Užsienio politika

Vladimiras Laučius. Tėvynės sąjungos G taškas

Tiesos.lt siūlo   2019 m. spalio 12 d. 15:48

22     

    

Vladimiras Laučius. Tėvynės sąjungos G taškas

delfi.lt

Tėvynės sąjungos sukelta isterija dėl Astravo atominės elektrinės (AAE), peraugusi į oponentų pjudymą, gali būti aiškinama įvairiai: ir kaip reklamavimasis artėjant Seimo rinkimams, ir kaip revanšas už pralaimėtus prezidento rinkimus (pjudo užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, taikydamiesi į prezidentą Gitaną Nausėdą).

Abu aiškinimai viešai nuskambėjo, juos abu galima argumentuotai pagrįsti. Tačiau išleidžiamas iš akių vienas svarbus dalykas: šios partijos skandalingas nenuoseklumas spaudžiant ir puolant oponentus tais klausimais, kuriais pati Tėvynės sąjunga nusipelno kritikos ir turėtų prisiimti atsakomybę bei pripažinti savo klaidas.

Ką daryti su nuosava atsakomybe? Pamiršti. TS-LKD pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui turėjo būti nepaprastai malonu pasirašyti dokumentą, kuriame reikalaujama pamiršti senas atsakomybes dėl AAE ir kalbėti tik apie šios akimirkos – „naujo atskaitos taško“ – atsakomybę. Konservatorių politinio G taško, vaizdžiai kalbant.

Nemalonusis atsakomybės taškas

Baltarusijos valdžia galutinai apsisprendė statyti AAE 2008 m. gruodį – kaip tik tada, kai buvo tik ką suformuota Andriaus Kubiliaus vadovaujama konservatorių daugumos vyriausybė.

Galimybę suteikti Baltarusijai finansinę paramą statant AAE Kremlius atvirai svarstė 2009 m. birželį. Šiems svarstymams nuskambėjus, Kubilius pirmąkart susitiko su Baltarusijos ministru pirmininku Sergejumi Sidorskiu (birželio 27 d.).

Prieš susitikimą kreiptasi į ministerijas su pavedimu (Nr.36-3826) pateikti informaciją, padėsiančią pasiruošti susitikimui. Viena iš informaciją teikusių ministerijų – Energetikos – nesiūlė prieštarauti AAE statybai ir nieko neteigė apie jos numanomą žalą.

Ji pasiūlė „paspartinti darbą organizuojant prekybą elektra“, tuo tikslu „konsultuojantis, teikiant sistemines paslaugas“, etc. Ministerijos pateiktoje informacijoje konstatuojama, kad Lietuva ir Baltarusija planuoja statyti atomines elektrines, todėl interesas bendradarbiauti – abipusis.

Po susitikimo su Baltarusijos premjeru Kubilius sakė sulaukęs patvirtinimo, kad Baltarusija tikrai rengiasi statyti atominę jėgainę, pridurdamas, kad plačiau šiuo klausimu nediskutuota.

„Baltarusija teigia, kad turi elektros energijos perteklių ir, esant susitarimui, galėtų dalį elektros energijos tiekti Lietuvos vartotojams. Mes tuos pasiūlymus žinome, juos verta svarstyti“, – tuomet sakė Kubilius (BNS).

2009 m. rugsėjo16 d. Kubilius antrąkart susitiko su Baltarusijos premjeru. Sidorskis pasiūlė Lietuvai dalyvauti atominės elektrinės statybos Baltarusijoje projekte. Kubilius atsakė, kad Lietuva atidžiai išnagrinės šį pasiūlymą, tačiau tai esą nepakeis naujos Visagino AE statybos planų.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jules       2019-10-14 17:36

Būtent itin patriotinėse jėgose, organizacijose, arčiau tautos sielos, ir knibžda infiltruotas KGB kirmelynas.

