Socialinė politika

Vincentas Vobolevičius. Lietuviai nesirūpina dėl savo pensijų. Ar tai blogai?

Tiesos.lt siūlo   2019 m. gegužės 19 d. 14:32

33     

    

Vincentas Vobolevičius. Lietuviai nesirūpina dėl savo pensijų. Ar tai blogai?

y-news.lt

Kaip rodo bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas, esame tauta itin nelinkusi planuoti asmeninių finansų.  Pasirodo, beveik penktadalis (18 proc.) respondentų gyvena šia diena, o 36 proc. pagalvoja vos apie mėnesį-du į priekį.  Apskritai kuo ilgesnis laikotarpis pateikiamas, tuo sparčiau mažėja jį planuojančių: apie tai, kaip gyvens pensijoje – vos 6 proc. Kodėl taip yra?

Vienas paaiškinimas – žmonės taip nedaug uždirba, kad taupymas ir finansinės ateities planavimas jiems atrodo neįmanomas ar beprasmis.  Su tokiu vertinimu iš dalies sutinka ir Lietuvos pensijų ir investicijų fondų asociacijos (LIPFA) prezidentas Šarūnas Ruzgys: „akivaizdu, kad esant bent mažiausiam ekonomikos sukrėtimui daugiau nei 50 proc. gyventojų atsidurtų nepavydėtinoje, sunkioje situacijoje, kurioje prireiktų pagalbos“, – sako jis. Šalyje, kurioje rimtesnio ekonominio šoko metu net ketvirtadalis gyventojų būtų priversti mažinti išlaidas maistui, ruoštis tolimai finansinei ateičiai gali būti keblu.

Kita vertus, tyrimo duomenys bent iš dalies prieštarauja tokiai interpretacijai: pajamas bei išlaidas planuojantys žmonės dažniau gyvena ne miestuose, pasižyminčiuose aukštesniu pragyvenimo lygiu, o kaime.  Šia diena gyvena 21 proc. miestiečių, ir 16 proc. mažesnių miestelių ir kaimų gyventojų.  Atitinkamai didelių miestų gyventojams mažiausiai rūpi, kaip jie gyvens pensijoje – ją planuoja 4,6 proc. miestiečių, kai miesteliuose ir kaimuose tai daro 7,6 proc. žmonių.

Kitas populiarus gyventojų finansinės trumparegystės aiškinimas – žemas tautiečių finansinis raštingumas. Su tuo sutinka ir Š. Ruzgys, manantis, kad finansinis švietimas turi tapti prioritetu, nes valstybė neturi tiek resursų, kad kiekvienam gyventojui galėtų užtikrinti įprastą gyvenimo lygį. Vis dėlto, tyrimo rezultatai kelia abejonių ir finansinio raštingumo stokos aiškinimu: išgyvenimo pensijoje klausimas, pavyzdžiui, visiškai nerūpi bene didžiausią finansinį raštingumą turintiems, palyginti jauniems (iki 36 m.) gyventojams.


Šaltinis: „Spinter tyrimai“

Vyresnieji „X kartos“ gyventojai taip pat ne itin jaudinasi dėl pensijos ir tik sovietmečiu užaugusi karta ima šiek tiek dėl jos nerimauti.  Tai, žinoma, galima aiškinti tuo, kad pastarajai grupei pensija yra daug artimesnė laike nei jaunesniems gyventojams.  Vis dėlto, prieš pat išėjimą į pensiją jaudulys dėl finansinės ateities ima slūgti – galbūt tai reiškia, kad dalis vyresnių gyventojų jaučiasi finansiškai pasiruošę užtarnautam poilsiui.  Kaip bebūtų – neįtikėtinai žemas rūpestis savo pensija tarp palyginti jaunų žmonių kelia abejonių, kad finansinio raštingumo stoka nėra vienintelis ar net pagrindinis gyvenimo šia diena veiksnių.

