Vokietijos visuomenininkai demaskavo korporacijų melą apie TTIP sutartį

Tiesos.lt redakcija   2015 m. balandžio 28 d. 4:08

9     

    

Vokietijos visuomenininkai demaskavo korporacijų melą apie TTIP sutartį

Vokietijos pramonės federacija (vok. – BDI, Bundesverband der Deutschen Industrie), spaudžiama Foodwatch (Foodwatch – vartotojų teisių gynimo organizacija, veikianti ES šalyse, – Tiesos.lt red. past.) organizacijos, pripažino savo pranešimuose spaudai pateikusi 10 KARTŲ didesnius skaičius apie tai, kaip TTIP (angl. Transatlantic Trade and Investment Partnership – Transatlantinė Prekybos ir Investicijų Partnerystė) sutartis palankiai paveiktų ekonomiką.

Tačiau dabar ji sutinka, jog teigdama, kad pasirašius TTIP visų Europos Sąjungos šalių BVP kasmet išaugtų po 0,5 procento (119 milijardų eurų), ji padariusi klaidą – toks efektas, tikėtina, būtų vienkartinis – tiek BVP išaugtų iki 2027-ųjų, t.y. per 10 metų nuo sutarties pasirašymo.

Tokie teiginiai buvo grindžiami Londone įsikūrusio tyrimų centro CEPR atlikta studija – paprastai visi TTIP sutarties šalininkai remiasi šioje studijoje pateiktais pernelyg optimistiniais duomenimis.

Foodwatch apie šią studiją ir ja besiremiančias korporacijas rašė: „Tai, kaip TTIP šalininkai išpučia potencialias susitarimo naudas ir nutyli rizikas, neturi precedento. Tai yra dezinformacijos kampanija, turinti įpiršti piliečiams pritarimą laisvosios prekybos sutarčiai, kurios, Foodwatch požiūriu, esmė nusakoma paprastai: TTIP naudinga korporacijoms, bet kelia pavojų demokratijos ir teisinės valstybės principams“.

Atsakinėdama į klausimą „Ką duos TTIP Europos Sąjungai?“, Automobilių gamintojų sąjunga (toliau – AGA, vok. – VDA, Verband der Automobilindustrie) savo interneto svetainėje pareiškė: „Numatoma, kad kasmet Europos ekonominė galia išaugs iki 119 mlrd. eurų.“ Šis pareiškimas yra manipuliatyvus ir realiai klaidingas: šaltinis – Londono CEPR tyrimų grupės tyrimas Europos Komisijos užsakymu, bet jis yra ne apie „metinį augimą“. Studija kur kas daugiau kalba apie tai, kad praėjus dešimčiai metų po susitarimo įsigaliojimo ES bendrasis produktas gali būti didesnis 119 mlrd. eurų nei būtų be TTIP – taigi tai yra tik vienkartinis augimas. Be to, AGA nuslėpė, kad atsižvelgiant į tyrimą, šis augimo poveikis po dešimties metų tesudarytų tik 0,5 proc. bendrojo vidaus produkto ir tik tuo atveju, jei ES ir JAV sulygtų dėl labai plataus užmojo susitarimų. Dėl kitų galimų scenarijų TTIP poveikis būtų dar menkesnis.

Vokietijos pramonės federacija buvo ne vienintelė, kuriai teko pripažinti skleidus dezinformaciją. Spaudžiamos Vokietijos visuomenininkų dar dvi organizacijos – Naujosios socialios rinkos ekonomikos darbdavių iniciatyva (vok. – INSM, Initiative Neue Soziale Marktwirtschaft) ir AGA – pripažino klaidinusios savo pateikta informacija.

Tačiau po atviro Foodwatch laiško AGA atšaukė savo klaidingą informaciją apie planuojamą laisvosios prekybos tarp ES ir JAV sutartį. Lobistų grupės ne tik ištaisė informaciją, pateiktą interneto svetainėje jazuttip.de, bet ir išėmė asociacijos prezidento Mathiaso Wissmanno kalbą, kurioje jis perdėjo galimą TTIP sutarties ekonominę naudą.

