Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas, Europa

Vokietija kaista?  Kanclerė: „Čia nėra vietos netolerancijai“, Prezidentas „Etninių vokiečių nėra“, o tie, kurių nėra, skanduoja: „Mes – tauta!“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 3 d. 0:26

12     

    

Vokietija kaista?  Kanclerė: „Čia nėra vietos netolerancijai“, Prezidentas „Etninių vokiečių nėra“, o tie, kurių nėra, skanduoja: „Mes – tauta!“

Rytų Vokietijos Chemnico mieste, turinčiame kiek daugiau nei 200 tūkst. gyventojų, jau savaitę vyksta tūkstantiniai protestai prieš pastaraisiais metais kanclerės Angelos Merkel vykdomą imigracinę šalies politiką. Žmonės į gatves ėmė plūsti sukrėsti nusikaltimo, kurį įvykdė, kaip įtariama, pastarųjų metų imigrantai, vadinamieji pabėgėliai ar atbėgėliai, – 23 metų siras ir 22 metų irakietis, praėjusį sekmadienį miesto šventėje, tiesiog gatvėje, buitinio konflikto metu peiliu sužaloję tris vyriškius – vieno iš jų, 35-erių metų vyriškio, žaizdos buvo mirtinos, kiti du sunkiai sužaloti gydomi ligoninėje.

Dar tą patį vakarą į miesto gatves išėjo apie 800 protestuotojų, tačiau jau kitą dieną jų susirinko kur kas daugiau – apie 5 tūkst. Vokietijos žiniasklaidoje jie iškart ir visi urmu buvo pavadinti ultradešiniaisiais, radikalais, nacionalistais ar net ekstremistais, atitinkamai pasisakė ir kanclerė.

Tiesa, jei A. Merkel adresatas būtų ne tik savi piliečiai, bet ir vadinamieji pabėgėliai ar atbėgėliai, viskas būtų daugiau mažiau stojęsi į savo vietas. Dabar kanclerės ištaros – „Mes netoleruosime tokių nelegalių susirinkimų ir žmonių, kurie atrodo kitaip ar turi kitokią kilmę, kiršinimo bei bandymų gatvėse paskleisti neapykantą“ ar „Vokietijoje nėra vietos netolerancijai ir ekstremizmui“ – takoskyrą tik pagilino.

Tačiau tai, ko A. Merkel nepasakė, yra nepalyginamai svarbiau, o svarbiausia – kad tai išgirdo ir savi, ir niekada tokiais netapsiantys. Kodėl ji neišdrįso nubrėžti ribą ir jau nebeišdrįs, neverta nė svarstyti – ji jau praeitis. O ateitis priklauso tam, kuris ne tik įgarsins žodžius jūsų neapykantai mums, šios žemės šeimininkams, nėra vietos Vokietijoje, bet ir ryšis juos paversti politine tikrove.

Šį savaitgalį kilo nauja protestų banga – į Chemnico gatves išėjo ir tie, kuriuos medijos įvardijo „A. Merkel imigracinės politikos šalininkais“. Deutsche Welle teigimu, jų būta apie 3500, nepritariančiųjų – tūkstančiu daugiau. Dar buvo pranešta apie sužeistuosius – nukentėjo ir du policininkai, bei tam tikrus vieno ar kito stebėtojo matytus ženklus…

Pirmųjų eisenoje, teigiama, buvo daug jaunų žmonių (supraskime – šviesioji ir patrauklioji Vokietijos visuomenės pusė, jos ateitis)  ir jie skandavo raginimus rodyti vadinamiesiems „pabėgėliams“ ... „širdį, ne neapykantą“ (vok. Herz statt Hetze). Antrieji savo šūkiais akcentavo tautinę tapatybę: nešini Vokietijos vėliavomis – ir jų buvo daug (ši detalė itin pabrėžta; žinant Vokietijos karų ir pokarių istoriją toji detalė paminėta ne atsitiktinai) – skandavo Berlyno sienos griūties laikų šūkį „Mes – tauta!“ (vok. Wir sind das Volk!).

Greičiausiai tokie šūkiai – tai atsakas ir Vokietijos prezidentui socialdemokratui Frankui Walteriui Steinmeieriui, kuris, rugpjūčio 25 d. susitikęs su nedidele turkų kilmės imigrantų grupele, pareiškė: „Nėra jokių etninių vokiečių, Vokietija visada buvo ir bus imigrantų nacija“, o „turkai imigrantai priklauso Vokietijai“.

„Rasizmas ir diskriminacija žemina žmogiškąjį orumą ir žeidžia mūsų demokratiją. Imigracija vyko todėl, kad mes daug kartų kvietėme žmones čia atvykti. Tokia situacija, taip bus ir ateityje“, – sakė jis.