Galbūt tyrimo rezultatus būtų galima aiškinti dar vienu būdu – žemais gyventojų lūkesčiais.  Žmonės tikrai yra žino ką reiškia gyventi pensijoje – ne iš vadovėlių, o iš savo artimųjų patirčių. Būtent artimųjų patirtys lemia žmonių supratimą ką reiškia gyventi pensijoje. Tai nuosavas butas blokiniame name, nuolaidų akcijos prekybos centre, kompensuojami vaistai, pasivaikščiojimas parke, vienas kitas koncertas ar spektaklis, nemokama kava senjorams.  O svarbiausia, žinoma – anūkai!  Taip suprantamą orią pensiją dažnas mano galįs užsidirbti sąlyginai lengvai, be ypatingo taupymo ir planavimo. Jei lietuvio pensijos standartas būtų „vokiškas“ – su atostogomis prie Viduržemio jūros ir pan. – finansinio nerimo būtų žymiai daugiau.  Vadinasi, jei pastaroji interpretacija teisinga, lietuvių gyvenimas šia diena gali būti savaip sveikas.  Ir ne vien finansiškai, bet ir psichologiškai.

y-news.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-05-23 13:25

Kad as siulau (“tu siūlai investuoti į vieša sektorių...”) sakai tu, stasy.
As sakau “investuoti i savo vaikus”.
Kaupti pinigus (kaip grynuosius) senatvei nera labai protinga del infiliacijos NET IR TOKIOSE salyse kaip JAV.
Siulymas investuoti i fondine birza(tas pats velnias i pensijinius fondus, nes jie perinvestuoja ten pat tavo patiketus pinigus) eiliniam zmogui jau aprasiau kodel neprotingas.
“Investuoti i vaikus” reiskia ne vien pinigus i juos kisti taciau isugdyti jiems meiles, teisingumo jausmus ir padaryti jautrius sazines balsui. Vienam vaikui ta sunku isugdyt, o jau keliems - dar sunkiau. Taciau tai jusu geriausias pensijinis fondas. Ir ne tik Lietuvoje beje.
O ten “viesieji sektoriai” - kiba kaip mazam vaikui aiskint reikia, kad Lietuvoje tai svogeriu pinigu plovykleles ir pretekstas atimt mokesciu pavidalu pinigus is tu, kurie siam plesimui negali pasipriesint.

stasys       2019-05-23 6:50

Dzeikui ..Trumpinant kalba tu siūlai investuoti į vieša sektorių , kuris nemaža dalimi prisideda prie to kad mūsų vaikai augtų su aplinka kurioje dominuotu didesnės vertybės šeimai , valstybei .. o tai pasiekiama tik tinkamai finansuojant vieša sektorių su labai didele rotacija to personalo ..Pritariu ..toks požiūris labai vertingas ir valstybei taip kaip jos pagrindu lieka ne tik šeima bet ir tos pilietinės dogmos ...trumpai aiškiai apsieinat be tu Lietuvos vaduotoju kurie šiandiena veržiasi į EP ginti Lietuvos suvereniteto .. (truputi ne į tema) . Bet investuoti į žmogų irgi nėra blogai , tie kas turi rankas paprastai dyki nesėdi ir nelaukia išmaldos , aktyvus pensininkas atradimas verslui ..taip kaip galimybės šiandiena kur kas daugiau leidžia nei tas žmogus pajėgia aprėpti savo sugebėjimais ..Apsukau ratą ir vėl sugrįžau prie žmogaus . Investuoti reikia į save ateičiai o diena X reikia pasirūpinti individualiai . Galu gale kiek gi tam žmogui reikia kad Jis jaustųsi žmogumi .? atsakymas pas mane gavosi keistas ..bet tavo išvadas patvirtina ‚savotiškai‘ kaupk nekaupęs ruoškis nesiruošęs tavo planas tik višnia ant kažkieno torto ..

