Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Europa

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 26 d. 10:20

17     

    

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Vis daugiau ES šalių mato reikalą įsivesti sienų kontrolę. Vidaus reikalų ministro Horsto Seehoferio sprendimu, praėjusio ketvirtadienio vakarą sienos su Danija kontrolę įsivedė ir Vokietija. Tiesa, Danija tai buvo padariusi jau seniau. Konservatyvi Danijos Liaudies partija (Folkeparti) teigia, kad dėl tokio Vokietijos sprendimo svajonė apie Europą be sienų gali ir žlugti.

„Toks Vokietijos sprendimas – leisti sienų kontrolę pasienyje – yra visiškas vadinamosios Europos be sienų ir pačios ES žlugimas,“ – teigė Danijos Liaudies partijos atstovas spaudai Peter Skaarup komentuodamas šį faktą BT portalui.

Skaarup pabrėžė, kad sienų kontrolei tarp ES šalių labiausiai priešinosi būtent Vokietija. Pakeisti savo nusistatymą ir įsivesti sienos kontrolę Vokietiją paskatino tas faktas, kad libanietis nusikaltėlis atvyko į šalį nepaisydamas draudimo, rašė Jyllands-Posten.

„Taigi jei kas nors vis dar tiki ES be sienų idėja, pagal kurią kartą, prie išorinės ES sienos, praėjęs pasienio kontrolę toliau gali toliau laisvai judėti jos viduje, po ES šalis, dabar turėtų rimtai peržiūrėti tokį savo įsivaizdavimą ir jo atsisakyti. Tas laikas jau praėjo,“ – sakė Peter Skaarup.

Teigiama, kad Vokietijos sienos kontrolė pasienyje su Danija yra laikina, bet ir laikina sienos kontrolė gali tęstis ilgą laiką. Tokią laikinąją sienos kontrolę pasienyje su Vokietija Danija vykdo nuo 2016 m. sausio.

Mads Fuglede, Danijos liberaliai konservatyvios partijos Venstre užsienio reikalų ir integracijos politikos spaudos atstovas, taip pat pabrėžė, kad turint galvoje teroro grėsmę yra visai natūralu norėti turėti sienas.

Kai BT portalas paklausė Fugledės, ar sienų kontrolė padeda sulaikyti teroristų srautą, jis atsakė: „Tai yra tas pats, kas klausti, ar veiksminga turėti kariuomenę. Tai galėsite sužinoti tik invazijos dieną. Sienų kontrolės vykdymas turi stiprų prevencinį poveikį. Tai sako, kad tų, kurie atvyksta į šalį, priežiūra yra sustiprinta“.

Parengė Daiva Jakubonienė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Saugokitės danų!       2019-11-28 10:02

“Kai BT portalas paklausė Fugledės, ar sienų kontrolė padeda sulaikyti teroristų srautą [..]”. Na štai, prisidirbo danai, išlindo yla iš maišo! Vokietija nei ISIS, nei Somalio ar Nigerijos mafijos smogikų nebijo ir nesisaugo, visus įsileidžia, o štai nuo danų atsitvėrė. Dabar viskas akivaizdu - danai yra patys baisiausi ir žiauriausi pasaulio teroristai!

> Šizofrenijai       2019-11-27 17:43

Taigi sieną uždarė su Danija, o afrikiečiai ir toliau sutinkami išskėstomis rankomis.

visai kaip daugiabutyje       2019-11-27 14:50

Na negali visiškai pašaliniai žmonės laisvai vaikščioti jūsų laiptinėje. Laiptinė ir jos infrastruktūra yra skirta pagrinde laiptinės gyventojams. Bet kai vienas iš butų tampa landyne ir kiaurą parą laiptinėje vyksta neaiškių pašalinių asmenų judėjimas… Tas pats ir su ES, Šengeno erdve.

T0mas J.       2019-11-27 14:21

Baisu gyvent šalia valstybių, nesaugančių savo sienų.

Šizofrenija       2019-11-27 11:15

Viena ranka neva uždarė sienas, o kita tuo pačiu metu ragina Italiją kuo plačiau atidaryti savas ir visą ES kartu su Prancūzija bando išprievartauti, kad solidariai dalintųsi Italijos atbėgėliais. Vokietija ką tik skelbėsi priimsianti 25% Italijos atbėgėlių. Kaip tai suprasti? Vokietija atrodo gana idiotiškai, greičiau kaip psichinis ligonis, šizofrenikas. Panašu į Merkel eros saulėlydį  ir įsibėgėjantį liberalizmo bankrotą. Lauksime ir kitų žingsnių, kai realiai bus masiškai pradėti deportuoti visi ponios Merkel “svečiai”.

