Užsienio politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vokietijos vyriausybė palaiko Prancūziją keičiant Europos Sąjungą į „labiau suverenią“

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 5 d. 11:04

6     

    

Vokietijos vyriausybė palaiko Prancūziją keičiant Europos Sąjungą į „labiau suverenią“

Pasak naujosios šalies užsienio reikalų ministrės, Vokietijos vyriausybė ketina remti Prancūziją siekiant, kad Europos Sąjunga taptų „suverenesnė“.

Annalena Baerbock, naujos kairiųjų vadovaujamos koalicinės Vokietijos vyriausybės užsienio reikalų ministrė, pažadėjo, kad jos šalis rems Prancūziją kuriant „suverenesnę Europą“, t. y. tokią, kuri turėtų daugiau įtakos savo valstybių narių nacionalinėms vyriausybėms.

Deklaracija paskelbta Prancūzijai perimant pirmininkavimą Europos Sąjungai ateinantiems šešiems mėnesiams.

„Mūsų draugai prancūzai gali tikėtis mūsų paramos nuo pirmos iki paskutinės dienos, kad padėtų teisingus pamatus ES: tvariam ekonomikos atsigavimui, kovai su klimato krize, skaitmeninimui ir suverenesnei Europai pasaulyje. “, – sakė Baerbock, kaip teigia AFP.

Vokietijos ministrė tęsė, kad Prancūzijos pirmininkavimas yra svarbi galimybė „sustiprinti Europą ir padaryti ją tinkamą rytojaus iššūkiams“, o Vokietija ir Prancūzija, kaip „artimiausios draugės Europos širdyje, prisiima ypatingą atsakomybę už vieningą Europos Sąjungą, galinčią veikti ir orientuotą į ateitį“.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas jau pažadėjo, kad per savo pirmininkavimą blokui, kuris prasideda sausio 1 d., tauta sieks padidinti Europos galią pasaulinėje arenoje.

„Mes norime turėti… galingą Europą pasaulyje, visiškai suverenią, laisvą rinktis ir valdyti savo likimą“, – sakė E. Makronas, rašoma naujienų agentūros Associated Press pranešime.

Makronas taip pat perspėjo apie „kai kurių valstybių manipuliavimą“ ir „bandymus destabilizuoti, įtampas, įskaitant ir mūsų artimoje kaimynystėje“.

Prancūzijai pradėjus pirmininkauti ES, Vokietija tą pačią dieną pradės pirmininkauti G7, o Berlyne birželio mėnesį vyks septynių valstybių viršūnių susitikimas.

Vokietijos deklaracija remti „suverenesnę“ Europos Sąjungą atitinka naujosios vyriausybės modus operandi.

Kanclerio Olafo Scholzo vadovaujama koalicija pareiškė, kad per visą savo gyvavimo laikotarpį sieks sukurti vadinamąsias „Jungtines Europos Valstijas“.

Dokumente, kuriame išdėstyti vyriausybės tikslai, trys koalicijos narės įsipareigoja „vadovauti Europos federalinės valstybės kūrimui“, o dokumente pažymima, kad šis žingsnis yra „ypatinga Vokietijos, kaip didžiausios ES valstybės narės, atsakomybė“.

Baerbock palaikė dokumentą, sakydama, kad „stipri Vokietijos užsienio politika gali būti tik europinė“.

Vokietija netgi buvo apkaltinta besinaudojanti ES kuriant „Ketvirtąjį Reichą“, o Lenkijos Ministro pirmininko pavaduotojas Jarosław Kaczyński lygino bloką su Šventąja Romos imperija.

Prancūzijos vyriausybė taip pat ne kartą pritarė raginimui stiprinti europinius ryšius, o vienas vyriausybės šaltinis netgi teigė, kad Makronas nori užleisti savo vietą JT Saugumo Taryboje blokui mainais už Europos armijos sukūrimą.

Šaltinis: breitbart.com

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Michailas Velleris       2022-01-8 22:54

МОЖНО СПАСТИСЬ ОТ ГЛОБАЛИЗАЦИИ? - Михаил #Веллер
https://www.youtube.com/watch?v=zMxommAr9Sw&ab;_channel=МихаилВеллер

stasys        2022-01-6 10:20

nuomonė  2022-01-6 9:46 ..jus čia kaip tikras lietuvis svarstote , kuriam labai maga gauti pinigus už bendros tvoros nudažyma iš sunkiau besiverčiančio jo kaimyno . Suverenitetas valstybės tai ne kraitis ‘bobos’ kuria tekinant už kokio ‘mužlono’ atiduodamas kaip priedas . Pabandykite mastyti plačiau ir aprėbti bendras to regiono problemas ..Juk pats matote kad Lietuva viena nepajėgi susitvarkyti jei primetomis kitu nedraugišku valstybių problemomis . Visas sutartis galima persvarstyti .. jei to reikalauja susidariusi poadėtis .

