Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vokietijos vyskupai nepritaria Parlamento sprendimui įteisinti vienos lyties asmenų santuokas

Tiesos.lt siūlo   2017 m. liepos 1 d. 23:31

25     

    

Vokietijos vyskupai nepritaria Parlamento sprendimui įteisinti vienos lyties asmenų santuokas

Vatikano radijas

Birželio 30 d. Vokietijos parlamentui nubalsavus už įstatymo priėmimą, atveriantį kelią vienos lyties asmenų santuokai, Vokietijos vyskupai išreiškė nepritarimą. Berlyno arkivyskupas Heiner Koch, Vokietijos vyskupų konferencijos šeimų sielodavos vadovas, išsakė kritinį požiūrį, kad Vokietijos parlamentas nubalsavo už vienos lyties santuokos legalizavimą.

„Apgailestauju, kad įstatymų leidėjai pakeitė esminį santuokos sąvokos apibrėžimą, kad nebeliko diferencijavimo tarp skirtingų partnerystės formų“, – pranešime rašo arkivyskupas pabrėždamas, kad skirtingos santykių formos nereiškia diskriminacijos.

Jei santykių apsaugojimas ir bendros atsakomybės prielaida dabar tampa pateisinimu santuokos atvėrimui, tai reiškia, kad pakeičiamas esminis tradicinės santuokos sąvokos turinys. Jis apgailestauja, kad tradicinė santuokos sąvoka „praskiesta“.

„Liūdna, kad santuokos institutas pajungtas politinėms strategijoms. Santuoka to nenusipelno“, – teigia Berlyno arkivyskupas.

Vyskupas Koch pabrėžia, kad Bažnyčios supratimo apie santuoką ir jos sakramentinę prigimtį įstatymas nepakeičia ir kad katalikai turi toliau viešai pristatyti santuokos tikrovės tarp vyro ir moters tiesą ir gėrį.

„Vokietijos Konstitucijos tėvai suteikė tokią garbingą vietą santuokai, nes norėjo apsaugoti ir sustiprinti tuos, kurie kaip motina ir tėvas nori duoti gyvybę savo vaikams.  Apgailestauju, kad įstatymų leidėjai apleido pamatinius santuokos sąvokos aspektus, kad galėtų įteisinti vienos lyties partnerystes“, – sakė Koch.

Vienos lyties santuokų įteisinimo įstatymo projektas, kuris, sakoma, buvo netikėtai įtrauktas į penktadienio darbotvarkę, Žemesniuosiuose Vokietijos parlamento rūmuose priimtas 393 balsais už,  226 prieš ir 4 susilaikius.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pati balsavo prieš santuokos apibrėžimo pakeitimą, pabrėždama palaikanti tradicinę santuoką tarp vyro ir moters.

Vokietijos vyskupų konferencija, Miuncheno arkivyskupas kardinolas Reinhard Marx kritikuoja Parlamento sprendimą akcentuodami, kad santuoka, ir ne tik iš krikščioniško požiūrio taško, yra gyvybės ir meilės ryšys tarp vyro ir moters kaip esminė gyvenimo sąjunga, atvira gyvybei. Valstybė ir toliau turi saugoti bei puoselėti santuoką tokia forma.

Vienos lyties asmenų civilinės sąjungos Vokietijoje buvo legalizuotos nuo 2001 m. Tačiau dabar vienos lyties poros turės tokią pat kaip santuoka įstatymų apsaugą ir galės įsivaikinti. Priimdama šį įstatymą, Vokietija prisijungia prie daugiau nei 20 valstybių, kurios per pastaruosius 16 metų įteisino vienos lyties asmenų santuokas, tarp jų yra Airija ir, iš dalies, JAV.

Vatikano radijas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2017-07-3 21:52

Vargsujui:
Jeigu Dievo varda mini, ir sek Jo zodziu, o ne Dedules.
Sis megejas pabezdet ir paklaust, ar ne Kremlius ora gadina.Kaip ir kiekvienas suktas tipelis Dedule netvirtina kad Kremlius ora pagadino, tik paklausia. O jus aiskinkites kaip buvo.
Nejauti kad is jo pavyzdi imi?
Vargas Lietuvai, kai tokie “patriotai” ja gina.Ar “gina”.

