Žmogaus teisės, Nevyriausybinės organizacijos

Vilniaus merui Remigijui Šimašiui gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki 3 metų

Tiesos.lt siūlo   2019 m. rugpjūčio 4 d. 0:09

30     

    

Vilniaus merui Remigijui Šimašiui gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki 3 metų

pozicija.org

Žmogaus teisių organizacijos kreipėsi į Lietuvos Respublikos Generalinį prokurorą Evaldą Pašilį ir Vilniaus miesto tarybą dėl Remigijaus Šimašiaus galimai nusikalstamų veikų.

Rugpjūčio 4 d. bendrame Lietuvos žmogaus teisių organizacijų pareiškime Generalinei prokuratūrai ir Sostinės tarybai nurodoma, kad liepos 27 dieną  atminimo lenta Jonui Noreikai–Generolui Vėtrai buvo nukabinta vienasmeniu mero nurodymu, be Vilniaus miesto tarybos žinios, be oficialių ekspertų išvadų ir be diskusijų su visuomene. Be to, viešojoje erdvėje meras teigė, neva Jonas Noreika nėra nusipelnęs visuomenės pagarbos ir atminimo išsaugojimo dėl to, kad karo metu neva dalyvavo žydų diskriminavimo ir izoliavimo veiksmuose, kurie pasibaigė holokaustu.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 109 straipsnis skelbia, kad „teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai.“ Vilniaus apygardos administracinis teismas 2019 m. kovo 27 d. sprendimu byloje Nr.eI-534-281/2019 nustatė, jog Jonas Noreika–Generolas Vėtra nei holokauste, nei žydų diskriminavimo ir izoliavimo veiksmuose nedalyvavo.

Pareiškime nurodoma, kad Vilniaus mero veiksmai prieštarauja minėtam Vilniaus apygardos administracinio teismo 2019 m. kovo 27 d. sprendimui. Tai reiškia, kad neatsižvelgdamas į teismo motyvus ir išvadas, R.Šimašius paskleidė žinomai neteisingą, melagingą ir tikrovės neatitinkančią informaciją, tuo galimai padarydamas nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso (BK) 154 str. 1 dalyje, kuri nustato, jog „tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų“, taip pat nusikalstamą veiką, numatytą šio straipsnio 2 dalyje, kuri nustato, jog „tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“.

Taip pat R.Šimašius savo veiksmais galimai padarė nusikalstamą veiką, numatytą BK 313 str. 2 dalyje, kuri nustato, jog „tas, kas viešai paskleidė apie mirusįjį melagingus prasimanymus, galinčius nulemti žmonių panieką ar pakirsti pagarbą jo atminimui, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu“.

BK 228 str. nustato, jog „valstybės tarnautojas, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi ar viršijęs įgaliojimus, baudžiamas laisvės atėmimu iki 5 metų“. BK 294 str. taip pat nustato, jog „tas, kas nesilaikydamas įstatymų nustatytos tvarkos vykdė ginčijamą teisę, baudžiamas laisvės atėmimu iki 3 metų“.

Pareiškimo autoriai teigia, kad R. Šimašiaus savavališki veiksmai pašalinant atminimo lentą Jonui Noreikai–Generolui Vėtrai,  paneigia teismo 2019 m. kovo 27 d. sprendimo išvadas ir pakerta visuomenės pasitikėjimą Lietuvos valstybės teisine sistema. Jų teigimu, R.Šimašius savo veiksmais paniekino lietuvių tautos išsivadavimo kovas ir supriešino visuomenę, todėl yra pagrindo manyti, jog R.Šimašius galimai turėjo tikslą padėti priešiškai, prieš Lietuvos valstybės nepriklausomybę nukreiptai nedraugiškų šalių propagandai, sąmoningai kurstyti tautinę neapykantą ir tokiu būdu destabilizuoti visuomenę.

Šiuo požiūriu R.Šimašiaus veiksmai vertintini kaip provokatoriški, nukreipti prieš šalies visuomenę ir prieš Lietuvos valstybingumą.

Atsižvelgdamos į tai, žmogaus teisių organizacijos prašo Generalinį Prokurorą įvertinti R.Šimašiaus veiksmus ir, nustačius nusikalstamos veikos požymius, pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamos veikos, numatytos LR BK 154; 228 ir 313 straipsniuose ir tokiu būdu apginti viešąjį interesą.

