Žmogaus teisės, Teisėkūros iniciatyvos, Socialinės inžinerijos eksperimentai

VRM organizavo „diskusiją“, kurioje „tartasi, kaip stiprinti atsaką į neapykantos nusikaltimus“. Kas su kuo tarėsi, nepranešama

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 30 d. 19:45

15     

    

VRM organizavo „diskusiją“, kurioje „tartasi, kaip stiprinti atsaką į neapykantos nusikaltimus“. Kas su kuo tarėsi, nepranešama

Birželio 16-ąją, penktadienį, Vidaus reikalų ministerija išplatino pranešimą žiniasklaidai, kad Seime surengtos liūdnai pagarsėjusios tarptautinės konferencijos „Stambulo konvencijos ratifikavimas – kas pasikeistų?“ išvakarėse, ministerijoje įvykusi apskritojo stalo diskusija „Veiksmingas atsakas į neapykantos nusikaltimus“. Joje „valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai aptarė kovos su neapykantos nusikaltimais klausimus ir tarėsi dėl konkrečių priemonių, kaip stiprinti atsaką į tokius nusikaltimus“.

Pranešime rašoma, jog „renginyje dalyvavo atstovai iš Teisingumo, Užsienio reikalų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų, Generalinės prokuratūros, Nacionalinės teismų administracijos, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos, Tautinių mažumų departamento, Policijos departamento, Mykolo Romerio universiteto, Lietuvos policijos mokyklos bei nevyriausybinių organizacijų“.

Kokių NVO atstovai dalyvavo diskusijoje, pranešime nepatikslinta. Keletas jų pristatoma, kai kalbama apie tai, kas skaitė pranešimus: „Pranešimus skaitė Lietuvos gėjų lygos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius, Lietuvos žmogaus teisių centro atstovė Birutė Sabatauskaitė, advokatė Ilona Ivašauskaitė, Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovė Kristina Normantaitė, policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.“

Pranešimo autorių teigimu, „diskusijos dalyviai aptarė problemas, susijusias su pranešimų apie neapykantos nusikaltimus registravimu, tokių nusikaltimų kvalifikavimu ir tyrimu, apsikeitė nuomonėmis dėl teisinių ir organizacinių instrumentų bei teisėsaugos ir teisminių institucijų gebėjimų tirti tokius nusikaltimus. Taip pat diskutuota apie nukentėjusiųjų teisių apsaugą, paramos jiems teikimą bei valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo svarbą“.

Diskusijos metu buvo išsakyta nuomonė, kad „svarbu didinti visuomenės pasitikėjimą teisėsaugos institucijomis, gerinti policijos bendravimą su pažeidžiamomis bendruomenėmis, stiprinti visuomenės švietimą. Pastebėta, kad policijos pareigūnams, prokurorams ir ypač teisėjams reikėtų daugiau mokymų tirti neapykantos nusikaltimus ir taikyti baudžiamąją atsakomybę šioje srityje. Taip pat atkreiptas dėmesys į būtinumą atlikti neapykantos nusikaltimų paplitimo Lietuvoje tyrimą bei į nusikaltimų aukų teisių direktyvos nuostatų įgyvendinimo Lietuvoje spragas.“

Kad būtų aiškiau, apie ką iš tiesų čia kalbama, pranešimo autoriai pateikia ir neapykantos nusikaltimo apibrėžimą: „Neapykantos nusikaltimu laikomas nusikaltimas, padarytas siekiant išreikšti neapykantą asmenų grupei ar jai priklausančiam asmeniui dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų. Šio nusikaltimo atveju nukenčia ne tik konkretus asmuo, bet ir visa bendruomenė, kuriai jis priklauso ar su kuria jis yra siejamas. Kiekvieną tokį nusikaltimą lydi padidėjęs nesaugumo jausmas, baimė nukentėti pakartotinai.