Al.       2017-07-3 18:48

Ales…

Marginalas       2017-07-3 16:41

Pritaria ar ne, parlamentai darys “kaip reikia”. Kas pakliuvęs ant meškerės, puola į kvailas “polemikas”, kurios jau numatytos pagal scenarijų, kad niekas nepastebėtų svarbiausio: mulkinimo ideologija yra skirta automatizuoto globalinio konclagerio statybai. Patogiame skruzdėlyne galas laisvei, tikėjimui, šeimai, tautoms, kultūroms.

Liepa       2017-07-3 14:58

Kai nenormalūs dalykai bandomi pateikti už normą, kai fiziologija iškeliama aukščiau dvasinių vertybių, tokią situaciją drąsiai galima vadinti pasaulio pabaiga.//
Nereikia būti sociologijos srities profesoriumi tam, kad suprastum elementarų dalyką: vaikas kopijuoja suaugusiųjų elgesį, “matuojasi”, “repetuoja” Mamos ir Tėčio vaidmenis, perima Šeimos vertybes ir su visu šiuo kraičiu užaugęs kuria savo šeimą.//
Mūsų pasaulyje galiojo ir tebegalios Dievo dėsniai- Žemė niekada nebus Dangumi, Vanduo niekada nedegs, o Ugnis netaps H2O, kad ir kaip to norėtum. Deja atsiranda bepročių, kurie puikiausiai įsivaizduoja Tėvą su krūtimis ir gimda, o Motiną su vyriškais “atributais”, suprask, kažką panašaus į eurovizinę končitą. Dar baisiau, kai šie siaubo vaizdiniai prievarta brukami už normalų dalyką didžiąjai daugumai, neturinčiai problemų dėl savo prigimtinių tapatybių suvokimo.// Tai kur čia išgirtieji vakarietiškos demokratijos ir tolerancijos dėsniai, jei agresyvi mažuma sėkmingai terorizuoja ir juodina gyvenimą daugumai žmonių?//

VaidasVDS       2017-07-3 13:13

Papildomai iš Delfi:
“Vokietijos parlamentas penktadienį legalizavo tos pačios lyties asmenų santuokas – kelios dienos po to, kai kanclerė Angela Merkel pasakė leisianti savo konservatorių partijos deputatams balsuoti pagal savo įsitikinimus.”
...
“Toks sprendimas buvo priimtas, A. Merkel pirmadienio vakarą pareiškus, kad ji nebėra nusiteikusi prieš tos pačios lyties asmenų santuokas. Po šio jos pareiškimo imta diskutuoti, jog parlamente skubiai reikia balsuoti dėl jų įteisinimo.”
——
Šis pavyzdys rodo du dalykus:
1) arba Merkel yra neišmintinga (koks “išminčius” pasakys tai, ko jis pats nenori (balsuoja prieš);
2) arba ji yra apsimetėlė (sako viena (ir balsuoja), tačiau realiai vykdo kažkieno, o kartu ir savo, valią).
Kartu tai ir šansas Vokietijos rinkėjams nepasitikėti tokia neišmintinga ar apsimetinėjančia politike.

Liurbiai       2017-07-3 12:09

Sugebėjo išstenėti žodį, kai įstatymas jau priimtas. Ir tai labai politkorektiškai. Bijo Bergolio, patys savęs, valdžios ir t.t. Ne jau tik dėl tokios pozicijos bažnyčia išsilaikė beveik 2 000 metų. O Merkel apsimetinėja, tuoj rinkimai.

Vargšui "tikrajam liberalui" Dzeikui,        2017-07-3 7:30

Teisingai, nelietuviškai rašai, kad “as visdelto lietuvis BUVAU”...
Juk tau lietuviškai rašyti, kaip skelbiesi, būtų per žema net “kompiuterį teršti”.
Nepraleidi progos paminėti, kad “jankiai tavo kolegos”,
bet tik Dievas ir “visagalis Google” žino, ar nesi feikinis sistemos personažas.
Kaip bebūtų, mąstai nuvalkiotomis klišėmis. Ar tai ne baudžiava?