Pareiškimo autorių nuomone, Konstitucinis Teismas 2016 m. vasario 17 d. nutarime yra konstatavęs, jog pagal BPK 157 straipsnio reguliavimo sritį asmenims, kurie eina mero ar mero pavaduotojo pareigas, galėtų būti taikoma procesinė prievartos priemonė – laikinas nušalinimas nuo pareigų. O kadangi baiminamasi, jog R.Šimašius gali daryti poveikį ikiteisminiam tyrimui, prašoma Prokuratūros kreiptis į teismą su prašymu laikinai nušalinti R. Šimašių nuo Vilniaus miesto mero pareigų.

Kartu prašoma Vilniaus miesto tarybą pradėti savivaldybės tarybos nario–mero įgaliojimų netekimo procedūrą dėl priesaikos sulaužymo ir nevykdymo įstatymuose nustatytų įgaliojimų. Taip pat, siekiant užtikrinti rimtį visuomenėje,  nedelsiant sugrąžinti atminimo lentą į vietą bei visapusiškai padėti teisėtvarkos institucijoms nustatant ir kitus šios neteisėtos akcijos dalyvius.

Pareiškimą pasirašė Lietuvos Helsinkio grupė, Lietuvos žmogaus teisių asociacija, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija, Nepartinis demokratinis judėjimas ir Piliečių gynimo paramos fondas.

Visą pareiškimo tekstą skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Deivis       2019-08-5 17:32

Nieks jo nei teis nei sodins.Šimașius yra komunistinių bestijų pagimdytas gaivalas. O teisėsaugoje ten tokie patys. Savi.

Tvankstas       2019-08-5 11:41

Saulė Litos ŠAMAŠ - kas gali teisti ?

Karabasas       2019-08-5 11:36

...dar “štazis”.

Senelis Kazimieras       2019-08-5 11:33

Nereikia 3 metų, pakaktu 3 mėnesių. Ten labai mėgsta tokias “paneles”.
Paskutiniu metu vis mąstau, kodėl tiek visko negero iš “Š” raidės. Šū..s, šiukšlės, šlamštas, šim….s, šim….ė...

Neklaidink!       2019-08-5 10:16

Mes ne prieš Įstatymą. Mes už įstatymą ir turėtume būti lygūs įstatymui, bet taip nėra ir niekada nebus.

nieko nebus       2019-08-4 21:34

Bet priminti, kad prieš įstatymą lygūs visi, būtina.

naivuoliai       2019-08-4 19:56

taip ir puls prokurorai užvedinėt bylas šimašiui. kiti naivuoliai rytinės šalies sostinės rinkimuose kėlė opozicines kandidatūras tai dabar iš “varanokų” neišlipa. kažkiek panašumo yra ir mūsų “laimėjusios demokratijos” šalyje.

stasys        2019-08-4 19:36

Tai čia du Stasiai? 2019-08-4 19:36 > tarp susireikšminusiu tik vienas ..smile Vienu metu svarsčiau ar tai ne pats Stasys Jakeliūnas ” cit. “Prokurorams neįdomūs ir 7 puslapiai teksto apie Vilibor, būsto paskolas ir jų specifiką, kurį parengiau remdamasis tarptautine praktika ir tyrimais ir jiems nusiunčiau”. Keista tai kad ta tekstą man pavyko ‘atraportuoti’ neatsikvėpus ..

Tai čia du Stasiai?       2019-08-4 18:36

Vienas Didysis, o kitas - Mažasis? Kaip mums jus suprasti tada? Gal Jūs nepasidalinantys broliai dvyniai vienvardžiai?

stasys        2019-08-4 18:21

Stasy ..užsidėk raidele M .. ir nereiks čia pergyventi .

stasys        2019-08-4 18:20

Stasy, ką čia 2019-08-4 17:58 >  slaptais kanalais Udalcovas gavo skubia depeša iš Maskvos .... putino naujai statomai cerkvei patriotu parke pamaskvėje trūksta labai ideologiniu akmens plokščiu grindims gristi . Vat aš ir pamaniau ..jei jau varpus tai bažnyčiai lieja iš kryžiuotu ordinu ..ar čia nebus koks baisus bendradarbiavimas .smile)))

Stasys       2019-08-4 18:06

17:58 <<<<  Stasys esu aš, o tas, kuris iš mažosios t.y. “stasys” visai kitas ir kitoks, todėl, prašau, savo pastabas ir adresuokit jam, o ne man.