Dzeikas       2019-05-22 21:49

stasy,
Lietuvoje tavo pensija tai vaikai. Ne kiekybine, o kokybine prasme - tinkamai isaukleti. Jeigu to nera ir likai Lietuvoje, tada perfrazavus Batjka, mirsi sunkiai, bet neilgai.
O investuoti i fondus, NT, fondine birza…vaikeliai, jus isdurs kaip turgaus lochus.
Amerikoje ne temoje esancius irgi mulkina. Pazymesiu: NE APGAUNA, bet mulkina. T.y. eilinis zmogeliukas norintis dalyvauti pelnu pasidalinime su kapitalizmo rykliais gali formaliai tai daryti, jeigu ATSPES tycia , o greiciausiai netycia kombinacija - savo vysniuka nuo pyrago jis gaus - istatymas yra istatymas. Bet tam reikia arba daug laiko stebeti ir analizuoti fondu birzos rodiklius + ekonominiu ziniu. Puiku. Tu investavai sakykim $50.000 ir sulaukei puikaus rezultatao 10%  dividendu(sure metiniu, cia jums ne Sekundes bankas). Ir taip per metus uzdirbai 5000 USD. Tik bijau ,kad badmiriausi su tokiomis pajamomis JAV, 1 kambario buteliui negeram rajone ir plikam miestelyj ir teuzteks, nes dirbt laiko tu neturesi - birza analizuosi ir investicijas laiku permetinesi.
Na Lietuvoj ir sitai negroja. Kam reikia susitars ir praves reikiamas tranzakcijas be informavimo ir jokios ekonomines zinios jusu uodegos (kuria kaip Krylovo lape imerkete i Lietuvos fondine ar kokia ten birza) neisgelbes. Bus jums kaip Korobeinikovui
https://youtu.be/Kjo5_q6Y3gg?t=1624
Variantas investuoti i save? Negroja ant Lietuvos, nes profesionalizmas cia eina kaip nemokamas priedas prie subines laizymo. Na nebent ruosiates parduoti investicija i save anglijose. Jeigu dar charakteri turite - atsipirks su kaupu.
Tad jeigu anglijoms jus kaip suniui 5 koja, tada vaikai - paskutine jusu viltis Lietuvoje.Ne bet kokie vaikai - dar karta primenu.

Pone Stasy,       2019-05-22 8:05

prašom mums, nežiniukams, pasakyti, kad Amerike buvo panaikinta Segregacija - jos įstatymai? Ačiū avansu!

stasys        2019-05-22 7:35

Dzeikui ... na matai aš tau apie groži ir pavasarį  Lietuvoje o tu man Niujork Syti mėsainius ir kažkokias baimes Lietuvos piliečiu  ? ..ana NYKŠČIU partijos iždininkas mums sufleruoja grįžti prie temos apie pensijas , tad tegul tie pigus mėsainiai už dolerį dar paauštą laukdami savo išalkusiu .. mes aptarkime ko gi laukti Lietuvoje busimiems pensininkams ..apie esamus nekalbu tai nesusiję su tema . Kaupi dolerius kojinėje po lova ar esi labiau progresyvus mėsainiu vartotojas ir naudojiesi tais privalumais kuriuos siūlo demokratijos viršūnė. ?  Ka manai apie ta statistika taupymo apklausus tam tikra dalį Lietuviškų vartotoju .. ? Na įdomus man tie paraleliniai sugretinimai matymu ,. Daug jose ir tiesos ir vištos skrandeliu pilvui apgauti . Skirtingai nuo vietinės publikos aš neieškau vienos tiesos o ir tu lentynėlių kaip Reigardas meistravoti nemoku .. į kurias patogu butu viską sudėti ir supakuoti .

Prasčiokai negaus       2019-05-21 18:01

pensijų, prasčiokai, o ne veisliniai neosovietikai, kurie nusipelnė gyventi geriau, nes buvo šlovingojoje Bolševikų partijoje, kurią gina net Briuselis su Stasburg’o teisėjais.

blogas ženklas       2019-05-21 17:23

jei jau po daugmaž neutralia pensijų tema džeikjulstasys su savim ginčyjasi, ar tai nėra rodiklis, kad iš vladimvladimyčiaus jojo litovciniai tarnai ketina perimt pensijų likvidavimo pavyzdį... Aha.

