmones mylinciu vadovu.

Al.       2017-07-13 19:34

Akivaizdu, kad vaikis jaučia ministro paramą. Todėl ministro ir teverta klaust, kaip jis savo kontorai leido taip smukti. O galų gale vyriausybė yra valstiečių. Bet jei jie premjeru paskyrė Garliavos didvyrį, tai reiškia ir diplomatijoj viskas vyksta pagal planą.

Pikc       2017-07-13 19:02

->“kitaip tariant” - kad čia daugiau SAVO lygio parodymas.

kitaip tariant       2017-07-13 16:32

Tokių diplomatų pavidalu Lietuva parodo, kad Čekija jai yra Bangladešo lygio šalis.

Al.       2017-07-13 13:47

Prie tokios citatos turėtų būti įdėtas kilmės aprašymas.

Gėdą daro...       2017-07-12 22:17

Gėdą daro šis taip vadinamas diplomatas visai Lietuvai.Tai spjūvis visiems laisvės kovotojams,kurių dėka visokie pašlemėkai
išplaukė į paviršių.Jo vieta ne atstovauti Lietuvą Tėvynę,o ganyti karves arba ravėti burokus lauke.Štai tokius nepraustaburnius paleidžia vaikštinėti po valdiškus koridorius mūsų aukštosios mokyklos.
Jei jam sudėtingas V.Radžvilo kursas,vadinasi, ne visi mokslai ne pagal jo dantis.

Jules       2017-07-12 17:41

O duoda neosovietikas. Toli eis - vertas būti LR Prezidentu. Apie gaidžius iš “Š” gerai išmano, atitinka oligarchinio režimo liniją senu papročiu, a?

Tomas       2017-07-12 15:52

Manau šitas diplomatas simpatizuoja netradicinei orentacijai,todėl ir tirk pagiežos išliejo.

albina       2017-07-12 13:49

Jeigu čia diplomatas,tai tada per 24 valandas jis turi būti atšauktas! Kas jis toks,kad savo prasto mokslo ir skurdaus intelekto nuoskaudas gali reikšti prieš savo valstybės garbingą mokslininką? Gramatinės klaidos jo tekste rodo visišką skurdą.Kaip galėjo toks žmogėnas tapti valstybės atstovu?Bet ne mažesnė gėda skundikams studentams:kokie iš jų bus piliečiai?

obuoliukas nuo obelytės       2017-07-12 13:35

Šito “diplomato’ , kuriam galva tereikalinga katiliuko - cilindro demonstravimui, neišpašalvonins, nes jis ištransliavo tai ,kas malonu girdėti jo kumyrams ir šeimininkams. Isteblišmentas labai mėgsta “krūtą’ kalbą jam oponujančių atžvilgiu , necenzūrinę kalbą- prisiminkite , kad ir konservų jaunėlių  vadukų  leksiką , ramanauskioko-Greitai- arogantiškus išsireiškimus ir niekinamą , primenantį girto kolchozo predsiedatieliaus kalbėjimo manierą.

Pagarba       2017-07-12 11:54

Pagarba gerbiamam Radžvilui.

Filosofijos paskirtis,nuo seno,yra išminties puoselėjimas ir saugojimas.Be mąstasnčių žmonių išminties išgyvenimo galimybė neįmanoma.Gerbiamas Radžvilas gerai supranta savo,kaip filosofo pareigą ir mato išminties galimą trūkumą Lietuvoje.Daugelis filosofų nuėjo,galbūt,politologiniu,lengvesniu keliu,Radžvilas liko sunkiam,garbingam filosofinės gilios minties sklaidos,savarankiško mąstymo ugdymo ,mąstymo skatinimo,išminties auginimo nelengvame kelyje.Protas gali būti panaudotas ir piktam,išminčiai su blogiu nepakeliui.Manau garbė ir laimė turėti galimybę klausytis gilios minties autoriaus ir savininko paskaitų,jo minčių ir dėtis į atminties kerteles ir panaudoti savąjai minčiai ugdyti,vystyti ir jos erdvei plėsti.Na galimai reik būti stipriai tingoku,jei mąstymo skatinimas vargina ir jis tampa per sunkus ar sudėtingas:)

Tas diplomatas kalinių lygio...       2017-07-12 11:51

Purvina žmogysta tas ambasados tranas…Žodynas parodo moralinį- intelektualų to žmogėnob supuvusį  vidų...
Po gerb. V. Radžvilo išėdimo ten tokių dvasios ir proto pigmėjų ženkliai padaugės…

Antanas       2017-07-12 11:21

Po profesoriaus Vytauto Radžvilo puolimo ir ėdimo apgailėtinai atrodo mūsų akademinė bendruomenė, kuri tyli, o gal net tyliai džiaugiasi. Ką girdime iš kolegos Dariaus Kuolio, kuris yra politikas, partijos “lyderis”, dedasi respublikos ir žmogaus teisių gynėju. Nieko negirdime, nes jo, matot, pažiūros kitos. Prisitaikė prie neolibiškos konjunktūros ir tik apie save galvoja. Didesnio moralinio bankroto kažin ar galėjome įsivaizduoti, dar prieš keletą metų šį asmenį gerbę ir dėję į jį didelių vilčių. Liūdna.