nuomonė       2022-01-6 9:46

Mano nuomone,jokių “Jungtinių Europos valstijų” nebus, nes vargu,ar atskiros valstybės atiduos didžiąją dalį suvereniteto “centrinei” ES valdžiai.Skaičiau,kad net ES “širdyje” Belgijoje,jos olandiškai kalbančiame Flandrijos regione valdančiosios partijos Naujasis flamandų aljansas (NVA) lyderiai nuolat kalba apie galimą Flandrijos atsiskyrimą nuo Belgijos ir galimą nepriklausomybę ,arba prisijungimą prie olandiškai kalbančių  Nyderlandų.Vienintelė problema- Briuselis,istoriškai flamandiškas miestas,bet istorijos eigoje beveik suprancūzintas.Žinoma,galimai yra ir kita priežastis- ne visi Flandrijos gyventojai patenkinti lėšų skyrimu iš Flandrijos biudžeto sunkiau ekonomiškai besiverčiančiam daugiausia prancūzakalbiui ( maža dalis gyventojų kalba vokiškai) Belgijos regionui- Valonijai.Skaičiau,kad istoriškai flamandai yra vieni iš frankų,sukūrusių Frankų imperiją, palikuonių.

stasys       2022-01-6 9:27

tai gana logiškai apibrėžiamas noras Briuselio . Juk paskutiniu metu bendra ES užsienio politika ne karta lipo ant grėblio ‘putino’ ir tie egzistuojantis prieštaravimai bendrijos viduje leido kai kurioms bendrijos šalims sugalvoti savo užsienio politikos kryptis pastatant bendrus vertybinius tiltus su putino Rusija . Kažin ar G.Landsbergis toliau galėtu tęsti savo asm. užsienio politikos kryptis konfrontuojant su Kinija ir Baltarūsija , prie tokiu Briuselio norų didžiosios valstybės jam paprasčiausiai neduotu žodžio laisvės ir mes girdėtume tik ta tylų pelės po šluota pyktį verčiant ja ten tupėti . Man atrodo jog ES kaip bendrija privalo apsibrėžti savo užsienio politikos kryptis iš anksto , juk kalbant atvirai per tuos pandemijos kelis metus ne viena bendryjos narė patyrė ka reiškia silpna ES užsienio politika . Baideno administracija mielai per ES galva bendrauja su putinu Europos saugumo klausimais ir reikia ta pripažinti , jog ES rytu bendrijos šalys jau gana seniai šnairuoja į senasias vakaru demokratijas kaip nepatikimas . O tuo visada pasinaudos konkurentai siekiantis sukurti atskira galios centrą ES pačioje Europoje. Ši karta nepritarsiu autoriui .. tik priminsiu jog vertybės ir ir nuo ju gaunami nauda-rezultatai negali būti dvi atskiros kojos .Žmonės -piliečiai tūri matyti naudą bendrijoje būnant , ne tik ekonomiškai . Nemačiau aš to naujo vokiečiu siūlomo projekto , bet kas nutinka kai ‘gabriukai’ ima šėlti dėka savo karšto kraujo jau matome . Reikia apsispręsti kaip ta problema spręsti ..

Žodžio laisvė...       2022-01-5 17:21

Vokiečiai jau vieną kartą XX a.viduryje buvo sukūrę Europoje “rojų žemėje”.Ir vėl jiems norisi pakartoti,kaip raudonajam putinėliui,atkurti raudonąją blogio imperiją.
Į pagalbininkus Vokietijai siūlosi ir Prancūzija.Kai kas panoro pakartoti Napoleono
žygius į Rytus.Kuo baigėsi tie žygiai visi žinome.Labai tuomet nukentėjo Vilnius
nuo atropojusios Napoleono kariaunos.Naujasis napoleonas svajoja apie europinę kariuomenę.Gal galvoja, kad nereikėtų išlaikyti pasaulio samdinių legiono,užtektų Europos pakraščių samdinių legiono,t.t. ir iš Lietuvos.

Kis       2022-01-5 13:00

o ka kurs likusios 23 ar 24 valstybes?Jos tame kurinelyje neegzistuos,tad kyla klausimas ar verta dalyvauti,gal kurkime antro rusies europa,kuri saugoja savo tapatumus ir norinti apseiti be iskrypeliu?

Rekomenduojame

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Vytautas Radžvilas. Prisikėlė jedinstvo ir LKP, pasidalijusi į skirtingų pasivadinimų atskiras partijas

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Klausimai ir atsakymai

Nacionalinis susivienijimas dėl galimos korupcijos Vilniaus savivaldybėje kreipėsi į STT

Lenkija: kritikuoti Kiniją vien tam, kad įtiktume Amerikai nėra mūsų interesas

Vytautas Sinica. „Valdantieji meluoja, kad dėl asmenvardžių nepažeidžia Konstitucijos“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.