Dzeikas       2019-05-21 16:48

stasy, na mali sh nors tu ka:-))) Maciau kainas Lietuvos “supermarketuose”. Pigiau negu JAV kur maistas tradiciskai barngus, nes fermeriai nedotuojami, taciau su amerikonisku atlyginimu… nusiperka koks negriukas is “prodzekto” pica, atsikanda…nepatiko, tfu ir meta nukasta pica i siuksliu deze.
Bet brangesnis negu Vokietijoje. Viesedamas vezu lauktuviu artimiesiems vokisko maisto.Pyksta kai nelieka kam nors.Na ir pats maitinuosi ka vokieciuose nupirkau.Nuo lietuviskos duonos, “sguscionkes” remuo eda, varske net jeigu nuo prekystalio valgai - jau prarugusi ir sprangi kaip savaite saldytuve pasivoliojusi.
Biskuti optimizmo, negi nieko gero Lietuvoje?
Maisto tai Kaune Zanavyku turguj diedukas superskanius raugintus kopustus parduoda 2 litai kilas buvo.Dabar 60c ir agurkus. Cia net vokiecius apsauna.
Ir zinau automobiliu mechanika, tai atvarau auto uz 300 islaizo nuo A iki Z visokia smulkme kur tik nagus prikist reik.Pas vokiecius kokius 2000 ikisciau. Taciau patiems vokieciams nepatariu varinet remontuotis i Lietuva, isdurs, ant pinigu iskals ir sh pataisys. Cia kaip rytu bazaras: saviems persikai po 3 skatikus. Nekalbi vietine kalba? Tada $3
O del pasimetimo, nekalbek nieku , stasy.Lietuvoje zmones BIJO. Visu pirma darbdaviu. Kai dariausi teises lietuviskas, ir kad atstatyt pratktika sedau ant sunkvezimio po kaimus pasivazinet. Vaziuojam su naparniku. Jau ir 4 vakaro, o pietu pertraukos kaip ner taip ner. Sakau tu ne skrandininkas? Kada valgysim? Sako, jau pavalgiau uz vairo. Tai cia valgymas buvo? Maniau uzkandziauji. Neturim laiko, seimininkas pyks - valgyk vaziuojant.
Nahier man tokia praktika, islipau puskaimy ir nuejau kazkokion karcianmon pavalgyt. Namo autobusu grizau.
Ble…net Niujorke kur uz $1 pasikart pasiruose zmones UZ VAIRO nepietauja. Jei per savaite $600 pjauni tai dyneri sustojes palikti $5-8 ne karve kainuoja.Per 15 min apsisuka. Tai cia niujorkiniai taip.Country’je sedes kaip priklauso - 30 minuciu ir seiminkas gali pasikart, bet neprivers darbininko pietu atsisakyt: gaus byla iskart

Pensijų        2019-05-21 13:12

ateity nebus. Liberoidai priims laisvanoriškos eutanazijos įstatymą, kad nereiktų badmiriaujant nusibaigti.

stasys        2019-05-21 7:48

gal čia mane rapsai vis dar užhipnotizavę laiko .. nors ne . Prasisukite mielieji per maisto prekiu skirtingas parduotuves ir ta kainu didžiu polka ..bus labai akivaizdi . smile

Na ir nupylei, pone Stasy,       2019-05-21 7:29

nuo vadovėlio, skirto runkeliokų vaikų hipnozei, budulinimui, kad “pasiūla ir paklausa nustato paslaugos kainas”, nes gyvenime nėra visai taip. Kainas nustato arba reguliuoja Hegemonas ir verčia prasčiokėlius alintis tarpusavyje beprasmiai konkuruojant ir netrukdant monopolijoms - karo laimėtojams. Mes ne VU docentų paskaitoje ir mums nereikia pas juos egzų laikyt, todėl nereiktų ir meluot - budulint prasčiokėlius toliau, o geriau juos pagailėt. Monopolinė rinkos ekonomika nėra visagalė.

stasys        2019-05-21 7:23

Galima ginčytis bet ta daryti reikėtu bent sąžiningai . Verslas Lietuvoje ,man, tai tos nišinės įmonės ir tie verslo –paslaugu subjektai kurie samdo žmones ir patys dirba ..o ne tik valdo procesus savo. Monopolinis yra būtent tas ..pastarasis, valdantis . Sakai žmonės vaikšto Lietuvoje susitraukę susigūžę ..? o man taip neatrodo , greičiau pasimetę nuo užgriuvusios lavinos permainų ir pokyčiu .. kurie reguliuoja ju asmeninį gyvenimą ..o tai sukelia nesaugumo jausmą po kojomis. Prie to priprasti lietuviams dar reikės ir tas kelias nėra lengvas ..Čia kaip ir kitur veikia rinkos dėsniai o pasiūla ir paklausa nustato paslaugos kainas , aišku ji nėra ideali ta rinka bet darbuotojui siūlomos darbo sąlygos pagal regionus labai įvairios . Neužtenka Lietuva aplankius susidaryti pirma įspūdį ..aš per metus jos keliais prasuku arti 100 tukst. km.. tai tokiu nuotaiku tikrai nepastebėjau .smile) Priešingai viskas atsigauna ir žaliuoja ..neatsižvelgiant netgi į Prezidento rinkimus ..Ši savaitgali sukau kilometrus Pakruojo rajone ..rapsu laukai geltonuoja ..tai kažkas nerealaus ..smile))

