Propagandos ir ideologijos analizė

Vladimiras Laučius. Leftizmo mitas (dekonstrukcija)

Tiesos.lt siūlo   2020 m. liepos 16 d. 7:44

18     

    

Vladimiras Laučius. Leftizmo mitas (dekonstrukcija)

delfi.lt

Šiandien plinta keista mada visas socialines nesąmones vadinti „leftizmu“ arba net marksizmu, nors nei su tradicine kaire, nei su marksistine mintimi jos gali neturėti beveik (arba visai) nieko bendra.

Juodaodžiai, nuo postamentų verčiantys paminklus, – leftistai. Baltaodės moterys, bučiuojančios batus juodaodžiams vyrams, naikinantiems paminklus, – leftistės. Žurnalistai, sujaudinti baltaodžių moterų, bučiuojančių batus juodaodžiams vyrams, naikinantiems paminklus, – leftistai.

Ant kelių besiklaupiantys sportininkai, prisižiūrėję keistų naujienų, kurias sukuria žurnalistai, sujaudinti baltaodžių moterų, bučiuojančių batus juodaodžiams vyrams, naikinantiems paminklus, – leftistai.

Religinių apeigų su šv. Floydui skirtomis maldomis, klūpčiojimu, myžčiojimu, ekstaze ir ašaromis dalyivai – leftistai. Cenzoriai, nusitaikę išplėšyti Marko Twaino ir Margaret Mitchell kūrinius ar jų puslapius iš literatūros ir kino klasikos klodų, – leftistai.

Donaldo Trumpo kritikai ir priešininkai – leftistai. Žmonės, nesutinkantys su Trumpo pateikta JAV nepriklausomybės karo interpretacija, skelbiančia, kad Amerikos patriotai XVIII amžiuje atkišę durtuvus narsiai puolė britų karines oro pajėgas, – leftistai.

Joe Bidenas – leftistas. Angela Merkel – leftistė. George’as Sorosas – leftistas. Andrzejaus Dudos oponentas Lenkijos prezidento rinkimuose – a priori leftistas, net jei nežinotume nei jo vardo, nei politinių pažiūrų, nei elektorato vertybių. Net jei jo išvis nebūtų.

Viso pasaulio latrai, kvailiai, fanatikai, žalieji, socialdemokratai, Vokietijos krikdemai, ne Vokietijos krikdemai, išvis ne krikdemai, gamtosaugininkai, abortus atliekantys medikai ir jų pacientai, teroristai ir pacifistai, – visi leftistai. Taip ar panašiai skelbia naujoji lietuviškosios kultūrinės dešinės išmintis.

Šis leftizmo mitas patogus tuo, kad jis paprastas, įsimintinas, „smūginis“; jo pagrindinė etiketė gerai limpa prie įvairių politinės kasdienybės paviršių, nereikalaudama intelektinių pastangų. Panašiai kaip SSRS propagandinės etiketės – „kapitalistai“, „buožės“, „eksploatatoriai“, tik be teorinio pagrindimo fazės.

Vadinti neapibrėžtą, nekonceptualizuotą, bet ideologiškai smerkiamą reiškinių, veiksmų ir politinių aktualijų visumą leftizmu taip pat paprasta ir klaidinama, kaip visai konservatyviai dešinei, neatitinkančiai liberaliojo status quo reikalavimų klijuoti „kraštutinės dešinės“ etiketę.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Taigi       2020-07-18 22:24

Pritariu autoriui, kokie dar leftistai, reikia aiškiai sakyti, jog komunistai, pjautuvas ir kūjis.

Al.       2020-07-18 13:13

,,O demokratijos pergalė prieš aristokratiją, prasidėjusi revoliucijomis Prancūzijoje ir Amerikoje, greičiausiai buvo kraštutinio leftizmo pergalė prieš nuosaikųjį krikščioniškosios Europos leftizmą.” Kairės sąvoka ir atsirado per Prancūzų revoliucija. Leftizmas lietuviškai - kairuoliškumas. O kad kairuoliai linkę manipuliacijoms ir demagogijai, tai nuo to jie netampa ,,normalumu”, kaip jiems to nesinorėtų.

Petriukas iš 6C       2020-07-17 0:02

teip ir nesupratau, ar autorius norėjo pasakyt, kad ne visi idiotai būtinai yr leftistai, ar atvirkščiai…

to Marksistas        2020-07-16 22:12

Svarbu, kad skiriame Engelsą nuo J.Šifo(Jacob Henry Schiff) ir mums to pakanka. Dar žinome “Svinnaja tušanka”, kaip Amerikos banksterių dovaną enkavedistams bei atominę bombačką, padovanotą, kad sąjungininkė patogiau jaustųsi. Et cetera.

