Dienos aktualija, Pasaulis, Demokratija ir valdymas, Geopolitika

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 7 d. 23:55

15     

    

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Jūsų dėmesiui siūlome tinklalaidės „Iš savo varpinės“ laidą apie įvykius Turkijoje.

„Jei taip atsitiktų, kad apie užsienio įvykius būtų galima sužinoti vien iš lietuviškų oficiozų, tuomet gyvenimas taptų labai liūdnas, – savo naujausios laidos anotacijoje rašo vedėjas Vitalijus Balkus. – Štai ir dabar tikrai neeilinis procesas vyksta, o iš mūsų visų pinigų finansuojama LRT tesugebėjo „pagimdyti“ vos 4 pastraipų naujieną. ir ką mes sužinome? Ogi kad Turkijoje suimta 10 pensininkų admirolų iš daugiau nei 100 pasirašiusių peticiją prieš kanalo statybą iš Marmuro jūros į Juodąją...

Galite pagalvoti: o koks mums skirtumas, ką statys turkai?

Iš tikro, kaip suprasite pasižiūrėję šią „Iš savo varpinės“ laidą, tie įvykiai nėra tiek toli nuo mūsų, o ir pasekmės gali būti ganėtinai dramatiškos…“

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

A. Liao. Kinija pasirengus pulti Taivaną (TET) 2       2021-04-10 23:20

Kodėl Taivanas toks svarbus Xi ir KKP?
Xi labai domisi Taivanu esančiu 161 km atstumu nuo pietryčių Kinijos krantų.
Xi kadaise buvo aktyvus Kinijos liaudies išlaisvinimo armijos (PLA) karys. Kai Xi 1979 m. Paliko Tsinghua universitetą, jis pirmiausia dirbo sekretoriumi BPK Centrinės karinės komisijos biure. 1983 m. Xi paliko armiją, kad dirbtų partijos komiteto sekretoriumi Džengdingo apskrityje, Hebei provincijoje. Po dvejų metų jis buvo mero pavaduotoju perkeltas į Siameną, Fudžiano provinciją. Nuo tada jis pradėjo savo 17 metų politinę karjerą Fudžiane.
Viešose kalbose Xi pareiškė, kad vienas iš Kinijos tautos atgimimo ženklų yra Taivano prijungimas. Jo manymu, net jei Kinija taps antra agal ūkinę galią pasauline jėga, be Taivano tai nebus sėkmė. Antrosios kartos partijos vadų, tokių kaip Xi Jinpingas, akyse MaoDzeduno palikimas buvo Kinijos valdžios paėmimas, o Den Siaopino palikimas vedė Kiniją į ūkinio augimo kelią. Trečiosios kartos palikimas turi būti Kinijos suvienijimas. Jei Taivanas nebus prijungtas, kils pavojus trečiosios kartos Kinijos vadų teisėtumui ir istoriniam statusui.
Pasiruošimas karui
Žinoma, tikra pergalė kare niekada nėra iškovojama vien tik kovoje. Logistika, transportas ir vidaus kontrolė taip pat yra nepaprastai svarbūs veiksniai, lemiantys sėkmę karo operacijose. Šiose srityse Kinija taip pat rengėsi.
Pernai KKP iš užsienio pradėjo pirkti didelį kiekį grūdų, aliejaus ir įvairių mineralų. Jų elgesys dėl maisto pirkimo kelia rimtą susirūpinimą. KKP oficialiai tvirtino, kad Kinijos grūdų derlius pernai buvo rekordinis, ir vis dėlto vyriausybės grūdų supirkimas iš užsienio išaugo dvigubai.
Taip pat iškyla vidaus kontrolės problema.
Neseniai pasirodė žinia, kad visi ne Šanchajaus gyventojai, įvažiavę į Šanchajų, privalo užsiregistruoti per 24 valandas, kitaip pažeidėjams bus skirta 5000 juanių bauda. Miesto funkcija yra prekyba.
Šanchajus, kaip didžiausias Kinijos miestas, taip pat yra didžiausias Kinijos komercinės prekybos centras. Komerciniai sandoriai reiškia daug migrantų, todėl beveik visus jaudina Šanchajaus politika, pagal kurią visi ne Šanchajaus gyventojai, net ir Kinijos piliečiai, turi užsiregistruoti norėdami patekti į didįjį miestą.
Tačiau žvelgiant iš karo ar prieškario pasirengimo laikotarpio perspektyvos, tai tampa pagrįsta. Jei KKP užpuls Taivaną, labai tikėtina, kad jis apšaudys raketomis Taivano miestus, o Taivanas atsakys. Tikėtina, kad taikiniu taps Šanchajus ir kiti Rytų ir Pietų Kinijos miestai.
Todėl, sprendžiant iš šių paviršutiniškų ženklų, KKP jau pasiruošė arba rengiasi dideliam Taivano puolimui.
Per pastaruosius dvejus metus Jungtinių Valstijų bendradarbiavimas su Taivano kariuomene buvo pasiteisinimas KKP pasirengimui karui, kuris vyko pagreitintu tempu. Šiuo metu JAV Azijos ir Ramiojo vandenyno pajėgos dar nepasiruošę, o naujoviški ginklai Taivano dar nepasiekė. Kol JAV kariuomenė įsitvirtins Taivane, praeis 5-6 metai. Štai kodėl vyresnieji JAV generolai nerimauja, kad Kinija Taivaną puls anksčiau.
Šie šešeri metai Kinijai yra brangus laiko langas. Kinija gali prarasti galimybę užimti Taivaną, jei sulėtės Kinijos žemyninės dalies ūkio ir Kinijos karinių technologijų augimas. Kiniją valdo JAV ir jos sąjungininkės, tokios kaip Japonija, Pietų Korėja, Indija ir Australija.
Jei Kinija surizikuos, ji gali prisijungti Taivaną per artimiausius vienerius ar dvejus metus, kol dar galima. Priešingu atveju šiai trečiosios Kinijos komunistų partijos pareigūnų kartai galimybė gali būti prarasta visiems laikams.

