Demokratija ir valdymas, Europa

Vilniaus forumo rezoliucija dėl būtinybės imtis atsakomybės dėl Lietuvos ir Europos ateities

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 23 d. 17:51

22     

    

Vilniaus forumo rezoliucija dėl būtinybės imtis atsakomybės dėl Lietuvos ir Europos ateities

Lietuvos mokslų akademija
2019-01-16

REZOLIUCIJA
Dėl būtinybės imtis atsakomybės dėl Lietuvos ir Europos ateities

Lietuva šiandien gyvena politinio nuosmukio, ekonominės atskirties ir geopolitinio nesaugumo sąlygomis. Didėjanti socialinė atskirtis ir susvetimėjimas yra vieni pagrindinių ir piliečiams svarbiausių vidaus politikos rūpesčių. Užsienio politikoje egzistencinę grėsmę kelia agresyvėjanti Rusija, Europos Sąjungos silpnėjimas ir didžiųjų Europos šalių kurstomas NATO susiskaldymas.

ES dabartiniu savo pavidalu virsta negyvybinga ir vis labiau praranda Vakarų Europos šalių, tautų ir visuomenių palaikymą. Jai iškilo reali grėsmė žlugti. Ypatingo visuomenės ir politikų dėmesio reikalauja JAV, kaip priešiškos valstybės įvardijimas ES lyderių kalbose. Lietuva atsidūrė aplinkybėse, primenančiose okupuotos LTSR padėtį žlungančioje tarybinėje imperijoje.

Lietuvių tautai ir valstybei iškilusios egzistencinės grėsmės akivaizdoje atėjo laikas vėl tarti savo žodį visuomenei. Nebeįmanoma gyventi save raminant kalbomis apie „sėkmės Lietuvą“. Lietuvos valdžia ir politiniai sluoksniai nepajėgia tinkamai atsakyti į tautai ir valstybei kylančias grėsmes. Prezidentės, Seimo ir Vyriausybės aklas pritarimas lietuvių tautai (ir visoms mažosioms tautoms) pražūtingam Jungtinių Tautų migracijos paktui, nepaisant artimiausių strateginių partnerių balsavimo „prieš“, liudija, kad valstybės politinės vadovybės elgesys iš esmės niekuo nesiskiria nuo okupuotos Lietuvos administracijos neatsakingos ir konformistinės laikysenos.

Tokia valdžios laikysena lemia, kad visų užsienio politikos iššūkių akivaizdoje Lietuva nesugeba veikti kaip savarankiškas ir savo nacionalinius interesus ginantis suverenus tarptautinės sistemos subjektas. Priešingai, vienintelė užsienio politikos imitacija tampa serviliškas pritarimas bet kokiai Vokietijos diktuojamai politikai. Kad išliktų iššūkių akivaizdoje, Lietuva privalo tapti politikos subjektu – turėti nacionaliniais interesais grįstą poziciją ir ją ginti visuose tarptautiniuose formatuose, o taip pat formuoti nacionalinius interesus atitinkančias sąjungas su panašių interesų ir ateities vizijos šalimis. Pirminis uždavinys naujajai šalies užsienio politikai yra nacionalinio suvereniteto susigrąžinimas reformuotoje ir atsinaujinančioje Europos Sąjungoje.

Akivaizdu, kad tokiems pokyčiams Lietuvos likimą į savo rankas vėl turi paimti tinkamai politiškai susiorganizavusi tautiškai ir valstybiškai mąstanti šalies visuomenė. Jai būtinas organizuotas atstovavimas. Tam pavyzdžiu savo atstovaujamuoju pobūdžiu ir funkcijomis galėtų būti Lietuvos istorijoje visuomenės atstovų jau steigtos institucijos: 1917 m. išrinkta Lietuvos Taryba ar 1988 m. suformuotas Sąjūdžio Seimas. Vilniaus forumas yra pasiruošęs imtis politinės atsakomybės ir iniciatyvos telkiant visuomenę šiam uždaviniui spręsti.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Draugas Jonas Ramanauskas        2019-01-25 19:44

antiLIETUVIŠKOMS JUNGTINĖMS PAJĖGOMS
Aš gi Jums konfidencialiai, bet aiškiai, parašiau 16:57, jog ‘Darau prielaidą, kad prieš Konsitutucijai atitinkančius rinkimus karą vykdo VILNIAUS FORUMAS.’
Tai kaip Jūs drįstate mane erzinti, rašinėdamas 17:59,
kad iš to paties ‘Vilniaus forumo laukiate rašto dėl antikonstitucinių seimo rinkimų’??? VF tam ir susikūrė, kad kariautų su Konstitucija. Aišku?
Kaip su tokiomis nenuovokiomis antiLIETUVIŠKOMIS JUNGTINĖMIS PAJĖGOMIS aš, Daktaras, galiu planuoti Lietuvos vadavimo iš komunistų okupacijos bendrą veikimo planą???

