Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Ekonominė politika

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 23 d. 7:55

7     

    

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

„Ar žinote, kad koronaviruso simptomas yra sumažėjęs apetitas? Ir sumažėjęs tiek, kad daržovių augintojai, saugotojai ir prekybininkai priversti kreiptis į valstybę ir prašyti kompensacijų, nes kitaip, jei jie negaus jų, jiems ims naikinti pernykštį derlių? Ir jei valstybė jiems nepadės, suprask, neišpirks, tai jie viską ims ir sunaikins. Aišku, dėl koronaviruso aš čia nerimtai, [...] tačiau pati naujiena mane kiek nustebino, ypač dėl to, kad buvau ką tik grįžęs iš parduotuvės ir mano krepšyje buvo kiniškų česnakų, lenkiškų obuolių ir vengriškų svogūnų“, – taip savo naująją repliką „Iš savo varpinės“ apie maisto gamintojų keistoką elgesį matant, kad dėl pasikeitusių vartojimo įpročių ima rastis perprodukcija, pradeda Vitalijus Balkus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

manipuliuoja       2020-05-24 18:49

Tema nėra iš piršto čiulpta, pats kanalas irgi neblogas, tačiau su tuo “turintiems galvą ir naudojantiems ją pagal tiesioginę paskirtį...” Balkus truputį manipuliuoja. Nes ne visada kanale skamba protaujančių žmonių mintys, o ir kovidiotizmo jame netrūksta.

štaziui       2020-05-24 16:43

stasele, ir vėl pimpalų pilna burna kalbi? Sočiai dar neprisiragavai? Atsisukusi į čionai nekalbėk, gėdą prisidenk, bėgte iš čia į kokių ten “teisių” institutą. Be vazelino juos aptarnausi. Čia nebesirodyk.

stasys        2020-05-24 7:50

Nevartaliokim prielaidomis Balkau , žodis BEVEIK gali reikšti ir NIEKA o gali reikšti ir daugiau nei pusę . Be abejo kad žemės ūkio produkcija genda ilguoju laikotarpiu ir to negali įtakoti nei valdžios mokami pinigai išmokomis nei tas ūkininkas kuriam kainuoja tos produkcijos saugojimas visus metus . Tada savęs ir paklauskite ar apsimoka papildomai išlaidauti sandėliavimui ..neturint antrinio verslo tos produkcijos perviršiu perdirbant .Ne paslaptis jog nemaža dalis ūkininku geri agronomai bet iš ju verslininkai tik vienetai .  Tam kad žemė butu dirbama o tas svarbus ūkis nemerdėtu ir mokamos tos subsidijos , aišku netoleruotina kai sukčiaujama išmokoms auginant orą . Valstiečiai ketverius metus valdžioje o nieko dorai tai įdingai sistemai pakeisti taip ir neatliko .. žiu į draugus lenkus kaip ten tvarkosi tokie ūkiai .Mes per sočiai gyvename kad realus pokyčiai būtu įmanomi .

-------       2020-05-23 23:36

Esminis šiandienos skirtumas nuo anų laikų - dabar nebaudžiama už finansinius nusikaltimus.
Ir apskritai laisvosios rinkos sąlygomis nėra jokių realių bausmių už kyšininkavimą, valstybės turto grobstymąir panašiai. Patys matote, kaip teismai simboliškai nubaudžia arba išvis teimso salėje paleidžia vagis, aferistus, kyšininkus, sukčius ir panašiai.
Pagrindinis ,,laisvosios rinkos’’ taikinys yra ne pinigai, o teisėsauga: šiandien visi matome tragikomišką ,,klasinės visuomenės’’ kūrimą - uždara ir jokiems įstatymams nepasiekiama ,,elito’’ grupė, pgal banko dūdą šokantis ir labiau lėlių teatrą primenantis seimas, kiekvieną verslininkų įnorį beskubanti tenkinti ,,vyriausybė’’ ir taip toliau, ir taip toliau.
Net ir aokaliptinius mastus įgavęs šiandienis melo malūnas visose taip vadinamosiose ,,ekonomiškaistipriose’’ šalyse jau nepajėgia užmaskuoti ,,laisvosios rinkos’’ fikcijų - ir aiškiai matyti, kad palaipsniui prasideda ,,tektoniniai syvravimai’’ visose visuomenės grupėse ir visame pasaulyje.

brrrr......       2020-05-23 19:21

išvada paprasta: planinei ekonomikai krizės nebaisios. Mitas, kad “prie socializmo” parduotuvėse buvo taip vadinamas deficitas pasitvirtina tik iš dalies : būtent dėl to,kad praktiškai visa produkcija PRIVALĖJO pasiekti vartotojus - jos kainos buvo nustatytos mikrono tikslumu . Todėl mėsos ,dešros,sviesto ,pieno gaminių ,velniai žino kiek rūšių žuvies šaldytuvuose namuose turėjom ,o parduotuvėse “medžiojom” vis tiek ir tarp tos gausybės pasitaikančių populiaresnių dalykų.Išvada: man patinka kiniečių ekonomikos modelis : rinkos socializmas .Ir nieks nesugebės priešgyniaut ,kad ši nesenai alkstanti šalis prieš gerą dešimtmetį patapo pasaulio ekonomikos stebuklu. Lietuva gi apsiskelbė kažkokiu “ekonomikos tigru” . Tik akivaizdu - tai buvo bene labiausiai nevykęs labiausiai nevykusių per visą Lietuvos istoriją “politikų” ....net nežinau kaip tai vadint . Tikrai “darbu”, “projektu” ar kokiu “produktu” šito dalyko na niekaip pavadint neimanoma.

ah1       2020-05-23 15:56

nieko naujo, rinkos ekonomikoje ekonomika vystosi stichiškai, gaivališkai dėl ko atsiranda perprodukcija, perprodukciją lydi krizės ir bankrotai.

Šiaip,       2020-05-23 9:40

teisinga ir gera replika. Turime, ką turime, t.y. “laukinį kapitalizmą”.


Rekomenduojame

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.