Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Europa

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 26 d. 10:20

17     

    

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Vis daugiau ES šalių mato reikalą įsivesti sienų kontrolę. Vidaus reikalų ministro Horsto Seehoferio sprendimu, praėjusio ketvirtadienio vakarą sienos su Danija kontrolę įsivedė ir Vokietija. Tiesa, Danija tai buvo padariusi jau seniau. Konservatyvi Danijos Liaudies partija (Folkeparti) teigia, kad dėl tokio Vokietijos sprendimo svajonė apie Europą be sienų gali ir žlugti.

„Toks Vokietijos sprendimas – leisti sienų kontrolę pasienyje – yra visiškas vadinamosios Europos be sienų ir pačios ES žlugimas,“ – teigė Danijos Liaudies partijos atstovas spaudai Peter Skaarup komentuodamas šį faktą BT portalui.

Skaarup pabrėžė, kad sienų kontrolei tarp ES šalių labiausiai priešinosi būtent Vokietija. Pakeisti savo nusistatymą ir įsivesti sienos kontrolę Vokietiją paskatino tas faktas, kad libanietis nusikaltėlis atvyko į šalį nepaisydamas draudimo, rašė Jyllands-Posten.

„Taigi jei kas nors vis dar tiki ES be sienų idėja, pagal kurią kartą, prie išorinės ES sienos, praėjęs pasienio kontrolę toliau gali toliau laisvai judėti jos viduje, po ES šalis, dabar turėtų rimtai peržiūrėti tokį savo įsivaizdavimą ir jo atsisakyti. Tas laikas jau praėjo,“ – sakė Peter Skaarup.

Teigiama, kad Vokietijos sienos kontrolė pasienyje su Danija yra laikina, bet ir laikina sienos kontrolė gali tęstis ilgą laiką. Tokią laikinąją sienos kontrolę pasienyje su Vokietija Danija vykdo nuo 2016 m. sausio.

Mads Fuglede, Danijos liberaliai konservatyvios partijos Venstre užsienio reikalų ir integracijos politikos spaudos atstovas, taip pat pabrėžė, kad turint galvoje teroro grėsmę yra visai natūralu norėti turėti sienas.

Kai BT portalas paklausė Fugledės, ar sienų kontrolė padeda sulaikyti teroristų srautą, jis atsakė: „Tai yra tas pats, kas klausti, ar veiksminga turėti kariuomenę. Tai galėsite sužinoti tik invazijos dieną. Sienų kontrolės vykdymas turi stiprų prevencinį poveikį. Tai sako, kad tų, kurie atvyksta į šalį, priežiūra yra sustiprinta“.

Parengė Daiva Jakubonienė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Saugokitės danų!       2019-11-28 10:02

“Kai BT portalas paklausė Fugledės, ar sienų kontrolė padeda sulaikyti teroristų srautą [..]”. Na štai, prisidirbo danai, išlindo yla iš maišo! Vokietija nei ISIS, nei Somalio ar Nigerijos mafijos smogikų nebijo ir nesisaugo, visus įsileidžia, o štai nuo danų atsitvėrė. Dabar viskas akivaizdu - danai yra patys baisiausi ir žiauriausi pasaulio teroristai!

> Šizofrenijai       2019-11-27 17:43

Taigi sieną uždarė su Danija, o afrikiečiai ir toliau sutinkami išskėstomis rankomis.

visai kaip daugiabutyje       2019-11-27 14:50

Na negali visiškai pašaliniai žmonės laisvai vaikščioti jūsų laiptinėje. Laiptinė ir jos infrastruktūra yra skirta pagrinde laiptinės gyventojams. Bet kai vienas iš butų tampa landyne ir kiaurą parą laiptinėje vyksta neaiškių pašalinių asmenų judėjimas… Tas pats ir su ES, Šengeno erdve.

T0mas J.       2019-11-27 14:21

Baisu gyvent šalia valstybių, nesaugančių savo sienų.