Dzeikas       2019-11-27 7:25

Problema sprest reiktu liberaliai:
Jeigu aptinkami kokie kandys su ES nares pasais, pirmas kartas ispejimas ir siulymas imtis priemoniu. Situacija nesitaiso - siulyti rinktis 1 is 2:
1) Perleisti VRM kontrole ES.
2) Apleisti Sengeno zona
Keista tik, kad tokia situacija ir sankcijos nebuvo numatytos PRIES ivedant Sengeno zona.Turiu omenyj lankstu zonos kitima.
Nes bus kaip su Turkija. Turkija NATO nare. Pagal NATO statuta tai demokratiniu, o reiskia ir TEISINIU valstybiu klubas, sajunga. Turkija tokia is esmes nera arba dreifo padetyj. Naturaliai josobjektyviu sajungininku tampa Rusija su savo “suvenyrine” demokratija. Rezultatas - NATO reikalu ir jos nariu sabotazas ir veikimas objektyviai Rusijos naudai.
Tas pat desnis galioja ir ekonomikoje.

>tikekimes       2019-11-27 1:03

Galite tiketis kiek tik tamstai patinka.Viltis-durniu motina.Tuo labai daug pasakyta.Mes zinom, kokie korumpuoti musu valdininkeliai.500 eu gana neblogi pinigai i kisene.Tikrai rizikuos.O kai uzsidarys aplinkines sienos, tai tas biznis bus isvystytas kaip reikiant.Ir paplis po Europa dar daugiau patamsintu “lietuviu”...

tikekimes.       2019-11-26 23:24

kad Seimas atsikvoses, koki prieme nutarima - imigrantams kuo greiciau pilietybe ir VSIO, nes oligarchams reikia pigios darbo jegos. Gal atsikvoses, ka jie daro Lietuvai??? Prispildys spalvotuju gretos greitai - juk ESpasiukas - tai Laisve. Bravo praregejusiems vokieciams. Ploju ORBANUI!!!

ah1       2019-11-26 22:53

Nemanau. Kapitalizmo rinkos ekonomikai kaip oras reklainga milžiniška bedarbių armija kuo pigesniai darbo jėgai sukurti ir konkurencingumui, o vietiniai tai nesiveisia… neturi energijos vaikams auginti nes ko ne visą energiją atiduoda kapitalistui ir kapitalistą aptarnaujančių biudžetininkų  algoms.

stasys        2019-11-26 14:39

Kol neišspręstos ES imigracijos problemos tokios akcijos uždarant sieną normalus dalykas , terorizmo atveju tai viena efektyviausių priemonių apriboti nusikaltėliu migravimą po ES . Kaip man tai čia viskas OK , saugumas piliečio nepamainomas į komfortą patogiai keliauti . Pravartu ir Lietuvai retkarčiais sau priminti ir pasimokyti kaip ta greitai ir operatyviai padaryti iš visų pusių .Mes per daug atsipalaidavę ir pamirštame kiek nedaug trūksta iki to pirmo „įvykio“. 

