Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vokietijoje planuojama leisti visiems pasikeisti lytį nuo keturiolikos metų

Tiesos.lt siūlo   2022 m. liepos 2 d. 18:43

6     

    

Vokietijoje planuojama leisti visiems pasikeisti lytį nuo keturiolikos metų

laikmetis.lt

Vokietijos parlamente užregistruotas įstatymo projektas, kurį ketvirtadienį pristatė teisingumo ministras Marco Buschmannas ir federalinis šeimos reikalų, vyresnio amžiaus piliečių, moterų ir moterų reikalų ministras. Pasak projekto kiekvienas Vokietijoje galės laisvai keisti savo lytį ir vardą nuo 14 metų.

„Visos trys vyriausybės partijos – socialdemokratai (SPD), žalieji ir liberalioji Laisvųjų demokratų partija (FDP) – sutinka, kad transseksualų statusą reglamentuojantys teisės aktai turėtų būti pakeisti nauju įstatymu“, – teigiama abiejų ministrų pranešime.

Dabar vadinamasis apsisprendimo įstatymas pakeis senąjį įstatymą, kuris, Vokietijos kairiosios vyriausybės teigimu, yra diskriminacinis ir pasenęs, rašo Vengrijos naujienų leidinys Magyar Nemzet. Vadovaujantis pagrindiniais principais, suformuotais derybose tarp valdančiųjų partijų ir atitinkamų ministerijų, naujajame įstatyme turi būti numatyta, kad kiekvienas nuo 14 metų gali savarankiškai ir laisvai nustatyti savo lytį ir vardą paprasta metrikacijos biuro tvarka, be jokios medicininės apžiūros arba specialisto išvadų.

Tikimasi, kad įstatymas sukels kai kuriuos potencialiai sudėtingus klausimus, pvz., aktyvesnį translyčių dalyvavimą moterų sporte, o tai neseniai blokavo kelios tarptautinės sporto organizacijos. Be to, žmonės gali pakeisti savo lytį skyrybų proceso metu, kad gautų palankesnį rezultatą. Kitose šalyse, pavyzdžiui, Šveicarijoje, vyras netgi pakeitė savo lytį, kad galėtų anksčiau išeiti į pensiją.

Buschmannas teigė, kad nors tai statistiškai reta, „labai normalu“, kad yra žmonių, kurių seksualinė tapatybė skiriasi nuo jų biologinės lyties.

„Daug daug dešimtmečių su šiais žmonėmis elgėmės kaip su pacientais, tarsi jiems kažkas būtų negerai, tačiau šis patologizavimas yra neteisingas požiūris, kurio reikia atsisakyti, nes kiekvienas žmogus nusipelno, kad su juo būtų elgiamasi pagarbiai“, – sakė Buschmannas.

Jo teigimu, naujojo įstatymo tikslas yra ne griauti socialinius santykius, o įvykdyti pagrindinį Konstitucijos pažadą, kad visi turi vienodą laisvę ir vienodą orumą.

Vokietijos įstatymai labai skiriasi nuo tokių, kuriuos pasirinko tokios šalys kaip Vengrija, kuri 2020 m. balsavo už tai, kad biologinė lytis visiems piliečiams gimus būtų nustatyta kaip nuolatinė lytis. Vengrai valstybiniuose dokumentuose negali pakeisti savo lyties.

Kaip anksčiau pranešė „Remix News“, Vokietijos visuomeninė televizija sukūrė platų transseksualams skirto turinio spektrą, neaptardama sunkių šalutinių poveikių, dažniausiai susijusių su lyties keitimo operacija ir brendimą blokuojančiais vaistais, tokiais kaip psichinės ligos, vėžys ir osteoporozė.

Žaliųjų partijos politikas Pausas teigė, kad visuomenė daugeliu dalykų lenkia teisės aktus, o Apsisprendimo įstatymas panaikins šią spragą. Ji sakė, kad įstatymas ne tik pagerins translyčių žmonių gyvenimą, bet ir pripažins lyčių įvairovę. Ministras pridūrė, kad piliečių privatumo užtikrinimas turi būti taikomas ir asmenims, keičiantiems lytį ir vardą, nes naujasis įstatymas negali reikšti „priverstinio atskleidimo“. Štai kodėl įstatymas numato baudą, jei kuri nors institucija, organizacija ar privatus asmuo atskleidžia, kad kažkas pakeitė savo lytį ar vardą be asmens sutikimo.

Ministras taip pat tvirtino, kad dabartinis įstatymas, priimtas 1980 m., sukėlė kančių, įskaitant vertimą anuliuoti santuokas arba darytis chirurginę lyties keitimo operaciją, kad tik galėtų atpažinti savo lytinę tapatybę.

„Atėjo laikas atsiprašyti ir atlyginti už šias neteisybes“, – sakė Vokietijos šeimos reikalų, vyresnio amžiaus piliečių, moterų ir jaunimo reikalų ministras.

Vakarų Vokietija 1980 metais įvedė novatorišką lyčių įstatymą, kuris galiojo visai šaliai nuo 1990 m. susijungimo. 2008 metais Vokietijos Konstitucinis Teismas taip pat nusprendė, kad vardai nebeturi priklausyti nuo lyties.

Šaltinis: Remix News

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to kazkodel       2022-07-4 9:47

su Rusija ir rusų tauta viskas gerai.Jie turi ir laikosi savo vertybiu,tradicijų.Lieuvai iki ju kaip iki Marso.O vengrai visais klausimais aukštumoje.O p.Orbanas perspjauna visusES vadovus klounus

stasys        2022-07-3 8:26

aš tai labai kritiškai žiūrėčiau į tai apie ka rašo Vengrijos spauda . Ten tas xuilo draugas Orbanas gali balai žino kokios informacijos papostinti nusikopijavus ir kokio ru…šaltinio . Informaciniame kare viso priemonės tinkamos kad tik nukreipti visų dėmesį į ne tiek svarbias problemas . Pagal mane tai niekinis str.

Kazkodel       2022-07-3 7:19

vis labiau imu bijot vokieciu,savo durnumu pralenkiancius net russus.

ah.ą       2022-07-2 23:13

laukiniai vakarai

Britka        2022-07-2 22:49

Ką daryti jei Bobai ku ku ne viskas galvoje tvarkoje?,

ablauchai       2022-07-2 19:05

kuo daugiau pinigu, tuo maziau proto.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.