Socialinė politika, Ekonominė politika, Europa

Vokietijoje nėra tiek vėjo, kad veiktų vėjo jėgainės. Didinama anglies dalis. O kaip su atomine energija?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gruodžio 27 d. 10:41

8     

    

Vokietijoje nėra tiek vėjo, kad veiktų vėjo jėgainės. Didinama anglies dalis. O kaip su atomine energija?

Vokietijos energetikos ir vandens pramonės verslo organizacija Bundesverband der Energie- und Wasserwirtschaft (BDEW) savo 2021 m. apžvalgoje praneša, kad anglies ir dujų, t. y., to, ko pagal žaliuosius vyriausybės planus kaip energijos šaltinių nacionaliniame energijos spektre turėtų būti atsisakoma, dalis šiemet padidėjo nuo 35 % iki 40 %.

Atsinaujinančių išteklių sumažėjo nuo 44% iki 41%. Vėjo energijos panaudojimas sumažėjo 12%.

Dėl to anglies panaudojimas (prie kurio prisidėjo ir Indijos bei Kinijos rekordiniai rodikliai išaugo: 18 % rausvųjų anglių ir 27 % akmens anglių.

Branduolinės energijos panaudojimas išaugo 7%, o šeši reaktoriai vis dar tebeveikia, nors Berlynas gruodžio 31 d. tris reaktorius uždarys. Trys reaktoriai sudaro 6 % visos šalies energijos.

Kaip William F. Engdahl rašė Renovatio 21 paskelbtame straipsnyje apie ES ekologinį planą „Fit for 55“, absurdiška „tikėtis, kad ES, ypač Vokietijai, iki 2030 m. pavyks pasiekti nulinį anglies panaudojimą, jį pakeičiant net ne gamtinėmis dujomis, bet gana nepatikima saulės ir vėjo energija, kas jau aišku“.

Naujasis ES su klimatu susijęs tikslas 55 % iki 2030 m. reikštų, kad iki 2030 m. visoje ES būtų beveik visiškai atsisakyta anglies.

Engdahl rašė: „Tai paveiks Vokietiją, iki šiol didžiausią iš anglies gaunamos energijos vartotoją ES. Vokietijos vyriausybė, jau turinti brangiausią elektrą pasaulyje dėl Energiewende, Merkel perėjimo prie nepatikimos saulės ir vėjo energijos plano, pagal kurį 2022 m. bus uždaryta paskutinė atominė elektrinė, neseniai atsisakė planų iki 2038 m. palaipsniui atsisakyti anglies. Jos bus laipsniškai atsisakyta daug greičiau, tačiau dėl akivaizdžių politinių priežasčių rinkimų metais ji neatskleidė naujos „nulinio anglies panaudojimo“ datos.

Iš čia kyla Europos ir pasaulinė elektros energijos tiekimo nutrūkimo tema (Kinijoje  ir praėjusią žiemą Teksase), apie kurią „Renovatio 21“ praneša jau kelias savaites ir kuriai Vokietijos institucijos jau ruošia gyventojus šokiruojančiomis pažangos reklamomis.


„Europos pramonės širdis – Vokietija – iš anksto užprogramuota ne tik dideliam pramoniniam nedarbui plieno, cemento ir automobilių sektoriuose. Ji taip pat iš anksto užprogramuota elektros tiekimo nutrūkimams, tokiems kaip tas, kuris 2021 m. pradžioje nualino Teksasą, kai užšalo vėjo jėgainės“, – tęsia Engdahl.

Atominių elektrinių uždarymo tema labai įdomi: apie jų uždarymą skelbia Vokietija, o Prancūzijoje atominės elektrinės staiga uždaromos po patikrinimų dėl „netikėtų gedimų“.

Ar tikrai suprantate, kas vyksta?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

--> Hm.. Heiders       2022-01-1 13:54

Na suprantate ,tamsta, kad pas vokiecius kitokia filosofija. Jie nelaukia KADA TO REIKES. Ta jie naudoja jau sendien , kasdien ir daug metu. Ir tai apsimoka. Kad Vokietijoje nebutu vejo , dar niekad nesu girdejes. Ar Jus manote kad jie nezino ka daro ? Nord Stream 2 jiems nemaiso.

Žodžio laisvė...       2021-12-28 18:39

Tegul mažiau gamina įvairaus šlamšto,kuris reikalauja didelio kiekio energetikos.
Pasaulis baigia užspringti atliekomis.Jau vandenynai užteršti plastiku,o nuo jo gausos stimpa ten gyvūnai.Artėjame prie susinaikinimo.

doe john       2021-12-28 9:40

Baskin Wealth is the professional investment management Toronto of various securities, including shareholdings, bonds, and other assets, such as real estate that work over years. Get in touch with the team now.
investment management Toronto

Teisibe       2021-12-28 9:23

zlungace voketija gali isgelbeti tik RUSSISKOS dujos.
kaip ir sita aciprasant letuva

>>>> 2021-12-27 15:27       2021-12-28 1:06

o tu, jau išlindai iš j. Milaičio subinės?!

Hm...       2021-12-27 22:11

na suprantat, tamsta Heiders, yra niuansų. Arba, vaizdžiai tariant, jei tamsta turi tam tikrą organą ir tas organas yra labai didelis ir labai gražus (ir netgi sukasi, visai kaip tos vėjo jėgainės), bet nefunkcionuoja arba funkcionuoja netinkamai / nepakankamai, tai prasmės iš to organo galutinėj išeigoj bus mažoka. Asmeninis gyvenimas gali ir nenusisekti, taip sakant. O Vokietija gali per savaitę pastatyti net ne 10, о 30 vėjo jėgainių. Bet jei klimatinės et cetera sąlygos netinkamos ir pajėgumų nepakaks BŪTENT TADA, KADA TO REIKĖS, tai šalis gali nors visa skersai išilgai tom jėgainėm apsistatyti, prasmės bus mažai.
Galu gale, ne veltui ponia Merkel taip ilgai ir įnirtingai balansavo (kartais net savo įvaizdžio ir santykių su JAV sąskaita) tarp motušės Rusijos ir Europos, visaip bandydama išplėšti privatų Nord Stream’uką savo mielam Vaterland’ui. Ir tikslą pasiekė. Kol kiti naivuoliai vis savaitinius vėjo jėgainių normatyvus skaičiuoja.

Heiders       2021-12-27 20:29

Straipsnis absoliutus slamstas ir aiskiai skirtas kremliaus sarikams bei kitokiems raudonskuriams. Vokietija per savaite pastato 10 vejo jegainiu. Dabar ju ten virs 23000. Ir visos jos sukasi kiaura para. Kokiu pusgalviu reikia but , kad tiket tokiom rasliavom..

ah.ą       2021-12-27 15:27

siaubai Teksase parodė ko vertos vėjo jėgainės- vienu žodžiu vėjo jėgainės tai grėsmė nacionaliniam Lietuvos saugumui, bo mūsų klimatinės-gamtinės sąlygos nėra pritaikytos nenutrūkstamai ir saugiai ir nežalingai tiekti energiją, net neabejoju.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.