Dzeikas       2019-11-26 14:27

Tenka pripazint viena dalyka: Vokietija pasikinke rusiska “avosj” (iterptinis zodis kurio reiksme mazdaug “o gal pavyks”) ir is to gavosi suds kampe. Negroja!
Jeigu i vazima pakinkyti zirga isdresuota begti riscia ir asila , o dar ir aplamai karve, tai vezimas netaps karieta.
Na pririnko valstybiu ubliudku i Sengena (ir i ES taip pat) ir tikisi,kad visa ES taps kaip civilizuota Vokietija ar kokia Belgija, ar tokia pusiau su beda Slovenija. Vienzo turbut vokieciai suprato Kozmos Prutkovo isminti, jeigu ant narvo su jauciu pakabinsi lentele su uzrasu “dramblys” , jautis narve drambliu netaps.
Juk kiekvienas durnius zino, kad lietuviskas pasas kainuoja 500 oiru.Pavarde ir nuotrauka kokia nori gali susiklijuot. Vokieciu “organai” to nezinojo? Zinojo. Bet buvo spaudziami politiku: girdi praturtes ir kysiu nebeiims ir “atsikorumpuos”(buvo korumpuoti, o veliau tapo nebe - jus girdejote toki reiskini?).
Teisingumo deliai kaltinti reiketu ne vien Lietuvius. Jeigu neturite 500 eu, kreipkites i rumunus. Tie savo paso blanka (su antspaudais, o kaipgi) parduos uz viso labo 200. Na tiesa tai ne Sengeno pasas, bet - ES. Vokieciai ir i tai akis uzmerkdavo. Realiai tuo naudodavosi tik moldavai ir Padniestres “respublikos” gyventojai.O veliau ir ukrainieciai.I ES su savais pasais(bevyzis), o Vokietijoje parodo “rumuniska” arba “lietuviska” pasa , gauna reikalingus popierius ir gyvena. Kad ka butu su tais pasais pagave - negirdejau. O kad naudojasi - maciau savo akimis.
Kad Lietuvos VRM korumpuota pakanka paklausyti musu “teiseju” blevyzgojimu. Negi jus manote,kad teismu sistema korumpuota kiaurom, o stai VRM tai naturalus Juozapas
kuris mergeles Marijos vyras.
Vienzo leisk kiaule prie stalo, ji visas 4 kanopas ant jo uzsikels. Pirma kiaule manieru ismokinkite, po to prie stalo kvieskite, o ne atvirskciai.
O kad sienos darosi ...grizdamas is Lietuvos vaziavau pro Goerelitza. 3 km nuo miesto vos spejau i vidurine eile isokti, pirmoji buvo uzimta furu. Likus 100m iki pasienio Neises upes sustojo ir automobiliu juosta. Bet per minute-dvi iveikiau ir ta gabala. Ant greitkelio stovejo vokieciu policija ir kam modavo pravaziuot, kam sustot.
Sikart pavyko - man pamojo pravaziuot

Tvankstas       2019-11-26 13:51

Pupa - teko savo akimis matyti, kai marokietis parodė lietuvišką pasą su panašiu į jį žmogumi su lietuviškais vardu ir pavarde. Klausiu kam tau reikalingas, sulaukiau atsakymo : jei atliksiu kokį ‘reikalą’, tai su lietuvišku pasu nesunkiai atsidursiu Maroke, o ten man gali pačiulpti iš ES. 
Daugybę dar visokių faktų galėčiau papasakoti, bet išvada viena : Šengeno erdvė atrišo kojas pasislėpti nusikaltėliams ir teroristams.

Ramiros       2019-11-26 13:39

Taip rusų mafija ir visokie kėgėbėšnikai - nuodytojai poloniu ar “Novičiok”, o taip pat neramumų kurstytojai,  negalės laisvai judėti tarp ES valstybių.

pupa       2019-11-26 13:28

Na taip… gi rusai puola…

Tvankstas       2019-11-26 11:50

Be pasų kontrolės fantastika Vokietijoje - sutinki ‘lietuvį’, vardu Gražvydas, kuris net nesupranta ‘laba diena’, panašus gal į čečėną, gal į totorių.

Išvada       2019-11-26 11:17

Jeigu atsiras Vokietijos kontroliuojamos sienos, Lietuvoje padaugės arabų.

Nuomone       2019-11-26 11:10

Manau gerai daro vokieciai,o dabar visi ir nusikalteliai keliauja laisvai…pagaliau susiprato,gal ir kitos salys paseks…dabar eilinis “Ivanas” padaro nusikaltima su LT pasu ir visur triubija,kad lietuvis padare nusikaltima,nors to lietuvio kailyje “Ivanas “nulis.


Rekomenduojame

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Policinės valstybės sentencijos

Tomas Baranauskas. Tokia policija – grėsmė nacionaliniam saugumui

Audriaus Bačiulio replika apie naująją tvarką „Šimašiaus okupuotame Vilniuje“

Buitinė trauma ar policininkų smurtas? arba Popierius viską pakenčia, o lietuvis?

Vygantas Malinauskas. Kai liberalizmas tampa vyraujančia ideologija

Algimantas Rusteika. Pasaka ne pasaka apie tai, kas visada skęsta, o kas tik paviršiumi plaukioja

Geroji Naujiena: Kad Dievo išmintis apsigyventų ir mūsų tautoje

Susipažinkime: Dievo tarnaitė Elena Spirgevičiūtė

Liudvikas Jakimavičius: Pagaliau supratau

Raimondas Navickas. Čia Šimašiaus Vilnius ar Sobianino Maskva?

Vytautas Radžvilas. Taip – tai dar vieno „bananų baliaus“ repeticija

Nida Vasiliauskaitė. Išsilavinusių žmonių Lietuvai nereikia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.