Dienos aktualija, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Referendumai

Vokietijos pilietis Holger Lahayne apie konservatorių pamėgtą argumentą „Hitleris atėjo į valdžią per referendumus“: Kubilius klaidina žmones

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 30 d. 13:39

39     

    

Vokietijos pilietis Holger Lahayne apie konservatorių pamėgtą argumentą „Hitleris atėjo į valdžią per referendumus“: Kubilius klaidina žmones

Andrius Kubilius („Kubilius: Hitleris absoliučią daugumą įgaliojimų susikūrė per referendumus“): „Aš vis paminiu Vokietijos prieškario ar tarpukario istoriją, tai Hitleris absoliučią daugumą įgaliojimų ir persekioti mažumas, ir persekioti tuos pačius žydus, jis susikūrė per referendumus. Jis turėjo keistą sampratą apie savo teisėtumo įtvirtinimą ir bet kokiems savo veiksmams paprašydavo tautos, kad ji tą teisę suteiktų. Vokiečių tauta, jos dauguma didele balsų dauguma iškankinta po Pirmojo pasaulinio karo, balsavo su dele balsų dauguma suteikdama jam absoliučią daugumą.“

Kaip Vokietijos pilietis, turiu pareigą pataisyti buvusio premjero istorijos žinių spragas. Sunku tikėti, kad protingas politikas darytų tiek daug klaidų keliuose sakinuose.

Referendumai Hitlerio atėjimui į valdžią ir įsitvirtinimui joje didelės reikšmės išvis neturėjo. Pirmas įvyko 1933 m. lapkritį – išstojimas iš Tautų sąjungos: 95 proc. už. Žinoma, tai nebuvo sąžiningas, atviras, demokratiškas referendumas. Antras – 1934 m. rugpjūtį, kai tauta po prezidento Hindenburgo mirties palaimino kanclerio ir prezidento pareigų sujungimą. Panašus rezultatas.

Bet visas valdžios užgrobimo procesas iki tol vyko be „tautos daugumos“ balso (vėliau dar vyko referendumai dėl Reinlando užėmimo ir Austrijos prijungimo). Galima net pasakyti, kad Hitleris per referendumus nieko nesusikūrė. Tokie balsavimai buvo farsai ir tik pagražino jau įvykusius faktus ar jau priimtus sprendimus, taigi tautos valia iš tikrųjų niekam nerūpėjo.

Lemtingus įgaliojimus 1933 m. davė Reichstagas (žinoma, jau įbaugintas, komunistai jau pogrindyje/kalėjimuose). Hitleris 1933 m. žinojo, kad tautos dauguma jo (dar) nepalaiko (!), todėl elgėsi gudriai ir šaltakraujiškai. Padėjo ir dešiniųjų (ultrakonservatorių) naivumas (galvojo, kad Hitlerį suvaldys).

Taigi demokratiškais būdais – ar per parlamento rinkimus ar per referendumą – tauta Hitleriui nesuteikė absoliučios daugumos. Net per rinkimus 1933 m. kovą (jau po valdžios paėmimo!) NSDAP surinko ‘tik’ 44 proc. (rinkimai jau tik iš dalies demokratiški).

Kubilius klaidina žmones.

Pirma, jis turėtų tos šalies istoriją suprasti, paskui – vis minėti.

Siūlyčiau tekstą melo detektoriams. Vokietijos tų metų patirtis Lietuvos diskusijose, sakyčiau, ne prie ko. Po karo buvo pasistengta sustiprinti parlamento ir kanclerio poziciją, sąmoningai susilpnintos prezidento galios.

Dėl referendumų geriau žiūrėkime į Šveicariją...

Trumpai apie autorių: Holger Lahayne – Lietuvos Evangelikų Reformatų Bažnyčios katechetas, Vilniaus parapijos antrasis dvasininkas; LKSB (Lietuvos krikščionių studentų bendrija) tarybos pirmininkas; EBI (Evangelinis Biblijos institutas) dėstytojas; Vokietijos pilietis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Trumpai       2021-06-2 8:29

Kubilius tiesiog niekšas.

