Kultūros, kalbos, istorijos politika

Visuomeninių organizacijų pareiškimas dėl Nacionalinės premijos skyrimo Mariui Ivaškevičiui

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 9 d. 8:36

15     

    

Visuomeninių organizacijų pareiškimas dėl Nacionalinės premijos skyrimo Mariui Ivaškevičiui

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yolo       2019-05-27 10:37
albina       2019-01-10 8:38

Vis daugiau skraisčių ir užuolaidų nupučia laikas ir…pamatai konkrečias spalvas.Ir visur dvigubi dugnai:*Durnių Laivo*uždrausti drąsos užteko,o vanagai kviečiami į TV *garbingiems*interviu,kovotojas už teisybę *teisėtai*nesikels iš viešbučio,eligijus ruošiasi būti meru ir drąsiai važiuoja miesto autobusu,todėl pesimistiškai sakau:nebus sumažintas Seimas,mergaitę išveš,advokatus toliau *doros*kiti elitiniai advokatai,kandidatai jau šiandien tik du,Stambulo sutartis bus patvirtinta,ir dar daug visko nutiks.Bet mums dar neatimta teisė vertinti darbus.Ir žodžius taip pat.

stasys        2019-01-10 8:11

Klausimas tiesmukas ir į ji taip tiesmukai atsakyti neišeina . Jus pabandykite apsvarstyti minti kuo M.Ivaškevičius su savo kūryba (visa) skiriasi nuo tos pačios R.Vanagaitės darbu..ar tu ‚klakeriu‘ kurie aptarnauja Lietuvoje Sapožnikovos knyga ? . Kiekvienam kūriniui atsiras savo skaitytojas , bet nuomonė - požiūris dar nėra priežastis ta žmogų paskelbti priešu . Man neteko skaityti to M.Ivaškevičiaus kurinio .. bet jei negirdėjau apie ji matyt nėra vertas gaišti laiko .smile Aš Tomai J. prieš siekį į ta kontraversiška Lietuvos istorijos tarpa žiūrėti per vienus akinius , bet tai nereiškia kad reikia pataikauti tiems kurie savo veikla grindžia noru palikti sena istorijos vadovėlį . Istorinė tiesa turi būti atkurta faktais apie tuos laikotarpius ir geriausia kai tai daro archeologai, istorikai tyrinėtojai , o ne personos įsitraukusios į propagandos karus .Nežinau kuriai kategorijai pats priklausote .. tikiuosi ne prie pastaruju ..smile)

s.m.       2019-01-9 23:46

portalo svečiui: - diskutuot su užsislapstinusiųjų samdiniuir užtarėju, - savęs negerbt.

T0mas J., stasiui       2019-01-9 20:15

Partizanai kovojo prieš okupaciją. Ivaškevičius iš to šaiposi. Ir tai yra menas, Stasy?!

stasys        2019-01-9 18:31

Tomui J. Mano ilgametė stebėsena rodo kad egzistuoja labai siauri tarpai tarp to nuo ko tauta ginasi ir ko bando atsikratyti . Jei tik žmogų uždarai patriotiniame narelyje jis tampa nacionalistu su labai siaura pasaulėžiūra ,. fašizmas, komunizmas tuo ir panašus kad turi labai konkrečiai sau apibrėžtas formas ir jei jas nors truputi pabandai išplėsti , tos ideologijos atsilaiko arba trūksta per siūles . Minti vedu prie to kad mes esame pasiekę ta riba ..kai kiekvienas „pikšt“ tampa įtartinas o tai negerai . Aš nesu prieš Ivaškevičiaus kūrybą ir negaliu sakyti kad jis kam nors tarnauja išskyrus savo kuriama meną . Nepriimkite to kaip priekaišta sau .

T0mas J., stasiui       2019-01-9 17:53

Būti aršiu ir radikaliu - savaime tai nėra blogai. Svarbu kam tarnauji - kai tarnauji priešui okupantui - tada jau blogai.. O ką aš čia viešumoje cituoju - neviešinu juk slaptų dalykų, tik pakartoju tai, ką viešumoje radau išpublikuota.

stasys        2019-01-9 17:23

Tomas J…reikia išlaikyti šiek tiek sveiko proto visame kame ,. menas kaip menininko savyraiškos laukas privalo turėti kai kurias neapibrėžtas paraštęs laisvam interpretavimui . Jei Lietuvos okupacijos metu būtume tokie kaip tamsta , bijau daug gražiu kuriniu, ano meto apie Lietuva .. būtu taip ir like ant popieriaus . Tamstos atveju Jus po truputi tampate aršesnis-radikalesnis nei tas sovietiniu laiku panagiu lupinėtojas ..Reikia matyti visuma ir tada spresti o tokie pasisakymai apie ka kas kalba viešumoje cituojant ..tamstai nedaro garbės .

Neilgai trukus,       2019-01-9 16:55

tokios premijos laureatas parasys kita paskvili apie Sausio 13-osios zuvusiuosius… Juk A. Paleckis jau padejo pagrindus -savi saude… Na, o remiantis premija teikianciuju logika, kitu metu laureate pataps kita smeizike -R.Vanagaite. Gal pavadinima pakeitus is Musiskiu I MANISKIAI. Gerbiau prof. Daujotyte, bet nuo sios dienos, deja, jau niekada.

