Ugdymo politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vilniaus universitete įvesta „lyčiai jautri kalba“

Tiesos.lt siūlo   2021 m. spalio 15 d. 13:07

24     

    

Vilniaus universitete įvesta „lyčiai jautri kalba“

propatria.lt

Vilniaus universitetas paskelbė „Lyčiai jautrios kalbos gaires“, kurioje lietuvių kalbos taisyklė vartoti gramatinę vyriškąją giminę kaip neutralią pasmerkiama kaip „atgyvenusi“ ir „dažnu atveju diskriminacinė“. Lygybės ir pažangos šaukliai turi sprendimą: nuo šiol visur ir visada vartoti „lyčiai jautrią kalbą“. Naujovė tiek inovatyvi ir paremta alternatyvia proto samprata, kad negalėjome jos pristatyti be lašo ironijos.

Dokumente teigiama, kad jos vartojimas nuo šiol apims „visų VU administracijos lygių komunikaciją ir dokumentus, akademines publikacijas, kolegišką bendravimą, bendravimą tarp dėstytojų ir studenčių/-tų, studijų proceso, VU kuriamų mokymo platformų ir priemonių, skirtingų rūšių duomenų bazių kalbą.“

Oficialaus VU dokumento autoriai nepabijo iškelti fundamentalų klausimą: „Ar [egzistuoja] tik dvi lytys?“. Tačiau oficialus VU atsakymas į jį nėra toks tiesmukas, kokį diktuotų mokslas ar elementarus sveikas protas. Dokumento autoriai, užuot tarę pasenusį „taip“ ar kai kam, matyt, vis dar per drąsų „ne“, rašo: „Tarp Vilniaus universiteto bendruomenės narių yra žmonių, kurių savęs suvokimas vyksta anapus binarinės (dvinarės – moteris/vyras) lyties ir gramatinės giminės sistemos, o mūsų spėjimas remiantis išore gali būti klaidingas. Todėl vadovaujantis bendru pagarbos principu bendraujant žodžiu ir raštu vertėtų kreiptis taip ir vartoti tokias giminės formas ar jų atitikmenis, kokias renkasi pats žmogus.“

Toliau dokumente svarstomos įvairios „strategijos“, kuriomis reikėtų vadovautis bandant žūtbūt išvengti normalios, VU teigimu, atgyvenusios, kalbos, pakeičiant ją gerokai jautresne ir pažangesne. „Strategijų“, kaip tai galima pasiekti, visa laimė, yra daug ir įvairiausių. Čia tik keletas pavyzdžių, siūlomų jėzuitų įkurto seniausio Lietuvos universiteto gairėse:

- Frazę „visų studentų pažymiai turi būti suvesti iki“ pakeisti daug pažangesne „visų stud. pažymiai turi būti suvesti iki“.

- Kiekviename sakinyje nuosekliai ir nenuilstamai kartoti nuorodas į abi (kodėl tik dvi???) lytis: „kiekviena ir kiekvienas iš mūsų“, „mielos studentės ir mieli studentai“, „gerbiami kolegos ir gerbiamos kolegės“, taip pat nuosekliai ir nenuilstamai kreipiant dėmesį į „giminių tvarką (dažniausiai kaitaliojant vyr. ir mot. pirmumą)“.

- Įvairiausiais būdais sudūrinėjant abiejų giminių galūnes, štai keletas galimų pavyzdžių neišsilavinusiems: „žiūrov(i)ų apklausa parodė“, „statistinis respondentų_čių pasiskirstymas“, „visų fakultetų darbuotojas/us pakviesime skiepytis“, „kiekviena (-as) Universiteto bendruomenės narė (-ys) gali naudotis visomis žmogaus teisėmis ir laisvėmis nepaisant jokių skirtumų“, ir pan.“ (Tiesa, teksto autoriai, tai yra, atleiskit, autoriai (ės) pamiršo nurodyti, kad „visomis žmogaus teisėmis ir laisvėmis nepaisant jokių skirtumų“ galės naudotis tik paklusę alma mater kvietimui skiepytis, bet išsilavinusiai publikai tai turbūt savaime suprantama).

- Reikia pripažinti, kai kurie siūlymai išties gana blaiviai vertina šiandien susiklosčiusią situaciją, pvz., vyriškos giminės pakeitimas moteriška čia daugiau negu logiškas: „visos rinkimuose dalyvaujančios partijos paskelbė savo ministrių kabinetus“. Nuoseklumo ir pažangos vardan siūlytume dar vieną patobulinimą: „paskelbė savo ministrių kabinetes“.

