Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Vitalijus Balkus. Iš biudžeto finansuojamas transliuotojas begėdiškai manipuliuoja informacija

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 18 d. 0:19

13     

    

Vitalijus Balkus. Iš biudžeto finansuojamas transliuotojas begėdiškai manipuliuoja informacija

2021-05-17 | Panešimas žiniasklaidai

Š.m. kovo 17 dienos LRT oficialiame portale lrt.lt paskelbtame straipsnyje „LRT Tyrimas. Už Šeimų maršo rengėjų ir rėmėjų – antiNATO mitingų šleifas, pronacistinės organizacijos ir ryšiai su VSD ataskaitose minimais asmenimis“ (autorės Jurgita Čeponytė, Indrė Makaraitytė) pateikia duomenų lentelę esą susijusių asmenų bei jų veiklą organizuojant renginius bei aktyviai juose dalyvaujant. Šioje lentelėje esu paminėtas 5 kartus ir visais atvejais LRT žurnalistės šiurkščiai manipuliavo informacija bet pažeidė esminius žurnalistinės etikos principus.

Taip esu paminėtas kaip „Steigėjas/dalyvis“ 2017 m. kovo 11-osios Tautininkų organizuoto renginio. Esu priverstas konstatuoti, kad, deja, niekaip nesu prisidėjęs prie šio renginio organizavimo, o mano dalyvavimas jame tebuvo ėjimas su vėliava renginyje, kur be manęs dalyvavo dar maždaug 1 000 dalyvių. Tačiau LRT tai pateikiama kaip paminėjimo vertas faktas.

Tačiau toks savotiškas dalyvavimo, galimai prilygstančio rengimui, svarbos vertinimas aukščiau minėtų eitynių atveju net iš tolo neprilygsta dar 3 straipsnyje pateiktiems „svarbiems faktams“ . Taip tik iš šios straipsnio aš sužinojau, esą dalyvavau, o gal net ir rengiau 2020 m. net 2 mitingus. Tik kruopštaus savo veiklos fiksavimo dėka pavyko išsiaiškinti, kad viename renginių aš dirbau kaip vaizdo operatorius vieno nacionalinio portalo užsakymu, o kitame filmavau savo paties internetinio kanalo reikmėms. Toks daugiau nei laisvas dalyvavimo interpretavimas yra ne kas kita kaip tiesioginis kėsinimasis į LR Konstitucijos 25 str. įtvirtintą nuostatą „Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas“.

Pažymėtina, kad dar vienas renginys prieš Visagino AE statybą, kuriame tuomet tikrai buvau dalyvis ir tuomet kalbėjau deleguotas LVŽS Vilniaus skyriaus, vyko 2013 m. ir kaip tik tuo metu, kuomet dabartinė LTR vadovė Monika Garbačiauskaitė Budrienė buvo DELFI vyriausioji redaktorė, o aš tuomet – nuolatinis DELFI skyriaus autorius. Tuomet mano dalyvavimas kampanijoje prieš AE statybas nesukėlė jokios neigiamos reakcijos, tačiau kaip matome, pasirodė esąs „labai svarbus“ po 8 metų.

Dėl anksčiau minėtų aplinkybių nebūtų kilę jokių nesklandumų, jei straipsnio rengėjos būtų su manimi susitikusios, kaip, beje, to imperatyviai reikalauja žurnalistinės etikos kodeksas, ir jas dominanti informacija būtų patikslinta. To jos nepadarė ir tai leidžia manyti, kad straipsnio tikslas nebuvo objektyvios tiesos atskleidimas.

Atsižvelgęs į išdėstytas aplinkybes turiu pagrindo manyti, kad straipsnyje buvo pažeisti esminiai žurnalistinės etikos principai. Taip pat neatmesčiau galimybės, kad manipuliavimas faktais galėjo vykti ir dėl to, kad per pastaruosius kelis mėnesius net kelis kartus viešai esu įrodęs LRT skleidžiant abejotiną informaciją.

Šiuo metu ruošiamas oficialus kreipimasis į LRT dėl pateiktos informacijos patikslinimo ir galimybės paneigti melagingus teiginius. Atsižvelgiant į gautą atsakymą bus sprendžiama tolesnė veiksmų seka.

Vitalijus Balkus

„Iš savo varpinės“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-05-19 14:34

stasiui 2021-05-19 11:06 ..ten tiek klaidų nedaro .

To Du kart du 10:28       2021-05-19 11:12

Ar tai reiškia, kad genderizmo, globalizmo ir šiuolaikinio mankurtizmo kilmė yra žydų Frankfurto mokykla?

stasiui       2021-05-19 11:06

nemanote, kad ten pasidarbavo ne lrt tyrimu skyrius, o tiesiog viena is valstybiniu istaigu pametejo info is savo failu?