Ernst Hanfstaengel       2021-06-2 1:00
15 d. reikalaukime ir referendumo...       2021-06-2 0:01

Liberalkonservatoriai prievartauja daugumą mažumų ir savo naudai.Nelaisvės partijos, viso valdančių lagerio beprotiškos pastangos padaryti mus iš Suvereno prievartaujamais kumečiais, referendumo baimė ir žydrųjų nepakantus lipimas normai, tradicijoms , visuomenei ant sprando, turi būti stabdomi nesumankurtėjusių, blaivaus proto nepametusių piliečių pastangomis…,Žydrieji , padedami oligarchinės- nomenklatūrinės santvarkos (ONS) režimo ir globalaus kapitalo pinigų, nori nesamones padaryti visiška norma, beprotybę skelbia protu, šeimomis nori patvirtinti bet ką su bet kuo, ir bet kaip. ONS struktūros žydrųjų politinę organizaciją, atspindinčią tik radikalų raskevičių, rudomanskių ir Ko interesus, naudoja tam ,kad pats režimas liktų nepastebimas ir nepakeistas. Mes kovojame už valstybingumo, šeimos , doros, sveiko proto išlikimą su žydrųjų politine organizacija ir globalistų pinigais, o ONS šulai tuo tarpu klastingai trinasi rankas, nors nuo supuvusio ir korumpuoto režimo smaugvirvės milijonas pabėgo ir bėga toliau.
Algirdas

///       2021-06-1 22:34

-> habilitās 2021-06-1 17:07

Esate tikras, kad vardą ir pavardę ,,Ernstas Hanfšaengelis’’ parašėte teisingai? Kodėl apie tokį, atrodytų, įžymų asmenį internete nėra nei žodžio?

dar       2021-06-1 19:39

Ar ne gerb. Kubiliaus premjeravimo laikais buvo padidinti autorinių sutarčių mokesčiai, panaikinti verslo liudijimai intelektinei veiklai? Jei neklystu ,Anglijoje,Vokietijoje yra mokestinės lengvatos menininkams ir kitiems autoriams (authors), bei dirbantiems savarankiškai ( self-employed). Vieno ekonomisto iškelta ” gyvulių ūkio” naikinimo,mokesčių suvienodinimo idėja,matyt, labai patiko Kubiliui,nors Vokietijos ar Anglijos patirtimi jis,ko gero,net nepasidomėjo?

nuomonė       2021-06-1 19:30

Mano nuomone,minimas politkas yra seniūnijos ( na gerai,tebūnie savivaldybės) lygio politikas. Jei neklystu,šis politikas,būdamas Vyriausybės vadovu,vis mėgdavo pabrėžti,kad yra Antakalnio patriotas, ir ,kiek pamenu,įvairiomis progomis “traukdavo per dantį” kauniečius,kurie rinkimuose daugiausia balsuodavo už konservatorius ir ,matyt, norėjo permainų, daugiau valstybės investicijų mieste. Pašiepti tuos,kurie balsuoja už tavo partija,manau,nėra gero politiko požymis. Vėliau tokios politikos rezultatai netruko pasirodyti.

ah1       2021-06-1 18:57

kada yra meluojama? ogi tada kai nepasiekei to ko nori bet nori kad kiti manytų kad taip yra, vienu žodžiu kiti klaidinami.

 

na ka?        2021-06-1 18:48

dekui tiesos reakcijai, kad leidzia padiskutuoti.