- Nors žodis „kabinetas“ liko nepajudintas, bet Vilniaus universitetas turi puikų pasiūlymą patobulinti atgyvenusį žodį „žmogus“. Oficialiose universiteto gairėse siūloma (tiesa, geraširdiškai pabrėžiant, kad šio rekomendacijos yra ne „privalėjimo, bet sąmoningumo ir kalbinės kūrybos sritis“) šį žodį pakeisti kur kas pažangesniu „žmoga“, tokiu būdu nevengiant „žmogaus kategorijos kaip ilgą laiką sutapusios su vyriškuoju subjektu“ kritikos.

Nors Vilniaus universitetas šiais laikais ir nepajėgia tiesiai atsakyti, ar egzistuoja dvi lytys, tačiau į dokumente iškeltą klausimą „ar įsipareigojimas lyčiai jautriai kalbai yra ideologinis apsisprendimas?“, atsakoma vienareikšmiškai: „Taip“.

Sveiki atvykę į 1984-uosius. Oi, 2021-uosius. Oi, 2021-ąsias.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Egidijus       2021-10-16 18:57

Sveikinu skaitytojus, portalas tiesos.lt perimtas. Jį perėmė Nacionalinis susivienijimas. Dabar čia matysite Sinicą, Radžvilą, Šopauską, Nemunaitį ir kitus NS autorius. Kitų konkurentų, ypač Šeimų Sąjūdžio autorių, nebematysit niekada.
Portalas įkurtas 2012, iki 2015 m.priklausė Lietuvos sąrašui. Po to paverstas visuomeniniu, jį nemokamu, kasdieniu darbu “vežė” redaktorė Ramutė Bingelienė. Laisvūnas Šopauskas praktiškai niekuo neprisidėjo,  tačiau turėjo administratoriaus teises.
Ir štai, spalio 8 dieną Laisvūnas su niekuo niekaip nepasitaręs, slapčia visą redakcinę kolegiją pašalino, prieigą prie tinklalapio panaikino. Pažiūrėkit į skyrelį Redakcija, ten baltas lapas. Taip veikia “nacionalinis susivienijimas”, tapęs svetimų tinklalapių ir kitų įdėto darbo vagimi.
Kol Šopauskas šį komentarą pastebės ir ištrins, prašyčiau jį nukopijuoti ir dalintis po visais įrašais komentaruose.
Žmonės turi žinoti, kas vyksta. 

Jezuitu ikurtas universitetas,       2021-10-16 16:13

o dabartinis LGBT popiezius irgi jezuitas. Ko cia kas nesupranta?

Raigerdai,        2021-10-16 16:06

ryte pachmielą padaryk, tada Širvintų su Amerika nepainiosi. Nuo kada KGB provokatorius julius Milaitis amerikonu tapo?

Bendra informacija
Nikas: Dzeikas /  - išsiųsti asmeninę žinutę

Miestas: Širvintos
Telefono modelis: Meizu MX4
Parašė žinučių forume: 121
Pask. kartą prisijungė: 2016-12-04 15:38:22


Žiniatinklio rezultatai
Nuomonės | Dzeikas 2014-11-16 17:34 IP: 82.135.145.245
http://www.mobili.lt/lt/forumas/nariu_sarasas/Dzeikas

Михаил Веллер (Yura Dashevsky)       2021-10-16 14:39

Tema: Nelygybė kaip Visatos dėsnis./ Неравенство как закон жизни во Вселенной:
https://www.youtube.com/watch?v=Y9F55NTcRWA

Pirmūnai       2021-10-16 13:38

beveik visada tarnauja stipresniam, vadinasi, okupantui, mafijai, raudonajam oligarchui, Pasaulio Vyriausybei, pasaulinei kovidistų ar proletarų revoliucijoms, bet ne Lietuvių tautai. Lietuvių kalba, kaip ir pati tauta, jiems trukdis tapti visaverčiais pasaulio piliečiais. Kitaip tariant, pasisamdant Troikei, o tada jau visi keliai atviri - gali engti paprastą lietuvį kiek tik nori ir vyti jį iš Tėvynės. Gali zombinti, budulinti ir kvailinti - apgaudinėti iki valiai, kaip šiandien, vakar ir rytoj. Tokia Kapsukės misija.

