Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Vladimiras Laučius. Baltarusijos spąstai

Tiesos.lt siūlo   2020 m. rugpjūčio 25 d. 0:48

22     

    

Vladimiras Laučius. Baltarusijos spąstai

DELFI.lt

Prieš 29 metus žlugo komunistų „vanagų“ pučas Sovietų Sąjungoje. Imperija subyrėjo, bet jos lavono fragmentai per dešimtmetį prisikėlė: iš pradžių Minske, po to – Maskvoje. Rytų Europoje prasidėjo „The Walking Dead“ epocha.

Baltarusijos batka Aleksandras Lukašenka prieš 26 metus tapo pirmuoju sovietinio paveldo restauratoriumi europinėje buvusios imperijos dalyje.

Viktoro Cojaus perestrojkos laikų daina, skambanti baltarusių kovos prieš Lukašenkos režimą fone, atspindi įvykių šioje kaimyninėje valstybėje projekciją iš anų – perestrojkos – laikų į dabartį.

Sovietinį tęstinumą įtvirtinantį režimą ilgai palaikiusi ar bent jau toleravusi baltarusių visuomenė ėmė reikalauti radikalių permainų – tiesos, laisvės ir demokratijos. Nacionalinė vėliava sukilo prieš sovietinę vėliavą.

Panašios nuotaikos kunkuliavo ir Rusijoje likus maždaug vieneriems metams (arba kiek mažiau) iki pučo, padėjusio priešpaskutinį tašką SSRS istorijoje. 1991 m. pradžioje Maskvoje ir Leningrade vyko masinės demonstracijos su reikalavimais SSRS prezidentui Michailui Gorbačiovui atsistatydinti.

Gorbačiovo, kaip ir Lukašenkos, rankos tada jau buvo suteptos civilių krauju.

1991 m. vasario mėnesį Gorbačiovo atsistatydinimo pareikalavo Rusijos vadovas ir faktinis tuometės opozicijos komunistų režimui lyderis Borisas Jelcinas.

Lyderis, kuris 1991 m. įveikė pučistus ir panaikino Rusijoje sovietų valdžią. Lyderis, kuris pats priklausė SSRS valdančiajam elitui, buvo palaikomas nemažos to elito dalies, nebijojo imtis revoliucinės lyderystės ir turėjo permainų epochos politikui būtinų savybių.

Baltarusija šiandien neturi nei savo Jelcino, nei esminio skilimo valdančiajame elite. Ji neturi net politinės opozicijos. Ne todėl, kad nėra opozicionierių, o todėl, kad tarp jų nematyti lyderių, valstybininkų, tikrų politikų.

Atviros visuomenės būreliai, diskusijų klubai ir jų dalyviai, kalbantys daugiau Vakarams arba sau patiems nei nuosavai tautai, beveik nesiskaito. Net jei pasivadintų koordinacinėmis tarybomis, daugeliui baltarusių jie atrodytų nerimtai arba išvis – niekaip.

Kol kas protestus Baltarusijoje maitina ne artikuliuotos politinės idėjos ir aiškios alternatyvos esamai valdžiai, o tiesiog vienas tęstinis įvykis – prezidento rinkimai ir jų padariniai. Labai abejotina, ar to įvykio būtų pakakę, jei batka būtų buvęs gudresnis ir skyręs sau ne 80, o, tarkime, 55 proc. balsų.

Dabar šis įvykis palaiko ir masinius protestus, ir geriausiai žinomo tų protestų simbolio – Sviatlanos Cichanouskajos – politinį įvaizdį.

Tačiau vien įvykio, kuris nuolat tolsta laike, gali būti per maža, kad iš proginės politinės komunikacijos išsirutuliotų tikra politika – su politine lyderyste, politine vizija ir visuomenės politine, ne vien emocine, parama.

Visų šitų dalykų kol kas nėra. Ir nežinia, ar bus. Daug kas priklauso ir nuo Baltarusijos opozicionierių, ir valdančiojo elito apsisprendimų, ir to žaidimo, kurį žaidžia Kremlius. Tačiau be galo svarbus išlieka visuomenės nuotaikų faktorius.

O protestuojančios visuomenės dalies nuotaikose – nemažai Cojaus apolitiško romantizmo ir perestrojkos laikų revoliucinio nepasitenkinimo bei lūkesčių. Lietuvoje daug kas įsivaizduoja, kad tai – gera žinia mums ir jiems.