Pasmerkęs bet kokią „žmonių su užsienietiškomis šaknimis“ atskirtį ir diskriminaciją, Vokietijos prezidentas įvardijo ir turkų imigrantų nuopelnus šaliai. „Be jų, be jų šeimų, kurios prisijungė vėliau, be jų vaikų ir vaikaičių, mūsų šalies ekonominis klestėjimas, tiesą sakant, visa dabartinė visuomenė būtų neįsivaizduojama“, – teigė jis.

„Nėra jokių pusiau ar tikrų vokiečių, jokių biologinių ar naujųjų vokiečių, nėra jokių pirmosios klasės ar antrosios klasės piliečių, jokių teisingų ar blogų kaimynų“, – drąsinosi Vokietijos prezidentas. Tiesa, KAS vis dėlto yra tie, kurie yra, be turkų kilmės imigrantų ir pastarųjų metų pabėgėlių-atbėgėlių

O vokiečiai, kurių nėra, netrukus jau skandavo: „Mes – tauta!“

Parengta pagal užsienio spaudą

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-09-3 18:55

“Tiesa, KAS vis dėlto yra tie, kurie yra, be turkų kilmės imigrantų ir pastarųjų metų pabėgėlių-atbėgėlių” - mano galva, čia sakinio pabaiga kažkur prapuolė.

Tauta kaip šeima.       2018-09-3 16:36

Vienas už visus ,visi už vieną.Tokius sunku valdyti.

Pikc       2018-09-3 15:01

Kad būtų akivaizdžiau, iki kokio debilumo homunistinė propaganda gali nusivažiuoti, pasižiūrėkite, KAS tas nužudytasis, dėl kurio mirties tie “fošystaj”, “nonacei” beigi “racistaj” protestuoja: https://i.dailymail.co.uk/i/newpix/2018/08/30/10/4F74B50300000578-6113621-image-m-28_1535619741952.jpg
O štai čia galite pasižiūrėti, kaip, pagal homuniagas, atrodo “Hitlergruß”: https://i.dailymail.co.uk/i/newpix/2018/08/30/11/4F716DC600000578-6113621-Fifty_seven_percent_of_Germans_view_the_anti_migrant_riots_durin-a-7_1535626177796.jpg
(http://www.dailymail.co.uk/news/article-6113621/German-police-mole-leaked-details-migrant-stabbing-neo-Nazis.html)
Kaip sako, noch Fragen? wink

Kokia kalba kalbėtų       2018-09-3 14:58

globali Europa,kokią siūlo Macronas?

Europos sąjunga        2018-09-3 11:45

Eurokomunistų projektas.

Be krikščionybės       2018-09-3 11:44

atgimimo niekas nesikeis.

Štai kaip atrodo       2018-09-3 11:41

liberali tolerancija.Mūsų emigrantai ,besimėgaujantys gyvenimu vakaruose,kratosi pareigos prižiūrėti savo senus tėvus.Todėl isteriškai klykia-kuo daugiau slaugos namų.O tie juk yra mažos koncentracijos stovyklos,iš kurių nebegrįžtama.Trūkinėjantys ryšiai…kaip rašoma viename eilėraštyje, kad norisi būti garbingu,bet turtingu labiau…galima ir tėvus pagreitintai parduoti Abraomui…

Dzeikas       2018-09-3 11:41

Ne 5, o 10 tukst demonstrantu pries Merkel isnesiota “vaisiuka” Chemnitze. Kaip tai “naciais” pravardziuot neina, nes nuzudytas naturalizuotas vokietis buvo juodaodis kiles is Kubos.
Siaip keista metamorfoze su tais vokieciais, kai pries metus pasisakiau atbegeliu klausimu tarp kolegu mazdaug bendroje daugumai blaiviai mastanciu rytu europieciu vagoje: Merkel kviete - vokieciai dabar srebs ta “dovanele”, nes lenkai nekviete, o Merkel visu europieciu vardu kalbet neigaliota.Buvau ostrakizuotas - nesupranti vokieciu atviruju duru politikos ir jos (Vokietijos) dideles sirdies bla-bla-bla…
Garsiausiai rekes dabar isreiske susirupinima mano dviraciu, kad nepalikciau neprirakinto, nes pabegeliai irgi kartais apsivagia))) T.y. nuomuone per trumpa laika kardinaliai pasikeite.
Aplamai labai keista ta vokieciu (ir ne tik) imigracine politika kurios padariniai tokie, kad pro ju filtra praeina padugnes.Tuo tarpu normalesni imigranta is tu paciu arabu ir juodaodziu, kurie bando veikti pagal keliamas taisykles, dokumentus atnesa, irodymus, kad persekiojami buvo uzblokuoja ir neteikia prieglobscio. O kad esi persekiojamas krikscionis apskritai geriau nesakyti.Teks irodineti, kad tu tikrai krikscionis, o ne besimaskuojantis islamistas. Na ir taip apsiskelbes pabegeliu stovykloj tarp “tikratikiu” ilgai negyvensi.
Kas liecia turkus tai as susilaikyciau apie juos nuo blogu kalbu. Labai nevienareiksmiska publika. Yra ir nemazai visai normaliu , ismananciu savo darba ir beje su europieciais jie sudaro misrias seimas. Nenoriai, nedaznai taciau pasitaiko.

