Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

VPT: Etiško elgesio viešuosiuose pirkimuose gairės – priemonė siekti aukštesnių skaidrumo standartų

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 3 d. 17:00

11     

    

VPT: Etiško elgesio viešuosiuose pirkimuose gairės – priemonė siekti aukštesnių skaidrumo standartų

Viešųjų pirkimų tarnyba parengė ir savo svetainės puslapyje paskelbė Etiško elgesio viešuosiuose pirkimuose gaires (toliau – Gairės; ČIA) ir Etiško elgesio perkančiojoje organizacijoje atmintinę (toliau – Atmintinė; ČIA).

Gairės ne tik apibrėžia viešųjų pirkimų specialistų profesinės etikos ir elgesio principus pirkimuose, bet ir atskleidžia poblemas, kylančias dėl skaidrumo stokos vykdant viešuosius pirkimus. Jose „pateikiami pasiūlymai ir priemonės, kurias perkančiajai organizacijai siūloma taikyti, norint ateityje užtikrinti aukštesnius skaidrumo standartus“.

Gairių rengėjai pasirūpino ir tuo, kad būtų suprasti, o jų teikiamos rekomendacijos lengvai įgyvendinamos ir praktiškai. Kaip rašoma Viešųjų pirkimų tarnybos išplatintame pranešime spaudai, „siekiant, kad tai nebūtų tik formalus dokumentas, pasiūlymai pateikiami paprastai ir aiškiai, o nurodytas priemones lengva taikyti praktikoje. Taip perkančiajai organizacijai suteikiama galimybė pasirinkti, jos manymu, reikalingas priemones korupcijos prevencijai užtikrinti“.

Toks rūpestis atsiskleidžia ir skaitant Atmintinę: „Atmintinė yra trumpas dokumentas, skirtas pakabinti matomoje vietoje, siekiant priminti darbuotojams apie jų pareigas bei gerąją praktiką.“ Jos rengėjai tikisi, kad ji taps „puikiu įrankiu“ kiekvienam pirkimų vykdytojui, „padėsiančiu užtikrinti skaidrumą, atvirumą visuomenei ir sklandų pirkimų vykdymą“.

Abu dokumentai išties įdomūs – su jais verta susipažinti ne tik „perkančiosios organizacijos darbuotojams ir kitiems pirkimų procedūrose dalyvaujantiems asmenims“, bet ir piliečiams, kad įsitikintume, kiek daug ir kokių įvairių sunkumų (o gal pagundų?) patiria tarnautojai, sprendžiantys, kaip panaudoti valstybės biudžeto lėšas, ir ką patariama daryti užklupus šiems išbandymams. Pavyzdžiui, kaip atsisakyti siūlomų dovanų, išlikti nešališkiems, objektyviems bei sąžiningiems ir pan.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

poros tengah       2019-11-28 9:25
panistefanin       2019-02-8 15:28

192.168.l.254
Je vous remercie de l’information! Je cherchais et ne pouvait pas trouver. Vous me aidé!

Dorys Setiawati Herlambang       2018-11-29 16:18
abbas       2018-11-28 5:54
sdf       2018-11-28 4:14
dongdong8       2018-08-29 8:54
phoebe guo       2018-08-11 10:53

Now you can easily buy yourself some used designer Coach Factory Outlet. For all you know, that friend of yours who brings a different Coach Outlet Store Online to every party, has a rotating collection of Coach Outlet Store Online, and that she sells and buys her used Coach Factory Outlet quite frequently. And while you may look at the Coach Outlet Online and think that she has bought it around a month back, because it looks just a little used, chances are that she actually got a used Coach Outlet Online yesterday from a previous owner who actually used the Coach Factory Outlet for a month. The benefit with used Coach Factory Outlet is that you can get it for much cheaper rates than the new Coach Outlet. And since everyone does take very good care of their designer Coach Factory Outlet, it is obvious that even when you buy a used Coach Outlet Store, it will be in a pretty good condition, because the previous owner must have taken very good care of it. There are number of websites on the internet that have options for sale and purchase of Coach Outlet Online. To be on the safer side, ask for pictures of the Coach Purses Outlet from the seller, so that you can at least have an idea about the condition the Coach Factory Outlet is in, and how the previous owner had maintained it. So the next time you are tight on your budget and still want a designer Coach Outlet Store, shop for Coach Factory Outlet online!

chenlixiang       2018-07-17 10:57
shenyuhang       2018-05-2 5:22
chenyingying       2017-11-30 4:12
$+$       2017-02-4 12:59

Urbi et orbi arb padidinti tautiniai įsipareigojimai (tik asmeniniai, su socializmu nieko bendro neturi)
        ∆∆∆
Ar Premjeras buvo susitikęs su VPT Direktore?
>
Taip
>
Ar direktorė kabino Premjerui makaronus?
>
Taip
>
Ar Premjeras patikėjimo VPT Direktore?
>
¿¡
>
Ar Tarnyboje (T) dirba buvusių Vadovų giminaičių?
>
Taip
>
Ar tos giminaitės į T buvo priimtos, vadovaujantis Valstybės Tarnybos įstatymu?
>
Ne
>
Ar jos turėjo tinkamą išsilavinimą?
>
Ne
>
Ar buvęs T vadovas skyrė mokesčių mokėtojų pinigų išmušti Riomerio diplomus savo giminaitėms?
>
Taip
>
Ar tos giminaitės tapo viešųjų pirkimų specialistėmis?
>
Ne
>
Ar VPT Direktorė yra viešųjų pirkimų specialistė?
>
Ne
>
Ar VPT nekompetencija prisideda prie pinigų plovimo viešuosiuose pirkimuose?
>
Taip
>
Ar VPT Direktorė kabina Premjerui makaronus ant ausų?
¿¡

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.