Du kart du       2021-05-19 10:28

Paklaustas, kaip JAV „pakliuvo į žydų spąstus” Rozentalis (JAV vyriausybės veikėjas) paaiškino: mes kontroliuojame absoliučiai visą žiniasklaidą. Vos tik koks laikraštis išdrįsdavo parodyti nenuolankumą, iš jo tuojau pat būdavo atitraukiama visa reklama, o jei tai nepadėdavo, nutraukus gamybos priemonių tiekimą. „Tai labai paprasta“, pabrėžė Rozentalis.

stasys       2021-05-19 6:20

Tai viena geriausių idėjų kuri gimė autoriaus galvoje,pastaruoju metu . Ginti viešą interesą siekiant gauti tikslią-neiskraipoma informacija visuomenei tikslas vertas dėmesio .O jei tai dargi valstybės finansuojamas LRT ir tuo labiau .Vienok reikia pagirti LRT tirimu skyrių ‘prikasti’ tiek informacijos iš šalutinių faktų ,tam reikėjo tikrai gerai padirbėti . Autorius turi progą padirbeti galva ir įrodyti jog jis ją naudoja pagal paskirtį .

deja       2021-05-18 22:39

Nieko nepaneigs jos. Žurnalistų etika su brežnevu-radzevičiumi jau seniai užmigdyti amžinuoju miegu, kad netrukdytų meluoti

Birutei Rutkauskaitei       2021-05-18 16:51

Taigi Makaraitytė yra buvusio Izraelio amabasadoriaus meilužė.

LGBTQ+ zombojaščykas       2021-05-18 16:49

Tokia “visuomeninės” ir komercinių TV reakcija - anokia sensacija. Jau senokai kitaip kaip lietuviškuoju zombojaščyku-zombadėže to dalyko pavadinti neišeina. Bet blogiausia, kad (bent jau man susidaro toks įspūdis) visų pagrindinių lietuviškų medijų turinys formuojamas pagal Kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento cenzorių nuotaikas.
O tokia Eglė Bučelytė iš Sausio 13 herojės jau virto tokia rusiško “Pervyj kanal” vedėjos Andrejevos lietuviškąja kopija. Prasidėjus įvykiams Ukrainoje socialiniuose tinkluose sklandė memas su Andrejevos trafaretiniu atvaizdu ir užrašu “Есть такая профессия - врать каждый день”(Yra tokia profesija - meluoti kiekvieną dieną). Nors ir ne Bučelytė rengia turinį, bet mano akyse jau spėjo įsisenėti toks jos įvaizdis.
Tačiau šį kartą ir komercinės TV spėjo “pasižymėti” vienos “žurnalistės”, ieškojusios idiotų, kurie už 100 eurų sutiktų dalyvauti provokacijose. Berods,  tą darė tokia Agota Panavienė iš TV Trojkos.
Nesutinku, kad komercinės medijos gali šokti pagal užsakovo, ypač valstybinės institucijos, dūdelę. Vien jau todėl, kad tai yra nepagarba reklamos auditorijai. Senokai mane stebina niekinantis reklamos pirkėjų požiūris į jų prekes ir paslaugas perkančius klientus. Dundulio “Norfa” jau seniai nesireklamuoja per TV. Matyt, kažką suprato.

neišpasakytas autoriaus naivumas       2021-05-18 15:18

Nesuprantu, kodėl reiškiamos pretenzijos LRT „žurnalistėms“? Juk jos tik savo vardu paskelbė VSD „analitikų“ pažymą.

Birutė Rutkauskaitė       2021-05-18 14:46

...jau seniai pastebėjau, kad p.I.Makaraitytė yra LABAI šališka, labai neinformatyvi, labai nebeįdomi…tą patį pasigavus mala ir mala…supernuspėjami jos komentarai, jei taip juos galima vadinti…Nebejaučiu jai jokios pagarbos….jausmui juk neįsakysi- dink ar atsirask…

tiek       2021-05-18 12:19

žurnalistai prie visų valdžių buvo ir liko žurnalistais. Jei valdžiai iš jų nebūtų naudos (nekalbant jau apie žąlą smile jų aplamai neliktų.Tai tikrai nėra garbinga profesija,deja.

Visa tiesa       2021-05-18 11:39

Sutinku su autoriumi.

Žodžio laisvė...       2021-05-18 10:27

Kai kurie ir Lietuvos žurnalistai virto melagysčių propagandistais.Perėmė Rytų
propagandistų metodus.Vaikučiai,nežiūrėkit rytietiškos televizijos.Jos virusas
pavojingesnis už patį Kovidą.

Rekomenduojame

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.