Laiške Foodwatch organizacijai AGA rašė: „Siekiant visiškai išvengti nesusipratimų ateityje, tyrimas tekste bus cituojamas anglų kalba. Be to, laikraštis Rheinische Post buvo informuotas, kad ponas Wissmannas savo interviu skelbė melagingus duomenis.“

Priešingai nei BDI, AGA ar INSM, kita organizacija – Vokietijos pramonės ir prekybos sąjunga (vok. DIHK, Deutsche Industrie – und Handelskammertag) – savo teiginių nepakoregavo iki šiol. DIHK ir toliau operuoja suklastotais duomenimis savo svetainėje teigdama: „Federalinės ekonomikos ministerijos ir Ifo instituto (vok. Ifo – Information and Forschung „Informacija ir tyrimas“ – Tiesos.lt red. past.) Drezdene tyrimas apie TTIP poveikį neva leidžia daryti prielaidas, kad TTIP gali sukurti iki 400 000 naujų darbo vietų Europoje, mažiausiai 100 000 iš jų – Vokietijoje.“

Tačiau tiesa yra ta, kad cituojamoje Ifo instituto studijoje sakoma, jog bus sukurta „iki 110 000 naujų darbo vietų“. Tačiau tyrimo autoriai nurodo, kad pasirašius TTIP, Vokietijoje bus sukurta mažiausiai 2 100 naujų darbo vietų, visoje Europoje – 12 000 ar dar mažiau. Kodėl Vokietijos pramonės ir prekybos sąjunga darė tokius „suapvalinimus“, taip ir lieka neaišku. Foodwatch dar kartą paragino DIHK patikslinti savo teiginius.

Daugiau apie TTIP šalininkų pateikiamą dezinformaciją siūlome skaityti ČIA.

Tuo tarpu Lietuvos prieš aktyvistus, kritiškai pasisakančius apie TTIP sutartį, valdžia užsiundė propagandistus (žiūrėti ČIA ir ČIA).

Pagal Vokietijos spaudą parengė Linas Šalna ir Laisvūnas Šopauskas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Liudvikas Jakimavičius        2015-04-30 21:58

Tiesos.lt straipsnių komentarų erdvėje skelbiama rinkliava Krikščioniškosios Demokratijos partijai, kažkokiam “Demokratiniam judėjimui” ar kol kas niekam nežinomai būsimai rinkimų į Seimą komandai yra kriminalas ir gryno plauko šmugelystė. Tai nieko bendra neturi su Lietuvos Sąrašo partija, kurios Taryba tokio klausimo nėra svarsčiusi, kaip ir demagogiškų Naglio Puteikio manipuliacijų neva apie būsimas koalicijas su Lietuvos sąrašo partija.
Visų portalo skaitytojų prašyčiau nepakibti ant sukčių kabliuko.
Lietuvos Sąrašo Tarybos narys Liudvikas Jakimavičius

Paremkite LS       2015-04-30 18:30

Gerb.Lietuvos Sąrašo nariai, Tiesos judėjimo dalyviai bei rėmėjai, Tiesos.lt skaitytojai
būsime Jums širdingai dėkingi, jei pasinaudosite galimybe ir paremsite Lietuvos Sąrašo bei pilietinio portalo Tiesos.lt veiklą pervesdami jai pajamų mokesčio nuošimšius.
Kiekvienas Lietuvos pilietis iki gegužės 1 dienos gali 2 procentus savo pajamų mokesčio skirti nevyriausybinėms organizacijoms ir įstaigoms, o dar 1 papildomą procentą pajamų mokesčio gali skirti politinei partijai.
Būtume Jums dėkingi, jei paremtumėte Tiesos.lt portalą – pervestumėte viešajai įstaigai „Viešė“ 2 savo pajamų mokesčio procentus. Tiesos judėjimo žmonių įsteigta „Viešė“ skirta portalui Tiesos.lt ir kitoms pilietinėms iniciatyvoms remti.
Seimui įstatymais apribojus nebiudžetinėms partijoms leidžiamą gauti paramą, vienas pagrindinių teisėtų rėmimo būdų yra gyventojų pajamų mokesčio nuošimtis. Iki gegužės 1 d. kiekvienas dirbantis gali skirti Lietuvos Sąrašui 1 procentą gyventojų pajamų mokesčio. Tokiu būdu partijas gali remti ir nepartiniai piliečiai.
Dar viena galimybė teisėtai paremti savo partiją – savanoriški partijos narių įnašai. Lietuvos Sąrašo Taryba priėmė sprendimą, jog visi nariai, norintys pagal galimybes paremti Sąrašo darbus, gali tai padaryti sumokėdami Lietuvos Sąrašo savanorišką nario mokestį už 2014 metus – jis neprivalomas, gali būti mokamas įvairiausio dydžio, bet negali viršyti 80 eurų.
Politinės partijos „Lietuvos sąrašas“ einamoji sąskaita:
DNB bankas, LT394010042403902762
Juridinio asmens kodas: 302831861
Adresas: Literatų g. 5–12, Vilnius, LT-01125
Mokėjimo paskirtis: Nario mokestis už 2014 metus.
Viešosios įstaigos „Viešė“ einamoji sąskaita:
DNB bankas, LT414010051001984957
Įmonės kodas: 303294948
Adresas: Subačiaus 10–1, Vilnius, LT–01302
Būsime visiems nuoširdžiai dėkingi už geranorišką paramą.
Rėmėjo atmintinė


