Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 11 d. 21:22

9     

    

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Vokietijos mokesčių mokėtojai finansuoja projektus, kuriuose yra visa eilė rasistinių baltųjų ir juodųjų apibrėžimų.

Naujai nukaldinta Vokietijos federalinė Šeimos, vyresnio amžiaus piliečių, moterų ir jaunimo ministerijos svetainė sukėlė pasipiktinimą šalyje po to, kai ji apibūdino baltaodžius kaip gaunančius naudą iš baltųjų privilegijų ir teigė, kad „buvimas baltuoju“ reiškia naudos iš rasizmo turėjimą.

Regenbogenportal (Vaivorykštės portalas vokiečių kalba) buvo sukurtas siekiant skatinti „vaivorykštės šeimų“ sąvoką, kurioje bent vienas iš tėvų yra LGBTQ socialinės grupės narys.

Svetainės žodynėlyje buvo atskiras įrašas apie „buvimo baltuoju“ būseną, kuri, pasak svetainės, reiškia, kad „terminas„ baltasis “apibūdina socialinę poziciją, kurioje žmonės nėra neigiamai paveikti rasizmo, bet greičiau turi iš jo naudos. „Baltasis“ nereiškia odos spalvos ar kokios kitos žmonių charakteristikos.“

„Priešingai nei „juodasis“, „baltasis “nėra įgalinantis savęs apibrėžimas, todėl jis parašytas mažosiomis raidėmis, o kartais kursyvu“.

Pasirodo, vyriausybė pašalino šį įrašą po to, kai svetainės „buvimo baltuoju“ apibūdinimas buvo plačiai nušviestas Vokietijos spaudoje. Dabar egzistuoja tik pranešimas apie klaidą. Tačiau žemiau pateikiama svetainės apibūdinimo nuotrauka kartu su vertimu į anglų kalbą.

Šis apibūdinimas taip pat buvo patalpintas Interneto archyve.

Kitaip ta pati svetainė apibūdina „juoduosius“:

„Sąvoka „juodasis“ yra įgalinantis žmonių, besidalinančių ta pačia kolonijine istorija ir jos tęsiniais bei prieš juoduosius nukreiptu rasizmu, apibūdinimas. Ne visi žmonės, paveikti rasizmo, pretenduoja į tokį savęs apibūdinimą.

Politinis terminas „juodasis“ neapibrėžia asmens odos spalvos ar kitos charakteristikos, bet socialinę priklausomybę ir tarpusavio solidarumą priešinantis rasizmui.

Kad būtų aiškiau, žodis „juodasis“ pradedamas didžiąją raide. Juodieji ir spalvotieji yra struktūriškai veikiami kasdieninio, visuomeninio, institucinio ir kitų formų rasizmo.“

Šis terminas išlieka svetainėje publikavimo metu . Svetainė nuolat rašo Juodasis didžiąją „J“ raide, o baltasis – mažąją „b“.

Turint omeny kairiųjų plačią įvairius subjektus apibrėžiančių terminų įvairovę, šis tinklapis rodo Vokietijos federalinės vyriausybės pastangas kurti svetainę - aiškintoją daugeliui žmonių, suglumusių nuo LGBT sąvokų, kai portalas save apibūdina kaip „federalinį Vyriausybės informacijos šaltinį apie tos pačios lyties porų gyvenimo būdą ir socialinių lyčių įvairovę. “

Daugelis žodynėlio terminų nesikoncentruoja ties rase, o kiti terminai daugiau dėmesio skiria socialinei ar biologinei lyčiai, pavyzdžiui, „Butch“, reiškia lesbietę su stipriai išreikštais vyriškais bruožais, o „socialinės lyties sąvoka“, pasak svetainės, yra žmogaus socialinė patirtis ir „jaučiama lytis“, kurios „neriboja jo gimimo lytis“. Taip pat yra daugiau egzotiškų terminų, tokių kaip „endoseksualumas“, kuris tariamai reiškia, kad asmuo „nėra transseksualus“. Šie žmonės gali būti aiškiai apibrėžiami kaip vyrai ar moterys, ir, pasak svetainės, „endoseksualai“ visuomenėje laikomi norma, todėl endoseksualūs žmonės naudojasi visuomenėje socialinėmis privilegijomis, tokiomis kaip poreikio deklaruoti save ar savo kūną nebuvimas, poreikio keisti lytį chirurgiškai nebuvimas ir/ar nepatologizavimas.“

Rasistiniai apibūdinimai ir kraštutinai genderistinė kalba, sklindanti iš svetainės, kurią palaiko Vokietijos ministerija, paskatino daugelį apžvalgininkų pasmerkti projektą, tarp jų ir vieną viename iš populiariausių Vokietijos laikraščių Die Welt.

„Federalinės vyriausybės „ Vaivorykštės portalas“ yra svetainė tiesiai iš politiškai korektiško nuotraukų albumo ir tikriausiai buvo užkrėsta kairiosios pakraipos nubudimo virusu. Galite ten skaityti, kad „būti baltuoju“ neturi nieko bendra su odos spalva. Kodėl Šeimos ministerija skelbia tokias nesąmones?“ - klausė vyriausioji apžvalgininkė Anna Schneider.

Apžvalgoje apie svetainę publicistas iš Tichys Einblick Max‘as Roland‘as taip pakomentavo ministerijos apibūdinimus“:

„Aš vėl šį tą sužinojau: taigi tamsiaodis Kongo gyventojas Konge turbūt yra „baltasis“, nes sudaro visuomenės daugumą, o šviesios odos būrai Pietų Afrikoje turbūt „juodieji“, nes jie kentė kolonijinę istoriją (britų rankose). Klausimas, ką ekskursas į naujuosius rasių tyrimus veikia „vaivorykštės“ svetainėje, lieka atviras, gal jį galėtų paaiškinti madingas posakis „intersekcionalumas“.