Neapykantos nusikaltimo tyrimo atveju labai svarbu atpažinti neapykantos motyvą. Nuo to priklauso, ar atsakas bus tinkamas, t. y. ar nusikaltimas bus tinkamai kvalifikuotas ir tiriamas, ar auka sulauks tinkamos paramos, o kaltininkas – tinkamos bausmės.“

Deja, motyvų klasifikacijos ar diferenciacijos pranešimo autoriai nepateikia.

Be kita ko, pranešime tvirtinama, kad Vyriausybė turinti tikslą „sumažinti smurtą visose gyvenimo srityse“. Ir priduriama: „siekiant šio tikslo svarbu stiprinti atsaką ir į neapykantos nusikaltimus“. Deja, nutylima, kaip diskusijoje dalyviai siūlė šį „atsaką stiprinti“.

Be to, pranešimo autoriai rašo, kad „kovojant su neapykantos nusikaltimais taip pat svarbi prevencija, kurios pagrindiniai elementai – visuomenės švietimas ir tolerancijos skatinimas“.

Pranešimas baigiamas itin iškalbingu tvirtinimu, jis, beje, nuskamba ir kaip parašas: „Stiprinant atsaką į neapykantos nusikaltimus, didelį vaidmenį vaidina nevyriausybinės organizacijos“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2017-07-4 0:44

->“G.P.” - ne visiškai sutinku su Tamstos teiginiu, kad “sugrįžo “seni “geri” laikai…”” - tai procesas, o ne būsena. Eurosajūzas juda nuo gorbačiovinio stiliaus sajūzo laiku atgal, ir baigs kaip bolševikinis. Kaip teisingai pastebėjo komentatorius “Visgi jau”, “gorbačiovinis” laikotarpis jau beveik baigėsi - dabar keliaujam į ikigorbačiovinį. Žiū, ir stalininį anksčiau ar vėliau pasieksim - pamatai jau klojami.

Marginalas       2017-07-3 16:52

Kas kada mūsų laikais rodė kokią “neapykantą” sodomitams? Šeimos ir tikėjimo sąskaita sodomiją palaikantiems ĮSTATYMAMS -taip, tikrai rodė ir teberodo, ačiū D-vui!
Iš tikrųjų pasakymas “neapykantos nusikaltimai” skelbia nusikaltimu protestą prieš sąžinės pavergimą satanistiniams įstatymams.
Taigi išeina, kad pati minties laisvė ir yra “neapykanta”, kurią būtina kuo greičiau pasmaugti.

Citizen Go       2017-07-1 15:36

Charlie Gard, a 10-month-old baby, will soon be taken off life support by Great Ormond Street Hospital in London.
Charlie’s parents, Connie and Chris, just lost their final appeal to the European Court of Human Rights. This was the last court that could have saved Charlie and stayed his execution
Doctors at Great Ormond Street Hospital have given Charlie’s parents a few days at most to say goodbye to him before they remove his life support.
Please sign this petition!
http://www.citizengo.org/en/lf/71800-petition-save-charlie-gard-10-month-old-sentenced-death-london-hospital

Against the requests of his parents, the doctors at Great Ormond Street Hospital have decided that Charlie would be better off dead. His parents independently raised 1.4 million pounds to take him the United States, where he could receive an experimental treatment for his condition. Charlie’s parents are not asking for money from the government or for free services from the hospital, they are merely seeking the opportunity to transport him with their own funds!
It is absolutely ludicrous that the hospital thinks they can play God in determining whether Charlie’s life is worth living.
Charlie’s parents have worked tirelessly over the last few months, but a series of courts have ruled against them, with the ECHR recently determining that Charlie should be granted “death with dignity.”
Please act now! Help us ask the hospital to listen to the request of Charlie’s parents and allow them to use their personal funds to transport Charlie to the United States for treatment.

vilnietis       2017-07-1 15:30

greitu laiku teks atsakyti tokių diskusijų organizatoriams.
mes galvojat nesuprantam kas ir kodėl jas organizavo?
leksit iš darbų kaip minimum jei dar ir baudžiamųjų bylų negausit už tokius dalykus išsigimeliai.