Pamiršot       2019-08-4 17:29

Demokratiją, jį išrinko, rinktiniai rinktinį, grybas nuodingas, kai kas jau vemia, deja tokie demokratijos vaisiai, prisirinksi nuodingų, arba vemsi ilgai, gali ir mirt.

Stasy, ką čia       2019-08-4 16:58

durniuoji? Tas reikalavimas atėjo ne iš Rusijos, ar supratai? O iš strateginės partnerės.

ne 3 metai, o 5 metai       2019-08-4 15:59

už įvairius nuopelnus komunistams, pederastams ir pedofilams šimašiui gresia 5 metai prezidentavimo smile

Raigerdas        2019-08-4 13:31

Tai dar vienas įrodymas, kad liberalai įtraukė į savo gretas daugybę destruktyvaus mąstymo žmonių. Įdomu ir tai, kad didžiausia jų koncentracija yra būtent Vilniuje. Ką renkasi vilniečiai? Šimašių arba Zuoką, abu liberalai, nes kitokių vilniečiams ir nereikia. Lietuvos valstybės ardymas jiems yra tikras akstinas, be kurio jie gyventi negali. Šimašius nėra “naujokas” šioje valstybės ardymo ar žalos darymo valstybei srityje. Be to jis yra meistras ir netgi didmeistris paverčiant “juodą” į “baltą” ir atvirkščiai, kaip tuo didžiuodavosi toks paršas-herojus-prisitaikėlis Žvieglys, aprašytas G. Orwell’o “Gyvulių ūkyje”.
Destruktyvusis liberalizmas vilniečiams yra artimas jų dvasiai, jų mentalitetui, todėl jie jį palaiko, nes Vilniuj, kaip miestui, tai yra naudinga gyventi visos šalies sąskaita. Laisvė čia suprantama, kaip neatsakingumo puoselėjimas ir auginimas. Formaliai Vilnius tapo Lietuvos sostine, bet iš tikrųjų ta sostinė pritraukė ir daugybę parazitų į šį miestą, kuris dabar tapo labai rimtu stabdžiu Lietuvos, kaip pažangios valstybės, vystymuisi. Vilnius labai tiktų būti Baltarusijos sostine, bet Lietuvos sostinės statusui išlaikyti, tai yra nenaudinga pačiai Lietuvos valstybei. Vilnius yra aplipęs parazitais, kurie ne tik minta iš valstybės kišenės, bet ir misdami, daro žalą pačiai valstybei. Ir liberalai čia yra pirmose tokios mitybos gretose, nes jie išnaudoja visas landas, kad tik prilįsti prie valstybinių pinigų. Jeigu ne tokios landos, tai liberalų jūs nerastumėte nei vieno Vilniuje. Prisiminkite, kokio dydžio kyšiai buvo imami stojant studijuoti teisę iki 2000 metų? Tai kainavo 3000 dolerių. Manau ne vienas komentatorius gali tai patvirtinti. Vilnių pagadino būtent tokie pinigai. Dabar tie kyšių ėmėjai ir davėjai, vagys iš valstybinės kišenės, laikomi už Vilniaus ir net Lietuvos “ELITĄ”.

Nesiparikite troliai,       2019-08-4 13:12

ne pagal kremlinų planą pasisuko reikaliukas? Kiršinti tautą jums kur kas naudingiau, nes babkių gaunate. Manau, kad ŽTO padrė ėjimą žirgu.

nereikia juokauti       2019-08-4 13:07

nereikai juokauti ir cia save perdaug iaudrinti. niekas jam negresia, juk suvokaite visi. grestu, jeigu butu jis butu ne liberalas, ir jeigu tai butu ne Vetrai skirta lenta, o pvz. Platonui ar Adomui Mickeviciui ar dar kokiam nors neutraliai ar visuoninai teigiamai vertinamam veikejui. vienintelis teigiamas dalykas sitoje istorijoje yra tai, kad issisiepelis meras pazadino ramiai snaudziancius, bet kairiajam liberalizmui (bent jau sirdyje) nepritariancius zmones. ir jie pamate, kad sitie veikejau yra pasijaute unstopubles. ir kad pseudo neutralai pamate, kad dar yra nemazai zmoniu, kuriems nereiketu ant galvos krauti dalyku, kurie iki siol nebuvo kraunami. dabar liberal ir vosokiu konservatoriu prolitika bus numarunti sita reikala tyliai plius dar pridengiant naujais idomiais/aktualiais ivykiais. va stao Zuokiene redo dezes, veliau va prezidentas tvirtins ministrus, dar eurokomisaro skyrimas. liberal tik sypseneles kvailokos, siaip jie PRa ivalde akivaizdziai geriausiai Lietuvoje, plius medijos visos uz juos

stasys        2019-08-4 12:56

Skeptiškai vertinu tokius siekiu . Tepti dušia pagiežos medumi galima tik kur tai gali mus visus nuvesti .? Va jei Šimašius butu nukabinęs J.Noreikos lenta ir pardavęs Rusijos ambasadoriui Udalcovui ..čia jau kitas reikalas . O dabar tai tik vidaus proceduru nesilaikymas priimant sprendimus liečiančius vieša interesą.