Tokie gali       2017-07-12 11:20

ir išduoti,ir parduoti.Jei išdavė savo Mokytoją...

zabova Tarabildai       2017-07-12 11:11

ne “riktuoja”, o “rikiuoja”.
kaip žaislines figūrėles ant stalo.
ponia žaidžia daukantynės smėlio dėžėje “veiklą” ir “vadovavimą”

Tarabilda       2017-07-12 11:00

Diplomatinį korpusą riktuoja ne ministras, o Prezidentė pagal savo skonį įsitikinimus ir įnorius be žvalgybos (neaišku kokios valstybės) instrukcijas.

Ringys       2017-07-12 9:46

Vargu ar URM pėstininkėlis ar klerkas išdrįstų
taip chamiškai vapalioti be ministro žinios.
Sovietmečio reliktas draugas-ponas ministras
turėtų nedelsiant atsistatydinti.

jau mūsų niekas nestebina       2017-07-12 9:46

Šitas tipas(Mindaugas Stanys) - tikrų tikriausias CHAMAS. Ir tokių šiandienos Lietuvoje labai daug.
Profesoriui V. Radžvilui linkime daug stiprybės ir sveikatos. Mintyse esame su Jumis ir labai pergyvename dėl Jūsų.

Stasys       2017-07-12 7:56

Diplomatas ? Prajuokinot. Net nelaimėliai “bomžiukai” ne visada taip chamiškai ir bjauriai kalba. O šis, manau, yra ne aukštesnio lygio. Jam, manau, labai tiktų vieta prie šiukšlyno kompanijos Apgailėtina ! Tikiuos, kad ministeris parodys jam tikrą vietą, kurios jis vertas yra…. Gaila valstybės išleistų pinigų tokių mokymui. Gali būti, kad jo genų toks šauksmas, o gal ir krikščioniško auklėjimo nuo vaikystės stoka.

deja       2017-07-12 6:05

Gražiai apsitaisę, neužmirštuoles įsisegę į atlapus, mažiausiai su magistro laipsniu, o iš tikrųjų -neišauklėti, neraštingi ir primityvūs. Išlenda atsitiktinai tikruoju veidu užsimiršę po vieną, bet gal ir todėl, kad panašių aplink daugėja tiesiog geometrine progresija.
Ką darys L. Linkevičius dabar? Nereaguoti į tokį “diplomato” chamiškumą neleistina.

Tarabilda       2017-07-11 22:56

URM-as atiduotas komunistams ir Sarafanui. Diplomatinis korpusas yra jų ir konservų seniai pasidalintas. Reikėtų rimtai pakedenti mūsų diplomatinio korpuso kilmę ir pažiūrėti trajektorijas, kaip jie ratu keliauja tarpu savęs besirotuodami. Tai didžiausių niekadėjų ir niektauzų gauja.

Mindaugas Stanys - Lietuvos ambasadorius?       2017-07-11 22:37

Jei taip, tai - valstybės gėda. Ir visiškai nesvarbu, kokio asmens atžvilgiu jo viešai pareikšti tokie kitą žmogų niekinantys žodžiai - jis privalo būti visiems laikams šalinamas iš URM (kaip jis išvis galėjo baigti mokslus ir net patekti į URM?).
Kita vertus, kažkas jam turi padėti atgauti elementarią nuovoką, nes jis pats sau padėti, manau, jau negali. Dugnas.

Agnė       2017-07-11 21:58

Atgal į sovietinius laikus! Liaudies vardu ir t.t.

ambasadorių Patronė       2017-07-11 21:31

Mėgstu į postus skirti niekšus ir menkystas.
Tokie yra patys išikimiausi ir uoliausi Mano valios vykdytojai.
Gerai pasirodė bachuriukas. Liepsiu Čiulbinaiteis parengti potvarkį dėl apdovanojimo ordinu.
Šimtmečio proga ir įteiksiu šaunuoliui.

Žargonas       2017-07-11 21:31

visai nesiderina su cilindru ant galvos.Diplomato parodija.Jei tokie Lietuvos diplomatai,tai nežinia kuo tai baigsis Lietuvai.Su saugumu tai nesuderinama.

geno       2017-07-11 21:26

O šitas fruktas- kokio komuniagos, stribo ar gebisto anūkas?
Juk dabar karjerą daro tik “veisliniai”.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.