The Epoch times       2021-06-1 18:08

JAV vis dar tikrina balsavimo rezultatus. Marikopos grafystėj iš 2,5 milijono biuletenių patikrino pusę. Nepaisant aršių trukdymų iš  ,,demokratų” pusės. Iki birželio galo tikisi pabaigt.

https://www.theepochtimes.com/mkt_breakingnews/50-percent-of-maricopa-county-ballots-have-been-counted_3839524.html?utm_source=newsnoe&utm_medium=email&utm_campaign=breaking-2021-06-01-1&mktids=ddaeda60d8721442b57b2e68bdfeb59c&est=l515ST4ZE9yHzr4p0iUES2xOXoxp04DC6pkRQJ1SFLccCKux8m5/AsWlINoROw==

elfe > Stiklo valytuvui       2021-06-1 17:49

apsiziurejau, apsiciupinejau - nei barzda nei tarp koju dar nieks neuzaugo!:)
tad nezinau ar priimt kaip komplimenta, kad mane laikot vyru?
kas del Natanyahu vs Soros pasiguglinkit.
kai tauta save kelia virs kitu tautu - sovinizmas!
visgi “isrinktaja tauta” galima vadint ta, kuria Dievas pasirinko Dievo Sunaus gimimui.
ir ji tikrai nebuvo tada pirmaujanti, bet kelias vergijas atkentejusi ir vel Romos pavergta ...

o apie “sifonu ismincius” atsakiau kitam poste.
dekui uz demesi.

habilitās       2021-06-1 17:07

Jei kalbėti apie straipsnį, tai ponas Vokietijos pilietis labai kuklus arba per daug diplomatiškas.
Citata:
„Referendumai Hitlerio atėjimui į valdžią ir įsitvirtinimui joje didelės reikšmės išvis neturėjo.“
Atvirai sakant, skamba nelabai korektiškai, nes logiškai mąstant arba „didelės reikšmės neturėjo“, arba „išvis neturėjo“.
Bet tiek jau to, tuos lingvistikos niuansus. Esmė – straipsnis atvirai parodo, kad 65 tūkstančių km² teritorija turi politikierių, kuris istorijos nesimokė, bet sėdi Europos parlamente ir gauna solidų atlygį, už tai, kad meluoja tiems, kurie jį rinko.
✂✂✂
Jei kalbėti apie referendumus, rengtus Veimaro respublikos laikotarpiu, tai A. Hitleriui nei vienas jokios naudos nedavė, absoliučiai.  Net paskutinis, kai 1934 metų rugpjūtį buvo likviduotas Vokietijos prezidento institutas, formaliai – referendumas vyko dėl dviejų postų sujungimo, kaip rašo straipsnio autorius. Tačiau jis buvo labiau techninis, nei politinis, nes rengti prezidento rinkimus po Jo Ekscelencijos Hindenburgo mirties nebuvo prasmės, juos būtų laimėjęs A. Hitleris ir daręs tą patį, ką darė tapęs Vadu (Fiureriu), po dviejų pareigybių sujungimo į vieną.
Kodėl?! Atsakymas labai paprastas.
1932 03 13 vyko Vokietijos prezidento rinkimai, kuriame dalyvavo ir A. Hitleris.  Tuo metu prezidentu buvęs Hidenburgas (85 m. amžius) gavo 49,6 % balsų, A. Hitleris (43 m.) – 30,1 %.
1932 04 10 vyko antras prezidento rinkimų turas, kuriame prezidentas Hindenburgas galvo 19 mln. balsų, o A. Hitleris 13,5 mln. rinkėjų balsų.
Paprastai tariant, praėjus dviem metams po prezidento rinkimų nebuvo iškilęs nei vienas politinis lyderis, kuris būtų galėjęs konkuruoti su A. Hitleriu.
...
Kitas aspektas.
Kai tapo aišku, jog 1932 m. pavasarį vyksiančiuose prezidento rinkimuose prezidentui Hindenburgui nebus alternatyvos, Braunschweig žemės vidaus reikalų ministras Ditrich Klages (nacionalsocialistų partijos narys), skubos tvarka A. Hitlerį paskyrė vietinio technikos universiteto profesoriumi. 1932 02 26 Hitleris tapo valstybės tarnautoju ir automatiškai gavo Vokietijos pilietybę (anksčiau buvo Austrijos pilietis, vėliau jos atsisakė).
Visa kas vyko iki 1932 metų kovo mėnesio, su A. Hitleriu politiškai nebuvo susiję, nes jis nebuvo Vokietijos pilietis.

