Emigracija, imigracija, demografija, Europa

Vokietijos vyriausybė planuoja palengvinti imigraciją, idant užpildytų 1,7 milijono laisvų darbo vietų

Tiesos.lt redakcija   2022 m. liepos 23 d. 22:58

13     

    

Vokietijos vyriausybė planuoja palengvinti imigraciją, idant užpildytų 1,7 milijono laisvų darbo vietų

Ekspertai šį žingsnį vadina nebūtinu ir siūlo investuoti į vaikų dienos priežiūrą bei mokyklas, kad moterys galėtų dirbti pilną darbo dieną

Pasak Vokietijos federalinės vyriausybės, biurokratija ir formalumai nebeturėtų trukdyti Vokietijos darbdaviams ateityje įdarbinti kvalifikuotus užsienio darbuotojus.

Kaip pranešta Vokietijos laikraštyje Handelsblatt, Vokietijos vyriausybė nori sumažinti oficialius imigracijos reikalavimus norintiems atvykti į šalį – tai žingsnis, kuris visų pirma bus taikomas profesinės kvalifikacijos pripažinimo procedūrai.

„Pramonė, prekyba, sveikatos ir socialinė priežiūra: mums skubiai reikia daugiau kvalifikuotų darbuotojų daugelyje sričių. Turime pašalinti visus trukdžius, kad išnaudotume galimybes namuose ir užsienyje,“ - trečiadienį Handelsblatt laikraščio svečio straipsnyje rašė vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser ir darbo ministras Hubertus Heil.

Turint omeny, kad Vokietijoje yra 1,7 milijono laisvų darbo vietų, kurias įmonėms vis dažniau būna sunku užpildyti, Vokietijos Pramonės ir komercijos rūmų asociacijos prezidentas Peter‘is Adrian‘as mano, kad imigracijos politikos pakeitimai yra pavėluoti.

„Mums reikia per ateinančius dešimt metų kompensuoti 4-5 milijonų darbuotojų demografinę netektį,“ – sakė jis šiam leidiniui.

Todėl svarbu, kad kvalifikuotų darbuotojų imigracija taip pat ir praktiškai veiktų. Tai prasideda nuo veikiančių diplomatinių misijų, vizų biurų ir imigracijos institucijų.

„Nepriimtina tai, kad darbdaviai turi persekioti imigracijos tarnybą, atsakingą už leidimų dirbti suteikimą “, - sakė Adrian‘as.

Bus naujas migracijos paketas

„Trūksta ne tik aukštos kvalifikacijos specialistų, bet beveik visų profesijų ir daugumos kvalifikacijų atstovų,“ – tvirtino Vokietijos Ekonomikos tyrimų instituto (DIW) prezidentas Marcel‘as Fratzscher‘is. Todėl Vokietijai ateinančius dešimt metų reikės po 500 000 papildomų darbuotojų kasmet.“

Federalinė vyriausybė jau pristatė pirmąjį migracijos paketą, kuriuo ketinama suteikti užsieniečiams, gyvenantiems Vokietijoje daugelį metų, nuolatinio gyventojo statusą. Faeser ir Heil taip pat nori imtis antrojo migracijos paketo.

Specialistams, turintiems profesinės patirties ir savo šalies kolegijos ar universitetinį išsilavinimą bei sėkmingai kreipusiems dėl darbo Vokietijoje, bus leidžiama atvykti ir dirbti. Darbdaviai turės finansuoti išsilavinimo pripažinimo procedūrą, kuri vyks lygiagrečiai su darbu.

2020 metų kovo mėnesį įsigaliojus Kvalifikuotų darbuotojų imigracijos aktui, profesinę kvalifikaciją įgijusių žmonių imigracija jau tapo lengvesnė. Tačiau prieš atvykdami dirbti į Vokietiją užsienio tautybių žmonės paprastai turi įrodyti, kad jų kvalifikacijos yra sulyginamos su profesinėmis kvalifikacijomis, reikalaujamomis Vokietijoje. Tai reikalauja „vertingo laiko“ ir pinigų, kuriuos moka kandidatas, rašė Faeser ir Heil.

„Mes atsitraukiame su CDU (Krikščionių demokratų sąjungos) ir CSU (Krikščionių socialinės sąjungos) suformuotos migracijos politikos“, - tęsė Faeser ir Heil.

Daugelis mano, kad profesinės kvalifikacijos pripažinimas yra didelis kliuvinys ir barjeras imigracijai, jau vien dėl to, kad suinteresuotoms šalims iš užsienio nėra lengva įvykdyti daugelio kompetentingų valdžios institucijų procedūras.

Remiantis Federaline Statistikos tarnyba, kompetentingos valdžios institucijos ir rūmai 2020 metais atliko apie 59 000 pripažinimo procedūrų, ir 44 800 profesinių kvalifikacijų, įgytų užsienyje, buvo pilnai ar su keletu išimčių pripažintos.

Šviesoforo koalicija nori palengvinti procesą

Faeser ir Heil planai eina dar toliau. Remiantis dabartiniais pasiūlymais, patyrusiems specialistams būtų leista atvykti į Vokietiją be darbo sutarties ir ieškoti darbo laikantis dviejų sąlygų: jie vis tiek turi kreiptis dėl savo kvalifikacijos pripažinimo iš užsienio į atsakingą tarnybą Vokietijoje, kad ji patvirtintų, jog jų kvalifikacija yra bent iš dalies sulyginama su vokiškąja.