Jules       2019-05-21 6:51

Taip, Džeikai, žmonės labai išgąsdinti - baimės ir nesaugumo daugiau nei prie Gorbio. Visa Gorbio viešumo politika išgaravo ir užėmė jo vietą akiplėšiška dezi propaganda - melo propaganda ir prastuomenės beteisiškumas.

Dzeikas       2019-05-21 6:32

Stasy, jau nebestebini iprociu iskraipyti faktus.2:1 pelno ir islaidu gyvajam kapitalui santykis ne “pas kai kuriuos”, o VIDUTINIS.Kitaip sakant dirbantieji apiplesiami, nes sukurta vertes dalis paskirstoma kapitalo naudai.
O pradet reiktu nuo to,kad manopoline padeti uzimancioms imonems ikalt valstybes prieziura kiap sovietinese imonese, uz islaidu tualetiniam popieriui atsiskaitymu kontroles imtinai, o pelno palikt 5-8%, kas liko - i biudzeta.Taip yra JAV.
Kaip ten keiciasi jau maciau.Isvykstant i JAV zmones gyveno labai skurdziai, bet dar ne visi itrauktom i pecius galvom vaikstineje.Grizus po -iolikos metu, atlyginimai kiek padideje, taciau zmogeliukai igasdinti(isskyrus emigrantus, kurie, speje ant koju atsistot anglijose, padeje skersa) kaip prieskario Sovietijoje. To Lietuva neragavo net 1944-53mm

stasys        2019-05-21 6:12

Toli gražu Džeikai , Lietuvos verslas kenčia nuo nepakankamos apyvartos ..savo versle todėl maržos gali būti visokios , bet jei kalbame apie paslaugu sektorių dviejų kartu marža galima tik pas antstolius smile . Gal Amerikėje verslas ir labiau socialiai orientuotas nei Lietuvoje ,.. bet jei įdiegti samdomo darbo apmokestinimo sistema lietuviška toje Amerikėje ..po savaitės ten viskas sugriūtų o žmonės liktu alkani ir nesupratę kas nutiko kad nuolatinis ju pajamų upelis ėmė ir nuseko .  Kaip jau ne karta minėjau čia veikia gauti o ne uždirbti lūkesčiai .. Pastarieji lūkesčiai paprastai trina rankomis ir jaučiasi padėties šeimininkais .
Po truputi ir pas mus viskas keičiasi ..

Dzeikas       2019-05-20 15:31

stasiui, taip.Pensija turi pasirupinti pats zmogus VISU PIRMA. Bet kol tautiske valdziuke neatsauke pensiju apskritai ir vadovavosi sovietiniu pensiju istatymu, tai tos pensijos ir turejo maziu maziausia likti sovietinio lygio santykinai matuojant su vidutiniu atlyginimu.
O verkslenimai esa “nera pinigu” tokios pat kilmes kaip turgaus atnpirstininko del dingusio rutuliuko(lietuviskuose antpirsciuose jo net ir nebuna, be jo zaidziama).
Lietuvoje VIDUTINE verslo pelno ir gyvojo kapitalo islaidu dalis santykyje ne 1:1 vieno kaip Vakaru pasaulyje, o 2:1 verslo naudai, kaip tas buvo Sovietijoje. T.y. bent jau dabar “pinigu yra” , tik valstybe zaidzia i vienus vartus. Plesia gyvennacius parduodant savo darba. Zinant kaip subalansuoti istatymai kitose salyse as tai sakydamss ne kiek neabejuoju. Akivaizdu, Watsonai.

stasys        2019-05-20 11:07

2019-05-20 9:08 .. geras klausimas .