Informacija pamąstymui! (esu rašęs)
Be savo krikštatėvio ir faktinio trečio reicho įkūrėjo Ernsto Hanfšaengelio, A. Hitleris turėjo tik vieną rėmėją, Fransą Fon Papeną, 1932 m. tapusi Reichskancleriu (po Hindenburgo mirties A. Hitleris atleis jį iš vicekanclerio pareigų ir išsiūs pasiuntiniu į Austriją).
Kadangi Fon Papenui vyriausybės suformuoti nepavyko, teko paleisti Reichstagą ir 1932 07 31 vyko nauji rinkimai, kuriuos laimėjo naciai, nors Nacionalsocialistai buvo didžiausia frakcija Reichstage, o H. Geringas net Reichstago pirmininku, prezidentas Hindenburgas A. Hitleriui Reichskanclerio pareigų nedavė ir vyriausybės formuoti neleido, nes naciai neturėjo daugumos Reichstage, todėl A. Hitleriui teko tenkintis pavaduotojo postu. Reichskancleriu tapo generolas Šliaicheris, kuris atvirai šaipėsi iš A. Hitlerio ir nacių (vėliau naciai jį už tai nušovė).
Tačiau!
1932 m. pabaigoje bankininkas Šiftas (tos pačios bankininkų dinastijos atstovas, kurio fundacija finansavo ir Trockį 1917 m.), asmeniškai kreipėsi į prezidentą Hindenburgą siūlydamas A. Hitlerį į Reichskanclerio pareigas, nes du kartus po rinkimų, kuriuos laimėjo Nacionalsocialistai, Hindenburgas nesutiko jo skirti į Raichskanclerio pareigas.
1933 01 30 A. Hitleris prisiekė Reichstage ir tapo koalicinės vyriausybės kancleriu, vicekancleris Fon Papenas turėjo „prižiūrėti“ A. Hitlerį, kuriuo prezidentas Hindenburgas nepasitikėjo.
Anot to meto laikraščio „Die Rote Fahne“ Tauta, kuri 14 metų gyveno vadovaudamasi lozungu „geriau siaubingas galas, nei siaubas be pabaigos“, neturėjo pasirinkimo.
P.S.
Neįžvelgiat paralelių su tuo, kas vyksta Lietuvoje?!

nusigyno       2021-06-1 15:11

Kažkada Debilių net Kremliaus propagandistas Pozneris LRT studijoje išmaudė. Pamenate? Buvo tokia bendra laika, “Jukos” perkant “Mažeikių naftą”. Kremliaus propagandistas įdėmiai klausėsi Debiliaus tauškalų vertimo ir tada dar kartą paprašė atsakyti į klausimą, nes atsakymo neišgirdo. Ir nebuvo ten kažkoks nepatogus geopolitinis klausimas ar bandymas pagauti už liežuvio galo. Tiesiog Debilius pliurpė beprasmybes savame repertuare. smile
Dabar štai, pagaliau, lietuvių kalbą pramokę ir Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai jau nebegali pakęsti Debiliaus demagogijos. smile
Debilius melavo, per tiltą važiavo
Tiltelis sugriuvo, Debilius sužlugo.

