Visi vadai? O kur eiliniai?

Irena Vasinauskaitė   2014 m. vasario 8 d. 22:34

10     

    

Visi vadai? O kur eiliniai?

Neparašysiu nieko naujo, jei įvardinsiu, kad gyvename labai atsakingą laikotarpį. Ant „laisvo kapitalo judėjimo“ prekystalio ketinama padėti ne vien Lietuvos žemę. Reali grėsmė pakibo virš aktyviausiųjų žmonių pilietinio indėlio – 320 000 Tautos referendumo rėmėjų.

Valdžia strateguoja, kaip neskelbti referendumo arba vilkinti jo rengimą, jeigu VRK užfiksuos reikiamą parašų skaičių. Seimo valdančioji dauguma deklaruoja neginčytiną žmonių valią reikšti savo norus ir džiaugiasi, kad referendumo organizatoriai juos privertė mąstyti apie nepadarytus darbus – neparuoštus žemės pardavimo saugiklius. Deklaratyviai rėkaujanti Seimo opozicija kreipsis į Konstitucinį teismą, kad „rusų šnipai“ nesustabdytų Lietuvos teritorijos išparceliavimo. Taigi, jau „įsivažiuoja“ ciniška antireferenduminė kampanija, kurią, matyt, vainikuos referendumo paskelbimas ... Joninių išvakarėse.

Tokiame propagandiniame fone belieka palinkėti geležinės sveikatos ir tvirtybės referendumo iniciatyvinės grupės nariams. Tegul jie nors tarpusavyje nesusipriešina tiek, kad ateityje susitikę vienas kito nebepažintų. Žmones, įveikusius totalinę žiniasklaidos blokadą, laimėjusius informacinį karą, kiršina gerai to išmokyti aktyvistai, netikėtai perimantys iniciatyvą, kai švystelėjo suvokimas, kad bus surinktas reikiamas parašų skaičius. Atsirado labai daug vadų, norinčių svarų – 320 000 parašų pilietinį kapitalą – padėti ant žemesnio – rinkimų – prekystalio.

Ši tendencija itin išryškėjo konferencijos „Už Lietuvą be melo“ išvakarėse. Per įvairiausias susirašinėjimo grupes, kamantinėjant referendumininkų koordinatorius, aktyviai ieškoma konferencijos dalyvių kontaktų, kad elektroniniai paštai lūžtų nuo netikėčiausių Lietuvos „gelbėtojų“ siūlymų asorti bei kritikos renginio organizatoriams. Būkime labai nuosaikūs ir tokios situacijos modeliuotojų nevadinkime Lietuvos priešais. Tačiau ar tikėtina, kad nuoširdžiais ir aktyviais žmonėmis nemanipuliuoja norintys destabilizuoti konferencijos darbą, diskredituoti jos organizatorius?

Susipriešinimas bei sumaištis pačių aktyviausių piliečių gretose sukelia neviltį bei nepasitikėjimą savo jėgomis. Šiuo metu pavojingiausia būtų, jei propagandiniai valdžios žmonių veiksmai ir keista konkurencija visuomenininkų gretose nuslopintų aktyviuosius mūsų Tėvynės piliečius, privertusius valdančiuosius mąstyti. Kas būtų didesnis PRALAIMĖJIMAS – referendumo uždraudimas ar 320 000 atodūsis: „Et, kiek nori pasirašinėk, vis tiek nieko nebepakeisi…“?

Todėl kiekvienas visuomenininkų, jei jie nėra samdomi provokatoriai, žodis ar žingsnis turėtų būti labai apgalvotas. Na, sutramdykime savo apetitus vadovauti, nes realų rezultatą visuomet pasiekia neįvardyti eiliniai. Nereikia griauti vienas kito darbų, tiesiog nepraleiskime progos pademostruoti savo įtaką, įdirbį bei bendražygių ir bendraminčių skaičių, sukviesdami sambūrius Kaune, Panevėžyje ar Šiauliuose… Dalyvauti renginyje labai lengva, o suorganizuoti darbinę sueigą – ne kiekvieno nosiai. Todėl kviečiu telktis – būkime Lietuvos išsaugojimo eiliniai.

Lietuva – viena ES valstybių, turinti nedidelę teritoriją ir sparčiai mažėjantį gyventojų skaičių. Išlieka tik tvirčiausieji, ir mes ne kartą pasauliui įrodėme, kad esame stiprūs. Vadinasi, tik sutelktu darbu, nesipykdami galime padidinti tikinčiųjų savo jėgomis tautiečių skaičių nuo 320 000 iki 1 320 000. Tuomet mūsų išrinktieji ne tik prisipažins, kad privertėme juos galvoti, bet bijodami būti nušluoti užmarštin, dirbti pradės. Dabar tegirdime tik paikus svaičiojimus, kad referendumo organizatoriai siekia valstybės išstojimo iš ES.

Ne, ponai, pasiųstieji mums atstovauti. Referendumo organizatoriai ir jais patikėję žmonės jau suprato, kad tik organizuota, darni Tauta gali priversti jus išgirsti Konstitucinio suvereno valią. Teks pradėti dirbti Tautai, ponai, o ne savo asmeninei gerovei ir partinių grupuočių įtakos didinimui. Įvairiose sąjungose išlieka tik tos mažos valstybės narės, kurių valdžia nesityčioja, girdi ir klauso savo piliečių. Manau, posovietinėse šalyse deleguotiems į valdžią žmonėms sunkoka suvokti, kad jie tarnauja rinkėjams, o ne atvirkščiai. Taigi turime vienintelę išeitį – jei norime likti nenužmoginta, nenutautinta ir nepaniekinta ES valstybė, išrinktieji privalo dirbti ranka rankon su savo rinkėjais. Priešingu atveju užtarnauto poilsio artėjančiuose rinkimuose turi išeiti visi – pradedant prezidente ir baigiant sisteminėmis Seimo bei savivaldybių partijomis.