Gali būti, kad tai – gera žinia. Bet tai gali būti ir spąstai.

Tai bus spąstai tuo atveju, jei įsivelsime į tokį galios žaidimą, kurio taisyklių iki galo nesuvokiame, kuriam galbūt tiesiog esame per maži arba kurio nesugebame laimėti dėl savo žaidėjų menkos meistrystės ir politinės patirties stokos.

Tai bus spąstai tuo atveju, jei, užuot palaikę tirono engiamą pilietinę visuomenę ir reikalavę tikrų, o ne butaforinių ES sankcijų Lukašenkai ir jo represiniam aparatui, bukai nuspręsime pastatyti ant kurios nors politinės kortos Baltarusijos vidaus politikos lošime.

Nes jei tai korta bus mušta, mušti būsime ir mes. Arba jei, tarkime, paaiškės, kad statymas pasiteisino, korta iš tiesų buvo kozirinė, bet ne Baltarusijos pilietinės visuomenės ir ne mūsų, o Rusijos valdžios rankose.

Tai bus spąstai tuo atveju, jei įvykiai Baltarusijoje taps akstinu Lietuvoje dar agresyviau aiškintis, kurie čia didesni patriotai ir kurie – nepakankami patriotai. Jei solidarumas su engiamaisiais taps viešųjų ryšių priemone priminti apie save dėmesio trokštantiems Lietuvos viešosios erdvės narcizams, moralistams ir karjeristams. Nes vidaus politikos „darymas“ iš užsienio politikos emocinių aktualijų ir kai kuriems veikėjams būdinga propagandinė retorika bei laikysena bylotų ne apie mūsų didelę brandą ir išmintį, o apie tai, kad vis labiau panešėjame į tuos rytų režimus, kuriuos labai garsiai smerkiame.

Ir galiausiai tai būtų savotiški intelektualiniai spąstai, kuriuose nuo 1917 m. bolševikų perversmo atsiduriama galvojant, jog revoliucinės nuotaikos ir permainos rytų slavų valstybėse ar visuomenėse tvariai tarnaus joms pačioms, Baltijos šalims, Vakarams, žlugdys Maskvos imperines užmačias bei nuosekliai ves į taiką, gerovę ir demokratiją Rytų Europoje.

Po 1917 m. Rusijos revoliucijos šiuose spąstuose strigo daugybė viena į kitą nepanašių socialinių grupių – nuo išprususių Vakarų liberalų iki latvių raudonųjų šaulių.

Straipsnio tęsinį skaitykite DELFI.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

atsakymas vaidilutei       2020-08-26 18:17

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras žydaujos melas:

http://www.sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

Dzeikas       2020-08-26 16:33

vaidilutei:
Naciai tai vadina “tarptautine zydija” suponuodami sionistu samoksla pries zmonija. Politkorektiskai butu “zydu lobby”.

vaidilute       2020-08-26 16:01

Gal galite prasitarti kas cia tas visagalis architektas?

Vertetu        2020-08-26 15:57

pasiskaityti ponui Linkeviciui, konservatoriams.Ne pro sali butu prezidentui.Zurnalistas, nebudamas etatiniu diplomatu, valstybes vadovu geriau pertetike ir pateike situacija, negu musu diplomatijos zvaigzdes.

Tvankstas       2020-08-26 14:39

Gerbiamieji 11:57 - gal Jūs galėtumėte pasakyti nuo 1776 metų nors vieną revoliuciją, perversmą ar maištą, kuris nebūtų vykdomas Pasaulio Architekto ranka ?

Pone Raigerdai,       2020-08-26 12:24

vokiečiai finansavo, bet juos apgavo tie, kas bolševikus daugiau finansavo ir įteikė pasą drg.L.Trockiui tiesiai iš prezidento rankų - su nuotykiais iš Niujorko atplukdė į Europą, o po to kulniavo Petrapilin su ypatingais prievaizdais. Tad prašom, Raigerdai, nesiblusinėti, nes mes ne turguje, o rimtoje diskusijoje - Tiesos paieškose.

