Demokratija ir valdymas, Užsienio politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 10 d. 20:49

12     

    

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Lenkijos valdančiosios partijos lyderis yra prieš bet kokias tolesnes derybas su Europos Komisija dėl ES fondų perdavimo.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen vėl spaudžia sudaryti sandėrį tarp Lenkijos vyriausybės ir Briuselio dėl ES fondų perdavimo, ir Lenkijai laikas atsakyti, kalbėjo Lenkijos žurnalui Sieci šalies valdančiosios Įstatymo ir teisingumo (PiS) partijos vadovas Jaroslavas Kačinskis (Jarosław Kaczyński).

Kačinskis mano, kad Komisija neveikia sąžiningai ir nutraukė susitarimą, kuris buvo pasiektas su Lenkijos vyriausybe dėl lėšų perdavimo.

PIS lyderis tvirtino, kad nesigaili dėl fakto, kad buvo bandoma pasiekti kompromisą, nes Lenkijai svarbu bandyti gauti finansavimą, tačiau, jo manymu, dėl Komisijos elgesio tai tapo nebeįmanoma.

Kačinskis žurnalui sakė, kad supranta, jog Lenkijoje yra norinčių gauti naudos iš suvereniteto ir laisvės praradimo, kurį sukeltų, pavyzdžiui, vienos europinės valiutos įvedimas. Tačiau jis tikėjosi, kad dauguma žmonių matys, jog suvereniteto netekimas neatitinka šalies interesų.

Paprašytas patikslinti, ką Kačinskis ketina daryti pasakęs „to jau gana“ Europos Komisijos elgesio atžvilgiu, valdančiosios partijos lyderis tvirtino, kad tai reiškė, jog Lenkija turės priimti sprendimus elektros kainų atžvilgiu, kurie bus paremti jos piliečių interesais, be jokio ES pritarimo. Jis pridūrė, kad tai nereiškia, jog Lenkija atsisakys mokėti įmokas į ES biudžetą, bet ji tęs kitus veiksmus, kuriuos šiame etape Kčinskis atsisakė konkretizuoti.

Kačinskis nujautė, kad daugiau nei tikėtina, jog greta finansavimo iš atkūrimo fondo užblokavimo Europos Komisija bandys užkirsti kelią finansavimui iš ES biudžeto.

„Aš esu įsitikinęs, kad norėdami palaužti Lenkiją ir padaryti ją visiškai paklūstančią Vokietijai, jie užblokuos ir tuos fondus,“ – kalbėjo jis leidiniui.

Kadangi yra paliesti Lenkijos santykiai su ES, Kačinskis mano, kad „Lenkijai dabar nėra kur trauktis.“

„Mes parodėme maksimumą geros valios ir buvome pasiruošę kompromisui, bet atrodo, kad rengiama kažkas kita. Jei mes laimėsime, mums reikės atstatyti santykius su ES. Mums nepriimtina, kad ES nevykdo sutarčių, susitarimų ar net Europos Teisingumo teismo (ECJ) nutarimų“, - sakė jis.

Jis atkreipė dėmesį į faktą, kad ECJ sutiko, jog visi Lenkijos prezidento paskirti teisėjai yra teisėti, bet Ursula von der Leyen dabar reikalauja, kad teisėjai dabar galėtų kelti abejones dėl kitų teisėjų teisėtumo. Tai, pridūrė jis, negali būti priimtina, nes sukeltų visišką chaosą šalies viduje.

Paklaustas, kodėl, jo manymu, von der Leyen persigalvojo, Kačinskis sakė, kad galbūt ji patyrė spaudimą dėl galimo atstatydinimo ir kad Lenkijos opozicija reikalavo nustatyti daugiau sąlygų, bet tai nepateisina jos dėl pasiekto sutarimo nesilaikymo.

Birželio pradžioje Europos Komisija patvirtino Lenkijos darbinę programą, skirtą šalyje paskirstyti ES atkūrimo fondą. Tai reiškė, kad galėtų būti suaktyvinta 24,9 milijardo eurų dotacijų ir 11,5 milijardo eurų paskolų. Tačiau Komisija susiejo mokėjimus su Lenkijos „pasiekimais“, be kitų, susijusius su tuo, ką Europos Komisija vadina „teismine nepriklausomybe“. Vienas iš etapų yra Aukščiausiojo Teismo įstatymas, kuris panaikino drausmės rūmus ir pakeitė juos profesinės atskaitomybės rūmais. Tačiau galų gale parlamentas atmetė bandymus paversti negaliojančiais anksčiau priimtus sprendimus, priimtus drausmės rūmų, kol jie dar nebuvo panaikinti.

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Tata       2022-08-12 17:39

Susidaro toks įspūdis, kad tas karas buvo dėl Lenkijos - tokią teritoriją gavo.

stasys       2022-08-12 8:55

taip visada nutinka kai vadovo pareigas bendrijoje užima žmogus kurio autoritetas paprastu tos sąjungos gyventoju akyse nulinis . Tas konkuravimas tu dviejų vadovų didesne žalą daro tai politikei moteriai ir stiprina Jaroslav Kačinskij pozicijas Lenkijoje . Čia vienas tu išvirkščios kojinės politikos metodu , kuria ilgai naudojosi toks ‘orbanas’ . Šiandiena jis kaip šilkinė kojinė , visur limpa netgi xuilo subinės. Pamoka Jaroslav Kačinskij neieškok draugų pas priešus ..radus nesutarimu tarp savų , kojines lengva keisti sunešiotas .

tatui       2022-08-11 19:11

esi slepakas.

to tatui       2022-08-11 19:03

Esi aklas žmogus - istoriškai aklas.

Simple       2022-08-11 16:18

Šita briuselinio Babelio bokšto gyventoja,šeimininkė Uršulė von der lying ir jos tamsos kariai nenusiramins kol ant Lenkijos namų stogo neiškels vaivorykštinės vėliavos-tramdomųjų “demokratinių“marškinių šalims supančioti.Kačinskis ir dauguma lenkų manau tai puikiai žino.Lenkai žino,kad reikia ruoštis karui.Šita vaivorykštinė šaika nenusiramins pati savaime,turės būti,įvykti kažkoks sukrėtimas-sudrebinti vakarų pasaulio pamatai.

kačinskis       2022-08-11 11:35

vienintelis rimtas kovotojas su eurovergija

tatui       2022-08-11 10:46

ziurek,kad pats negautum iskart per abi ausis ir nosi,priedurni.

Tata       2022-08-11 9:07

Bręsta situacija kai Lenkija gaus per ausį nuo Vokietijos ir per kitą ausį - nuo Rusijos. Iš kitos pusės istorijos paradoksai kartai padaro taip, kad Lenkija net išsiplėtė po II pasaulinio karo. Iš dar kitos pusės, Lenkijos plėtra yra gyvybiškai pavojinga Lietuvai.

Išbridusiam       2022-08-11 6:47

Tuoj brisi Žečpospoliton.

Glušas       2022-08-11 6:40

Kažkoks labai jau naujoviškas žodžių kratinys, kurį sunku tiksliai suvokti. Kam išvis tokius tekstus spausdinti.

Isbridom       2022-08-11 6:16

iš priklausomybės nuo rusų, patekom į briuselio, kam reikalinga tokia Europos sąjunga?!

Al.       2022-08-11 1:47

Lenkijos derybos su eurokomisarais primena Ukrainos derybas su Rusija - melas ir klasta.

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.