Gana balsuoti, pradėkim rinktis. Susitelkim, eiliniai. Jėga – mūsų rankose.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

A. N.        2014-02-10 14:55

Girdėjau gerą pasakymą, kad referendumas dėl žemės nėra kieno nors vardinis. Taip, lygiai taip pat jokios partijos nuosavybė nėra ir pilietiškumas ar patriotizmas.

ARMA       2014-02-10 14:47

Iki siol negirdejau apie nauja Lietuvos mesija SLIUZA . Kas jis toks ,is kokiu tamsybiu isplauke ant referendumo bangos ? Jau siek tiek zinau jo agresyvia kalbesena , pomegi nesiskaityti su pasnekovu ...Na , girdejau dar jo tauskalus apie Baltoskandija ,tai lyg testas politines kvailybes laipsniui nustatyti , mano manymu ponas Sliuzas ji islaike desimtukui .

Anikė       2014-02-9 17:16

Maurai atliko sunkiausią darbą,dabar puls maitvanagiai laimėjimais dalintis.
Gerbiamas Pranciškau,nepalikit Tautos “ant ledo”,dabar ypač reikalingas Jūsų
ryžtas,valia ir tolerancija.

vargu bau       2014-02-9 15:11

Vargu bau kas iš šito išeis. Maži politikai ir mažos partijos yra perėmę visas didžiųjų ydas. Skiriasi tik tuo, kad valdžios neturi.

Kritikas Pikčiurna       2014-02-9 4:58

Gerbiamieji, Konstitucinės santvarkos Lietuvoje griovimo darbai yra nuėję per toli, kad vien referendumu ar regioninėmis ar kitokio pobūdžio dalinėmis konferencijomis galėtume sustabdyti tą procesą.
Manau, kad yra labai teisingas siūlymas parengti visos Lietuvos visų kraštų, regionų bei miestų atstovų konferenciją, analogišką tai, kuri buvo surengta 1918 m. prieš skelbiant Nepriklausomybės Aktą. Delegatai turi atstovauti ne partiniu, ideologiniu bet teritoriniu principu, kad neiškreiptai ir tolygiai atstovautų visus socialinius sluoksnius.
Konferencija turėtų galiojančios Konstitucijos pamatinių straipsnių pagrindu numatyti naują vietos savivaldos, Seimo, galbūt ir teisėjų rinkimų bei teisėtvarkos sistemos reformos tvarką bei numatyti visų šių institucijų neeilinių rinkimų laiką.
Verslas iš esmės yra Konstitucijoje neįvardinta ekonominė valdžia, lemianti valstybės ir visuomenės socialinę padėtį, kuri yra bendro saugumo sudedamoji dalis. Todėl būtini Konstitucijos pakeitimai, numatantys verslo, kaip de facto ekonominės valdžios atsakomybę prieš valstybę, Tautą bei jų ateitį ir tęstinumą. Dabar verslas tik “atsiperka” mokesčiais, tarpsta šešėlyje ir tarnauja tiktai sau bei globalizacijai. Kam Lietuvai reikalingas ją griaunantis ar ja spekuliuojantis verslas? 
Turime išsirinkti tokią atstovaujamąją valdžią, palaikyti tokį verslą, kurie dirbtų ir atsiskaitytų Tautai ir jai garbingai atstovautų.
Esama atstovaujamoji valdžia, veikianti partinių gaujų bei oligarchinių susivienijimų pagrindu nepajėgi atstovauti visos Lietuvos bendrų interesų ir sparčiai pasikeisti. Būtina į tą procesą įtraukti visą Tautą.

Canada       2014-02-9 2:04

Ar tikrai kas kelia Roli Paulauska in prezidentus? Baikit baikas!

Nora       2014-02-9 1:12

Nėra nieko liūdniau už cinišką apsukrių žmonių naudojimąsi dorųjų ir aktyviųjų naivumu.

Negi Rolando Paulausko kėlėjai į prezidentus neturi atminties? Nepamena, kaip Paulauskas su Tautos pažanga 1992 m. padėjo sugrįžti į valdžią komunistams?
Neatsimena Paulausko vestų laidų “Kas geresnio premjere?”, kur Paulauskas kas savaitę garbino Šleževičių ir komunistus. O tie tada grobė bankus, įmones, laivyną... Šlykštu.

Taigi       2014-02-8 23:17

Norint, kad kiauliažmogiai ilgam išeitų, reikia surengti jų paleidimo referendumą be teisės atgal sugrįžti tris keturias kadencijas, gal ir iki gyvos galvos.

"Pirmosios vietos"       2014-02-8 23:04

“Matydamas,kaip svečiai rinkosi pirmąsias viets prie stalo,jis pasakė jiems palyginimą:“Kai tave pakvies į vestuves,nesisėsk pirmoje vietoje,kad kartais nebūtų pakviesta garbingesnio už tave…Kai būsi pakviestas,verčiau eik ir sėskis paskutinėje vietoje,tai atėjęs šeimininkas tau pasakys:“Bičiuli,pasislink aukščiau”...Kiekvienas,kuris save aukština ,bus pažemintas,o kuris save žemina,bus išaukštintas”.(Lk 14,10).

Kartais tenka pasidžiaugti,kad        2014-02-8 22:58

esu tik eilinis žm gus.Vidinė ramybė ir susikaupimas yra didelė prabanga.Iš tiesų,mūsų šviesiausiųjų susikaldymas ir ambicijos atrodo negerai.Kartais labai gera pabūti paskutiniu toje eilėje .Ir eiti tada,kai jau niekas neina.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.