P.S
Konveibinčiau, škac iš komentarų! smile

Stiklo valytuvas       2021-06-1 13:23

>>>  elfe > Stiklo valytuvas     2021-05-31 20:43
1. elfe, kodėl būdamas vyru ‘pseudoniminiesi’ kaip moteris? Kurioj vietoj susisuko „šarnyrai“? A!
2. Kodėl rašai NELIETUVIŠKAIS rašto ženklais?
3. „siandien desiniajam nacionalistui…“ Lietuvių kalboje sakiniai pradedami rašyti didžiaja raide.
4. „siandien desiniajam nacionalistui…“ Negi yra (gal atsirado?) ‘kairieji nacionalistai’?
5. „sionizmas - tai zydu nacionalizmas.“ Sionizmas ne žydų, o žydų elito (+ chazarų?) nacionalizmas kylantis iš paties Jahvės PRISAKYMŲ. Be to nacionalizmas yra rūpestis ‘sava’ tauta! O kai tauta pabrėžtinai keliama virš kitų tautų (Jahvės prisakymai!), va tada yra fašizmas!!! Neklaidink ir neskleisk melo!
6. „... Natanyahu, kuris Soros isvadino “antisionistu”...“ Atsikvošėk, nuo kada žydas žydui „kerta į akį“, ir dar gojų akivaizdoje?! ... vykdomas tautų kiršinimas, nes tai yra SKALDYMAS dėl valdymo (ir vėl Jahvės priesakai…) Ir dar, kam iš tikro tas Sorošo fondas naudingas..?! (Ar ne Jahvės priesakų vykdymui?)
7. „... mes girdim tik viena puse is musu kairiosios masmedijos..“ Beveik 100 %, pataikei, tik kad ji ne mūsų masmedija (o tik retransliatoriai, globalistų valios vykdytojai…)
8.„gal klauskit kodel Soros nesigaili dalyvaves su naciais zydu turto atemime jaunysteje, kaip kad liudijo youtubej?..“ O kodė jam gailėtis dėl bendros veiklos su nacias?! A) juk „Hitleris žydų valstybės įkūrėjas“ (yra tokia knyga…) B) nacių „grietinėlę“ daugumoje sudarė žydai (kaip dabar mėgstama sakyti ‘žydų tautybės asmenys’ - спрожидю). C) juk ne ‘eiliniai silkių pardavėjai’ o žydų elitas ir sionistai (?!) aukojo eilinius savus tautiečius - žydelius, vardan atkuriamos žydų valstybės, vardan Jahvės priesakų vykdymo ir… Ar nelaikas atsikratyti stereotipo „žydai protingi“ (išskirtinai protingi)?! Nesiskaitymas su gojais kaip su pilnaverčiais žmonėmis, dar nepateisina jų teisėtumo, Nobelio premijų ‘susišlavimo’, nehumaniško pralobimo ir pan.
9. „ar ir jus isvien su Putinu ir Soros skelbiat kova pries mazu saliu “nacionalizma”, nacionalines valstybes?..“ Užduodi suktus klausimus nepateikdamas/-ma ištakų. Putinas, lig tai dar palaiko, (nacionalistę) Marine Le Pen. Su Orbanu irgi sutaria… Dabartinis Izraelis yra maždaug Žemaitijos dydžio (pagal plotą). Kai 1947 m. atsikūrė* Izraelis, pagal „geranoriškas“ tarptautines vingrybes Izraelyje liko trys didelė teritorijos su arabais, kas maždaug sudarė apie puse tuometinio Izraelio. Taigi, realiai tuometinis Izraelio plotas buvo kaip kokios dvi ar trys Lietuvos apskritys. KODĖL??? Dėl Izraelio kontrolės? Ar…?
Tai kas tada iš tikrųjų, anot tavęs, yra prieš “nacionalizma”, nacionalines valstybes?..“
Realybė kur kas sudėtingesnė...
.
O kol kas kartoju: kodėl necituojami „Siono išminčių protokolai“?
——
... > Siono išminčių protokolai > Frankfurto mokykla > JAV kultūrinė revoliucija su Sorošu ir jo sėbrais > ...

ech        2021-06-1 12:15

butu gerai, jei kas nukopypeistintu siuos komentarus su nuorodom i Prezidento feisbuka. Gal jis nezino, kokias uzduotis vykdo jo paskirta ministre Dobravolska?..

