Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Ekonominė politika

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 23 d. 7:55

8     

    

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

„Ar žinote, kad koronaviruso simptomas yra sumažėjęs apetitas? Ir sumažėjęs tiek, kad daržovių augintojai, saugotojai ir prekybininkai priversti kreiptis į valstybę ir prašyti kompensacijų, nes kitaip, jei jie negaus jų, jiems ims naikinti pernykštį derlių? Ir jei valstybė jiems nepadės, suprask, neišpirks, tai jie viską ims ir sunaikins. Aišku, dėl koronaviruso aš čia nerimtai, [...] tačiau pati naujiena mane kiek nustebino, ypač dėl to, kad buvau ką tik grįžęs iš parduotuvės ir mano krepšyje buvo kiniškų česnakų, lenkiškų obuolių ir vengriškų svogūnų“, – taip savo naująją repliką „Iš savo varpinės“ apie maisto gamintojų keistoką elgesį matant, kad dėl pasikeitusių vartojimo įpročių ima rastis perprodukcija, pradeda Vitalijus Balkus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-06-5 10:11

Balkau,varykis arciau KLiveckos,ten ir euras ilgesnis ir nenervuosi su savo bukais klausimais.Niekas tau nesiruosia atsakineti,.

manipuliuoja       2020-05-24 18:49

Tema nėra iš piršto čiulpta, pats kanalas irgi neblogas, tačiau su tuo “turintiems galvą ir naudojantiems ją pagal tiesioginę paskirtį...” Balkus truputį manipuliuoja. Nes ne visada kanale skamba protaujančių žmonių mintys, o ir kovidiotizmo jame netrūksta.

štaziui       2020-05-24 16:43

stasele, ir vėl pimpalų pilna burna kalbi? Sočiai dar neprisiragavai? Atsisukusi į čionai nekalbėk, gėdą prisidenk, bėgte iš čia į kokių ten “teisių” institutą. Be vazelino juos aptarnausi. Čia nebesirodyk.

stasys        2020-05-24 7:50

Nevartaliokim prielaidomis Balkau , žodis BEVEIK gali reikšti ir NIEKA o gali reikšti ir daugiau nei pusę . Be abejo kad žemės ūkio produkcija genda ilguoju laikotarpiu ir to negali įtakoti nei valdžios mokami pinigai išmokomis nei tas ūkininkas kuriam kainuoja tos produkcijos saugojimas visus metus . Tada savęs ir paklauskite ar apsimoka papildomai išlaidauti sandėliavimui ..neturint antrinio verslo tos produkcijos perviršiu perdirbant .Ne paslaptis jog nemaža dalis ūkininku geri agronomai bet iš ju verslininkai tik vienetai .  Tam kad žemė butu dirbama o tas svarbus ūkis nemerdėtu ir mokamos tos subsidijos , aišku netoleruotina kai sukčiaujama išmokoms auginant orą . Valstiečiai ketverius metus valdžioje o nieko dorai tai įdingai sistemai pakeisti taip ir neatliko .. žiu į draugus lenkus kaip ten tvarkosi tokie ūkiai .Mes per sočiai gyvename kad realus pokyčiai būtu įmanomi .

-------       2020-05-23 23:36

Esminis šiandienos skirtumas nuo anų laikų - dabar nebaudžiama už finansinius nusikaltimus.
Ir apskritai laisvosios rinkos sąlygomis nėra jokių realių bausmių už kyšininkavimą, valstybės turto grobstymąir panašiai. Patys matote, kaip teismai simboliškai nubaudžia arba išvis teimso salėje paleidžia vagis, aferistus, kyšininkus, sukčius ir panašiai.
Pagrindinis ,,laisvosios rinkos’’ taikinys yra ne pinigai, o teisėsauga: šiandien visi matome tragikomišką ,,klasinės visuomenės’’ kūrimą - uždara ir jokiems įstatymams nepasiekiama ,,elito’’ grupė, pgal banko dūdą šokantis ir labiau lėlių teatrą primenantis seimas, kiekvieną verslininkų įnorį beskubanti tenkinti ,,vyriausybė’’ ir taip toliau, ir taip toliau.
Net ir aokaliptinius mastus įgavęs šiandienis melo malūnas visose taip vadinamosiose ,,ekonomiškaistipriose’’ šalyse jau nepajėgia užmaskuoti ,,laisvosios rinkos’’ fikcijų - ir aiškiai matyti, kad palaipsniui prasideda ,,tektoniniai syvravimai’’ visose visuomenės grupėse ir visame pasaulyje.

brrrr......       2020-05-23 19:21

išvada paprasta: planinei ekonomikai krizės nebaisios. Mitas, kad “prie socializmo” parduotuvėse buvo taip vadinamas deficitas pasitvirtina tik iš dalies : būtent dėl to,kad praktiškai visa produkcija PRIVALĖJO pasiekti vartotojus - jos kainos buvo nustatytos mikrono tikslumu . Todėl mėsos ,dešros,sviesto ,pieno gaminių ,velniai žino kiek rūšių žuvies šaldytuvuose namuose turėjom ,o parduotuvėse “medžiojom” vis tiek ir tarp tos gausybės pasitaikančių populiaresnių dalykų.Išvada: man patinka kiniečių ekonomikos modelis : rinkos socializmas .Ir nieks nesugebės priešgyniaut ,kad ši nesenai alkstanti šalis prieš gerą dešimtmetį patapo pasaulio ekonomikos stebuklu. Lietuva gi apsiskelbė kažkokiu “ekonomikos tigru” . Tik akivaizdu - tai buvo bene labiausiai nevykęs labiausiai nevykusių per visą Lietuvos istoriją “politikų” ....net nežinau kaip tai vadint . Tikrai “darbu”, “projektu” ar kokiu “produktu” šito dalyko na niekaip pavadint neimanoma.

ah1       2020-05-23 15:56

nieko naujo, rinkos ekonomikoje ekonomika vystosi stichiškai, gaivališkai dėl ko atsiranda perprodukcija, perprodukciją lydi krizės ir bankrotai.

Šiaip,       2020-05-23 9:40

teisinga ir gera replika. Turime, ką turime, t.y. “laukinį kapitalizmą”.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Geroji Naujiena: Jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus

Išskirtinis Neringos Venckienės interviu Vytautui Matulevičiui (OpTV)

Gal jau bundame? Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas): Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje

Algimantas Rusteika. Lenkiu pliką ir kvailą galvą prieš tuos, kurie tą supranta ir pabando

Jonas Kadžionis. Partizanų jėga buvo ne ginkluose, o tikėjime

Vidas Rachlevičius.· Kaip britų visuomenė pamokė visuomeninį transliuotoją

Nuo bačkos. Andrius Navickas: raginu pasitikėti intuicija ir reitinguoti mane. Nepažadu būti geriausias, bet pažadu būti nepatogus ir tikras

Neringa Venckienė. Kas darė spaudimą Laurai Matjošaitytei?

Algimantas Rusteika. Sielos tėviškė yra vaikystė.

Prezidentas Valdas Adamkus apie grėsmę, kylančią iš politinės ir vertybinės regiono atskirties

Andrius Švarplys. Artėjant rugsėjo 1-ajai

Vytautas Landsbergis. Pseudoeuropa krūmuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.