grumstas       2019-10-14 11:33

Pamąsčius: į kur , į kurias struktūras KGB stengėsi infiltruoti, įdiegti savo įtakos agentus, savo žmones Atgimimo pradžioje? Kadangi KGB dirbo profesionalai ir žinantys savo darbą , tai ,savaime suprantama , jų tikslas buvo tokių rasti ir tokius inkorporuoti į tas struktūras, partines . valdžios, kuriomis atkūriamos valstybės piliečiai pasitikėjo besąlygiškai ir net neprileido minties sau pagalvoti, , kad tokiose patriotinėse organizacijose yra KGB ranka.  Štai Lenkijoje tik po daugelio metų pasirodė ,  kad “Solidarumo” vadas Velensa -užverbuotas agentas. Tad labai tikėtina , kad tokia pati , gal, net blogesnė padėtis ir Lietuvoje. taškus ant “I”  susidėkite patys , užduodami ir atsakydami į klausimą: kokias kuriamas partijas pasirinko KGB?

stasys        2019-10-13 19:26

Jules Jus man matyt linkite bloga / vienam sunku visur suspėti o pasaulyje tiek įdomiu dalyku rutuliojasi .Gal kaip nors ta Jurgį Jus jau pats .. ir padabokite .

seniai bėda su konservais       2019-10-13 16:19

Kartais net susidaro įspūdis, kad būtent konservai ir yra Kremliaus ramstis Lietuvoje. Kaip kitaip galima paaiškinti tai, kad Ž.Povelnionis baugindamas Duginu reklamuoja jį? Pačio Dugino pastaruoju metu net nesigirdi Rusijos viešojoje erdvėje, netgi maniau, kad senas alkoholikas neišgyveno Naujųjų sutikimo ar savo gimtadienio. Teko eiti ieškotis. Gana nelengvai, bet radau jį Tviteryje. Smerkė imperialistų užmačias Venesueloje senas idiotas. Dar gyvas. smile

sąsiui       2019-10-13 16:11

O naujos AE uždarymo išlaidas tu padengtum? Su atominėmis elektrinėmis taip jau yra, kad jas lengviau pastatyti, nei paskui išardyti.

Jules       2019-10-13 11:54

Be abejo, pone Stasy! Čia Jūs teisus ir neturiu ko nei pridėti, nei atimti. Priešus reikia akylai sekti. Jurgį irgi. Gero sekmadienio!

stasys        2019-10-13 9:15

Jules ..niekas niekur negriūną ..Šeip dėl informacijos kad žinotumei ..Lietuvos valstybė ir nelabai daug turi įtakos lenku bendruomenei, kalbu apie tuos atvejus kai netgi teismu sprendimai Vilniaus raj. lieka pakabinti ore, todėl teisingas sprendimas butu stiprinti Lietuva , valstybe ir vadovautis tautos išmintimi ” draugus laikyk arti o priešus dar arčiau ” .

Gabrielius       2019-10-13 9:14

oi oi kaip jautru…
nereikia… oiiii

I niskambink,       2019-10-13 7:51

i nigausi, i nigadink telifoną - jokių G taško paieškų nebus. Jokio sekso sekmadienį.

>Visgi įdomu       2019-10-12 23:20

Visgi įdomu tuomet, kokia konservatorių gražuolė tau kaip propagandistui, skirtingai nuo V. L., leido ieškot G taško taip dažnai ir taip ilgai, kad šitaip išsekai ir atbukai, nusisusinai, jog apie nieką daugiau išskyrus seksą mąstyti tapai neįgalus?

Visgi įdomu,       2019-10-12 21:53

kokia konservatorių gražuolė neleido šitam oligarchijos dvaro propagandistui ieškot G taško, kad taip supyko ant Lietuvos konservatorių partijos? Kokia konservatorė jam nedavė ieškot, jam atsakė, kad negaus, ir neskambintų, ir nagadintų telifono?

Dezi propaganda -       2019-10-12 20:00

tai runkeliokų(daržovių) susitaikymo su melu fabrikas(fabrique du consentement), anot pasaulio dezistų tėvo, drg. Edward Bernays (1891-1995)”. Dezistų padarytą žalą atpirkinės ne vieną šimtmetį, kadais apgauti mūsų tėvai ir seneliai su savo anūkais. Žinoma, tai tik neišsilavinusio mažaraščio nuomonė, be jokios abejonės, verta kuo daugiau minusiukų.