elfe > Al.        2021-06-1 12:12

beje, nuoroda i UNETED aptikau Dobravolskajos ikurtam puslapyje pavadintu EUROPOS ZMOGAUS TEISIU FONDAS, registruotu Naujininkuose.
https://lt.efhr.eu

elfe > Al.        2021-06-1 12:08

paskutinius JAV rinkimus nueme “soros masinos”.
ir Bidenas tai zino. ie yra rimtai susirupines, nes jas bandoma diegti ir visur kitur..
gal visai ne gandas, kad “flantropas” del to teisiamas?..
https://headlineoftheday.com/2020/11/10/fraud-alert-george-soros-employee-owns-defective-switch-vote-biden-machines/

o vat si open society-antifa puslapi reikia labai atidziai panagrineti, nes jis skelbiasi rinkimu priziuretoju ES ir kitur… o vadovybe tai Maskvoj!
cia rasime ir visas tas desiniasias partijas, pries kurias turi kovot Kremliaus ir “filantropo” remiama ANTIFA. Lietuvoj, anot sio puslapio, desiniu partiju nera. nusitaikyta pries kai kurias Latvijos, Estijos partijas, Lietuvoj rinkimus priziuri S.Muravjovo/soros Transpierance Internacional labai stropiai.smile

http://www.unitedagainstracism.org/european-elections-campaign/makethemsmallagain/ 

 

 

na taip       2021-06-1 11:26

pasake A, nepasake B.
naciai ne Vokietijoj dare referenDUMA, bet su Gebelso propaganda Austrijoj pries anfliusa.
Panasiai kaip Putinas Kryme.
gerai A.Jokubaitis sako, politiku neturim, tik politinius artistus, isvien su ziniasklaida zaidziancius keista zaidima… su Laisves partijos diegiama neotrockistine Soros ideologija.

Dobrovolskai nepasiseke idiegt cenzuros per “hate speach” tai emesi “tautiniu mazumu” “gelbeti”?.. atsizymes teritorija lentelem, kaip Donbase, o po to kels “referenDUMA”?..KAM ISVIS MUMS TOKIA TEISINGUMO MINISTERIJA?..
kai R.Simasius su pavaduotoju Stefanovicium isdave disidenta Beliacki, ar tuo neirode kieno interesams tarnauja?.. tada jam pavyko surast “atpirkimo ozi” ir atleist viena moterele, bet kuo siandien uzsiima Laisves partija?.. kam tai naudinga?..

Al.       2021-06-1 11:15

,,Nes referendumai yra klastojami” - o rinkimai? Gal apsieit be rinkimų ? Juk ir be jų žinoma kas turi valdyti, ar ne ?

Pirmasis pasakė A, antrasis - B       2021-06-1 8:49

Pirmasis įspėjo, kad referendumai yra blogis, bet nepaaiškino - kodėl, tik nurodė tarpukarį. Antrasis - paaiškino pirmojo mintį. Nes referendumai yra klastojami, rinkimai - diversifikuojami. Taip valdžioje atsiduria anarchistinės, užsienio pinigais remiamos grupuotės, palaikomos vietinių, savo galią ir įtaką saugančių, valdžios lobistų. Paskui - referendumų klastotės. Paskui - įsileidus anarchiją - ir teritorijos perdalinimas. Lobistai tikisi sutilpt į lėktuvus, bet eilė gali pasirodyt ilga, - irgi istorijos paliudyta. Kai kam teko ne nusimatyta vietytė su pinigų maišu, o skurdukėlių stovyklos. Pirmajam už geras paslaugas irgi gali pasidaryt ankšta plačiojoj sąjungoj.Atidirbę tepalai paprastai mažai kam rūpi. Taip išduodama valstybė. Be abejo - istorija parodo ir kas laukia išduotos tautos. Tautos uždavinys - susirūpinti rinkimų ir referendumų aiškumu. Nes kentės būtent tauta.

Pagal konservatorius       2021-06-1 7:29

ir pagal kubilių tai referendumai yra blogis,rusų arba nacių pramanai. O tai kaip su referendumu dėl nepriklausomybės? Gal paskelbkit jį neteisėtu ir grįžtam į TSRS?

elfe > Stiklo valytuvas       2021-05-31 20:43

ar ir jus isvien su Putinu ir Soros skelbiat kova pries mazu saliu “nacionalizma”, nacionalines valstybes?..
sionizmas - tai zydu nacionalizmas.
siandien desiniajam nacionalistui, Trumpo, Orbano draugui Natanyahu, kuris Soros isvadino “antisionistu”, galimai dirbtinai sukurta “politine krize” su Hamas antpuoliais… mes girdim tik viena puse is musu kairiosios masmedijos..
gal klauskit kodel Soros nesigaili dalyvaves su naciais zydu turto atemime jaunysteje, kaip kad liudijo youtubej?..