Al.       2019-08-4 12:28

Pagaliau adekvatus veiksmas.Ir gera proga valstybės tarnautojams įrodyti savo ištikimybę Lietuvai ir jos Konstitucijai.

Niekas        2019-08-4 12:09

jam negresia - bus pagarbintas tarp banskterių ir Vilniaus jaunimėlio, ieškančio pas jaunas mergas G taško. Sako, kad ne visos jo beturi - kiti seniai išparduoti.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-08-4 11:23

T_r_e_m_t_i_s iš Lietuvos Remigijui Šimašiui ir visiems tiems, kas minta lietuviška duona ir veikia svetimšalių naudai.
______
Užvaldytoji Lietuva
2019 rugpjūčio 4

Komiksų kultūra       2019-08-4 11:14

Džokeris tapo G miesto meru ir prisijungė prie bezdžionės vardu Tomas.

babute       2019-08-4 11:13

Lietuvoje ,aukstai sedintys,dar niekada nebuvo nubausti. Nebent pagrumota nu,nu,nu.

Svalaikis kreipimasis.       2019-08-4 10:11

Užtenka postringauti kas ir kaip, o reikia veikti teisiškai. Jei prokuratūra nesiims teisiškų adekvačių veiksmų, manau, kad naujasis prezidentas turės labai rimtą akstiną pasidarbuoti ir ten.

Būtent       2019-08-4 10:05

“... ir tokiu būdu destabilizuoti visuomenę.

Šiuo požiūriu R.Šimašiaus veiksmai vertintini kaip provokatoriški, nukreipti prieš šalies visuomenę ir prieš Lietuvos valstybingumą.”

Maukitės       2019-08-4 9:46

stringus - ieškosim G taško. Tokia dabar pagrindinė Vilniaus miesto tarybos problema, kurią išspręsti būtina. Būtina surasti pas lietuvaites G-tašką, ypač pas vilnietes.

Manau       2019-08-4 9:29

Nieko nebus tam Simasiui,nesvaikite,..juk jis ir Usa palydejo,kad ramiai gyventu ir t.t…visi kas prisidejo prie Garliavos mergaites atemimo ir visos istorijos gavo auksciausius postus,pvaz-Skvernelis,Pasilis Simasius,Zemaitaitis,ir daugelis aukstai sedinciu zmogenu…taigi..s..plauks toliau

Liepa       2019-08-4 8:48

Vilniaus meras galimai-tariamai yra užstrigęs paraleliniam liberalių vertybių pasauly. Seksualizuoti paradai, vaivorykščių paišeliojimas vietoj perėjų, G taško paieškos visur ir visada yra visa, kam ,matyt, gali susikaupti miesto valdantieji…// Ką ten kažkokie Noreikos, Škirpos: mirusieji neapsigins. Ir nieko svarbaus jie ten gal nepadarė- net tujos nenupjovė. Už ką jiems tada atminimo lentos, gatvių pavadinimai? // Ir apskritai visa, kas lietuviška, yra “nemodernu, atsilikėliška , nemadinga, nepelninga”. Dabar ant bangos kitalytiškumai, holokaustinė komercija ir hiperseksualizacijos. // Patriotizmas, teisingumas, pagarba lietuvių Tautos kovotojams, pasirodo, yra per sudėtingi dalykai liberalių pažiūrų propaguotojams. Jie yra užstrigę programoje “darau, ką noriu”. Tuo viskas ir pasakyta.//

Stasys       2019-08-4 8:14

Tai būtų šaunu. Manau jis nusipelnė pagyventi tenai. Nors negeriu, bet ta proga išgerčiau taurę vyno. Betgi, suprantant kieno jis statytinis yra, tikriausiai,  tai liks tik muilo burbulu. Be to. jis tai, kaip pats gyrėsi, tokį ūsą matė gyvą paskutinis ....


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.