St.       2021-10-16 12:39

Kaip greitai degraduoja aukštasis mokslas. Reikėjo palikti tik dešimtmetį kitą be tinkamo finansavimo ir prasidėjo negrįžtami procesai - neliko universitetuse iškilių asmenybių, lieka dirbti tik prasčiausi studentai. Turiu nuojautą, kad ir šitą teoriją sukūrė už projektinius pinigus taip pat ne buvę pirmūnai…

Mano manymu,       2021-10-16 11:14

Vilnės universiteta, matyt,ruošiasi didžiausiai metos švenčiui- Balandės pirmajam.

Raigerdas>Džeikui       2021-10-16 11:06

Gerbiamas Džeikai, įsikalk sau į galvą, kad egzistuoja tik 2 žmogaus tipai(kalbėsiu tau suprantama krikščioniška terminologija): vienas, kuris tarnauja Dievui, ir tokių žmonių visuomenėje yra dauguma, ir kitas yra visiška šito žmogaus priešingybė - tai Šėtono tarnai. Jeigu šito nebūtų, tai nebūtų tarp žmonių jokių karų. Bet BUKAPROČIAI ISTORIKAI PATEIKIA TAI, KAIP KOVĄ TARP NACIJŲ, RELIGIJŲ AR VALSTYBIŲ. Kodėl jie taip elgiasi? TODĖL, KAD JIE NESUPRANTA PAGRINDINIO PRIEŽASTIES-PASEKMĖS DĖSNIO. Pažiųrėk į mano komentarą:“O dabar pažiūrime į žodį IDEALIZMAS (pranc. Idealisme iš graikų ιδέα - idėja) yra filosofijos kryptis, vienijanti daugybę mokymų, kurie vienaip ar kitaip tvirtina, kad sąmonė yra pirminė, o materija - antrinė. O kaip yra marksizmo-leninizmo filosofijoje? Materija -pirminė, o sąmonė - antrinė”. Kas buvo tie idealistai? Tai Platonas, Tomas Akvinietis, Gegelis ir daugybė kitų. Materialistas Engelsas savo laiku rašė:“Tie (filosofai), kurie teigė, kad Dvasia egzistavo pirmiau nei gamta ir, kurie galiausiai pripažino pripažino pasaulio sukūrimą, ... sudarė idealistinę stovyklą. O tie, kurie pirminiu dalyku laikė gamtą, prisijungė prie įvairių materializmo mokyklų. Nieko kito nuo pat pradžių ir nereiškia šių žodžių reikšmės: idealizmas ir materializmas ir tik šia prasme jie yra čia ir naudojami”. Tačiau materialistai iki pat šiandien nesugeba įrodyti savo požiūrio teisingumo. Ir tik dabar mokslininkai prakalbo, kad ląstelė negalėjo savaime susikurti Žemėje, nes yra visi požymiai, kad ją sukūrė protas. Pažiūrėk į tautų žudynes. Visi tie tironai buvo materialistai. Kuo skiriasi vadovas-idealistas nuo vadovo fašisto ar komunisto? Vadovas-idealistas, siekdamas tikslų, nenaudos NELEISTINŲ METODŲ. Ką darys vadovas fašistas ar komunistas? Jis sieks tikslų BET KOKIAIS METODAIS? Kokiais metodais psichopatas A. Lukašenka išlaiko valdžią? Mušdamas, žudydamas, teisdamas ir sodindamas į kalėjimus bet kokį jo oponentą. Štai, koks yra rezultatas, kada pačioje pradžioje jo nesustabdė, kai jis turėjo būti teisiamas už žmogaus sumušimą. Ar žinai, kodėl vietiniai kaimynai jį praminė “taptūn”? Todėl, kad jis susipykęs su kaimynu, įpuldavo į jo daržą ir sutrybdavo visas jo daržoves. Kada prieš tave einama su ginklu, tu turi teisę imti ginklą ir gintis taip, kad tavo gyvybei neliktų jokio pavojaus. Todėl nepainiok tų dviejų dalykų, ką darė komunistai, sukeisdami vietomis priežastį su pasekme, - puolimo su gynyba. Negalima taikyti prieš puolėją tokių metodų, kurie jam sukels juoką. Jam reikia duoti tokį atkirtį, kuris atgrasys bet kokius jo slaptus norus pulti. Pats tikriausiai nežinai, ką reiškia mūsų Vyčio simbolis ir kodėl jo rankose kardas, o ne plunksna? Būk lietuviu, Džeikai.