Visi karai       2021-05-31 20:34

pirmiausia ekonominiai dėl svetimų turtų ir teritorijų.

hmm..        2021-05-31 19:19

siaip tai musu knygynuose ilgai gulejo H. Kardel knyga HITLERIS - IZRAELIO IKUREJAS. galetu europarlamentarai paskaityt.

hmm..        2021-05-31 19:04

ponas evangelikas gal irgi pamirso VEIMARO respublika 1923–1929 m, kai po lapkricio revoliucijos daugiausia vyriausybes kedziu uzeme is Rytu Prusijos kile zd. kilmes socialistai su socdemais, glaudziai bendradarbiave su porevoliucine Rusija ir dosniai daline Vokietijos zemes kaimynems… Ankstesne wiki rase, kad del to, kad sios salys palaikytu Izraelio, kaip socialistines salies ikurima Tad tuo nepatenkintus piliecius socialistui Hitleriui nebuvo sunku itikinti savom tiesom pries desini Hindenburg’a ir itvirtinti diktatoriska Treciaji Reicha…
argi ne Zd kongreso pirmininkas Chaim Weizmann pirmas paskelbe ekonomini kara Hitlerio vokietijai?..

ko notėti?       2021-05-31 15:54

Tai klasikinis atvetis kai į valdžią veržiasi vidutinybės.

Nepasirašysiu darkart       2021-05-31 11:26

P.S. Katecheto interneto puslapis net neturi lietuviškos versijos (tik vokišką), nors žmona lietuvė. Turbūt nekyla klausimų, kuo save laiko vaikai smile

Nepasirašysiu       2021-05-31 11:22

Deja, Lietuvos protestantai - Vokietijos kolonija. Užtenka pasižiūrėti, iš kur ateina pinigai ir kokios dvasininkų pavardės. Mano įspūdis - silpna bendruomenė, gerokai labiau apgailėtina, nei Lietuvos katalikų bažnyčia. Protestantizmas be vieno svarbiausių savo šonkaulių - tautinės bažnyčios.

Raigerdas        2021-05-31 7:08

A. Kubilius yra unikalus savo paistalais. Jis pastoviai nusišneka. Štai ir Holder Lahayne labai teisingai pastebėjo šią A. Kubiliaus savybę:“Kaip Vokietijos pilietis, turiu pareigą pataisyti buvusio premjero istorijos žinių spragas. Sunku tikėti, kad protingas politikas darytų tiek daug klaidų keliuose sakinuose”. Bet mes turime rimtai spręsti šią problemą, nes kaip atsitiko taip, kad mūsų politikai daro gėda ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai? Kodėl konservatoriai nenori atsakyti už savo nusišnekančius partijos kolegas? Klausykite, paskaičiuokite kokius jie gauna pinigus ir pasiūlykite mūsų specialistams, ką galima nuveikti už tokius pinigus. Kodėl konservatoriai nesiima jokių priemonių, kad ištaisyti tą ydingą savo atstovų delegavimą į tokius aukštus postus, kai jie ten daro gėdą visai Lietuvai? Konservatoriai dėl to neraudonuoja, bet mūsų daugybei tautiečių yra gėda klausytis šitokios įžūlios demagogijos, kokią skleidžia A. Kubilius, nuo jo neatsilieka Rasa Juknevičienė su savo šmeižtais ir gandų nešiojimu, kaip tai daro davatkos, ir kiauliškai besielgiantis Žygimantas Povilionis, savo kvailumą, galimai, paveldėjęs nuo motinos. Įdomu, kur yra tie konservatorių rinkėjai? Ar tik nebus mūsų senukai, kuriems vienintelis “Teisingas žodis” sklinda tik iš LRT?