Jules       2017-07-1 14:30

Tiesos siekis arba istorijos tyrinėjimas be leidimo, be šiuolaikinio tijūno(Former Bolsheviks’o) leidimo jau yra neapykantos nusikaltimas, išrinktųjų ramybės drumstimas. Tiesa saugoma, pasitelkus BK straipsnius ir cypę.

abcd       2017-07-1 14:13

atkreipkime dėmesį.
Neapykantos nusikaltimas apibrėžiamas kaip neapykanta x, y, z, situacijose.

BET

Neapykanta - neapykanta tada, tada ir…. tėra TUŠČIAS apibrėžimas.

Praktikoje gi paaiškėja, kad nepritarimas homo santuokoms jau ir neapykanta

Jules       2017-07-1 9:01

Palengva viršų ima heterofobai ir Blogio imperijos sąjunginė aristokratija - mažuma. Dauguma privalo tarnauti mažumai, jų naudai ir savo nenaudai. Vėl sužinosit, rinkėjai, ką reiškia ir XXI amžiuje Didysis Trejetas, ne tik XX amžiuje, kuriems(seneliams ir tėvams) teko jį patirti realiai.

ruta       2017-07-1 8:24

..su visokiom delfi propagandom praplauti smegenis tautieciams , pagal Briuselio liberastu norus , nepavyko !O Soroso ir kitu pasaulio grioveju pinigu tai norisi , stai net Sabatausko dukra tuptelejo i Zmogaus teisiu centro vadoves silta vieta .., ka ,pas musu nera Lietuvos Konstitucijos , kur viskas aiskiai apibrezta ir suformuota ir Tautos priimta , kam tie pinigu ciulpikai astunkojai su skambiais pavadinimais / zmogaus teisiu stebejimo , zmogaus teisiu centro ../, nusitaike i   morales , doroves , sveiko proto naikinima ?Matome , kad nauju ‘komsomolcu’ netruksta ir ju veikimo budas - DIKTATURA jau aprobuotas CCCP-o bolseviku -komunistu -NKVD- MGB-KGB ..

Jules       2017-06-30 22:13

Desovietizacijos, deokupacijos nebuvo - tuoj pabirs Lietuvoje politkalinių po šiuo neapykantos straipsniu. Neosovietikai greit primins europines vertybes, kokios jos iš tikro buvo ir tebėra, kai pusę Europos liberalai po karo atidavė Stalino Rusijai okupuoti ir tautų kelionei Gulagan, o dabar trečdalį gyventojų suvarė į užribį, į socialinę atskirtį. Greit mintinai būsime priversti kalti Mokslinę Oligarchiją kaip ankščiau Mokslinį Komunizmą ir jo Manifestą. Bus naujas - Oligarcho manifestas. Kinija okupavo Tibetą, jokio karo jai nieks neskelbia, jokia liberalija. Rusija okupavo dalį Ukrainos - nieks nieko neskelbia, bet draugiškai futbolą žaidžia - tikros europinės vertybės išties, nieko nepasakysi. Jau akivaizdu, kad bus kriminalizuojamas tiesos ir teisingumo, informacijos ir viešumo siekis. Lietuvoje greit demokratijos nebeliks nė kvapo, o bus mažumos diktatūra kaip buvo visados - Centro Komitetą keičia kas tokie? Rinkėjai prisimins ką giliuodami per rinkimus padarė, atsisakę desovietizacijos ir palikę tuos pačius valdžioje ir elite. Prikiaulina per rinkimus ir bėga užsienin, kaltindami visus ir viską, bet ne save už tokį elgesį per rinkimus. Blogio imperijos sąjungininkų kolaborantai nesnaus, kai pradės grėsti jų gerovei - internuos oponentus ir kitaminčius kaip mat senu įpročiu.