Raigerdas>s.m.       2020-08-26 11:15

Atsiprašau, žemiau esančiame savo komentare įvėliau klaidą:“Dėka šios bolševikinės revoliucijos Lietuva atgavo priklausomybę”. Turi būti taip:“Dėka šios bolševikinės revoliucijos Lietuva atgavo Nepriklausomybę”.

Raigerdas>s.m.       2020-08-26 11:08

Gerbiamas s.m., taip sutinku su jūsų pataisymais. Ir kartu norėčiau atkreipti jūsų dėmesį į vieną dalyką dėl kurio esu pasimetęs. Jūs esate labai įžvalgus žmogus, todėl, manau, negalėjpte dėl to nenukentėti. Tai mano klausimas būtų sekantis: kodėl tiek daug Lietuvoje lukašistų? Jie jį palaiko tik dėl to, kad patys yra visokio plauko su psichiniais nukrypimais ar tai yra Baltarusijos KGB “darbininkai”, ar tai yra burokevičininkai ar paleckiukai, ar buvę KGB-istai, ar dabartiniai Rusijos FSB-istai, ar paprasčiausi sovietiniai Vatnikai? Pavyzdžiui, Vladimiras Laučius nors ir nėra Vatnikas, bet, deja, iš viso nesusigaudo istoriniuose dalykuose. Štai, ką jis rašo:“Po 1917 m. Rusijos revoliucijos šiuose spąstuose strigo daugybė viena į kitą nepanašių socialinių grupių – nuo išprususių Vakarų liberalų iki latvių raudonųjų šaulių”. Man kyla abejonių ar Vladimiras Laučius žino, kad vyko I-as Pasaulinis karas arba Didysis karas, kuriame dalyvavo apie 70 milijonų mobilizuotų karių. “Tai buvo vienas kruviniausių konfliktų žmonijos istorijoje, sukėlęs didelių politinių pokyčių, tarp kurių – 1917–1923 m. revoliucijos, vykusios daugelyje į karą įsitraukusių šalių” (Vikipedija). “Dėl šio karo žlugo keturios Europos šalių dinastijos – Osmanai, Romanovai, Habsburgai ir Hohencolernai, pasikeitė pasaulio jėgų santykis – iškilo Jungtinės Amerikos Valstijos. Karas radikaliai pakeitė iki tol nusistovėjusią pasaulio tvarką ir sužlugdė paskutiniąsias Europos absoliutines monarchijas. Pirmasis pasaulinis karas prisidėjo prie Rusijos revoliucijos sėkmės, o Vokietijos pralaimėjimas ir nesugebėjimas išspręsti prieštaravimų, kurie sukėlė Pirmąjį pasaulinį karą, vėliau sudarė pagrindą nacizmo įsigalėjimui ir Antrajam pasauliniam karui 1939 m.”. Pačią bolševikų revoliuciją finansavo Vokietija, o suplanavo ją ne Leninas, o toks juodasis genijus Parvusas. Dėka šios bolševikinės revoliucijos Lietuva atgavo priklausomybę.

Dzeikas       2020-08-26 10:53

Lauciokas apsisviete.Kame apsisvietimas? tame, kad nuo backos aiksina uz ka cia reikia Lietuvai reikstis, ant ko statyti.
Leninis poziuris. Esa reikia remti ta kuris laimes, nes tai racionalu. Real politique dar sakoma.
Nesakau, kad Lietuvos URM turi imti mokinti gudus kaip gyventi. Taciau jeigu esame silpni ir negalime paveikti ivykiu ten , tai visvien privalome nekalbeti netiesos.
Lukasenkos “isrinkimas” yra netiesa ir Lietuva niekda neturi pripazinti jo legitymiu vadovu. Apie tai ir reikia sakyti: ponuli Lukasenka, net jeigu jus ir atvaziuosite kada nors i Lietuva (mes priversti su juo kalbetis nes turime daug bendru reikalu, kad ir Astravo AE saugumas), tai i prezidentura ieisite pro tarnybini iejima, pasirasysite kanceliarijoje kokius nors popieriukus i automobili ir namo. Presskonferencijos nebus.Taipgi Lukasenkos nelegitymumas reiks ,kad velesni, jau eiseti Gudijos vadovai gales lengva ranka atmesti Lukasenkos pasirasytas sutartis. Kryma Rusijos pripazino? Dzyn.Nieko nereiskia, nes jis neligitymus. Jeigu bus kokia Lietuvos sutartis su nelegetymiu Lukasenka del Astravo , - taip tokia teoriskai irgi gali buti atmesta. Bet nebutinai. Sveiko proto ir bendrojo gerio kriterijaus niekas neatmeta.
Laucius gi siulo remti laimetojus NEATSIZVELGIANT i Tiesos kriterijus. Jis, Laucius , isreiskia Lietuvos vergiskaji, Chamo prada. Atatinkamo likimo ir susilauksime pasirinke si prada.