Šizofrenija       2019-11-27 11:15

Viena ranka neva uždarė sienas, o kita tuo pačiu metu ragina Italiją kuo plačiau atidaryti savas ir visą ES kartu su Prancūzija bando išprievartauti, kad solidariai dalintųsi Italijos atbėgėliais. Vokietija ką tik skelbėsi priimsianti 25% Italijos atbėgėlių. Kaip tai suprasti? Vokietija atrodo gana idiotiškai, greičiau kaip psichinis ligonis, šizofrenikas. Panašu į Merkel eros saulėlydį  ir įsibėgėjantį liberalizmo bankrotą. Lauksime ir kitų žingsnių, kai realiai bus masiškai pradėti deportuoti visi ponios Merkel “svečiai”.

Dzeikas       2019-11-27 7:25

Problema sprest reiktu liberaliai:
Jeigu aptinkami kokie kandys su ES nares pasais, pirmas kartas ispejimas ir siulymas imtis priemoniu. Situacija nesitaiso - siulyti rinktis 1 is 2:
1) Perleisti VRM kontrole ES.
2) Apleisti Sengeno zona
Keista tik, kad tokia situacija ir sankcijos nebuvo numatytos PRIES ivedant Sengeno zona.Turiu omenyj lankstu zonos kitima.
Nes bus kaip su Turkija. Turkija NATO nare. Pagal NATO statuta tai demokratiniu, o reiskia ir TEISINIU valstybiu klubas, sajunga. Turkija tokia is esmes nera arba dreifo padetyj. Naturaliai josobjektyviu sajungininku tampa Rusija su savo “suvenyrine” demokratija. Rezultatas - NATO reikalu ir jos nariu sabotazas ir veikimas objektyviai Rusijos naudai.
Tas pat desnis galioja ir ekonomikoje.

>tikekimes       2019-11-27 1:03

Galite tiketis kiek tik tamstai patinka.Viltis-durniu motina.Tuo labai daug pasakyta.Mes zinom, kokie korumpuoti musu valdininkeliai.500 eu gana neblogi pinigai i kisene.Tikrai rizikuos.O kai uzsidarys aplinkines sienos, tai tas biznis bus isvystytas kaip reikiant.Ir paplis po Europa dar daugiau patamsintu “lietuviu”...

tikekimes.       2019-11-26 23:24

kad Seimas atsikvoses, koki prieme nutarima - imigrantams kuo greiciau pilietybe ir VSIO, nes oligarchams reikia pigios darbo jegos. Gal atsikvoses, ka jie daro Lietuvai??? Prispildys spalvotuju gretos greitai - juk ESpasiukas - tai Laisve. Bravo praregejusiems vokieciams. Ploju ORBANUI!!!

ah1       2019-11-26 22:53

Nemanau. Kapitalizmo rinkos ekonomikai kaip oras reklainga milžiniška bedarbių armija kuo pigesniai darbo jėgai sukurti ir konkurencingumui, o vietiniai tai nesiveisia… neturi energijos vaikams auginti nes ko ne visą energiją atiduoda kapitalistui ir kapitalistą aptarnaujančių biudžetininkų  algoms.

stasys        2019-11-26 14:39

Kol neišspręstos ES imigracijos problemos tokios akcijos uždarant sieną normalus dalykas , terorizmo atveju tai viena efektyviausių priemonių apriboti nusikaltėliu migravimą po ES . Kaip man tai čia viskas OK , saugumas piliečio nepamainomas į komfortą patogiai keliauti . Pravartu ir Lietuvai retkarčiais sau priminti ir pasimokyti kaip ta greitai ir operatyviai padaryti iš visų pusių .Mes per daug atsipalaidavę ir pamirštame kiek nedaug trūksta iki to pirmo „įvykio“. 

