Europa, Rusija

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Tiesos.lt siūlo   2022 m. rugpjūčio 2 d. 19:49

7     

    

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

delfi.lt

Vienas keisčiausių dalykų, besikartojančių stebint žmonių reakcijas į valstybių reakcijas į krizes, yra tai, kad daugelis reaguoja lyg vakar gimę.

Jie mato, džiaugiasi, pyksta, kažin ko reikalauja svarstydami apie padarinius, bet ne priežastis. Priežastiniai ryšiai, praeities klaidų įtaka dabarties problemoms kažin kodėl netelpa jų šia diena gyvenančioje mąstysenoje. Jų moto – „pamirškime praeitį, galvokime apie ateitį“.

O kas yra galvojimas apie ateitį, išėmus iš galvos visa tai, kas vyko iki dabar? Savanoriško sklerotiko sapalionės. Nes dabarties priežastys glūdi praeityje. Negalvojimas apie praeitį yra negalvojimas apie priežastis. O negalvojimas apie priežastis pasmerkia mus gyventi ne tarp politikos dalykų, o, geriausiu atveju, tarp jų metamų šešėlių.

Toks gyvenimas ir politinis mąstymas primena kačiukų žaidimą su lazeriniu spinduliu, atsimušančiu į sieną. Tai tarsi Platono ola su jos šešėliais ant sienų. Ryšys tarp saulės, objekto ir jo šešėlio nereflektuojamas – panašiai, kaip nenorima pastebėti vakar neatliktų namų darbų bei jų neatlikimą lėmusio galvojimo įtakos šiandienos ir rytdienos blogiems pažymiams.

Naivumas, prisidedantis prie šios mąstysenos viešpatavimo, stulbina savo mastais. Vieni – vadinkime juos „realistais“ – reikalauja iš šešėlių atsakomybės už neteisingus judesius ir bando stumdyti tuos šešėlius rankomis, nes juk „privalome ką nors padaryti patys ir tučtuojau“.

Kiti – vadinkime juos „idealistais“ – kaltina politikos piktadarius tuo, kad jie atkeliavo į XXI amžių iš praeities, kurios šiandien negali ir neturėtų būti, o mes jų laiku nepastebėjome ar neįvertinome todėl, kad jie – netikri, seniai išnykę, bet prisikėlę, kaip mamutai zombiai atitirpusiuose ledynuose arba kaip imperinė, kariauti ir žudyti nesibodinti Rusija.

„Realistų“ atotrūkis nuo realybės

„Realistai“ įsivaizduoja, kad Rusijos imperinės agresijos problemą galima ir reikia spręsti tik kaip šios dienos iššūkį. Šios dienos – vadinasi, kaip reiškinį, kuris mums aktualus tik nuo šių metų vasario 24 dienos arba nuo 2014-ųjų, bet su išlyga, kad tada dar „niekas negalėjo žinoti“, kokia ta Rusija su Putinu priešakyje iš tikro yra ir bus.

Štai vienas tipinis ignoruojamos tikrovės pavyzdys. 2012 metais tuometis kandidatas į JAV prezidentus konservatorius Mittas Romney sakė, kad Rusija kelia didžiausią geopolitinę grėsmę. Kairysis liberalas Barackas Obama ir jo rėmėjai, savo ruožtu, atkirto, kad šitaip manantis Romney – atitrūkęs nuo realybės.

Daugybė žmonių, kurie tada džiūgavo dėl Obamos pergalės ir laikė šį ideologinį leftistą puikiu užsienio politikos lyderiu, dabar ieško kaltų dėl to, kad Rusija nebuvo laiku sustabdyta ir kad Vakarai dabar nepajėgia nei jos efektyviai pažaboti, nei paremti Ukrainos sunkiąja ginkluote prašomais kiekiais bei tempais.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

realistas       2022-08-3 21:25

Esu ir realistas, ir turiu gerą atmintį, bet ponas Vladimir vietomis šaudo pro šalį. Lietuva prieš 20, 10 metų kritikavo Vokietiją už per mažai lėšų skyrimą Bundesverui? Ne. To nebuvo. Dar prieš 10 metų Lietuva neskirdavo tų 2% kariuomenei. Puikiai atsimenu, kaip net pati “karingoji” Grybauskaitė aiškino, kad nėra rašytinio reikalavimo tiems 2% nuo BVP. Antra, tarkime Vokietija būtų prieš 20 metų pradėjusi ginklavimąsi, taigi kokios paranojos būtų kilusios, pvz., iš Lenkijos, arba Prancūzijos. Net dabar (!) Lenkija vis tikisi kažkaip gauti kompensacijų iš Vokietijos. Taip, yra ir gerų pastebėjimų pas p. Vladimir. Visų čiučmėkų Europa nesutalpins. Migrantus kaip destabilizavimo įrankį naudoja Marokas jau labai senai prieš Ispaniją, gi Baltarusija tik 2 metus. Nenorite čiučmėkų savo gatvėse? Nustokime kištis į kaimynų, net diktatorių reikalus. Juk neinate pas savo kaimyną alkoholiką ir nepuolate aiškinti blaivaus gyvenimo privalumų, netaikote sankcijų kaimynui alkoholikui. Tiesiog ignoruojate, bet gi pasisveikinate. Taip ir elkimes su kaimyninėmis valstybėmis.