Jonas the best       2018-09-3 11:01

Man smalsu pasidarė,kaip turkų socialiniai parazitai sukūrė klestinčią Vokietijos ekonomiką ir kodėl jie jos pas save Turkijoje nesusikūrė?

Tautos nebeegzistuoja       2018-09-3 8:44

- tik Bankas. Na, ir dar Nausedux, kaip kandidatas nuo Rotschild’o Banko į LR prezidentus, be jokios abejonės. O tai jau geras pasirinkimas liberaliems lietuvaičiams, olialia pupytėms, politikos kuosoms Seime ir ubagams. Pasaulinei Vyriausybei nereikia tautų, o patriotai tėra tik idiotai, anot vieno labai garbaus lietuviško filosofo, jau nekalbant apie Komsomolo lyderį, drg.Valatką su Rasele. Štai Jums ir visas “Žmogaus pasaulis ir jo egzistencinis mąstymas”, puikiai sufabrikuotas Blogio imperijos sąjungininkų “šustriakų” - moksliukų. Tai paimta iš “Human Smoke”, atsiprašau, iš “Human world and existential thinking” - iš nuolat kolaboruojančių su Blogio imperijos sąjungininkais konformistinių lietuvaičių thinking’o, baigusių Kapsukę(VU) kadais su pagyrimu.

AAA       2018-09-3 8:29

Įdomios Vokietijos “galvų” reakcijos: demonstracijos smerkiamos, o štai nužudymas - kaip ir ne, nes jokio jam vertinimo kaip ir nesigirdėjo:(

Mes, lietuviai,       2018-09-3 7:08

irgi tauta, pavergta CK bufeto su autūkių, nesvarbu, kad Žečpospolita sako, kad tokios nėra - tilko na Litwie paklydę lenkai!


Rekomenduojame

Prof. Gediminas Merkys: „Pasaulėžiūros GESTAPO beldžiasi į Lietuvą. Mielieji, turėtume kažkaip tam doroviniam marazmui priešintis, reaguoti“

Sustabdykime barbarus – NE tyčiniam paukščių naikinimui jų pačių lizduose

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme paskelbtas nuosprendis pilietiškiems Garliavos mergaitės gynėjams: kas jį surašė? [1]

Paskutinis Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas: epochinės įžvalgos ar ... atgaila?

Simonas Jazavita. Lietuva ir D-Diena – ką byloja dokumentai iš Berlyno

Nijolė Oželytė. „Aš daugiau niekada nepranešiu apie girtą vairutoją“

Vytautas Rubavičius. LGBT+ – naujasis pažangusis pasaulinis proletariatas?

Prezidentė skaitys dešimtąjį metinį pranešimą

Algimantas Rusteika. Apie leidimus ir uždraudimus

Rimantas Rubavičius. „Baltic Pride“ Švento Rašto šviesoje

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasios įkvėpti skelbkime ir mes įstabius Dievo darbus

Miesto grimasos: Vitalijaus Balkaus „Iš savo varpinės“ laida apie gatvę-vaiduoklį

Tautos forumas: Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pademonstravo panieką šalies Konstitucijai ir visuomenei

Padėkime Tėvynei grįžti prie Dievo: visus geros valios žmones kviečiame šiandien, birželio 8-ąją, į Atsilyginimo maldą prie Vilniaus Katedros varpinės

Raimondas Navickas. Iš kur toji prokurorų ir teisėjų mielaširdystė vaikus prievartavusiam šiauliečiui ir apie šio nusikaltimus tylėjusiems bendrams?

Adolfo Damušio politinių studijų dienos: susitinkame birželio 14–15 d. Nacionalinėje bibliotekoje

Robertas Grigas. Ir vėl ideologijos importas

Algimantas Rusteika. Apie laisvę

Europos Komisija: Lietuvoje socialinė nelygybė viena didžiausių ES

Liudvikas Jakimavičius. Skambino Dočys!

Gediminas Merkys. Prezidento vizitas yra labai stiprus ir subtilus signalas teisėsaugai

Ar visuomeniniai teisėjai paskatins teismus dirbti geriau, skaidriau, teisingiau? Povilo Urbšio komentaras

Darius Kuolys. Kas nutylima, kai garsiai šaukiama apie žmogaus teisių būklę šių dienų Lietuvoje

Popiežius pakeliui iš Rumunijos: šiuo metu Europą bombarduoja ne patrankos ir bombos, o ideologijos

Diskusijų ciklas „Iš naujausios Lietuvos istorijos“ apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybę

Rimantas Dagys. Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Kun. Juan-Carlos Iscara. Humanistinis pacifizmas

Roberto de Mattei. EP rinkimai „didžiojo pakeitimo“ strategijos šviesoje

Gediminas Merkys. Apie rezonansinį įvykį, arba Kas nutiko mūsų prokurorams?

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.