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-01-25 17:59

Aišku, Jonai.
Laukiamas Vilniaus (ar Kauno, ar Šiaulių, ar Klaipėdos, ...) forumo raštas dėl antikonstitucinių seimo rinkimų.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-01-25 16:57

Darau prielaidą, kad prieš Konsitutucijai atitinkančius rinkimus karą vykdo VILNIAUS FORUMAS. Jeigu tai netiesa, tai prašau čia taip ir parašyti ir pasirašyti. Galite ir emailu pasiūsti, kad Jūs tikrai nesate prieš LYGIOS rinkimų teisės įgyvendinimą, taip kaip Europos teisė, JT teisė, LR Konstitucija, LR KT išaiškinimai ir sveikas protas sako. Kurioje čia vietoje yra dr. Jonas Ramanauskas? Jokioje. Tik pasakau kaip turi būti ir kaip NĖRA. Lietuvoje visokie forumai tik plepių prieglauda, nes kitaip jau seniai būtų išsiaiškinę kaip tai gali būti, kad Lietuvoje yra iš pagrindų panaikintas VISŲ LYGYBĖS prieš įstatymą principas. Tai tylėdami visokio plauko prasmirdę forumiečiai parodo, kad jie ir toliau griaus Lietuvą. Kaip matau visa šita reakcija ir parodo, kad visokio smirdėjimo forumiečiai net nesupranta apie ką kalba. Matomai srebia biuddžeto pinigus ir siekia, kad šioji Lietuvą naikinanti smarvė pasiliktų.
Mat filosofais vadinaisi, aukštas materijas skaldo, pasiryžę atsakomybę imtis šimtąjį kartą.... o Konstitucijoje įtvirtintos ir visiems privalomos lygios rinkimų teisės jiems nereikia. Neįsivaizduojamos SMARVĖS. Tai ar ten turite kokį nors vieną inteligentą viešai diskusijai, ar tik iš krūmų esate drąsūs vemdami???
****
Dėl plano. Planas buvo bandomas realizuoti gerokai prieš 2016-10-09 rinkimus. Tačiau jo realizavimas parodė, kad Lietuva yra dabar OKUPUOTA. Tai tik viešumas gali padėti. O ką mes matome? Matome, kad forumiečiai nieko nenori girdėti…. Tai kaip su kurčiais planuoti? Gal tegu išsiplauna ausis šitie nedakepėliai?

Draugas Jonas Ramanauskas       2019-01-25 10:05

antiLIETUVIŠKOMS JUNGTINĖMS PAJĖGOMS (KONFIDENCIALU)
Teisingą adresatą pasirinkote klausdamas „Ką turėtų daryti vilniečiai, veikdami išvien su tavimi aktyvioje šizofrenijos fazėje?” - Atsakau: veikite pagal paskutinį Jūsų punktą - „Spauskite BŪSIMĄ prezidentą, kad paleistų BŪSIMĄ seimą.”
Nes tik taip BŪSIME išvaduoti iš komunistų okupacijos.
Šį ir tik šį išsigelbėjimo planą konfidencialiai perduokite Vilniaus Forumui.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-01-25 8:48

(pataisyta)
Jonai, vardan mūsų Lietuvos, su(si)tarkim bent jau t_i_k dėl vieno - dėl tavojo seimo rinkimų įstatymo įgalinimo. Juk tam Vilniaus forumui reikia patarimo (pamokymo, ...), kad nebūtum vienas.
Ar galėtum surašyti veiksmų planą tam “Vilniaus forumui”?
Ką turėtų daryti tie vilniečiai, veikdami išvien su tavim?
- Rašyti laiškus seimūnams?
- Piketuoti prie seimo?
- Streikuoti?
- Paskelbti visuotinį nepaklusnumą antikonstituciniam seimui?
- Spausti būsimą prezidentą, kad paleistų seimą?
Jei turi planą jiems, nepasididžiuok, parašyk.
1 ...
2 ...
3 ...
__________________________
Užvaldytoji Lietuva (brežnevinių, brazauskinių, grybauskinių, landsberginių, kirkilinių, karbauskinių ir pan. komunistuojančiųjų)
2019 sausio 25