Prašalietis       2022-08-3 16:25

Lansberginio durnių laivo “idealistai”, “realistai” ir “idealistų atitrūkimų nuo idėjų ir realistų atitrūkimų nuo realybės žinovas”, ne vakar gimęs Vladimiras Ivanovičius Laučius, pasakodami vieni kitiems:” kaip mamutai zombiai atitirpusiuose ledynuose arba kaip imperinė, kariauti ir žudyti nesibodinti Rusija…kaip reiškinį, kuris mums aktualus tik nuo šių metų vasario 24 dienos arba nuo 2014-ųjų, bet su išlyga, kad tada dar „niekas negalėjo žinoti“, kokia ta Rusija su Putinu priešakyje iš tikro yra ir bus..”... pats su visa jo minima publika “skraidžioje tautiškai patriotinėse dausose”.. Ką rodo netolima praeitis, kurią savo akimis matė nors kiek adekvačiai realybę suvokiantis žmogus palyginęs Vladimiro ivanovičiaus Laučiaus pristatotomą “imperinę, kariaututi ir žudyti nesibodinčią Rusija” su Laučiaus vietinei publikai nepristatyta “pavyzdine, neimperialistine demokratija” JAV, jos “demokratinius” žygius “kovojant su autokratijomis, ne imperialistiškai įgyvendinant demokratijas” Jugoslavijoje, Irake, Libijoje, Sirijoje, Afganistane…, kuriuose niekas nenori paskaičiuoti kiek buvo išžudyta žmonių ir kokios vietinių žmonių neprašytos “demokratijos” buvo šiose nuniokotose žemėse įgyvendintos… Vladimirui ivanovičiui, kaip “realistui” reiktų pasakoti ne prie ko - “Platono urvo šešėlius”, “leftistus”,“mamutus zombius atitirpusiuose ledynuose”, “pider, šmider, gender…”, bet, paminėjus konkrečias faktines priežastis, ką nors konkretaus ir įrodančio sublevyzgoti apie Rusijos “imperializmą”, JAV “ne imperializmą”, apie lansberginę Lietuvą ir jos dar neišsivaikščiojusių  gyventojų “sotų ir laimingą gyvenimą, šviesią ateitį...” eurokolchoze plūduriuojančiame lansberginiame durnių laive, šiandieniniame pasaulyje…

Regimantas       2022-08-3 15:41

Todėl ir mūsų valdžios tokio lygio provokacijos dėl Karaliaučiaus tranzito irgi gali tapti casus belli, t.y. pakankama ir Rusijos požiūriu teisėta priežastimi Lietuvos okupacijai. Tikėtis, kad NATO tokiu atveju besąlygiškai mus gins yra kiek naivoka, nes įdėmiai paskaičius NATO sutartį, galima suprasti, kad tokios Lietuvos vyriausybės provokacijos gali tapti pakankama formalia priežastimi kai kurioms NATO šalims atsisakyti ginti Lietuvą.
Taigi, cirkas išvažiavo, o pasilikusiems klounams beliko apsispręsti kas jie yra:
- ar visiški diletantai, nematantys toliau savo nosies ir nemokantys paskaičiuoti net vieno žingsnio į priekį;
- ar kažkam naudingi iniciatyvūs idiotai;
- ar sąmoningai nežinia kieno užsakymus vykdantys provokatoriai.
Nors negalima atmesti ir tokios galimybės, kad jie yra tiesiog klounai ir tiek.
Tokia mano nuomonė apie Karaliaučiaus tranzito klounadą reikalus. Tik gaila tų daugumos profesionalių URM darbuotojų, užspaustų įžūlios, agresyvios ir rėksmingos diletantų mažumos.

Dėl skonio nesiginčysiu       2022-08-2 22:24

Geriau gersiu alų, negu ožio myžalus.

Akivaizdu       2022-08-2 21:56

už borios džonsono stovi bankai su rodšildais - karai jų verslo variklis, o rodšildas karalienės pusryčių kompanjonas, de facto pasaulio politikos galva ir žemės kunigaikštis spausdinantis popieras. Ir rusija valdoma iš išorės ir rodšildų - kieno pinigai ir kam mokamos palūkanos tas ir valdo, žydai putinas, medvedevas, mišustinas rusijos resursus už žydo rodšildo peispausdintas popieras prdavinėja, žydą putiną prižiūri žydas kisindžeris.

Nuo ko        2022-08-2 21:53

Nuo ko atitrūko IDEALISTAI - nuo idėjų ar IDEALŲ?

Profesija       2022-08-2 21:50

Protkrušys.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.