Metinės pajamų mokesčio deklaracijos FR512 formą galima užpildyti dviem skirtingais būdais:
• Jei naudojatės elektronine bankininkyste ar elektroniniu parašu, patogiausia ir greičiausia pildyti elektroninę Metinės pajamų mokesčio deklaracijos FR512 formą per EDS sistemą deklaravimas.vmi.lt.
• Kitas būdas – atsispausdinti čia pateikiamą iš dalies užpildytą minėtos formos šabloną ir baigus jį pildyti ranka, pačiam įteikti artimiausiam savo miesto mokesčių administratoriui arba išsiųsti mokesčių administratoriui paštu.
Iš dalies užpildytas formos FR0512 šablonas:
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/lietuvos-sarasas-ir-tiesos.lt-portalas-bus-dekingi-uz-jusu-parama

Arūnas rutai       2015-04-28 16:10

“Ačiū Dievui, kad dar yra vartotojų teisių ginimo organizacija”. Jūs čia apie ką? Jeigu apie lietuviškąją Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, tai tamsta nesate tikriausiai turėjusi su šia tarnyba jokių reikalų, kad net Dievui už ją dėkojate. VVTAT, tai tarnyba, kuri neturi nieko bendro su vartotojo apsauga. Ne kartą bandžiau ginti savo kaip vartotojo teisiais per šią tarnybą, tad galiu drąsiai teikti, kad VVTAT gina ne vartotojo, bet verslo interesus ir dangsto jų daromas aferas. Mes paprasti eilinei, iš tikro esame ne vartotojai, bet greičiau vartojamieji. Tikrieji vartotojai yra tie, kurie vartoja mūsų pinigus, darbo jėgą, savigarbą, orumą, sveikatą, mūsų brangų laiką be reikalinguose savo teisių paieškose.

to Vokietijos visuomenininkai demaskavo       2015-04-28 12:19

tam, kad suprasti kurlink suka Laisvūnas Šopauskas, pirmiausiai reiktų jo paties paklausti, kodėl jis pasirinko būtent MASKVOS LOMONOSOVO UNIVERSITETĄ, kuriame rengiami visokie perversmininkai Afrikos, Azijos, Lotynų Amerikos “draugiškose” valstybėse ir kurį baigė 1997 metais.
Ar tik jis nebus tapęs “Lietuvos sąrašo” pagrindiniu ideologu? ha ha smile

Vokietijos visuomenininkai demaskavo       2015-04-28 12:07

O Lietuvos valdžiagyviai priima kaip išsigelbėjimą. Jie žino, kad galės dar daugiau nuodyti Lietuvos piliečius su GMO ir kitais cheminiais priedais.

ha ha        2015-04-28 12:01

bet referendūmininkai muzikantas Šalna su Šopausku straipsnį paėmė irgi iš stambios Vokiečių KORPORACIJOS portalo - automobilių gamybos kompanijos, vadovaujamos M.Vissmano.
.
Taigi stambios korporacijos, perkėlusios savo gamybą į pigią Kiniją ir palikę Europoj krūvą bedarbių, bijo prarasti pelną konkurencijai atpiginus jų Audi, Škodas ir elektromobilius, tad samdosi “žaliuosius” visuomenininkus, kad pašūkautų.
O kokia mums iš to nauda?

rutai       2015-04-28 11:09

Gerbiama, Ruta, tikriausiai neteko susidurti jums su ta “vartotoju teisiu organizacija”. Ji yra tik dar viena biurokratu perykla ir nieko daugiau, o zmones tusciai dezorientuoja garsi fraze jos pavadinime…

Čia        2015-04-28 7:20

ir Grybauskaitė greičiausiai prisidėjo dėl šios aferos kūrimo?

ruta       2015-04-28 7:14

Korporacijos tam ir sukurtos , kad TIK jos turetu naudos , o jus , eiliniai pasaulio durniukai , paruoskite ausis makaronams ...
Aciu Dievui , kad dar yra ‘Vartotoju teisiu gynimo organizacija’ , o tai nieko ir nesuzinotume , Lietuvoje politikai , institucijos ,Grybauskaite , NIEKADA nepripazysta savo klaidu .

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.