Dzeikas       2017-07-3 1:03

Problemos kyla kai verga bandai padaryti laisvu zmogumi.Tada jis paskutiniais zodziais ima keikti laisve kaip visu problemu sakni. Juk taip gerai buvo: paserdavo, pasakydavo ka daryti, tvarka palaike…
mano kolegos jankiai niekaip negalejo suprast, kodel negalima nuteist tautisku darbdaviu.Kai paaiskindavau potekste, nenoredami sakyt skaudziu zodziu, as visdelto lietuvis buvau, nepolitkorektiska, - nutaisydavo mina tarsi sh. kande, nutesdavo “je-ee…” ir pakeisdavo tema.
Tiesa maniau kad per 27 metus issivedins baudziavos dvokas is galvu, kazkaip susivoksma , kad taip gyvent tiesiog nera prasmes. na kazkam matyt ka sian i lovi ipils ir sudaro prasme.

Vargšas "tikrasis liberale" Dzeikai,        2017-07-2 23:33

nematai/-ei Lietuvoje tikrų liberalų?
Lygiai taip pat nematė „komunizmo su žmogišku veidu“ SSRS M. Gorbačiovas,
kuris bandė jį “sužmoginti” (“perestroika”), bet vis išlįsdavo kiaulės snukis.

Dzeikas       2017-07-2 18:25

Tarabilda, as nematau liberalu Lietuvoje.As matau valdzios kekses liberalia ritorika dengiancius veidmainiska, apsimelavusia diktatura, neva liberalioji demokratija reikalauja siu sprendimu.
Etaloninis, chrestomatinis pavyzdys butu DK ikyriai vadinamas “liberaliu”. Nors ten elementari streiko teise isblukinta iki tokio lygio, kad jo praktiskai neimanoma privacioj imonej organizuoti.Tai kokia cia liberali demokratija?
Liberali demokratija tai situacija kai valdzia leidzia sociumo grupems laisvai veikti: verslininkui be suvarzymu atleisti darbuotuoja, darbuotuojui be suvarzymu iseit is imones ar skelbt streika. Rinka karsta(kaip dabar) darbuotuojai sokdina verslininkus, rinka stagnuoja - priesingai.Lietuvoje varslininkai visad sokdina darbuotuojus, o naujas DK palengvina tai. Tai koks cia liberalizmas?
kai vienai pusei liberalu, o kitai suvarzymai - tai diktatura.
Ir ne liberali demokratija kalta del to, o jos suvarzymai iki visiskos profanacijos.

Jadzė       2017-07-2 17:22

Žinot, pagavau save, kad aš džiaugiuosi Vokietijos bundestage homoseksualų markslibų laimėta pergale. Uždanga pagaliau nukrito ir nuo ES lyderės. Gal daugiau žmonių prasikrapštys akis ir supras, į kur šita Makronmerkelinė demokratija veda.

Skelbė:       2017-07-2 16:57

merkelienė leido balsuoti laisvai savo partiečiams. Ko gero, ten jų parlamentas kičinis, kaip ir pas mus?

Tarabilda Džeikui       2017-07-2 16:15

Jei nesi pasiųstas kontoros įdomiai kalbėti, tai kalbi iš tikro įdomiai. Šiaip jau mūsų liberalai prie tokių išvadų neprieina.

Dzeikas       2017-07-2 14:05

Stebint Lieuvos uzsienio politika susidaro ispudis, konkreciai siuo klausimu, o ir kitais panasiai, kad ji, valstybes pareigunai neturi nuomuones siuo klausimu. Ir netgi tie abredukai manau nuosirdziai laiko toki dalyka kaip ‘savo nuomuone” tuo ar kitu klausimu atavizmu.Ju veikla susijusi tik su vienu aspektu: politinis manevravimas skirtas tokiam suderinimui, kad toliau vyktu lesu tiekimas is ES (kurios grubiai snekant isvagiamos, netiesiogiai suprantama o per “otkatu” sistema) ir visdelto “nesudegti” tautos akyse, kaip atsitiko linksniuojamai Ausrinai-Marinai pernelyg tampriai susisaisciusiai su sodomitu lobby - “perebora” padare ir liko uzribyj.
Rezultate gauname lietuviska politika, tiek asmeni, tiek jo politine veikla: kalbet viena - daryt kitka, o dar geriau kalbet taip, kad velnia supreasi ka pasake, arba pasakyta taip, kad rytoj galima isverst i numanomos prasmes priesingybe.Pastebekite, kalbanciu be tariamosios nuosakos, be miglos, raiskia pazyminciu savo pozicija Lietuvoje TOKIU politiku nera.Dabar jau nera, 27 metu nepriklausomybes konkretus rezultatas.Nes po sajudinio isvirtimo is TSRS i tautini uzmaskuota totalitarizma tokiu politiku visdelto pasitaikydavo.
Ir zinote kokiai negyvajai materijai siomis savybemis yra artimiausi Lietuvos politikai?
Spekite is 3 kartu))))
Jeigu tikites ar turejote iliuziju kad Lietuvos valstybe bandys ginti jus nuo sodomijos importo - esate nepataisomas patriotas.

