Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės, Žiniasklaida, Seimas

Visuomeninkai: D. Šakalienė pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką – už poveikį žiniasklaidai ji nusipelnė apkaltos

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 22 d. 20:00

30     

    

Visuomeninkai: D. Šakalienė pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką – už poveikį žiniasklaidai ji nusipelnė apkaltos

Vasario 21 d. visuomenės atstovai – Eglė Mirončikienė (Asociacija „Lietuvių fronto bičiulių sąjūdis“), Giedrė Žilinskienė (Pasaulio gydytojų federacijos „Už žmogaus gyvybę“ Lietuvos asociacija), Andrius Murauskas (Asociacija „Lietuvos tėvų forumas“), Saulius Povilaitis (Asociacija „Vilniui ir Tautai“) ir Alvita Armanavičienė (Asociacija „Lietuvos vartotojų federacija“) – kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją ir Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl 2017 m. vasario 13 d. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nuoga tiesa“ paviešintos informacijos apie Seimo narės Dovilės Šakalienės veiklą.

Iš paviešinto laiško turinio matyti, kad Dovilė Šakalienė darė poveikį žiniasklaidos priemonių atstovams bei kitiems įtakingiems visuomenės asmenims ragindama daryti spaudimą viešajai nuomonei, skelbti paruošto turinio skelbimus pagal Seimo narės pateiktą planą, kviesti į laidas nurodytus, jos įstatymo projektą palaikančius, asmenis. Seimo narė organizavo šių asmenų susitikimą komunikacijos kampanijos veiksmams aptarti, siekdama, kad būtų priimtas jos ir Mykolo Majausko inicijuotas vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo ir papildymo projektas Nr. XIIIP-113(3).

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 straipsnis įtvirtina piliečių teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Konstitucija draudžia kliudyti ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas. Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai. Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymo 3 straipsnis draudžia užsiimti lobistine veikla valstybės politikams. Įstatymo 8 straipsnis draudžia valstybės politikams būti lobistinės veiklos užsakovais.

Seimo narė Dovilė Šakalienė vykdė neteisėtą lobistinę veiklą bei naudodamasi savo padėtimi ir įtaka siekė apriboti kitą nuomonę turinčių piliečių konstitucinę teisę skleisti informaciją bei idėjas. Todėl projekto svarstymo ir priėmimo metu žiniasklaidos priemonės skleidė neobjektyvią, vienašališką bei klaidinančią informaciją. 2017 m. vasario 14 d. Seimas šį įstatymo projektą priėmė.

Tokiais veiksmais Seimo narė Dovilė Šakalienė parodė nepagarbą esminiams demokratijos principams, šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir Seimo nario priesaiką.

Pareiškėjai prašo Seimo etikos ir procedūrų komisiją atlikti Seimo narės Dovilės Šakalienės veiklos tyrimą ir nustatyti, ar buvo šiurkščiai pažeista Lietuvos Respublikos Konstitucija ir Seimo nario priesaika. Pasitvirtinus nurodytiems faktams siūlo pradėti Dovilei Šakalienei apkaltos procesą.

Pareiškėjai prašo Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją atlikti Seimo narės veiklos tyrimą dėl neteisėtos lobistinės veiklos ir skirti jai Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nustatytą baudą.

* * *

Dovilės Šakalienės laiškas:

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Skirmantė       2017-02-23 15:57

O aš manau, kad apkaltos už poveikį žinasklaidai Šakalienė nenusipelnė. Yra ten visokių vagių ir šiaip niekšų, kurie pelnosi, tai jie gal ir nusipelnė.

...       2017-02-22 22:16

Pries kelis metus buvo vilniuje didelis piketas,tai pamenu is visu miestu buvo specialus autobusai nusamdyti,kurie veze zmones prie seimo.Dabar kazkaip visiems gera.Ne zmones turi pastoviai gyventi baimeje,bet musu islaikytiniai tarnai turi buti baimeje,kurdami tokius istatymus,kuriu zmones nebepakelia.

stasys        2017-02-22 18:53

jadzei .. neturėjau kur dėti teko čia pakamšyti ..