Geras,tik kiek pavėluotas       2019-10-12 19:37

straipsnis.Jų padarytą žalą sunku atpirkti.

Čia minusas       2019-10-12 18:48

už Kanzler’io aktą ar paktą, kad paiki studenčiokai nieko nežinotų?

Stasiuk,       2019-10-12 18:09

jau nori Vilnių atiduot Lenkijai? Ar pablūdai? Laiks pačiam pradėt kitaip galvot lenkų klausimu, ypač byrant NATO, kai tarp jų narių jau ima viršų tarpusavio peštynės, kurios, kaip manoma, padės išvesti kariuomenę iš Vokietijos ir panaikinti Vašingtono Kanclerio aktą, kuris turėjo baigti galioti, berods, 2099 metais, ar taip, pone Stasy?

Jules       2019-10-12 18:05

Žinoma, dalis LRT ir MG Baltic deziukių, kaip ir šis, netiki politikierių melu, bet tik jį nuolat runkeliokams ir pensininkams už gerą atlygį kartoja – mausto ir hipnotizuoja, kaip tie docentai, gerai žinodami, kad ne visi absolventai, gavę diplomą, atmoks ir ne visi užburti runkeliokai atsiburs. Žodžiu, „les journalistes ne croient pas les mensonges des hommes politiques, mais ils les répètent, c’est pire!“ – netiki politikierių ir pseudo mokslininkų dezi propaganda, bet ją nuolat kartoja patys, o tai dar blogiau, nemanote?

stasys        2019-10-12 17:55

Vl.Laučius -ups .

stasys        2019-10-12 17:55

Jei A.Laučius užduotu teisingus klausimus ,matyt sulauktu ir teisingus atsakymus , aš tik spėju . Svarstau ne pas vienus konservatorius tas G taškas yra pasiekiamas ranka . smile Laučius irgi tęsia tema „kas kaltas“  , vietoj to kad klaustu o ką daryti kad Lietuva apsirūpintų savo elektra .. ??  Todėl siūlau grįžti prie Visagino AE klausimo ..tik draugauti reikėtu su lenkais ..a braliukams vidurinis pirštas . Gal tai priverstu tas savimi patenkintas visuomenės popas imti mąstyti ne tik savo burnos ‚higiena‘ ..???  Kiek gi galima viduriuoti vidutinybe ..?

Kalba ne apie Gabrielių,       2019-10-12 17:47

o apie autorių ir tuos, kurie laksto po partijas ir vis naujai atsikuriančius savo naudai, žinoma.

-------       2019-10-12 17:16

Kas balsavo už tai, kad Lietuvoje būtų ,,laidojmas’’ CO2? Šimonytė ir kas ten dar tokie?

>>>       2019-10-12 17:08

„Vertiname politikus ne tik pagal jų žodžius, bet ir – sprendimus bei rezultatus“.
Žodžiai tušti, sprendimai kvaili, o rezultatų – 0². Toks tas G_abrieliaus „taškas“.

Jules       2019-10-12 17:07

Standartinis kailio vartaliotojas - “vertaliotov’as”. Jei būtų kitas žmogus, ne profesionalus dezistas, parašęs, būtų galima saugiau ir rimčiau įsiskaityti, ir pagalvoti, o dabar… Kadais visus kritikuojančius konservatorius vadino vatnikais, fašistais, niemcais, naciais ir siūlė mest iš darbo akimirksniu, atimt pragyvenimo šaltinį, tiesa? O dabar vėl eilinį kartą tik kailį pakeitė. Žodžiu, “Qui ne connaît la vérité n’est qu’un imbécile. Mais qui, la connaissant la nomme mensonge, celui-là est un criminel” - kas nežino tiesos nėra kvailys. Bet tas, kas žinodamas ją, vadina tai melu - yra nusikaltėlis. Taip ir su šiuo, kažko daugiau negavusiu iš Konservatorių partijos kadais, kadru - politine šlanga.


Rekomenduojame

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.