A. Liao. Kinija pasirengus pulti Taivaną (TET) 1       2021-04-10 23:19

https://www.theepochtimes.com/the-chinese-regime-is-ready-to-attack-taiwan_3768455.html?utm_source=pushengage

Išaugusi Kinijos režimo veikla netoli Taivano sąsiaurio ir jo vidaus veikla rodo, kad jie yra pasirengę pulti Taivaną.
Kovo 23 d. JAV adm. Johnas Aquilino per klausymą dėl jo paskyrimo tapti JAV Indijos ir Ramiojo vandenyno vadovybės (INDOPACOM) vadu pareiškė, kad KKP gali pulti Taivaną daug anksčiau nei tikisi dauguma žmonių.
Kinijos komunistų partija pastaruosius dvejus metus rengėsi Taivano puolimui. Vis dėlto puolimo laikas ir intensyvumas greičiausiai priklauso nuo to, kiek JAV palaikys Taivaną.
Neseniai Kinijos naikintuvai dažnai pateko į Taivano pietvakarių oro gynybos identifikavimo zoną, o Kinijos lėktuvnešių „Liaoning“ mūšio grupė įžengė į Miyako sąsiaurį tarp Okinavos ir žemyninės Japonijos Miyako salos. Tai atitinka BPK apsupimo planą. Jei prasidės karas, KKP greičiausiai pasitelks oro pajėgas kaip pagrindines pajėgas valdyti Baši sąsiaurį pietvakariuose Taivane, kad blokuotų JAV pajėgas nuo Indijos vandenyno ir Singapūro. KKP greičiausiai su „Liaoning“ lėktuvnešiu grupe užims Okinavą ir gins žemyną nuo Japonijos ir JAV puolimo.
Kovos pasirengimas
Vasario 10 d. Kinijos lyderis Xi Jinpingas nuvyko apžiūrėti karinės bazės Fujian mieste, provincijoje pietryčių Kinijos pakrantėje, 321 km nuo Taivano. Lėktuvu apie 30.
Kinijos žinių agentūra Sinchua pranešė, kad Xi atvyko į FKKJK antrąjį mobilųjį korpusą ir pasakė kalbą, pabrėždamas karinės bazės pasirengimo kovai svarbą.
Ginkluoto policijos mobiliojo korpuso misija skiriasi nuo bendros provincijos ginkluotosios policijos korpuso misijos. Jame sumontuoti galingesni ginklai ir įranga. Ginkluotuose policijos mobiliuose daliniuose paprastai yra šarvuotos transporto priemonės, pėstininkų transporto priemonės, greitojo šaudymo ginklai, granatos ginklai, nepilotuojami orlaiviai ar sraigtasparniai. Pareigūnas teigė, kad mobiliojo korpuso užduotis yra „imtis sukilimų ir riaušių valdymo, kovos su terorizmu ir stabilumo palaikymo, tarpregioninės paramos operacijų, kovos su grupėmis ir specialiųjų miestų operacijų“.
Ginkluoto policijos mobiliojo padalinio pareigūnai ir kariai yra ginkluotosios policijos elitas. Karo metu policijos mobilieji daliniai remia Liaudies išlaisvinimo armiją vykdant gynybos operacijas.
Be šarvuotų transporto priemonių, pėstininkų transporto priemonių ir kitų mobiliųjų transporto priemonių, ginkluotame policijos mobiliajame korpuse taip pat yra sraigtasparnių. Antrasis ginkluotas policijos korpusas iš viso turi daugiau nei 50 sraigtasparnių.
Antrojo ginkluotų policijos pajėgų mobiliojo korpuso taikinys greičiausiai yra Taivanas.
Taivano bendra karinė strategija yra tokia. Jei užpulsite Taivaną, PLA raketų pajėgos imsis lyderio pozicijos. Raketų pajėgos yra specialioji Kinijos tarnyba, atsakinga už branduolines ir įprastas raketas. Raketų puolimą seka oro pajėgos, po jų - laivynas ir šturmo pajėgos. Kai kariuomenė įsitvirtins krante, kita banga bus antrasis ginkluotosios policijos mobilusis korpusas. Jie atsakingi už oro uosto terminalo remontą ar išplėtimą ir sąlygų sudarymą vėlesniems kariams įvažiuoti.
Pernai spalį Xi aplankė Chaozhou, Guangdong, tikrintamas ketvirtąją jūrų brigadą Jieyang mieste. Rytų teatro vadovybėje ŠKP iš viso yra septynios jūrinės brigados ir dvi jūrų brigados, viena - Fudžiane ir viena - Guangdonge. Rytų teatras yra pagrindinė jėga kovoje su Taivanu, todėl jūrų brigada Rytų teatre yra įsikūrusi Chaoshan rajone Guangdonge , labai arti Taivano. Ketvirtosios jūrų brigados užduotis pulti pietinį Taivaną arba užimti Dongšos salą.