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-01-25 8:39

Jonai, vardan mūsų Lietuvos, su(si)tarkim bent jau t_i_k dėl vieno - dėl tavojo seimo rinkimų įstatymo įgalinimo. Juk tam Vilniaus forumui reikia patarimo (pamokymo, ...), kad nebūtum vienas.
Ar galėtum surašyti veiksmų planą tam “Vilniaus forumui”?
Ką turėtų daryti tie vilniečiai, veikdami išvien su tavim?
- Rašyti laiškus seimūnams?
- Piketuoti prie seimo?
- Streikuoti?
- Paskelbti visuotinį nepaklusnumą antikonstituciniam seimui?
- Spausti būsimą prezidentą, kad paleistų seimą?
Jei turi planą jiems, nepasididžiuok, parašyk.
1 ...
2 ...
3 ...
__________________________
Užvaldytoji Lietuva (brežnevinių, brazauskinių, grybauskinių, landsberginių, kirkilinių, karbauskinių ir pan. komunistuojančiųjų)
2018 sausio 25

Daktariūkšti,       2019-01-25 6:28

apsišaukėli, ne tau pliaukšti, kas yra kas Forume, - tą mes žinome, o kada pamatysime tamstos mordą?

dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-01-25 2:44

Tai matau, kad pasamdyti amsi. Amsėkite ir toliau. Tai tik tiek ir tegalite, mat forumai…... skurdžiai, o ne forumai. Pakartosiu nieko priešpastatyti Europos teisei, LR Konstitucijai, LR KT Konstitucijos išaiškinimams ir sveikam protui NETURITE. O toliau tai tamstų yra kgbistinis veikimas. Ko pasislėpę esate…. parodykite savo snukius, kad būtų matoma….

antiLIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 20:53,       2019-01-24 22:28

tik nenutraukite daug žadančio dialogo su draugu Jonu Ramanausku, 
o Jūs, dr. Jonai Ramanauskai, su antiLIETUVIŠKOMIS JUNGTINĖMIS PAJĖGOMIS,
kad sutartinai veiktumėte iki pergalės su (kad ir su) mažiausiomis pastangomis
ir per galimai trumpiauią laiką galėtumėte surašyti veiksmų planą “Vilniaus forumui”!
L. gerą pradžią turim. Tik reikalingas išmintingas visuomenės aktyvistų postūmis. Nes
Lietuva yra okupuota,
***** Lietuvos laisvė nelaisvėje *****.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-01-24 20:53

Visa tai - aišku ir nėra ginčo.
Jonai rašei, kad turi(m):
“seimo rinkimų įstatymą, kuris atitinka LR Konstitucijos 55 str.”;
“procedūrą, kaip turi būti pereita prie legtitimios valdžios”.
L. gerą pradžią turim. Dabar, reikalingas išmintingas visuomenės aktyvistų postūmis.
Ar galėtum surašyti veiksmų planą “Vilniaus forumui”, kad sutartinai veikti iki pergalės su (kad ir su) mažiausiomis pastangomis ir per galimai trumpiauią laiką?

Drauge Jonai Ramanauskai,       2019-01-24 20:14

pranešame, kad į Jūsų bylą įsegėme ir šį diagnozę patvirtinantį žemiau pateikto Jūsų komentaro fragmentą:
dr. Jonas Ramanauskas .(JavaScript must be enabled to view this email address)    2019-01-24 18:53
[nieko priešpastatyti Europos teisei, LR Konstitucijai, LR KT Konstitucijos išaiškinimams ir sveikam protui NETURITE.
Problema ta, kad Seimo rinkimų įstatymas PRIVALO (LR KT pakartojo 3 kartus) PRIVALO, PRIVALO atitikti Konstituciją ir joje įtvirtinta LYGIĄ rinkimų teisę. Tačiau iki tokio elementaraus lygio…. Vilniaus formumas dar augs gal kokius 25 metus, kol kojas pakratys. Toks lygis homosovietinių inteligentų, kurie savo sapaliojimus laiko svaaaaarbesniais už KONSTITUCIJĄ. Sapapliojimus. Kas norite susikauti viešumoje? Liksite krūmuose. Lietuva yra okupuota,
***** Lietuvos laisvė nelaisvėje *****.]
Drauge Jonai Ramanauskai, LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS jau ėmėsi komunistų okupuotos Lietuvos vadavimo darbų. Tiesos.lt ir Propatria.lt vadavimas nuo inteligentų - tik tokių darbų pradžia.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-01-24 18:53