Politinė partija Alternatyva Vokietijai (AfD) taip pat pareikalavo, kad svetainė būtų išjungta ir peržiūrėta.

„Aš kviečiu federalinę Šeimos reikalų ministrę Lisą Paus, kad ji nedelsdama išjungtų vaivorykštės portalą ir jį peržiūrėtų. Reikia užtikrinti, kad valstybė sąmoningai neinformuotų piliečių klaidingai. Oficialūs federalinės vyriausybės kanalai yra ne tam, kad būtų netinkamai naudojami kaip mažumų žaidimų aikštelė, bet turėtų tarnauti tik bendram gėriui“, -rašė AFD parlamentinės frakcijos atstovė šeimos politikai Mariana Harder-Kühnel.

Ji taip pat atkreipė dėmesį į tai, kas, jos teigimu, yra klaidingi teiginiai, naudojami paremti „buvimo baltuoju“ apibūdinimą, pabrėždama, kad federalinė vyriausybė tvirtina, jog baltieji turi „pranašumų“ prieš juoduosius ir „spalvotuosius žmones“ ir kad būsto bei darbo rinka yra šių pranašumų pavyzdžiai.

„Užklausa ministerijai atskleidžia ne tik tai, kad šis faktinis teiginys yra visai nepagrįstas, bet taip pat ir tai, kad oficialūs vyriausybės kanalai gali būti išnaudojami įvairių interesų grupių pagal jų norą“, sakė ji apie AfD reikalavimą pateikti statistinius įrodymus, kad juodieji ar spalvotieji yra diskriminuojami būsto rinkoje. Ji prisegė savo reikalavimą, kad vyriausybė pateiktų diskriminacijos įrodymus ir atsakymą į jos užklausą.

„Kai paprašiau statistinių pateiktos informacijos įrodymų, federalinė vyriausybė, oficialiai valdanti „vaivorykštės portalą“, atsakė, kad ji neturi nieko bendra su turiniu. Mėginimas, kuris aiškiai atpažįstamas kaip esąs federalinės Šeimos reikalų ministerijos, besinaudojančios redaktorių, išreiškusių „savo pačių nuomonę tam tikra tema“, straipsniais. Todėl Vokietijos federalinė vyriausybė nurodė, kad ji neatsakys į klausimą dėl statistinių įrodymų, susijusių su apibendrinančiu pareiškimu, kad „baltieji žmonės“ naudojasi socialiniais pranašumais. Tai nestebina, nes tokių statistinių įrodymų nėra.“

Šaltinis: rmx.news

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tai       2022-05-13 19:47

Vokiečių bent žiniasklaida prieš marazmą stoja, o pas mus sorososinių Lietuvos administratorių kontroliuojami portalai užgrūsti vien plačiasnukėmis drūtomis lesbietėmis, dangsčiusiomis savo mužikiškai suręstus korpusus šešiaspalvėmis paklodėmis ir sapaliojančiomis apie meilę ir būsimą palaimą santuokoje, ir nerasi nei vieno sveiko proto straipsnio, nes jo paprasčiausiai pavergta melasklaida nepublikuos

Birutė Rutkauskiatė iš Šiaulių       2022-05-13 10:16

ot nuvažiuojama į lankas su visokiais paslėptų arba ne išvedžiojimais…gėjais ir lesbeitėm būna juk ne dėl odos ar tautybės priklausomybių ...o šiaip—tai visiems nors kiek aritmetiškai pagalvojantiems—-BALTŲJŲ RASĖ YRA LAIKINA ŽEMĖJE, nes jos atsigaminimas- gimstamumas supermažas…ar daug rasime savo šalyse daugiavaikių baltųjų mamų, a?—taigi///

Stasiui       2022-05-12 10:46

Pats pamenu sovietinę propagandą, CCCP iki savo žlugimo dienos gyrėsi ir džiūgavo savo “laimėjimais” Niekas nepasikeitė. Rusai “laimi”, “laimi”, pamatysi kaip eilinį kartą žlugo melo karalystė...

To 22:21       2022-05-12 10:42

Kur tas vedas rasti, gauti, paskaityti?

stasys       2022-05-12 8:35

Diedas 2022-05-12 6:55 Jus optimistas smile Rusija jau dabar sugriovė nemaža dalį Ukrainos , todėl putino pasitraukimas iš Ukrainos (vadinkite kaip norite) bus traktuojamas kaip pergalė prieš nacizmą , netgi atkovojus ukrainiečiams savo šalį .Tiesa čia nesvarbi svarbus tik tikslas , jis pasiektas ar ne .

Diedas       2022-05-12 6:55

Dar visai neseniai, prieš keletą metų vata žodį “rusas” rašydavo didžiosomis raidėmis. (RUSSAS) Dabar nusižemino iki tiek kad rašo “Russas” Auklėjimas padeda. Kai galutinai gaus į skudurus Ukrainoje nusileis iki visų mirtingūjų lygio ir savo tautybę rarys taip pat kaip ir kitas, pagal gramatikos taisykles.

Al.       2022-05-12 1:23

Jei yra kas apmoka idiotų siautėjimą, anksčiau ar vėliau jie savo nesąmones primeta ir kitiems.

ah.ą       2022-05-11 22:21

veda: žmonės nėra lygūs ir nėra vienodi.

T0mas J.       2022-05-11 21:57

Žmonės yra skirtingų rasių ir spalva yra nuoroda į priklausomybę rasei.
Mano jaunystėje to mokė mokyklose, tai yra būtini žinoti elementarūs dalykai ir nereikia iš to daryti politikos. O kas daro iš to politiką - tuos reikia vyti tolyn nuo politikos.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.