O Ožkelytei       2019-05-20 9:08

už ką moka, Stasiuk? Kad nieko nežinojo apie laisvą Lietuvą iki Gorbio?

stasys        2019-05-20 8:54

2019-05-20 8:11   ..Tai beviltiškas klausimas! jus į ta sriuba pridėsite tiek šaukštu druskos kiek aš cukraus ..o ka galiausiai gausime ? nėra vieno atsakymo ..Aš savęs irgi klausiu kam valstybė moka signataro renta Z.Vaišvilai ir jam panašiems .? už padėta viena parašą  ? Valstybė laikosi ant tokiu simboliu po kuriais šlama labai geri pinigai iš apačios žiūrint !!! o iš viršaus dievo skatikai ..tai kaip čia rasti ta aukso veršį .?  kuri visiems padalinus įsivyrautu taika ir santarvė .. Niekaip , reikia eiti dirbti ir nustoti kaulyti tai ko neuždirbai . Sunku čia moralizuoti ..socialinis teisingumas negali buti vienodas , jo patrauklumas stabilumo garantijose ..ir jei kyla nuolat tokios kalbos kaip atimti ir pasodinti už kokias tai skrajojusias atsiimtas žemes ..žmonės pradeda klausti o ko dar paprašys socialinio teisingumo tarnai ..kaip aukos sau ..

Stasiuk,       2019-05-20 8:11

būk malonus ir papasakok mums, kaip valstybininkai pasirūpino savo pensijomis? Apskritai, kaip savimi pasirūpino? Kaip įvykdė prichvatizaciją ir apiplėšė žmonės, ir žiauriai traumavo? Ko jiems reikėjo, kad jie galėtų tomis pensijomis ir asmenine gerove pasirūpinti?

Nejuokinkit!       2019-05-20 7:44

Man 33 metai,gyvenant Lietuvoj,as gyvenau taupant ziemos sezonui,akcijos ir ispardavimai,man buvo ypac aktualu,ziema surydavo viska,ir vel grizdavo taupymas ziemai..apie koki pensiju taupyma dar galima kalbeti???beto,mano isitikinimu,pagal valdzios keluama pensijini amziu,as 95% esu isitikinus,kad as jos nesulayksiu,o jei ir sulauksiu,tai kaip daugumai dabartiniu pensininku teks dirbti

stasys        2019-05-20 7:44

  2019-05-20 6:39 .. tam kad atsakyti į ta klausima reikia žinoti o kokios gi Lietuvos Tamsta tikėjosi ?

Stasy,       2019-05-20 6:39

O valstybė tai kas? Ne žmonės, o ateiviai iš Marso? Kaip valstybininkai pasirūpino savo pensijomis, tai yra savimi, nenori papasakoti? Gal jie turėtų kur sėdėti už Lietuvos supartalinimą, o ne pensiją gauti?

 

stasys        2019-05-20 6:13

Ateitimi turi pasirūpinti pats žmogus ,  bet diduma vis dar tyki kad ta turi daryti valstybė , tai paaiškintu fenomeną kodėl žmonės prašo didesniu algu o ne galimybių daugiau užsidirbti ..Taip kaip valstybė labai pasyvi žiūrint į žmoniu ateitį .. stengiasi ta problema pakišti po durų kilimėliu užkraunant pasekmes valstybės biudžetui .. tai paaiškina fenomeną kodėl ta pensija tampa oriniu skaičių debesyse , o kas gali bando padirbėti labiau turtingesnėse šalyse ..  bent dešimt metu .O dėl taupymo ..juodai dienai ..autorius galėtu sužinoti priežastį , jei pasidomėtu kas kelia bvp-ė augimo skaičių ir čia valstybė visiškai nesuinteresuota .. kad tas pilietis pinigus laikytu bankuose su ‚beveik‘ nulinėmis palūkanomis ,alternatyva kojinė  ...

Dzeikas       2019-05-19 22:54

ah1, pvz. susistumdziau Niujorke su kandimi del parkingo(as uzemiau sunkezimiui, o jis atomobiliu mane nustume). Priejo policajus, sako , maciau jis tau beisbolo lazda grasino, tu jam turi pretenziju? Pasakiau kaip buvo. Cia pat i voronoko “obezjannika” kandi ir ikiso.Is manes tik teisiu kopija paeme ir pasake, kad jei reiks, gausiu kvietima i teisma.
Va tokio amerikinio standarto noriu,kad Lietuvoj butu. O tu banditus palaikai, kad taip nebutu?