Jadzė stasiui       2017-02-22 17:55

Ar tai reiškia, kad gavai nurodymą kimšti čia visokį paranojinį kamšalą?

stasys        2017-02-22 16:02

Klyšiu stumdymas iš vienos vietos į kita įprasta praktika save atstovaujantiems asm-menininkams , gal mums naudinga butu tiksliau apibrėžti kas yra tas visuomenininkas ??, o kas tik ‘ borozas ivanovičius‘ radęs tikslo čia sukryžiuoti savo špages ,...ale ginant viešo intereso gaires . Kelios dešimtys nepatenkintu tupykloje ‘ utkanosiu‘  ne fik koks didelis skaičius diskusijai plačiai , bet jei jau ja viešiname ..reikėtu remtis ir labiau solidžia pozicija. ..apart to menamo ašarojimo kad D.Šakalienė gal kai ka paglostė ar kam duris parodė neišlaikius jai privalomo tūpčiojimo apie tas jautrias socialines mases . Tai vizgi kur čia problema ? kur nukenčia tradicinė Lietuviška šeima, panaikinus įteisinto smurto forma ? gal Gražulio paklauskime ta proga ? ..kaip ten vyrai „už Lietuva“ ..o gal krikščioniškos šeimos obeliskas R.Dagys ant popieriaus schemoje pabraižys ..kaip turi augti vaikai ir kur tos tikrosios Lietuviškai šeimai svarbios krikščioniškos „popinčios“ ..Negalima atimti iš peraugusiu vaiku jų smėlio dėžių ..ir jei D.Šakalienei netyčiom pavyktu , vėliau butu gėda teisintis ..mol „man baisu“ o jeigu lietuviškas ‘barnavedas‘  parodys senos lovos nutriušusias paklodes , juk Šakalienės įstatyme vaikai jau negalės augti padrikais skyriais .. dar gi valstybei už tai neprimokant ... ‘ borozas ivanovičius‘ viską žino viską išmano. Suverenas visada teisus . Beržinės košės niekada per daug nebus .

Mix       2017-02-22 15:35

Pritariu komentatoriui “Petrui”. Jis ne tik savo nuomonę išreiškė, bet ir nurodė sprendimo būdus. Labai teisinga būtų visoms toms ir tiems kovotojams prieš vaikų smurtą pasiraitojus rankoves imtis konkrečių darbų (labai tinkami darbai komentatoriaus išvardinti), o ne įstatymų, kurių ir taip jau per akis. Tai būtų pasiekta didelė nauda šioje srityje.

Zenonas       2017-02-22 14:30

Gal kas žinote apie organizuojamą piketą prie Seimo? Valdininkų smurtui prieš vaikus ir jų tėvus NE!!!

Dabar visi,turintys       2017-02-22 14:06

vaikų tampa įtartinais tipais.

to vaikmušių a.p.       2017-02-22 11:11

tai kad jūsų nė kviest nereikia, patys sulekiat kaip maitvanagiai.

nusiraminkit ir giliai kvepuokit       2017-02-22 10:43

gal tada dingtels mintis, kad visokios peticijos, apkaltos ir isiutis komentaruose, jusu seimininkams sukelia tik juoka. Siame puslapyje ne karta buvote ispeti, kad bandydami zaisti demokratijos zaidima, esate ne tik pasmerkti beviltiskam pralaimejimui, bet tuo paciu anuliuojat realaus pasipriesinimo galimybe bei legitimizuojat nusikalstama rezima. Lietuvos valdanciuju ir valdomuju santykiai itin primena “Durniu”. Tai valdanciuju sukurtas zaidimas, taigi kortu dalinima kontroliuoja jie. Jei netycia kortos pasidalina ne taip kaip reikia, durniui spjaunama i veida, jis apkaltinamas sukciavimu ir suvisam metamas is zaidimo bei “padorios” kompanijos, vel permaisant kortas. Bet tai reta atrakcija, dazniausiai viskas slysta kaip per sviesta. Protingasis sedi su kozyriais, o durnius besigelbedamas ismeta sesiukes, kurios zaidimo pabaigoje iskilmingai iteikiamos durniui antpeciu forma. Po pergales protingasis sprendzia koks atlygis jam priklauso. Apkrausto durniaus kisenes, isspardo sedimaja arba kilniasirdiskai nutaria nesiteplioti meslu. Po keliu tokiu partiju durnius lieka visiskai demoralizuotas. Karsciuojasi, pyksta, skundziasi, apeliuoja i nesazininguma ir ima nepastebeti elementariu gudrybiu.Game over.
Dziaugsmo sukiai lydintis gelbetojus, uzantyje besinesancius Skverneli su Sakaliene. Dantu griezimas ir prakeiksmai simbolizuojantys beviltiskuma. Aviu banda visiskai pakrikusi. Vilkai uztikrinti savim , kaip niekad.