elfe > O is mano varpines       2021-04-10 11:42

” Kodėl LRT teikia kuklią informaciją? Negi LRT, ES ir naujoji* JAV nevieningi? Kokios čia povandeninės srovės blaško sieros vandenilį?”

ir antiek kuklia, kad atrode, jog Ursule teatvaziavo pabart Erdogana uz tai, kad isejo is Stambulo konvencijos.
vaiku zaidimas. tik Pugaciauskas kiek daugiau pamyke…
ar reik stebetis, kad musu politikai tokie apolitiski?//

klauskit kaip atsitiko, kad musu masmedia vis dar ziniu apie pasauli semias is BNS, kuris semias is Gorbaciovo INTERFAKS?.. o Gorbis, Putina pagyres uz Krymo aneksija, tera tokia pat Putino “opozicija” kaip ir Soros, kurio “soft power’  Erdoganas isvijo..

nenustebciau, jei issipldytu sena astrologo Globos pranasyste, kad KRYMAS ATITEKS PAGALIAU TURKIJAI.

pastaba       2021-04-9 19:43

kurdai talzo turkus… uzvakar kurdai Iprine (?) apsaude kazarma; daug zuvusiu, kai bego gelbeti - sprogo dar vienas sviedinys…

Taip Stasy,       2021-04-9 8:24

įtampos neišvengiamos: Ordos lindimas į Ukrainą pakartos jai Karabachą, tik šįkart ant savo kailio ir visiems laikams! O kinai dar nepasiruošę eiti iki Uralo, kol kas turi savų problemų Ramiojo vandenyno erdvėje.