Merkel veidmainiškai       2017-07-2 13:28

dangstosi krikščionybe pragmatiniais politiniais tikslais,tačiau jos politika neoliberali.

Tarabilda       2017-07-2 12:54

Apmaudu, kad portalo skaitytojai nesupranta ironijos. Nieko nepadarysi, ne visiems duota.
Bet dabar rimtai - labai akylai reikia stebėti Sarafaną. Ji gali mėginti pakartoti per kokius nors Landsbergius majauskus tą patį Merkelinį triuką. Pradžioj prakišdama Stambulo konvenciją, o paskui procesas pajudės savaime.

ausrinamarina       2017-07-2 10:31

Valioooooo! Pergalėėėė! Džiaugsmui nėra ribų.
Ta proga važiuosiu į Vokietiją ir solidarizuodamasi ištekėsiu už pederasto!

Vytautas       2017-07-2 10:29

Nemormalu viešai reklamuoti savo seksualinį nenormalumą, nenormalu įstatymiškai įteisinti tokią savireklamą.

Ar visa tai - ne pederastijos platinimas?       2017-07-2 10:17

Visa Lietuvos progenderistinė žiniasklaida su džiaugsmu išplatina kiekvieną homoseksualizmo plėtros įstatyminį laimėjimą, jau pranešimus per TV kanalus “pagardindami” šlykščiais iškrypėlių mylavimosi vaizdais. Taigi “progresuojame”...

Viskas taps normalu?       2017-07-2 10:08

Taip ir turėjo įvykti, taip įvyks ir visur kitur, kur įstatymai leidžia dvasios invalidams viešai reklamuotis savo seksualinį nenormalumą. Ir tai dar ne pabaiga - iškrypę įstatymai iškryps dar labiau, kol visuomenėje įsivyraus visiškas chaosas.

Jadzė       2017-07-2 9:56

Tai paskutinis cvekas į Europos civilizacijos grabą.
Popiežiui Pranciškui tylint, Vatikano siuvėjams laikas siūti Jo šventenybei emerito aprangą. Du Vatikano popiežiai emeritai būtų neregėtas įvykis bažnyčios istorijoje nuo šv.Petro laikų.
Atrodo, kad schizma katalikų bažnyčioje yra neišvengiama, nes įsismelkusi moralinė veidmainystė suardys bažnyčią galutinai, jei sveikoji bendruomenės dalis nepasipriešins pasityčiojimui iš kriščioniško evangelinio mokymo.

Tarabilda       2017-07-2 9:42

Merkel elgesys nusipelno pasmerkimo. Ji homofobė, nesuvokia ES vertybių, progreso ir mokslo doktrinos bei laisvės.

taip       2017-07-2 9:02

Lietuvoje lūkuriuojama,  plečiamas pripažinimo laukas, kol žmonės apie tai negalvoja, madingu išskirtinumu įsitvirtinama. Na ir kas?
Mano supratimo apie pasaulio ir gyvenimo pagrindus, apie santuoką tik tarp vyro ir moters net vienbalsiai priimami įstatymai   nepakeis.
Dzeiko pasiūlymas tik drąsiai Bažnyčiai. Ar turime tokią Lietuvoje?  Jei Palaimintojo Teofiliaus benefikacijos iškilmėse neišvengėme dviprasmiškumo, ką man galvoti?

Jules       2017-07-2 8:19

Mes, Lietuvos užribis ir runkeliukai, marginalūs populistai ir tamsybininkai, anot Aušrinos Marinos, irgi nepritariame, o Jūs?

Dzeikas       2017-07-2 8:02

Butu grazus gestas is vyskupu konferencijos atskirti nuo baznycios balsavusius “uz” bundestago narius. Ar laiduoti ta daryti hierarchui turinciam tokia teise.

Rekomenduojame

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.