Kis       2020-07-16 17:48

is anksto atsiprasau,man sis svetimkunis leftistas,primena lietuviska vaflista?Niekur nesidesi-yra toks zodis ,kuris apibudina visa veiksma,nors tu prasmek.

to geras       2020-07-16 17:15

Tai kad liberalkomunizmas tėra leftizmo, kaip kairuoliškų nuostatų, idėjų šiuolaikinis mutantas.
Leftizmas - tam tikrų ideologijų KRYPTIS (plačios apimties terminas).
Dešinė taip pat yra margaspalvė,
kaip ir Centras.

geras       2020-07-16 13:46

Straipsnis geras. Bet reikia žiūrėti į tų baisybių priežastis, visą šitą brudą pavadinčiau liberalkomunizmu.

Ehrmantraut       2020-07-16 11:46

tai tylėjo vatikano klebonas penkias dienas po sultono demaršo (avelių ganytoju jau nekyla ranka vadint po Benedikto nušalinimo sąmokslo) , matyt kognytuvus disonnsas gavosi, kaip čia ” mes mus musulmonais vas vas o jie kaip šlapiu skuduru per snuky”

Visi žmonės leftistai       2020-07-16 11:02

Tik didelių papų mėgėjai ne leftistai - tie paptistai.

Marksistas       2020-07-16 10:55

visai neskiriat Markso nuo Engelso ?

Dekonstrukcija?       2020-07-16 10:44

O kas čia dekonstruota? Kelios detalytės iš dekonstruoto daikto, ir visa krūva atsitiktinių detalių iš visų pakelių. ,,Dekonstruota” pusė pasaulio nuo tvano laikų. O kiek tūkstantmečių sąvokai ,,leftizmas”? Nerimta. Nesolidu. O koks tikslas? Patikrinti, kiek žmonių ,,nesinaudoja galva pagal tiesioginę paskirtį”, anot vieno žurnalisto? Matyt, raktinis žodis čia yra ,,normalumas”. Gal tą ,,normalumą”, pone, pasilikite sau. Asmeniškai. Ir nereikės nieko ,,dekonstruoti”. Jeigu tik skanu.

>Deja, teks skaityti straipsnio tęsinį       2020-07-16 10:44

Andrius Švarplys savo fb Jums pritartų:
Ar daugiau paaiškėja pavadinus naujuoju normalumu?
A.MacIntyre’o žinia jau pasenusi, lygiai tiek kiek jo cituojamas puikus veikalas - apie 30 metų. Visaapimančio liberalizmo fazė jau praėjo.
Jo viduje įvyko reikšmingi pokyčiai, kurie pagimdė radikalią neapykantą Vakarų civilizacijai ir kurie jai primetė kaltės tironiją, kas niekaip neseka iš liberalizmo. Tų ideologinių šaltiniú yra daug, tačiau beveik visų jų pagrindinius motyvus galime atpažinti marksizme. Power is everything and everything is power. Apibendrintai jie dabar vadinami progresyvistais, bet ir tai nėra patenkinamas pavadinimas. Turbūt nebus rastas vienas tinkamas žodis.
——————————————————————————————-
P. S. Neaišku, kuo vasarodamas ėmė piktnaudžiauti Laučius…

Prašalietis       2020-07-16 10:44

Vladimiras Laučius, kaip tautinis į objektyvumą straipsnelyje papretendavęs politologas, vis tik, kai mokėsi ar darėsi mokslų magistru nedaskaitė kai karių dalykų apie kuriuos straipsnelyje pakalba. Matomai, jam, jei pakankamai nežino apie ką rašo, plačiau pasidomėti “neleidžia tautinis patriotizmas” susiformavęs būnat “konservatoriumi” ir sužinoti, kad sąvokos: „kapitalistai“, „buožės“, „eksploatatoriai“, niekados nebuvo ir nėra nei “SSRS propagandinės etiketės”, nei jos “reikalauja teorinio pagrindimo Fazių”. Jei nežinai, tai “atjungęs iš savo smegeninės šiandieninio tautinio patriotizmo fazę” iš marksistinės-lenininės filosofijos veikėjų darbų kiekvienas skaityti išmokęs “intelektualas” gali sužinoti, kad į klases suskirstytoje visuomenėje:
- “kapitalistais” buvo ir yra vadinami žmonės, kurie savo nuosavybėje turėjo gamybos priemones (fabrikus, įmones…);
-“buožėmis” Leninas ir jo bolševikų partija pavadino pasiturinčius ir turtingus valstiečius, turėjusius savo žemės, kurią dirbo patys ar ją dirbo kartu su samdiniais;
- “eksploatatoriais” yra vadinami visi tie, kurie naudoja samdomą darbą, už kurį moka atlyginimą, kad “eksploatatoriui” pragyvenimui liktų kuo didesnė  taip vadinama pridėtinė vertė.
Kaip yra viskas be “patriotinių SSRS” propagandų paprasta ir suprantama ....