vaidilute       2020-08-26 7:04

Gyva Gudija!
O stebuklas!
Mes esame liudininkai atgimstanciu suslavejusiu baltu valios israiskos
sirdis dziaugiasi sitoj asaru pakalneje…

Kis'ai 14:33       2020-08-25 21:45

Jeigu komentare sakaisi esanti moteris,
tai kodėl tau kažkas tabaluoja žemiau juosmens,
o aukščiau juosmens - nieko netabaluoja? - Transgenderis?

s.m. >Raigerdui       2020-08-25 15:56

pora patikslinimų jūsų komentarui: ne Lukošenka, o LukAšenka. Ne paranoja, o mozaikinė psichopatija jo diagnozė. Vos įvedus Gūglyje “diagnozė mozaikinė”, užkabina iškart kelias nuorodas apie “batkos” ligą.
Ir dar, - man daugiau nei juokingai atrodo, kai atskiri politikos “žinovai” (čia ne apie jus, Raigerdai) ima vienaip ar kitaip “dėlioti politines kortas” už/prieš “batią”.
Dievulėliau aukščiausiasis, - kokia išvis “politika” kalbant apie ligonį? Kokie išvis gali būti “politiniai” debatai apie jo asmenį?...
Ar jūs, “politikieriai”, atiduotumėte devynmilijoninės Gudijos valstybės arba, pavyzdžiui, mūsų Lietuvos vairą mentaliniam ligoniui? Tai gal eksperimento tvarka pakeiskime Seimą ir prezidentą Naujosios Vilnios žinomos gydyklos pacientais, ką?...

Almantai,       2020-08-25 14:58

pats kartais ne kruminis? Tupintis krumuose?

Kis       2020-08-25 14:33

neisizeisk ,jeigu esi Laucius,tada tave pakrikstysiu-Vladu.Tingiu rasyti,nes jau baigiu tapti rasytoju,nors esu tik lietuve.Man skaudu,kai rasantis Delfyje,15 min nesupranta kam jie tarnauja ir nuo ko prasidejo?Tai ta spauda,kuri kariauja hibridini kara Pabaltiju valstybese,kitur ju nera,gal zinote kas juos sponsuoroja?Ne, nes nesuzinosite,o as itariu,kad tai Kremliaus darbas,o kodel mes mylime viena is ziauriau spec tarnybu KGB(FSB)reides skirtingos,turinys vienodas,o kuo jie kariauja-nuodais;Navalnas paskutinis ,o ten visas sarasas,o kodel musu patriotai taip prisiryse,juk ne amtelejo,o atvirksciai anukas lakste po seimo sale lyg paklaikes,Nemyleti rusa ir dar specnazo,tai Landzbergisto priderme,o kas skaite nors viena pasisakyma,kad mes is triju valstybiu vieninteliai juos slapstome,net102 metai.?Kada sitokiais metodais meginama mulkinti tauta,man jau pikta darosi,Bus rinkimai,viltis durniu motina?Tykekimes ,kad durniu kaskart mazeja?Juk jie bijo net Verygos,gatavi pakarti ant Lenino rankos,juk jis stengiasi ir svarbiausiai viskas gaunasi?Vietomis man atrodo,kad is SGD tie “kiti"yra musu patriotai,nes babkiu turi kaip sieno,net 2140 kaukiu nupirko “dovanu” nuo igilo kariu,kur musu itakingieji,negi jie uzsieme svirnais?