Raigerdas>Džeikui       2021-10-16 10:17

Džeikai, neprieštarauk JAV įstatymams. Kokias turi JAV pilietis teises, kai į jo valdomą žemę įsiveržė tipas, kuris pradeda aiškinti, kad “tu turi žemės ir tu privalai su manimi pasidalinti? Tuoj pat atrėžk gabalą štai šitą”. Ir jis ten pradeda įvedinėti savo tvarką to žmogaus teritorijoje. Tokiu atveju, JAV pilietis turi teisę jį nušauti. Jis neklaus jo:“Tu ką, šizofrenikas, kad siūlai tokius beprotiškus dalykus?”. Ir, neva, tarp jų prasidėtų ginčai, teisminės bylos, kaip Lietuvoje. Amerikoje šito nėra, nes ten asmeninė nuosavybė yra šventas dalykas ir tokį žmogų gina valstybė. Pas mus niekas negina žmogaus nuo nusikaltėlio, kol neįrodyta, kad jis nusikaltėlis. Mūsų teisinė sistema kaltina abi puses:nusikaltėlį ir jo auką. Kada jūs susidursite su mūsų tardytojais, tai išklausysite ilgą litaniją, koks “jūs kvailas, kad patikėjote sukčiumi”. Ko pats nesupratai per visą savo gyvenimą? Konfliktų tarp žmonių neegzistuoja, nes jie išsiaškinę klaidas gali susitarti. Bet yra kitas žmogaus tipas, kuris krikščionybėje vadinamas ŠĖTONU. Nors pats esi katalikas, bet tavęs niekas neišmokė atpažinti Šėtoniškus darbus. Bet tu privalėjai pats tai padaryti, jeigu esi tikras katalikas. Ne Vilniaus Universiteto koks nors problemų su sveiku mąstymu turintis rektorius sukūrė LIETUVIŲ KALBĄ, kuri yra unikali viso pasaulio vertybė, kadangi tai yra GYVA KALBA, likusi nuo sanskrito laikų ir yra kaip pagrindas, nuo kurio išsivystė kitos kalbos. AR PATS SUPRANTI, KAD ŠITOKIE PAKEITIMAI LIETUVIŲ KALBOS GRAMATIKOJE TUO NESIBAIGS, AR TU ŠITO NESUPRANTI? Užtenka KIAULEI LEISTI ATSISĖSTI KARTU PRIE STALO IR JI PADARYS TEN SAVO TVARKĄ. AR PATS SUPRANTI ŠITĄ ABC-ėlinį DALYKĄ, AR NE? Ar pats supranti, kad yra žmonės su destruktyviu mąstymu, kurių visi pasiūlymai bus tik tokie, ką reikia sugriauti? Koks pagrindas yra griauti lietuvių kalbą? Nėra jokio pagrindo? Tai, kodėl pats siūlai taikstytis, mekenti, maldauti -“nu būk toks geras, negriauk lietuvių kalbos, nes tai yra mūsų tautos pats didžiausias turtas”. Ar pats žinai didesnį turtą nei yra kalba? Tai yra tik gyvybė. Bet, kai žmogus gimsta, jam reikia išmokti kalbėti. Ar žinai, Džeikai, ką tu atstovauji? Tu leidi gimti fašizmui, tu leidi gimti komunizmui ir apsimeti, kad esi niekuo dėtas. Ar Vokietijoje niekas taip ir nesuprato, kad Hitleris yra pamišęs? Suprato, bet jie buvo mažuma, o be to, jie netikėjo, kad Hitleris laimės rinkimus. Imame Lietuvą. Kaip atsidūrė I. Šimonytė premjeruose? Bet nei pats, nei daugybė rinkėjų nesuprato, kad šitai moteriai nėra svetimi fašistiniai valdymo metodai. Kam jai reikalingas A. Dulkys, kuris turi problemų su sveiku mąstymu ir elementariu savo minčių dėstymu? Todėl, kad tai yra ideali kopija Otto Adolfo Eichmanno fašistinėje Vokietijoje. Tarp kitko, jis buvo katalikas. Kuo jis pasižymėjo žudant žydus, nes tam žudymui vadovavo? Jis buvo aklas vykdytojas arba labai geras vykdytojas. Toks yra dabar A. Dulkys. Jis buvo pakartas 1961 m.gruodžio 15 d. Taigi, ant to žmogaus sąžinės milijonai nužudytų moterų, vaikų ir vyrų. Ir Lietuva dabar teisinasi, nes pas mus pasirodo yra lietuvių su fašistiniu mąstymu, kurie daužė su laužtuvais žydams per galvas Kaune. NEJAUGI NESUPRANTI TOKIO PAPRASTO DALYKO, KAD JEIGU HITLERĮ LAIKU BŪTŲ SUSTABDĘ, TAI NEBŪTŲ IR 2-ojo Pasaulinio karo. Tas pats yra ir su Stalinu. Tas pats yra ir su psichopatu A. Lukašenka. JEIGU JŪS NESTANDOTE BEPROTIŠKUMO REIŠKINIUS PAČIOJE PRADŽIOJE, TAI PASKUI JŪS SUMOKĖSITE LABAI BRANGIĄ KAINĄ, NET GALIMAI GALĖSITE ŽŪTI IR PATS.