ruta       2017-02-22 9:55

Norvegijos reikalu lobiste , Seimo nare Sukaliene mato pagalba vaikams , tik nukertant seimoms ‘galva’ - atimant vaikus . Kad reikia rupintis buten seimomis , ju socialine , dvasine gerove , naikinti tas sugyventiniu darinius ir popierine biurokrtu ‘pagalba’ .Ne pasalpas moketi , o idarbinti , vaikus nemokamai maitinti / tai prasmingiau , nei Seimo nariams ‘kanceliarinems’ moketi po 200 euru /....., valstybe turi galvoti ir veikti SAVO ateities labui , ne verslinykai ir liberastai .

Kaip primityvu masiškai       2017-02-22 9:04

atiminėti vaikus.Ar išėjo Šakalienė pasikalbėti su prie seimo badaujančia moterimi,ar paklausė, kuo gali padėti,kad nenukentėtų jos vaikai?Bet šeimos šakalienės nedomina,tik vaikai,kurie netekdami mamų išgyvena baisų siaubą.Tai totali prievarta.Tai sadizmas.Tai turi baudžiamąją kvalifikaciją.

Labai paviršutiniška asaba.       2017-02-22 8:35

Atimti ir pasidalinti.Reikia priešintis nuosekliai,atkakliai,be pertraukos.Užmėtyti juos raštais,kreipimaisi,reikalavimais,pastabomis,reikalauti atsakymų,piketais,bado akcijomis….Belsti ir bus atidaryta.

"Iš pradžių buvo Žodis..."(Jn 1,1)       2017-02-22 8:21

Tai jau nemažai.O toliau pasimokyti iš Trumpo kalbėti įsakmiai,pasitikinčiai ,reikalaujančiai.Jei tikim,kad darom dėl Dievo.Tada viskas bus gerai.

Kažin ,ar tirs jos veiklą,juk       2017-02-22 8:17

viskas nupirkta.Reikia žinoti sekančius žingsnius.

Labai gaila,       2017-02-22 8:15

Kad tokios Šakalienės patenka į Valstiečių sąjungą. Manau, reikia ją vyti iš seimo, kol ne vėlu ir srengti rinkimus kartu su panevėžiečiais.

Tai kada išeiname į gatves       2017-02-22 8:05

Gintis nuo urodų?

Maža šalis       2017-02-22 6:48

didelis beprotnamis

asocijatoriui : 22:40       2017-02-21 22:49

Matai, buvo pranešta jog tamsta labai esi użimtas ir dalyvauji gausiuose Elito sambūriuose, kaip antai-
vaikpisių konferencijoje, analinės meilės analitikų simpoziume, visuomenės orwerlistinio indoktrinavimo pirmūnų plenume, tarpkontoriniame pasidalinimo patirtimi trolių seminare ir dar dg.kt svarbių valstybybinių renginių.
Nn, tai ir nebedrįsome tamstos trukdyti…

Zenonas       2017-02-21 22:47

Valdininkų smurtui prieš vaikus ir jų tėvus NE!!!

Lietuvos Vaikmušių Asociacijos Pirmininkas       2017-02-21 22:40

Kodėl mūsų nepakvietė? Mūsų organizacija irgi nori prisidėti!

eziukui       2017-02-21 22:27

Super komentaras,nesvarbu kad du gavosi,bet geras.Tik ir man atrodo,kad visiems po….i,lietuviui sik ant galvos,jis sakys ui kaip gera.aR VERTA TOKIEMS REIKSTIS KOMENTARUOSE???Ne komentaruose esme,o darbuose.