T0mas J.       2019-01-9 15:07

Komisijos pirmininkė Viktorija DAUJOTYTĖ – TSKP narė nuo 1975 m.
Komisijos narė Ramunė MARCINKEVIČIŪTĖ, gimė 1957 m. – tais pačiais metais, kai jos tėvas poetas Justinas Marcinkevičius įstojo į TSKP. Tais pačiais metais, kai TSKPistų valdžia nužudė vieną iš trijų garsiausių ir labiausiai pasižymėjusių lietuvių pokario partizanų – Adolfą Ramanauską Vanagą.  A.Lunačiarskio teatro meno institutą Maskvoje Ramunė baigė 1980 m.
Kai įsigilini.. – ko norėt: Premijų komisijos narės Jūratės SPRINDYTĖS tėvai garbino TSKPistą Justą Paleckį!
Obuolys nuo obels.. Kai auka garbina budelį – atitinkamai ir vaikus išauklėja.. 2013 m. Sprindytė pasakojo:
„jeigu ne sovietmetis ir ne stalinistiniai trėmimai, manęs iš viso nebūtų. Aš dėl to atsiradau – mano tėtis ir mama kitaip nebūtų susitikę. … 1949 metais tėvelis mano mamą iš tikrųjų ištraukė iš vagono (į Sibirą vežamą mamą) Mano tėvai vėliau Paleckį garbino už tai, kad jis leido mamą ištraukt iš vagono tikrąja to žodžio prasme.“
„Į spaliukus stojau netgi noriai – tėvai neprotestavo. Į komjaunimą aš taip pat stojau visiškai natūraliai. Tėvai šyptelėjo, bet nieko nesakė. Dešimtoj klasėj aš net buvau klasės komjaunimo sekretorė.“
„Aš iššifravau keturis žmones, kurie dirbo saugumui ir buvo mano aplinkoje. Jie visi buvo mano draugai. Tai nediskredituoja jų, nes aš puikiai suprantu, kodėl saugumas juos įpainiojo.“ – pokalbio metu 2013.02.05 pasakojo Jūratė Sprindytė.
Aktorius Česlovas Stonys straipsnyje „Lietuvą mylėti apsimoka“ – 2013 m. vasario 16 d. – tyčiojasi iš Bažnyčios, kad ši mirusio A.M.Brazausko palaikų karste nepriėmė į Vilniaus Katedrą. Matyt labai brangus jam AMB buvo..
O apie SAVE tame straipsnyje parašo: „Buvęs pionierius, komjaunuolis, TSKP narys. Mokęsis saugumo mokykloje. Su KGB nebendradarbiavęs.“ Česlovo Stonio sūnus, Daujotytės vadovaujamos Premijų komisijos narys Audrius STONYS yra gimęs 1966 m. – kino režisierius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

Obuolys nuo obels..

Elena        2019-01-9 14:38

pritariu 100 procentų pareiškėjams.

 

 

 

 

  pritariu 100 procentų pareiškėjų keliamai problemai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rūta       2019-01-9 13:46

Pritariu Pareiškimo tekstui. Dar prieš premijos skyrimą Visuomeninės organizacijos kreipėsi į Komisiją, perspėjo dėl M.Ivaškevičiaus. Tačiau, deja, Komisija suignoravo. Kodėl? Pasitikėjau Komisijos pirmininkės V.Daujotytės padorumu. Teko nusivilti. Pagarba Pareiškimo autoriams. Gerai, kad tie klausimai vėl keliami. Jei tylėsim, bus visiškas dugnas.

Algimantas       2019-01-9 10:16

Apšmeižtųjų artimieji turi nedelsiant kreiptis į prokuratūrą, kelti baudžiamąją bylą paskvilių autoriui (BK 313 str. -  mirusiųjų atminimo niekinimas). Pradžiai būtų užkirstas premijos skyrimas, vėliau gal premijos iniciatoriai bijotų nusičiaudėti, kad patys neapsidergtų (iš tikrųjų, jau apsidergė visa komisija drauge su jos pirmininke).

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-01-9 9:41

Algirdas Endriukaitis: jei 2018 m. teisėjai rašo, kad kolaborantų veiksmai rezistentų atžvilgiu buvo teisėti, tai ne kas kita, kaip nusikaltimų neigimas.
Žurnalistas: tačiau jei dabartiniai teisėjai vadovaujasi SSRS (cccp) įstatymais, ar tai nereiškia, kad jie ir pačią okupaciją pripažįsta?
Algirdas Endriukaitis: be abejo.
Daugiau apie tai
Okupacija - jau įteisinta
va čia
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/okupacija__jau_iteisinta/
___________________________________________________________________
Tokiam straipsnui pasirodžius yra aišku, kad komunistės Dalios Grybauskaitės teisėjų komanda dirba svetimšalių (maskvėnų) naudai, kad ji yra Tautos ir Lietuvos priešas. Tai - Tautos bei Lietuvos išdavystė, padaryta Vyriausiojo valstybės ginkluotųjų pajėgų vado komandos. L. l. blogai.
P.S. (tikras nutikimas) 3 agentai smogikai, kurie suėmė (išdavė) partizaną okupantams, išvengė bausmės, teismo sprendimu. Teismo aiškinimu, jie nieko blogo nepadarė partizanui, jie tik suėmė jį.

Išvada       2019-01-9 9:21

Kokia komisija, toks ir sprendimas. Ir čia atmata Ivaškevičius nekaltas.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.