Dzeikas       2021-10-16 8:47

Raigerdui: pats kalbi lyg ir protingus dalykus. Nesigincyju, zinai daug. Bet Leidies mulkinamas elementariais visokiu issigimeliu fokusais, manipuliatyviniais triukais.
Pvz., pashiko patriarxas pries ketvirti amziaus savuoju “kas galetu paneigti” - ir visi kartoja, net ir tamsta naudojasi taja forma.
Nes siulai klausti “o kaip jūs įrodysite, kad jūsų tas “pažangus žodis stud. nėra šizofreniškos vaizduotės pagimdytas?”
Apipilti zmoga pamazgomis, o po to nekaltai klausti artojo ar tai pamazgos,gal reikia jam padeti jas nusimazgoti - yra Setono (dvasiniu lygmeniu) padiktuotas diskusijos budas verciant oponenta irodineti,kad baltas yra baltas, teisintis. Paaugliai elgiasi tiesmukiau, klausia koks ten plemas ant kelniu ties uzpakaliu. Nors nera ne demeles. Nera? Ai, atsiprasau. Pasirode.
Todel mano poziuriu, reiktu reikalauti ne sizofrenijos , kvailumo nebuvimo , o naudos, proto ir pazangos buvimo irodymo.
“Irodyk, kad NESI syzikas” - jau yra zmogaus izeidimas. Ir TOKIA diskusijos forma naudoja patriarxas jo sutve.

stasys       2021-10-16 6:23

.. iš teksto aišku jog tai rekomendacinio pobudžio dokumentas , skirtas patikrinti studentu bendruomenės reakcija į tema . Geras žvejys taip žuvį gaudo , kantriai kas rytą pašerią nusižiurėta vietele .. o ten žiurėk po savaitės jau galima meškere imerkti .  Pagal mane tai viskas logiškai dokumente sudėliota , norį pokyčiu keisk žmogų  ir jo požiurį į pasaulį . Aišku aš kaip senas ‘krienas’ galėčiau pasiūlyti toje problemoje išeitį , nedarkant toliau lietuviu kalbos iš principo . Reikia tik naujiems universiteto ‘šviesuoliams’ susitartį jog senas geras nu politintas-kreipinys ‘draugas’ toks pat ir belytis ir nuasmenintas todėl kaip tik šiam reikalui vartotinas pav.
-  draugas Reigardai nustokite neršti savo ‘paklodėmis’ niekus , pabandykite visa tai ka čia rašote papasakoti savo ‘augintiniui’ pav. žuvytėms,.. blogiausiu atveju tiktu ir pagalvė einant miegoti . Sutaupysite visiems laiko skaitant Jūsų niekus , parašiau o pats pagarvojau o Reigardas galėtu tapti vartojamas ir moterimi ? stasys,staselė ,stasiukas, stasė ir t.t. bijau ir man būtų sudėtinga pasiekti tas 72 lytiško įvairumo . Lietuviu kalba savo sudėtimi ir sandara archaiška ,.. va ko nenumatė Basanavičius.