stasys       2021-04-9 7:02

Galima suprasti ko bijo vakarų šalys . Erdogano mentalitetas kaip Putino , tas kas valdo sąsiaurius gauna galimybę daryti įtaką ne tik ekonomiškai visam regionui . Techniškai antro kanalo į Juodąją jūrą niekam nereikia ,užtenka vieno Bosforo sąsiaurio o eilėje stovintis prekybiniai laivai laukia ne tik leidimo bet ir locmano būtino saugiam praejimui sąsiauriu . Nesena problema Sueco kanale tik patvirtina kaip lengva sugriauti įprastus prekybinius kelius tokiose jautriose vietose . Vienok čia yra ir kita problema ,antras kanalas leistų Erdoganui uždėti pirštą ant tos prekybinės arterijos , ja paprasčiausiai sabotuojant paprastos diversijas būdu . Kaip pavyzdį priminsiu jog po kerces tilto statyba Ozovo jūra tapo pilnai kontroliuojama Rusijos ir Putino . Niekas netrukdo Bostono sąsiauryje “netyčia” nuskandinti du didelius konteinervezius “susidūrus” ir srautai plustels per mokama .Yra aibės būdu tokias arterijas laikinai uždaryti ir jei nustoja veikti tarptautinės sutartys
joms į pagalbą ateina siauri nacionaliniai interesai . Paradoksas tame jog tokias sutartis pirmas ėmė laužyti Putinas o Erdoganas tik tenkinasi vaisiais . Manau antras kanalas bus ir jam būtinybė ne ekonominė o geopolitinė .Visa tai vyksta šalia Europos sienų todėl įtampos neišvengiamos . Visai turi labai didelės įtakos ir pačiai ES , jos vidaus problemos tampa chroniškos . Moteriška lyderystė mezga vaisių .Reikia pokyčių .

Joks Turanas,       2021-04-9 1:50

bet nuoseklus Kalifato atkūrimas pagal musulmonų suvokimą, o pagal mūsų - daug geriau nei pavertimas Billo Gates’o biorobotais.
Jei krikščionys nebesugeba pasipriešinti, kas kaltas dėl tokio baisaus bankroto? Dėkui Viešpačiui, kad dar liko islamas: ir Gates’o, ir „vyresniųjų brolių“, ir net kinų “džiaugsmui”!
Šiuo metu Erdoganas gelbėja Ukrainą:
https://kavkazcenter.com/russ/content/2021/04/07/119766/zelenskij-letit-k-erdoganu—v-rossii-volnuyutsya.shtml
Mokšvos Orda nebeatšliauš nei ten, nei čia,
GARBĖ ERDOGANUI !

ah1       2021-04-9 0:04

projektas Didysis Turanas. Tiurkiškai kalbančių suliejimas. Nepriklausomas ir gobalistų nekontroliuojamas kanalas, o su juo ir šilko kelias (kitas projektas) kontrolė ir mokesčiai.
https://youtu.be/sBvLWodwpw0
Kodėl nekalba? Ogi todėl kad projektai ir lieka projektais kol jie projektai. Net neabejoju. 

 

> Ramiros       2021-04-8 19:06

t.y. išvaduotojų

> Ramiros       2021-04-8 17:00

Arba neturi proto, kad “mūsų neliečia”, arba lauki kacapų išvaduotųjų. Nesulaukisi, kriukis svolačiams!

Ramiros       2021-04-8 15:17

Visai man neįdomu, iškas kanalą ar ne. Juk tai turkų žemė, vandenys, ką nori jie tą ir daryti gali. Kas uždraus ? Iš vis, juk tai mūsų neliečia ir tolokai tas viskas yra. Va, kad turkas nenori tos dvokiančios “Stambulo konvencijos”, tai gerai ir sveikintina.

Stabdykite       2021-04-8 14:43
Taip,       2021-04-8 14:28

ne prekybai, bet būtent karui, nes kanalas pasmerks likusias maskolių viltis, o kaip mes toliau gyvensim be numylėtos maskolijos? Košmaras, ar ne? Kas dabar pagaliau “išlaisvins” Lietuvą?
Siaubas! Siaubas! Siaubas!

O iš mano varpinės...        2021-04-8 11:25

1) Ar tie suimtieji nėra savo šalies patriotai, kad pasisako prieš kanalą, kuris naudingas Turkijai?
Kas jie, ir kodėl prieštarauja?
2) Regis kanalas naudingas ir JAV… Bet kodėl ES turėtų nepatikti…, jug naujoji* JAV ir ES dabar ant vieningų naujojo pasaulio bėgių? Partneriai…
3) Kodėl LRT teikia kuklią informaciją? Negi LRT, ES ir naujoji* JAV nevieningi? Kokios čia povandeninės srovės blaško sieros vandenilį?

Kis       2021-04-8 10:29

kas valdo dardanelus tas valdo rusijos pietine dali.Sis is pirmo zvilgsnio nekaltas kasamas kanalas,tai raktas ir auksinis raktas,nes karo metais Dardanelu sasiauris uzdaromas pagal tarptautines taisyklse,o Erdoganas-karalius?


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.