Dzeikas       2019-11-26 14:27

Tenka pripazint viena dalyka: Vokietija pasikinke rusiska “avosj” (iterptinis zodis kurio reiksme mazdaug “o gal pavyks”) ir is to gavosi suds kampe. Negroja!
Jeigu i vazima pakinkyti zirga isdresuota begti riscia ir asila , o dar ir aplamai karve, tai vezimas netaps karieta.
Na pririnko valstybiu ubliudku i Sengena (ir i ES taip pat) ir tikisi,kad visa ES taps kaip civilizuota Vokietija ar kokia Belgija, ar tokia pusiau su beda Slovenija. Vienzo turbut vokieciai suprato Kozmos Prutkovo isminti, jeigu ant narvo su jauciu pakabinsi lentele su uzrasu “dramblys” , jautis narve drambliu netaps.
Juk kiekvienas durnius zino, kad lietuviskas pasas kainuoja 500 oiru.Pavarde ir nuotrauka kokia nori gali susiklijuot. Vokieciu “organai” to nezinojo? Zinojo. Bet buvo spaudziami politiku: girdi praturtes ir kysiu nebeiims ir “atsikorumpuos”(buvo korumpuoti, o veliau tapo nebe - jus girdejote toki reiskini?).
Teisingumo deliai kaltinti reiketu ne vien Lietuvius. Jeigu neturite 500 eu, kreipkites i rumunus. Tie savo paso blanka (su antspaudais, o kaipgi) parduos uz viso labo 200. Na tiesa tai ne Sengeno pasas, bet - ES. Vokieciai ir i tai akis uzmerkdavo. Realiai tuo naudodavosi tik moldavai ir Padniestres “respublikos” gyventojai.O veliau ir ukrainieciai.I ES su savais pasais(bevyzis), o Vokietijoje parodo “rumuniska” arba “lietuviska” pasa , gauna reikalingus popierius ir gyvena. Kad ka butu su tais pasais pagave - negirdejau. O kad naudojasi - maciau savo akimis.
Kad Lietuvos VRM korumpuota pakanka paklausyti musu “teiseju” blevyzgojimu. Negi jus manote,kad teismu sistema korumpuota kiaurom, o stai VRM tai naturalus Juozapas
kuris mergeles Marijos vyras.
Vienzo leisk kiaule prie stalo, ji visas 4 kanopas ant jo uzsikels. Pirma kiaule manieru ismokinkite, po to prie stalo kvieskite, o ne atvirskciai.
O kad sienos darosi ...grizdamas is Lietuvos vaziavau pro Goerelitza. 3 km nuo miesto vos spejau i vidurine eile isokti, pirmoji buvo uzimta furu. Likus 100m iki pasienio Neises upes sustojo ir automobiliu juosta. Bet per minute-dvi iveikiau ir ta gabala. Ant greitkelio stovejo vokieciu policija ir kam modavo pravaziuot, kam sustot.
Sikart pavyko - man pamojo pravaziuot

Tvankstas       2019-11-26 13:51

Pupa - teko savo akimis matyti, kai marokietis parodė lietuvišką pasą su panašiu į jį žmogumi su lietuviškais vardu ir pavarde. Klausiu kam tau reikalingas, sulaukiau atsakymo : jei atliksiu kokį ‘reikalą’, tai su lietuvišku pasu nesunkiai atsidursiu Maroke, o ten man gali pačiulpti iš ES. 
Daugybę dar visokių faktų galėčiau papasakoti, bet išvada viena : Šengeno erdvė atrišo kojas pasislėpti nusikaltėliams ir teroristams.

Ramiros       2019-11-26 13:39

Taip rusų mafija ir visokie kėgėbėšnikai - nuodytojai poloniu ar “Novičiok”, o taip pat neramumų kurstytojai,  negalės laisvai judėti tarp ES valstybių.

pupa       2019-11-26 13:28

Na taip… gi rusai puola…

Tvankstas       2019-11-26 11:50

Be pasų kontrolės fantastika Vokietijoje - sutinki ‘lietuvį’, vardu Gražvydas, kuris net nesupranta ‘laba diena’, panašus gal į čečėną, gal į totorių.

Išvada       2019-11-26 11:17

Jeigu atsiras Vokietijos kontroliuojamos sienos, Lietuvoje padaugės arabų.

Nuomone       2019-11-26 11:10

Manau gerai daro vokieciai,o dabar visi ir nusikalteliai keliauja laisvai…pagaliau susiprato,gal ir kitos salys paseks…dabar eilinis “Ivanas” padaro nusikaltima su LT pasu ir visur triubija,kad lietuvis padare nusikaltima,nors to lietuvio kailyje “Ivanas “nulis.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Andrius Švarplys. Parklupdyti Vakarai nesugeba apginti net savęs, tai kaip mes galime iš jų tikėtis pagalbos?..

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.