Dienos aktualija, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ apie kairiojo ekstremizmo šmėklą, vis atgyjančią Europoje

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 16 d. 23:40

5     

    

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ apie kairiojo ekstremizmo šmėklą, vis atgyjančią Europoje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“, paaiškinęs, kodėl vis dar nėra žadėtosios išsamios laidos apie „Antifa“, pats imasi bendrais bruožais apžvelgti ideologines kairiojo ekstremizmo bei teorizmo šaknis, istorines atmainas ir priežastis, vis paskatinančias šios šmėklos atgimimą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>> 0:20       2020-06-17 14:52

Per prievartą mielas nebūsi. Netikslingai eikvojate energiją.

ahh       2020-06-17 13:32

rinkos ekonomika.

>0:20       2020-06-17 8:34

Praėjusią savaitę Naisiuose buvo skelbta apie vienmandačių apygardų dalybas tarp koalicijos partnerių - valstiečių, bebrų ir CP. Šią savaitę CP ėmė plėsti savo koalicinę zoną, įtraukiant tautininkus ir pensininkus. Tikriausiai pavyks išsiderėti daugiau vienmandačių iš valstiečių.

IŠTRAUKA       2020-06-17 4:59

iš prof.V.Dujotytės straipsnio

“Špengleris, deja, pasirodė esąs visiškai teisus ir tikslus, sakydamas: „Vakarai akivaizdžiai žlunga, nes į aukštos civilizacijos gyvenimo centrą jau įsiskverbė barbaras.“* Modernios technologijos barbarų rankose reiškia didžiulę grėsmę. Prie Špenglerio, Šliogerio mąstymo prisijungia ir Arūnas Sverdiolas, prabilęs apie dabarties barbarybę ir barbarizaciją, kad visuomenei vis labiau trūksta skonio, takto, saiko**. Tai subtiliausia rišamoji visuomenės medžiaga. Kai trūksta jos, didėja visų įmanomų grėsmių plyšiai. Juk pritrūksta takto ir tada, kai neatsakingai elgiamės su kitais, kai nesisaugodami nesaugome ir kitų. Visuomeninių padarinių priežastys nėra tik tiesioginės. Arvydas Šliogeris į galimų grėsmių Lietuvai rangą netikėtai iškėlė ir tuščių pinigų sukimąsi rinkoje. „Seniai ir gerai žinoma, kad tuščių pinigų masės didėjimui tiesiai proporcingas demoralizuotų žmonių masės didėjimas.“*** Neuždirbti, darbu ir prakaitu nepadengti pinigai demoralizuoja, veikia žmones kaip pavojingas užkratas, atskiria dirbančius ir tik „uždirbančius“. Daugina „tuščią laiką“, lengviausiai užpildomą pramogų, prabangos. Kaip stipriai perskyra tarp tikrų (gerų) ir negerų (tuščių) pinigų jausta ir lietuvių prigimtinėje kultūroje, kaip tiksliai šią jauseną senos žemaičių bobutės žodžiais perteikė Šatrijos Ragana: „Su aitvaru, pupeli, nenuoriek niekumet susidieti. Tij pininga tiera geri, kur žmuogus savo rūpesčiu ir darbu įsigije.“**** Darbu įgytus pinigus žmogus labiau taupo, nori išleisti prasmingai.”

Galima tik paantrinti, kad šių laikų barbarizmas beldžiasi į kiekvienų namų duris naujausių technologijų pagalba ir visa, ką genialaus sukuria protas labai didelė dalis tampa tiek politinių ir kitų visokio plauko nusikaltėlių grobiu. Vadinasi turime rūpintis visko saugumu, kad nebūtume apvogti ir paleisti vėjais. 

 

 

NS nesolidarumo šmėkla sukasi po Lietuvą....       2020-06-17 0:20

Dvejopi NS standartai? 
https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/susivienijusius-tris-politinius-darinius-i-rinkimus-ves-juozaitis-noretu-30-mandatu.d?id=84543043
Nei Sinica, nei Šopauskas nepatalpino savo infoburbuluose info apie CP, KS ir tautininkų susitarimą dėl bendro sąrašo…ONS purvasklaida patalpino, alkas patalpino…
Prokremliniai ekspertai.eu kartu su Radžvilo kompanija nutylėjo…
Skystos NS blauzdos ir prastas pliuralizmo lygis…Verkia NS veidmainiai dėl LRT vienpusiškumo, o patys infoblokadą galimiems patriotiškiems sąjungininkams daro…Primenu- pseudodemokratas , liberalų medžiotojas Šopauskas akiplėšiškai netalpino net 35 piliečių raginimo mažiukams telktis…
Kaip Sąjūdžio tradicijų žmogus, esu pakraupęs nuo begalinių NS lyderių kliurkų ir veidmainysčių tvano….Kokia apsimetėlių pseudodemokratų kompanija susispietė NS viršuje- man plaukai piestu stojasi…Rusteika, Šapalas,Mirončikienė, Plumpa ir Ko- garbūs žmonės pasipūtėlių ir veidmainių aplinkoje ten uždus ir pataps nežinia kuo…Apie Rusteiką ten sukiojasi jo opusuose kritikuojami personažai-plastmasiniai asmenys su teisingais šūkiais ir tekstais, bet kreivais poelgiais…
Jie kas dieną man vis atrodo neadekvatesni ir atitrūkę nuo žemės ir politinės tautos likučių interesų...Koks sukrėtimas reikalingas tai grietinėlei,kad jie atsipeikėtų? Negi tik visiškas NS krachas spalį juos prablaivins? Ko gero, ir tas, sparčiai artėjantis miegančios Neadekvatų Sambūrio (NS) partijos fiasko spalį profesoriaus bus išaiškintas, kaip vieno visuomenininko baisių laiškų poveikio Lietuvai pasekmė, nors juos gauna tik dešimtys žmonių......NS didieji spjauna į visus Sąjūdžio principus bei į elementarų solidarumą su kitais demokratais?


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.