Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Visuomenės priešprieša didesnė, nei buvo galvota: naujausia apklausa prieš Vasario 16-ąją parodė tikrąjį vaizdą

Tiesos.lt redakcija   2022 m. vasario 16 d. 16:01

5     

    

Visuomenės priešprieša didesnė, nei buvo galvota: naujausia apklausa prieš Vasario 16-ąją parodė tikrąjį vaizdą

„Žinių radijas“

Policijai ruošiantis palaikyti tvarką vasario 16–ąją Vilniuje, naujausia visuomenės nuomonės apklausa atskleidė tikrąjį palaikymo mastą protestuotojams. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) profesorė Ainė Ramonaitė Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ antradienį pristatė naujausių apklausų apie palaikymą protestams Lietuvoje duomenis.

Ji Žinių radijo laidoje pasakojo, jog buvo darytos dvi apklausos pagal skirtingas metodologijas. Pirmoji – internetinė, parodė, jog apie 30 procentų apklaustųjų pritaria protestams. Kita – tiesioginiais ir telefoninių interviu būdu atlikta apklausa parodė, jog apie 40 procentų respondentų akcijas palaiko.

Klausimas buvo formuluojamas taip: nuo gegužės mėnesio Vilniuje vyko ne viena „Lietuvos šeimų sąjūdžio“ organizuojama protesto akciją, ar jūs iš esmės palaikote šias akcijas, ar nepalaikote.

„Vilmorus“ apklausa parodė, jog šias akcijas visiškai palaiko 17 procentų apklaustųjų, greičiau palaiko 21,8 procento, „nei taip, nei ne“ rinkosi 21,3 procento respondentų, greičiau nepalaikančių buvo 11,5 procento, visiškai nepalaiko 20,1 procento. Apie tokias akcijas nieko negirdėjo 1,6 procento apklaustųjų, nežinojo, arba į klausimą neatsakė 6,7 procento apklaustųjų.

Taigi visiškai arba greičiau palaiko 38,8 procento apklaustųjų, „nei taip, nei ne“ – 21,3 procento, visiškai arba greičiau nepalaikė 31,6 procento.

„Pagaliau mes galime nebespėlioti, tai jau kažkokias tendencijas rodo“, – sakė A. Ramonaitė.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Atrodo       2022-02-17 1:29

apklausa buvo sausio 13

Prašalietis       2022-02-16 19:14

30 metų “tendensijos” ir be apklausų rodo, kad kuo toliau tuo labiau skurdinami eiliniai žmonės padaryti runkeliais pradeda nebeišgyventi. Pasekoje, kuo toliau tuo labiau jie pradeda nekęsti 30 metų vykdančių “vertybines politikas”, kuriančių “šviesias ateitis ir gerovės valstybę” iš Gorbačiovinių laikų profesionalių komunistų ir KGB-istinio perestroijkinio sąjūdžio suformuoto “tautinio elito”. Viskas logiška, taip visuomet buvo praeityje, kitaip negali būti ir šiandiena. Gamtos dėsniai Žemėje galioja nepriklausomai nuo vietos ir laiko.

Rytų Aukštaitijos       2022-02-16 17:51

bažnyčioje kunigas piktinosi tais “marginalais” , kurie sausio 13 švilpė ir rėkavo prieš ” garbingus žmones” Vilniuje. Jis siūlė sekti Achemos streikuotojų pavyzdžiu, nes jų elgesys buvo santūrus ir išlaikytas .
Esmė šio momento ta , kad visos jėgos , visa propaganda mesta parodyti kovojančius už savo teises, už teisingumą, prieš melą , dezinformaciją ir kleptokratiją , prilyginant juos teroristams. Ko gero protestas tampa už įstatymo ribų. Liuteris prikalęs ant bažnyčios durų savo manifestą , dabar butų prilygintas teroristui .

Marcel Irnie       2022-02-16 17:03

Kanados policija prieš Laisvės sargybinius naudoja purvinas klastotes - parodžius krūvą ginklų, apkaltino juos rengus ginkluotą maištą. Nors jokių įrašų iš kur tie visi nauji ginklai nepateikė. [Opozicija visam pasauly turi būti pasirengus tokiom niekšybėm.]

https://www.youtube.com/watch?v=D8JaBY10EQM&ab_channel=MarcelIrnie

Marcel Irnie       2022-02-16 16:53

Kanadiečiai kviečia visą pasaulį Laisvės Savaitei - visuotinam streikui:
https://www.youtube.com/watch?v=57qon3Ud5b0&ab_channel=MarcelIrnie

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.