Jooo,       2021-05-30 22:06

Viešas smūgis Kubiliui nuo dvasininko tiesiai į nosį, viešas pažeminimas ir palydos į pragarą...

Juozas       2021-05-30 20:52

Šiandien Juknevičienė per televiziją gyrėsi, kad tiki Dievą ir lanko bažnyčią. Kubilius, ko gero, taip pat. Jei sąžiningai atlieka išpažintį (kuo aš labai abejoju),  tai kokio sunkumo atgailą jiems kunigas skiria už tiek melo paskleidimą? Niekada negirdėjau jų kalbose nei kruopelytės krikščioniškos artimo meilės, atjautos ar supratimo.

Negi Kubilius jau       2021-05-30 19:26

tampa runkelyno nuomonės formuotoju, influenceriu ar kaip, patikslinkite? Taip žemai puolė, kad sunku patikėti, kad iki to galėjo nusiristi. Kažkas čia ne taip. Reiktų greitojo konservatoriaus Romaškino klausti.

tiek       2021-05-30 18:38

kabylius - menkai prasilavinęs žmogelis su arkliškomis pretenzijomis į minties galiūnus. Aiškus Napoleono sindromas po tiesiog epinio ,ilgo išbandymo valdžia.

kubilius       2021-05-30 18:27

platina žydų pasakaites

Dalia       2021-05-30 17:49

Niekas neabejoja Kubiliau “protu”-ta jis jau irode budamas premjeru.Negi protingas zogus skolintusi Uz 9% palukanas? O krizes ayvaldymas? Giresi,giresi negi mano kad zmones nesupranta ir t.t.

Dar vienas       2021-05-30 16:34

Kapsukės absolventų demagogijos meno ir dezi propagandos šedevras čia. Gal pirma reiktų paklausti tų, kurie ten gyveno tuo metu iki 1933 metų Vokietijoje ir kokia ten buvo socialinė-ekonominė padėtis. Juk lietuvių, Pirmojo pasaulinio karo belaisvių, ten būta - tad reiktų jų pirma pasiklausti arba jų vaikų ir anūkų, kad žinotum, kas ten dėjosi iki Hitlerio. Tiek autorius, tiek Kubilius su Rasele vienodi - abu demagogijos meno specialistai.

tuoj seks atsakas       2021-05-30 16:21

Kubilius, o gal Juknevičienė – tai tas pats – paskelbs, kad Holger Lahaine yra “kremliaus agentas” smile

Stiklo valytuvas       2021-05-30 15:45

„... Hitleris absoliučią daugumą įgaliojimų ir persekioti mažumas, ir persekioti tuos pačius žydus, jis susikūrė per referendumus.“
.
Kaip čia suprasti „... tuos pačius žydus…“? Negi dar yra kažkokie ‘kiti’ žydai? A taip… yra.
Yra žydai ir yra kiti žydai - sionistai.
Labai ačiū už konkretumą.
Mano klausimas žydams: kada viešai ir nedviprasmiškai atsiribosite nuo sionistų?
O kol kas kartoju: kodėl necituojami „Siono išminčių protokolai“?
——
... > Siono išminčių protokolai > Frankfurto mokykla > JAV kultūrinė revoliucija su Sorošu ir jo sėbrais > ...

Ponuli Andriau       2021-05-30 15:21

„Hitleris absoliučią daugumą įgaliojimų ir persekioti mažumas, ir persekioti tuos pačius žydus, jis susikūrė per referendumus.“ O ivalidai: mažumos ar žydai? Kodėl trykšti atjauta mažumoms ir žydams, ir kodėl niekini invalidus?! Mane kaip antros grupės invalidą labai įžeidi - palikdamas už borto.

Kis       2021-05-30 14:15

Kubiliaus fiureris dar laukia,Andriuk,kaip besuktumei pasturgali,jis tau jau nebepades.Teks pakloti ataskaita uz visus “nuopelnus"kiek pamenu ekonominiai nusikaltymai berods senaties termino neturi?Nepades jokie Mizeriai.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.