Almantas       2020-08-25 14:19

Labiausiai pasislykstejau senuoju “oziu"kuris apgailestavo,kad mazoka auku.butu daugiau kraujo tai bent butu efektas.Ta proga Z.Vaisvila primine kaip “ozys"po nepriklausomyber atkurimo reikalavo sturmuoti “OMON"bustine Vilniuje.Siaip tai oziai lyg ir zoleedziai,bat sitas labai megsta krauja

Al.       2020-08-25 14:01

Eiliniai Laučiaus makaronai. Kas tie ,,Atviros visuomenės būreliai”? Tai koks turi būti Europos atsakas Rusijos-Gudijos jungtinės valstybės diktatūrai? Nord Strymas ? Nes tai tiesiog verslas, ane? Karas juk irgi tik verslo rūšis ? Politologo amatas, atrodytų, skirtas tam, kad tikrovės painiavoje padėtų pamatyti aiškumą, o ne dar labiau supainiotų.

Gerbiamieji,       2020-08-25 11:57

galėtumėte įvardinti bent vieną maištą, revoliucinį perversmą,
kurio vaisiai nebuvo kartūs ir labai labai kartūs?
P. S. Tuomet, kuomet tauta s u s i g r ą ž i n a tai,
kas jai teisėtai priklausė ir priklauso,
nėra ir nevadintina „revoliucija“ (ar „maištas“).

Jules       2020-08-25 9:37

“Gorbačiovo, kaip ir Lukašenkos, rankos tada jau buvo suteptos civilių krauju”, o kokios didžiosios šalies prezidento ar premjero rankos nesuteptos civilių krauju, a? Turėjau omenyje Ruzveltą, Trumeną, Čerčilį, Atlį, Hitlerį, Staliną, Trockį ir t.t. iki šių dienų? Arabų pavasaryje nežuvo civiliai? Kiek kartų pats esi keitęs šeimininką, pažiūras ir konjunktūrą iki šių dienų, a, rašytojau? Mums pabodo tas nuolatinis demagogijos menas, nesupranti?

stasys        2020-08-25 8:59

Nepatinka man Vl.Laučiaus svarstimai . Jis nei baltas nei raudonas .. ale toks oranžinis slidus pirštuose geltonas ir visada turi paaiškinimą ka mes matome ir kaip turėtume žiurėti į viena ar kita įvykį . Nėra jokių Baltarusijos spastu , laukant išsiveržė Baltarusijos visuomenės nepasitenkinimas ir parodė kas nutinka kai ilgai melavus visiems žiurint į akis kažkurį ryta viskas griuna . Prie bet kokio rezultato to konflikto pasaulyje bus paskleista informacija jog Baltarusija gerokai pasikeitusi ir ji nėra išimtis tam ka matome pasaulyje vikstant ..Opozicija kaip ir valdžios pozicija nieatsiejamai egzistuoja bet kurioje visuomenėje, nepriklausomai nuo jos demokratinio stovio . ‘Rusiško pasaulio’ pabaiga .

DDD       2020-08-25 8:29

Laučius teisingai pastebi, kad Lietuva visiškai tapatinasi su prorusiška Baltarusijos opozicija - kitokios ten neliko. Lietuva panašią poziciją ragina užimti ir Briuselį, nors šis susilaiko, nematydamas, ką vertėtų remti. Kai galiausiai valdžia bus atiduota Baltarusijos opoziciniams krymnašistams, iš inercijos tebevadinsime juos broliais? Ar ir tada tebespausime latvius nepirkti baltarusiškos elektros, o rusišką?