...       2017-02-21 22:22

Mes savo uzauginome,26 m.tokio brudno istatymo neturejome,o dabartinis jaunime dabar jums gyventi,jums kurti valstybe.Ka jus apart komentaru nuveikete gero???Prarandate paskutine teise i savo vaikus,jus prakisate seimos vertybes.Staugsite visi,jau ir dabar staugiate,bet bus pervelu.Niekada netikejau,kad viena boba parklupdys ant keliu visa lietuva,visas seimas.NE VIENAS SEIMO NSRYS PASAKE,KOL NEISEISITE I GATVES,TOL NIEKO GERO NEBUS.Kaip negeda auginantiems vaikus lengva ranka atiduoti aukleti valstybei???Ar jums negaila savo vaiku,kurie jau nuo rytojaus bus per” padidinama stikla” apziurinejami,ar nera pagrindo juos isgrobti.Taip ir reikia,durniu ir baznycioje musa.Kazin ar verta gimdyti vaikus,jei seima pastoviai baimeje ir ar verta gyventi praradus vaika.

ežiukas       2017-02-21 22:11

Pardon- teko komentarą improvizuotai kartoti, nes jis buvo rašytas po kitu straipsniu, kurį adminas panaikino berašant pirmą variantą. Po to - ano str.komentarus perkėlė čia.
Todėl gavosi jog dabar yra du panašūs mano komentarai.

ežiukas       2017-02-21 22:05

Klausimas iškeltas teisingas ir teisėtas.
Čia viskas tvarkoj.
Toliau…
Toliau bus kaip visada.
Šnipštas!
Kodėl?
Pasakysiu, pateiksiu pavyzdį:
Yra dvi labai panašios šalys. Panašus pragyvenimo lygis, panašios problemos.
Korupcija panašaus lygio.
Rumunija ir Lietuva.
Kai Rumunijoje valdžia priėmė nedorą įstatymä- į gatves paplūdo ßimtai įtūžusių rumunų protestuoti.
Ir mojavo jie ne žvakutėmis, o kumščiais.
Rumunijos valdžia yra tautos ankščiau gerai paskiepyta - čiaušesku likimo valdžioje niekas nebetrokšta, tad protestai buvo suprasti teisingai ir nusikalstamas “įstatymas” tuoj pat atšauktas.
/
Lietuvoje -ką valdžia bedarytų niekas neprotestuoja.
Visi laukia geresnių laikų.
Ir laikai nuolat tik gerēja. Valdžiai.
/
Ar pagavote kampą?
Ne?
/
Valdžios ne prašyti reikia- reikia reikalauti.
Taip kad pamatytų ir išgirstų.
Garsiai.
Liepiamąja nuosaka reikia su valdžia kalbėti.
Antraip liepiamąja nuosaka su jumis kalbės valdżia.
Valdžia yra tik ta normali/gera, kuri gyvena nuolatinėje streso būsenoje.
Ne komforto.
Todėl šis praßymas neturi perspektyvos.
Nes prašoma.
Kumečių mentalitetas.
Apgailėtina.
Ir “rezultatai” bus adekvatūs kreipimosi į valdžią formai- apgailėtini.
Nes stebuklų būna tik ” Stebuklų lauke”.
O kur tas “stebuklų” laikas?
Kur, kur…
Ten kur buratinai gyvena .
Ta teritorija vadinasi Durnių šalis.
Pavadinimas pagal krašto hegemonų būdą.
Prašykite, tik brangūslietuvos paprašaikos, atsargiai - Lietuvos ateities neprašikite.