Jie taip pat turi įrodyti, kad gali save išlaikyti. Tuomet jie gali ieškoti darbo Vokietijoje, papildyti savo žinias, kurių reikia, kad būtų pripažinti kvalifikuotais darbuotojais, ir įgyti leidimą gyventi šalyje.

Šviesoforo koalicija taip pat nori palengvinti kvalifikuotų darbuotojų, turinčių jau pripažintą kvalifikaciją, imigraciją. Ateityje tai leistų įdarbinti specialistams nepriklausančių profesijų atstovus. Tada apmokytas dailidė, jei jis turėtų profesinę kvalifikaciją, pripažintą Vokietijoje galėtų įsidarbinti, pavyzdžiui, pardavimuose.

„Mūsų imigracijos sistema vis dar yra per daug inertiška, per daug biurokratinė, per daug atmetanti. Kaip šviesoforo koalicija, mes nusprendėme tai pakeisti “, - rašė Faeser ir Heil. „Jei turite pripažintą profesinę kvalifikaciją, tai galėsite dirbti visuose darbuose“.

Be to, universiteto absolventams, kurie atvyksta į Vokietiją su vadinamąją mėlynąja kortele, uždarbio ribos bus mažesnės. Minimalios algos limitas yra 56 400 eurų per metus.

Iki šiol Vokietija patyrė didžiulį migrantų darbo jėgos antplūdį dėl Europos Sąjungos judėjimo laisvės principo. Tačiau migracijos balansas su kitomis ES šalimis 2015 m. pasiekė 382 000 ir nuo to laiko mažėja.

Stabilizuojantis imigracijai iš Europos Sąjungos liberali vyriausybė dabar taikosi į migrantus iš trečiųjų šalių, kad užpildytų laisvas darbo vietas.

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jonas       2022-07-25 7:52

net nesvarstau teiginio, kad imigrantai užpildys 1,7 mln. laisvų darbo vietų. Tai yra sisteminė klaida, gal net sąmoninga. Taip tikrai, laisvų darbo vietų yra. Kvalifikuotas jaunas darbininkas po min. 2 metų dualinio mokslo (mokslas ir darbas mokinančioje įmonėje) gauna į rankas apie 3000. Jei jis gyvena pas tėvus, tai gyvenimas gali pasirodyti kaip medus, nes nereikia mokėti buto nuomos. Bet tik tokiu atveju, nes gyvenant savarankiškai 1/3 algos teks skirti nuomai + dar ir kitos išlaidos. Taigi stovėjimas 8 val. prie staklių ir dar pamainomis jau nebeatrodys toks pelningas. Dar blogiau su mažos kvalifikacijos reikalaujančiais darbais. Atmetus mokesčius ir dažnai dideles kelionės į darbą išlaidas belieka vos 1300-1400 į rankas. Vienoje laidoje paklaustas ar tokia alga pvz. slaugos sektoriuje (teniki 2000 galima į rankas gauti) yra ne per maža, kažkos didelis vadovas samprotavo, kad alga tai gera ir jos kelti nėra ko, geriau vilioti darbuotojus geresnėmis darbo sąlygomis, atseit vienai slaugei skirti mažiau pacientų. Ir tarp imigrantų tikrai nebus daug žmonių, kurie dirbs vien už būstą ir maistą. Jei imigrantas ir įsitaiso tokiame darbe, tai gavęs neterminuotą sutartį tuoj pat pradeda sirgti ir tam galo nematyti. Patys vokiečiai į tokius darbus irgi neina.

Istorikas mazochistas       2022-07-25 7:25

Kiekviena tauta nudvėsta savaip.

ah1       2022-07-24 20:57

Arba vietiniai sunaikina atėjūnus arba atėjūnai vietinius. Klasika.

ah.ą       2022-07-24 19:32

demografija gerovės rodiklis.
cit.“Mums reikia per ateinančius dešimt metų kompensuoti 4-5 milijonų darbuotojų demografinę netektį,“ – sakė jis šiam leidiniui.” Tuom viskas ir pasakyta kas nepasakyta.

Kokia problema -        2022-07-24 17:53

įrengi oro koridorių Batka-Vokietija, ir Batka asmeniškai padės savo draugams vokiečiams smile

Al.       2022-07-24 16:17

Namų ruošoje plačiąja prasme, ar ne ?

Kis       2022-07-24 15:52

robotai tinginiaus?

>>13:31       2022-07-24 14:45

Jie ne darbui į gamyklas vežami,o dailioms,baltoms išlepusioms vokietaitėms padėti namų ruošoje,kol dar neišrastas tobulesnio modelio robotas,ten padės imigrantas gerindamas vokiečių demografinę padėtį.

Al.       2022-07-24 13:31

Naujosios Pasaulio Tvarkos nešėjai kartoja, kad žmonių tiek nereiks, nes juos keičia mašinos. O dabar paaiškėja, kad žmonių trūksta.

Vokietijos       2022-07-24 10:37

laikrasciai vakar rase,kad yra 1,7 mil darbo vietu ir 1,6 mil ilgalaiku bedarbiu,isvada bedarbiams sekasi geriau

Kur tik kokios       2022-07-24 8:30

beprotybes,ziuret i zuvedus ir fryycus..

Tomas Jakutis.       2022-07-24 1:11

Vokietija žlugusi valstybė,
Europos priešas.

et,        2022-07-24 0:04

sutrumpintų darbo dieną iki 4 val. kaip kad Stalina planavo ir išspręstų

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.