Vilnietis       2017-06-30 21:48

Sovietų komunistų ideologai-globalistai prisidengia Europos vėliavą.
Nieko naujo - lysti į užpakalį ir laižyti nuolankiai. ĮVERTINS.
Šlykštu - bet tai realybė. GLOBALIZACIJA.
Beveik visa ŠUNASKLAIDA tam tarnauja.

G.P.       2017-06-30 21:46

Sovietų laikais galėjai būti patrauktas teisman už “antitarybinę agitaciją ir propagandą” arba “tarybinės tikrovės juodinimą”. Ir šie kaltinimai galėjo būti pateikti praktiškai už bet ką, kas bent kiek kirtosi su tarybinėmis gyvenimo “normomis”.
Šiandien situacija analogiška: už bet ką, kas kertasi su neomarksizmo ideologija, gali būti apkaltintas “neapykantos kurstymu” ir patrauktas į teismą. Štai kaip sugrįžo “seni “geri” laikai…”.

Visgi jau       2017-06-30 21:27

Gorbio viešumui ir demokratijai ateina galas.

Jules       2017-06-30 21:23

O, jau neosovietikai pradeda atvirą kovą su antisovietine propaganda ir agitacija, su kontrevoliucija, gudriai transformavę į neapykantą? Grįžta totalitarizmo laikai.

Dzeikas       2017-06-30 20:40

Kaip neapykantos isreiskimas dera su zodzio laisve? Neapykantos SUKELIMAS yra nusikaltimas. Taciau jos isreiskimas - pvz. “mane sokiruoja ir sukelia stresa homoseksulaizmo raiska, TODEL as nemegstu ATVIRUJU homoseksualistu”. Sis teiginys neskatina prievartos seksualiniu mazumu atzvilgiu, taciau isreiskia nepakantu poziuri i tam tikra ju rusi.

diskusija       2017-06-30 20:24

Kaip ir priklauso pagal orwelinį formatą, “diskusijon” oponentų niekas nekvietė.
XXI a. hunveibinai.


Rekomenduojame

Gediminas Merkys. „Tečerizmo“ ir neoliberalizmo grimasos Lietuvoje

Kun. Virgilijus Poškus: keturi pedagoginiai maldos žingsniai

Geroji Naujiena: Sugrąžinti į Jo vynuogyną: ar pirmi, ar paskutiniai

Andrius Švarplys. Būtina padėti šeimai, bet ne diktuojant sistemai patogias sąlygas

Algimantas Rusteika. Pasirenkame kasdien ir kiekvienas. Ką?

Liudvikas Jakimavičius. Tema, kuria turėtų diskutuoti visos sisteminės ir nesisteminės partijos

Liudvikas Jakimavičius. Fokusas marokusas

Nida Vasiliauskaitė. Apie reklamą. Rimtai

Joana Noreikaitė. Tylioji tiesos akcija

Audrius Bačiulis. #Sorososus_vulgaris

Vinco Kubiliaus reportažas iš Simono Daukanto aikštėje vykusios tradicinės „Tie-SOS!“ akcijos

Vytautas Sinica. „Politikai, kurie tokiam diktatui nusileistų, laikytini nebent vasalais, bet ne tautos atstovais demokratinėje valstybėje“

Vytautas Radžvilas. Valstybė prieš Albiną Kentrą

Pagerbta pirmoji sovietų okupacijos auka

Andrius Švarplys apie Tėvynės Sąjungos programą: „Čia ne konservatizmas, čia yra grynasis liberalizmas“

Vincentas Vobolevičius. Kaip vertinti politikų apklausas? – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Vytautas Sinica. Fasadinė demokratija Lietuvoje: rinkimai tik tiems, kas jau Parlamente

Gintaras Furmanavičius.· STT nerimsta

Ramūnas Aušrotas. Viskas, ką jūs turite žinoti apie Laisvės partiją

Andriaus Švarplio replika: Tuomet buvo šūkis „Visa valdžia Taryboms!“ O dabar…

Algimantas Rusteika. Garsėjantis kompų šnaresys ir klaviatūrų barškėjimas, negęsta ilgai langai redakcijose

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.