Raigerdas        2021-10-15 23:38

Dabar vyksta tas primetimas tokio žodžio kaip pažanga. Stebina tie mūsų mokslininkai iš VU, nes jeigu žmogus tvirtina, kad vakar jis sveikinosi su ufonautu ir vaišinosi jo kosminiame laive, tai jis gali papasakoti apie to ufonauto požymius ir kuo skiriasi jis nuo žmogaus. Mūsų mokslininkai nesugeba atlikti paprasčiausios mąstymo operacijos. Pavyzdžiui, jūs teigiate, kad “stud.” yra pažangesnė už žodį “studentų”. Tai, kame yra ta pažanga? Kur jūs čia matote tą pažangą? O dabar gaunasi, kad mokslininkams pasakė, kad tai yra pažanga ir tie mūsų mokslininkai, pasirodo, sugeba mąstyti tik naratyvais, nes jie nesugeba paprasčiausiai užduoti paprasto klausimo: bet koks daiktas, bet kokia gyvybės forma turi savo požymius. Pagal požymius ta pati gyvybė yra klasifikuojama, pavyzdžiui, žinduoliai. Ir mes suprantame, kad braškė nėra žinduolis, nes tai yra visai kita gyvybės forma. Taigi, pažanga irgi turi savo požymius. Reikia juos tik įvardinti, daugiau nieko. O dabar prie “stud.” priklijuoja, kad tai yra pažanga ir kur ta pažanga niekas iš tų siūlytojų nepaaiškina. Ar žinote kodė? Todėl, kai žmogus pradės aiškinti, kiti supras, kad jis juos laiko už durnius arba jis pats yra realiai trenktas. O jeigu jau jis darosi įkyrus, tai reikia jo paklausti: “o kaip jūs įrodysite, kad jūsų tas “pažangus žodis stud. nėra šizofreniškos vaizduotės pagimdytas?”. Įrodyti, kad tai yra šizofreniškos vaizduotės produktas tikrai nėra sunku, kaip ir žodį “žmogą”.

Raigerdas        2021-10-15 23:11

Na, jau rašiau anksčiau, kad nuprotėjimas arba išprotėjimas prasideda nuo to, kad norima pakeisti žodžių reikšmes. Neverčiu tikėti manimi, bet nueikite į psichinę ligoninę, pasikalbėkite su psichiniais ligoniais ir jūs pamatysite būtent šitą reiškinį, t.y. žodžių reikšmių keitimą. Kitas faktas irgi yra lengvai patikrinamas. Štai imate tarybinių laikų žodynus ir pažiūrėkite, kokią reikšmę turi žodis “idealas” ir kokią reikšmę turi žodis “idealistas”. Taigi, žodis “idealas” pas komunistus turėjo teigiamą reikšmę, o “idealistas” neigiamą reikšmę. Akivaizdus nelogiškumas. Pažiūrime į šių laikų žodinėlį:“Idealistas - (pranc. idealiste < ideal; sk. ide/alistas): 1.filos. filosofinio idealizmo šalininkas; 2. asmuo, nesavanaudiškai pasiaukojantis kuriai nors idėjai; 3. prk. nepraktiškas žmogus, svajotojas, idealizuojantis tikrovę”. O dabar pažiūrime į žodį IDEALIZMAS (pranc. Idealisme iš graikų ιδέα - idėja) yra filosofijos kryptis, vienijanti daugybę mokymų, kurie vienaip ar kitaip tvirtina, kad sąmonė yra pirminė, o materija - antrinė. O kaip yra marksizmo-leninizmo filosofijoje? Materija -pirminė, o sąmonė - antrinė. Kaip šiandien yra valdoma valstybė? Pagal idealizmo principus ar pagal marksizmo-leninizmo principus? Akivaizdu, kad pagal marksizmo-leninizmo principus, todėl žodžių reikšmių iškraipymas taps mūsų kasdienybe, nes be šito dalyko jie gyventi negali. Dar ką aš jums pasakysiu, tai bus idealizmo menkinimas, niekinimas ir nuvertinimas. Kadangi jums neįdomu, ką su jumis ruošiasi padaryti psichiatrai, tai patarčiau pasidomėti biheviorizmu. Bihevioristai vaikus laiko už gyvūnus, kuriuos reikia dresiruoti. Tai nėra dvasinės būtybės, bet tai yra gyvunai. “Biheviorizmas (iš angl. behavior ‘elgesys’) – psichologijos pakraipa, orientuota ne į žmogaus sąmonę, o į elgesio analizę. Atsirado XX a. pradžioje, kaip bandymas paaiškinti psichikos reiškinius moksliniais būdais. Pradininkas – John B. Watson, gana nemažai darbų, artimų biheviorizmui, padarė rusų mokslininkas Ivanas Pavlovas.
Iš kitų psichologijos teorijų biheviorizmas išsiskiria nenoru naudoti indukcinius metodus teorijos kūrime, bihevioristinių teorijų atstovai teigia, kad vienintelis dalykas, kurį verta tirti – tai žmogaus elgsena, tuo tarpu daryti prielaidas apie giluminius psichikos procesus negalima”(Vikipedija). Todėl visur jums brukamas “elgesys” ir bus reikalaujama, kad pamišę žmonės būtų prilyginti sveiko proto žmonėms. Štai toks yra psichiatrijos biznis, nes taip pas jų padaugės klientų. Jų pelnai gaunami iš žmonių nelaimių.