 

Nuomone       2017-02-21 21:50

Jai apkalta ir lauk is Seimo! Kodel dar atlyginima jai moketi is biudzeto, kai lobistai tiek milijonu atsiunte?

ežiukas       2017-02-21 21:20

Dvi šalys ir abi labai panašios: ekonomikos lygiu, pragyvenimu, atlyginimų, pensijų dydžiais. Abejose šalyse panašus korupcijos indeksas.
Rumunija ir Lietuva.
Bet yr vienas skirtumas- kai Rumunijoje valdžia priėmē blogä įstatymą, į gatves ir aikštes pasipylē šimtai tūkstančių protestuojančių rumunų.
Ir mojavo jie ne žvakutėmis o kumščiais.
Rumunijos valdżia prikrovė į kalsonus ir pasidavė.
/
Lietuvoje priiminėjant net pačius niekšiškiausius “įstatymus”, protesto demonstracijų nebūna. Lietuvisai tyliarba inkščia ir bezda pro triūbelę.
/
Dvi šalys, vienodos bėdos, bet rezultatai visiškai skirtingi.
Po poros dešimtmečių Rumunija tkėtina prisivys Lenkiją.
.
O. Lietuva?
Pagal visuomenės burliokiškumo ir neįgalumo rodmenis, Lietuva po poros desėtkų metų bus jau nusivijusi sau virvę ir nušokusi nuo taburetės.

Petras       2017-02-21 20:51

Begėdiška propoganda per LRT nenurimsta.O politikoje Šalaševičiūtę keitė Žiobienė, Aušrinę Pov. keičia Dovilė Šakal. . Vis tas pats plovimas smegenų, kol žmonės susitaikys. Nusukite nuo autostradų : nebėr vienkiemių, kaimuose jaunimo,o tai reiškia nebus ir vaikų. O, dabar dar šis vajus griauti šeimas.. Mus naikina, o mes tylim. Tokioms Šakalienėms privaloma apkalta, o teisėjai už neveiklumą turėtų atsakyti. Kodėl valstybės pamatas- šeima trypiama ir neleidžiama jai laisvai veikti, auklėti, nepadedama materialei, kodėl nėra pigių vaikų būrelių ir stovyklų, kas be bažnyčios rūpinasi jaunais tėvais ? Ar vaikas gali būti reikšmingesnis už savo tėvus ar senelius, už mokytojus ar auklėtojus?- tai dar nesusiformavusi asmenybė, be pastangų,įgūdžių, patirties, be valios ir jau neliečiamas,visko centras ir visą žinantis. Taip nėra nei gamtoje, taip nebuvo jokioje civilizacijoje ar kultūroje. Tai tiesiog griaunami visuomenės pamatai,o tada daryk su mankurtais, tinginiais ką nori. Kiek laiko galima (ir kas leidžia ) knistis po nelaimingus įvykius, skalambyti apie žudymus?- o pagalbos tie rėksniai tai neteikia! Vis kabinasi prie tėvų,šeimų, bet nesako, kad kraupūs atsitikimai vyko pas sugyventinius,patėvius,vaikų namuose.. Šaukia “girtuokliai kaimiečiai”, bet nešaukia kas vykdo kasdienę reklamą apie alkoholį, kas per tv rodo dienos kriminalus, filmus"bajevikus”,o kur laidos vaikams ir jaunimui, ar organizacijos kaip buvo Smetonos laikais? Kodėl Šakalienei pačiai neįsivaikinti bent trijų vaikų, nesuorganizuoti skautų ar jaunųjų ateitininkų būrelio, neeiti su vaikais iš prieglaudų į žygius ar piligrimines keliones, kodėl apie tai nekalba, nepropoguoja tos"vaikus ginančios” organizacijos ??

stasys        2017-02-21 20:00

Nėra pagrindo sakyti kad ji spaudė , laiškai siusti atviru tekstu neslepiant kuruojamos temos aplinkibiu, jei dar butu rasti kokie pakartotini spaudimo faktai nepaklusus ..tada atsirastu tas pagrindas svarstyti tokį seimo nario elgesį. Bet kad apkalta ? čiušas . Neturėtu tie keli piliečiai save prisistatančiais visuomenininkais laidyti tokias žalias replikas . Vienaip ar kitaip dėka tokiu nusišnekėjimu tame vis.sluoksnyje galime gauti dar viena įtrūkimą - susiskaldymą. Lietuvai reikia aktyviu politiku gebančiu prastumti sunkius ir nepopuliarius įstatymus . Ne laikas sviestu ratus tepti ..ta reikėjo žiema daryti ..

G.P.       2017-02-21 19:33

Spauskim šitą Norvegijos “vertybių” propaguotoją kaip tik galim.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.