Tvankstas       2019-05-19 22:20

Reikia būti proto vargšu, esančiu nesvarume, kad kaltinti lietuvius : gyvena šia diena, netaupo.

šwedas       2019-05-19 21:39

Imkit paskolas nes butai brankZ

ah1       2019-05-19 20:05

lietuviai turi sukaupę puikią patirtį kas gaunasi iš to taupymo.Lietuviai žino kad čia Lietuva čia ne Amerika. Ir kada gi liausis amerikos standartų tempimas “ant lietuviško kurpaliaus”?

Žodžio laisvė...       2019-05-19 18:55

Taupyk netaupęs,vis vien pinigai arba nuvertėja ,arba valdžia pasiglemžia.Man yra geras pavyzdys a.a.kaimynė.Visą gyvenimą sunkiai fiziškai dirbo,kiekvieną rublį
dėjo į taupomąją knygelę.Nepirko nei knygos,nei laikraščio,nebuvo nei karto teatre.
Sovietmečiu darbininkija didesnes algas gaudavo nei tarnautojai.Buvo susitaupiusi
maždaug trims kooperatiniams butams,kai vieno buto kaina buvo maždaug 5000 rublių.
Vieną dieną nubudo ir sužino kad jos santaupos ištirpo visos.Juk pamenat kaip buvo
su sovietinėm santaupom.Na o man jau turėjusiai sovietinį stažą 25 metus,išeinant
pensiją jau savi valdininkai sugalvojo pensijos amžių atidėti dar 5-eriems metams.
Subyrėjus imperijai senyviems rasti darbą beviltiška.Taigi pensija maža nes nėra
būtinojo stažo.Dar ir mokslo metai išmesti iš stažo.O kai litus keitė į eurus irgi sutaupyti žmonių pinigai nuvertėjo,o pragyvenimo lygis krito vėl 3,4528 karto.Tai
ir taupyk ,žmogau,iki sekančio pinigų keitimo ,vis tiek liksi prie tuščios pini-
ginės jei nevoksi.Aš pergyvenau net 5 pinigų keitimus.Todėl dabar santaupų laikau
2 - 3 mėnesių “pagalvę”.To ir kitiems linkiu.

Be abejo,        2019-05-19 18:10

“kad rimtesnio ekonominio šoko metu net ketvirtadalis gyventojų būtų priversti mažinti išlaidas maistui” ir grėstų Holodomoras, o kai kas patirties tokiai politikai atlikti turi pakankamai, ypač, kai nebuvo desovietizacijos. Jie gi gali tai pakartoti liberoidiškai.

Dzeikas       2019-05-19 17:46

Akivaizdui:
Kas yra “kontrideologine” revoliucija?

Akivaizdu, kad       2019-05-19 17:42

Lietuvių egzistencijai pavojingai didelė dalis visuomenės neturi pinigėlių minimaliai sveikam maistui, o čia dar nori, kad tie vargšai, nelaimėliai dar ir svajotų, šypsotųsi ir ką nors planuotų – rūpintusi pensija. Tai gresia labai negerais dalykais ateities Lietuvoje – visuomenės susidūrimu ir kontrideologine revoliucija.

Dzeikas       2019-05-19 17:32

Lietuvis tai is esmes vergas. Ka vergas gali priplanuot? Taupys juoda duona su vandeniu misdamas, o senatveje jam kaip “Sekundes” banke - Eik lauk , gozeli! Gi sakiau kad pinigu nera, ko pristojai.
Ta pasamoneje supranta kiekvienas tikras lietuvis, nes ir jis elgtusi nesant biudzete pinigu kaip jo valstybe - balasta mestu uz borto. Gali jis tam pasipriesint?  Skaiciuojant sio pasaulio dimensijom(palike Dieva nuosaliai, abstahavesi nuo Jo) - niekaip. Valdzia ji visvien apmulkins, nes turi tam daugiau galimybiu.Pvz., jeigu jus nusipirksite auksine moneta tikedamiesi issaugoti sutaupytu pinigu verte tai i rankas jums jos neduos.Bankas pardaves auksa pasisiliks ji pas save.Kad nepavogtu kam nepriklauso vogt. Jus tik saugojimo mokesti mokesite

Rekomenduojame

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.