Ko Jūs        2021-10-15 22:54

tikitės iš Kapsukės, kai pati Lietuva slapta nuo runkelių atsisakė savojo suvereniteto ir perleido pasaulio didžiūnams - Pasaulio Vyriausybei. Dabar PSO su bilijonieriais mūsų viršininkai, o Kapsukė tik jų klapčiukai. O studentams dzin ta lietuvybė, Lietuvių kalba ir Lietuvos valstybė.

TAI NELEGALU       2021-10-15 20:43

negirdėjau, kad įstatymai leistų tokius iškrypimus

Tikrai       2021-10-15 19:01

kad VU žmogai išdurnėjo

VaidasVDS       2021-10-15 17:29

Na ir idiotai ten susirinkę. Negi jiems tiek trūksta smegenų, kad nesugebėjo sugalvoti tikrai lyčiai neutralaus termino “žmogo”.
Juk žmoga gali būti moteris, o žmogas vyras, o štai žmogo yra tikras ONO. Va ką reiškia nuo motinos Rusijos pasitraukti, niekas net normalaus patarimo negali suteikti.
P.s. visas komentaras yra tik sarkazmas.

Tfu       2021-10-15 17:14

Už kiek pardavėt valstybę, parazitai? Jūs ne Universiteto vadovai, jūs esat padugnės.

Stiklo valytuvas       2021-10-15 16:19

Ačiū redakcijai už aktualų temų viešinimą.

Stiklo valytuvas       2021-10-15 15:57

Labai atsiprašau visų portalo skaitytojų ir komentatorių.
Prieš kelias dienas komentuodamas Anglijoje… tvirtinau kad po metų kitų bus ir pas mus…
Paaiškėjo kad „šviesolaidiniu internetu“ tai atkeliauja žymiai greičiau…
.
O jeigu rimtai
Ir toliau neskatykite, ir toliau ignoruokite…
1. „Siono išminčių protokolai“.
2. Žydų Frankfurto mokykla…
3. Overtono langas.
4. Nauja Pasaulio tvarka.
5. Sunulinimas (nunulinimas).
6. Davoso video su 8 punktais (J. Lago).
7. Žydo Sorošo interesai ES ir ne tik ES.
8. Maršistų susitelkimas tik į šeimas…
.
Lietuviškų gojų savanoriškas aklumas…
Spjaudykite visus siekiančius jus paprotinti…

Žodžio laisvė...       2021-10-15 15:01

Vilniaus Universitetas pamažu tampa išprotėjusių irštva už mokesčių mokėtojų pinigus.
Ten įsikūrė besmegeniai “žmogai”,net ir mano kompas raudonai pabraukė šį žodį.Nepriima kvailo naujadaro.

amam       2021-10-15 14:55

Netikiu nuosavom akim,ausim,smegenim,kad visa tai vyksta ne sapne Norisi suklykt BLEEEEET,pederastai,BLEEEEET.Oi,reik smurto,nieko cia graziuoju nebebus,oi oi..

Trumpai       2021-10-15 14:54

Universiteto vadovybė studentus pratina prie nenormalumų.

Pasvarstymui       2021-10-15 13:46

Ten rašo: _žodį pakeisti kur kas pažangesniu „žmoga“_. Mažumą suabejojau: o kodėl ne “žmogysta”?
LKŽ citata: “Satyros pirštas turi būti atkreiptas į išjuokiamą piktybę, o ne į tą ir tą žmogystą (V. Kudirka)”.
Turėtume “Ir vilkai sotūs (pažangumo daug), ir avys sveikos (remiamasi klasikais)”!? smile

Rekomenduojame

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.