Raigerdas        2020-08-25 8:29

Susidvejinęs Vladimiras Laučius jaučiasi, lyg vaikščiotų po didelį kazino, kuris vadinasi Lietuva ir Baltarusija. Ir jis sėda prie stalo, kur yra kozerinės kortos “Lietuva”, o čia “Baltarusija”. Ir žaidžia tas suaugęs vaikutis pats su savimi ir šito nesuvokia, kad žaidžia pats su savimi. Tas pomėgis, įvardinti politiką, kaip kortų žaidimą, pareina iš komunistinių laikų, kai programa “Vremia” pranešdavo, kaip Amerika (ta pati Amerika, kaip ir UK, kurios ištraukė  beužsižaidusią kortomis TSRS nuo triuškinančio pralaimėjimo Hitleriui) vėl “ištraukė kozerinę kortą prieš TSRS”, o TSRS priversta ištraukti kitą kozerinę kortą, kuri vadinasi “Kuba”, ko pasekoje gali kilti karas. Tik karas ne kortų žaidime, o tikras karas. Taigi, Vladimiras Laučius vis dar žaidžia tą Sovietinių laikų žaidimą kortomis, kuris vadinamas “politika”. Ir štai Vladimiras Laučius, su savo pasenusiais sovietiniais stereotipais bando žaisti su savo skaitytojais. Jis neklausia savo skaitytojo, ar jam tai įdomu? Tai Vladimirui Laučiui neįdomi yra skaitytojo nuomonė, taip ir A. Lukašenkai yra neįdomu Baltarusijos piliečių nuomonė. Ir nors abu “kartiožnikus” reikėtų pasiųsti lošti kortomis be teisės dirbti bet kokį valstybinį darbą, bet šito neįmanoma padaryti, nes jie įveda valstybėje tą lošimo namų kortomis tvarką, ir lošia, tik ne kortomis, o gyvais žmonėmis, jų likimais ir jų gyvybėmis. Tokie neįgalūs ir netinkami vadovauti diktatoriai, kaip A.Lukošenka, turi sėdėti kalėjime ir ten lošti kortomis, o ne vadovauti valstybei. Kodėl taip vyksta? Todėl, kad milijonai žmonių yra apgaudinėjami tokių paranoikų, kaip A. Lukošenka, ir tokių politinių apžvalgininkų , kaip Vladimiras Laučius. Politika neturi jokio ryšio su žaidimu kortomis, tačiau tragedija yra tame, kad tie politiniai velniai, susirinkę prie valdymo pultų tokiame laive, kaip “valstybė”, maigo juos kaip prie lošimo automatų. Problema yra tuose dideliuose MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ ARUODUOSE, kur sudėti milijardai eurų ar trilijonai rublių. Kaip nori apgauti savo skaitytojus šitas “šuleris” Vladimiras Laučius? Štai šitas momentas:“Tai bus spąstai tuo atveju, jei, užuot palaikę tirono engiamą pilietinę visuomenę ir reikalavę tikrų, o ne butaforinių ES sankcijų Lukašenkai ir jo represiniam aparatui, bukai nuspręsime pastatyti ant kurios nors politinės kortos Baltarusijos vidaus politikos lošime”. Taigi, Vladimiras Laučius žaidžia tą Baltarusijos KGB vedamą žaidimą, kuris, galimai, yra derinamas su Kremliumi. Ponas kremlini Vladimirai Laučiau, tiek JAV, tiek ES aiškiai pareiškė, kad nesikiš į Baltarusijos vidaus reikalus, tačiau palaikys pilietinę visuomenę, kuri elementariai kovoja už savo Žmogaus Teises. Tokio pareiškimo nepadarė Kremlius, todėl ir Vladimiras Laučius suskubo padirbėti toje melo sferoje, kur bandoma Lietuvai prikišti, kad ji kišasi į Baltarusijos reikalus. Lietuvos žmonės pergyvena dėl baltarusių tautos nelygios kovos su paranoiku A. Lukašenka ir jo kariauna. Ir žmonės pergyvena ne dėl to, kad serga, kas ten prieš ką kortomis išloš, o dėl to, kad šitas išprotėjęs A. Lukošenka neapsiribos tik dešimtimis aukų Baltarusijoje, o suregs tikras žmonių skerdynes, kad parodyti: “štai koks aš užkietėjęs psichas ir ką jūs man padarysite? nesikiškite į mano vidaus reikalus, ką noriu tą darau, nes aš čia diktuoju sąlygas visiems”. Šitam psichopatui žmonės vaidenasi jau kaip žiurkės, ir jis pasiruošęs tas “žiurkes” traiškyti. Taigi, neišprotėkite, ponas Vladimirai Laučiau, belošdamas savo “politinėmis kortomis”, kaip tai įvyko su A. Lukašenko, nes tas noras valdymo meną paversti lošimu kortomis ateina tik tada, kada tas apsišaukėlis “lyderis” nežino ir nemoka valdyti tokio laivo, kaip “valstybė” ir neskiria valdymo nuo lošimo kortomis. Tai vadinasi profesinis netinkamumas. O kortomis gali lošti bet kas, netgi vaikai.

Žodžio laisvė...       2020-08-25 7:31

Taip,Laučiau,asanavičiūtės savo gyvybes aukoja dėl Nepriklausomos Lietuvos,gi
burokevičiūtės uogeles skina ir pasidaro sau prabangias pensijas…


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.