stasys        2020-07-16 9:44

Viskas teisingai pas Laučiu surašyta . Turime tos radikalios dešinės naujai vartojama leftizmo sąvoka kuria jie pritaiko viskam kam reikia uždėti jų  turimą pampersą . Stebina kad tokios naujos mados griebėsi ir išsilavinimą  bei mokslinius laipsnius turintis politikai .. ir čia tikrai netoli nuo to apie ka rašo autorius . Lengvai paseilėjamos ir klijuojamos etiketės jokia čia naujiena . Sovietmečiu panašiai buvo kuriamos naujos sąvokos siekiu sukurti dirbtinį vidinį priešą visuomenėje , bet tai nereiškia jog tokia praktika ilguoju laikotarpiu pasiteisina . Ne , gal netgi priešingai , tai leidžia tam tikriems „slydžiu“ pažiūrų politikams paslėpti savo tikrą veidą bei vertybes ir save pateikti kaip kažko naujo , dar nematyto,  pradininku . Ar ne taip komunizmas į Lietuva įžengė , prieš tai išplovęs žmonių supratimą kur juoda o kur balta ?  Na apsidairykime atidžiau , kiek tokiu slydžiu asmenybių , prieš rinkimus , puolė šmeižti konservatorius ir ant to auginti savo reitingus ? Viena kai tai daro neišmanimas „patvorinis“  kita laikantis tam tikros strategijos įsiveliant į tokias rinkimines juodąsias technologijas . Baisiausia tai kad visa tai yra to globalizmo , prieš kuri ale kovojantis skelbiantis pastarieji, priemonės ir mechanizmas , taip kad kaukiu balius tęsiasi ...“kas yra kas“.  Žvelkime protingai ir neleiskime kad mums išplautu galvą su ūkiniu muilu .. gelbėtojai . ..ir vėl .smile

Deja, teks skaityti straipsnio tęsinį,       2020-07-16 9:44

nes kol kas Vladimiras taip nič nieko ir nepasakė, tai kas gi jie, vienokie ir kitokie?
Taip, daugelis išvardytųjų apie jokį leftizmą nieko negirdėję, bet tai, ką jie nenuovokiai kalba ir pasako, ką atmeta ir prieš ką kovoja, ką jie daro bei kodėl tai daro, svarbiausiai, kas yra manipuliavimo jais ideologai ir strategai, neretai yra neoliberaliai kairuoliškų, neomarksistinių pažiūrų tinklo atstovai. Juk pakanka solidžių studijų, kur tai pagrįsta.
Vaizdingas ritmiškas sūpavimas žodžiais šį kartą, matyt, užbūrė ir patį jų autorių. Rašytojams taip dažnokai nutinka. Postmoderniaisiais laikais naudojamos ideologemos pirmiausiai yra metodinių dalykinių studijų kompetencijos reikalas. Jų rezultatą, dalykų padėties suvokimą, žinoma, galima aprėdyti įtaigiai literatūriškai. Ne žodžiai ir jų dailumas turi protą valdyti, bet protas žodžius.

stasys        2020-07-16 8:54

Pradžia str. daug žadanti einu pas leftistus delpius jo toliau skaityti .. smile

laucius       2020-07-16 8:53

ir yra leftistas.

Na ir ką       2020-07-16 8:13

čia mums nori pasakyt fašistų gaudytojas Lietuvoje?


Rekomenduojame

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas paragino naujojo Seimo narius atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje ir jo klausytis

Algimantas Rusteika. Labanakt

Paskelbtas partizanų žinynas

Almantas Stankūnas. Apie JAV demokratiją

Algis Avižienis. D.Trampo pralaimėjimo priežastys

Algirdas Endriukaitis. Kursas prieš valstybę asfaltuojamas (I)

Ramūnas Aušrotas. Homoseksualumas įveikiamas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.