to “Aktyvioji šizofrenijos fazė    2019-01-24 11:22”
*
Man patinka Jūsų samprotavimai be pagrindo, nes tai parodo, kad nieko priešpastatyti Europos teisei, LR Konstitucijai, LR KT Konstitucijos išaiškinimams ir sveikam protui NETURITE. Neturite ir neturėsite, todėl ir belieka kalbėti apie Mėnulio pilnatis. Matyt tai yra tamstoms aktualu. Pasirodo kgbistinis įšalas tam forume duoda visiems forų.
***
Citata: “Beje, Vytauto Radžvilo knygoje “Kiek kartų gali atgimti tauta?” yra užuomina apie seimo rinkimų įstatymo keitimą. “
Problema nėra tame, kad keisti Seimo rinkimų įstatymą, jau buvo kaitaliojamas. Problema ta, kad Seimo rinkimų įstatymas PRIVALO (LR KT pakartojo 3 kartus) PRIVALO, PRIVALO atitikti Konstituciją ir joje įtvirtinta LYGIĄ rinkimų teisę. Tačiau iki tokio elementaraus lygio…. Vilniaus formumas dar augs gal kokius 25 metus, kol kojas pakratys. Toks lygis homosovietinių inteligentų, kurie savo sapaliojimus laiko svaaaaarbesniais už KONSTITUCIJĄ. Sapapliojimus. Kas norite susikauti viešumoje? Liksite krūmuose. Lietuva yra okupuota,
***** Lietuvos laisvė nelaisvėje *****.

Aktyvioji šizofrenijos fazė       2019-01-24 11:22

Kontorinis dr. Jonas Ramanauskas .(JavaScript must be enabled to view this email address)
ėmėsi šnekėtis pats su savimi - antiLIETUVIŠKOMIS JUNGTINĖMIS PAJĖGOMIS.
Mėnulio pilnatis, ką jau bepakeisi.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-01-24 7:19

Beje, Jonai, vien jau matematiškai, jei 2016 metų rinkimuose atmetus sąrašinius, karbauskiniai būtų vienvaldžiai (!) ir nereikalingos būtų buvę derybos su kitomis komunistuojančiomis gaujomis daugumos sudarymui. Nujauti Tautos jėgos galimybes, sugrąžinant suverenitetą šitoje vietoje? Pastebi Tautos suvereno galias, išjungus sąrašinius kenkėjus?
Beje, Vytauto Radžvilo knygoje “Kiek kartų gali atgimti tauta?” yra užuomina apie seimo rinkimų įstatymo keitimą. Todėl, nepanikuok ir veikiam išmintingai sutelktai.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-01-24 5:52

Citata: “Vilniaus forumas yra pasiruošęs imtis politinės atsakomybės ir iniciatyvos telkiant visuomenę šiam uždaviniui spręsti.”.
*
Klausiu kiek kartų jau esate pasiruošę imtis???
Kada pradėsite? Iš ryto, vakare, po pietų, po Naujų metų, kitą dekadą, niekada ar kaip?

Duodu pirmą uždavinį... kautis už konstitucinę lygią rinkimų teisę. Va taip, jau ir užstrigote. Iš vietos nepajudėsite, nes jums nei Konstitucija rūpi, nei padorumas, nei legitimi Lietuvos valdžia. Jau visi 7 Seimai yra antikonstituciniai, o Jūs vis tylite ir tylėsite. Vis pasiruošę ir pasiruošę.... Gėda klausytis tauškėjimų.

jzp Tarabildai       2019-01-23 23:46

Būtent- rimto. Svarstymo.
Nes jeigu daryti, kaip visada- nerimtai, bus “kaip visada”.
Šiaip, idėja gera.
Ją realizuoti galima dvejopai- pirma daryti, o po to galvoti.
Bet gal verta išmėginti ir Lietuvoje dar nebandytą variantą-
pirma apgalvoti, o tada padaryti?:)

Tarabilda       2019-01-23 23:13

Šaukti Lietuvos Tarybą - nauja mintis, ir verta rimto apsvarstymo.

iš Šv. Teresės maldos (vs 'o bet tačiau' 19:01)       2019-01-23 23:00

Gerieji Jūsų darbai bus užmiršti rytoj.
- Vis dėlto darykite gerus darbus!
Tai, ką Jūs kūrėte metais, gali būti sugriauti per trumpą laiką.
- Vis dėlto kurkite!
Atiduodami pasauliui, ką turite geriausio, rizikuojate likti nuogi.
- Vis dėlto duokite tai, ką turite geriausio.

visų pirma       2019-01-23 19:24

Reikia priimti Rezoliuciją,
kad valdžia, prieš išmesdama rezoliucijas šiūkšledėžėn, perskaitytų.

o bet tačiau       2019-01-23 19:01

Rezoliucija graži ir tvarkinga,
tik yra viena bėdelė- valdžiai, ( o ir liumpeniškai visuomenei)
nusišvilpt ant rezoliucijų.
Kada kuri rezoliucija davė bent kokį zezultatą?
Per 30 metų nei karto.
Ką ten A. Enšteinas yra sakęs apie rezultato neduodančių veiksmų kartojimą?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-01-23 18:52

(prie rezoliucijos pridedama)
1. Susigrąžinant nacionalinį suverenitetą, sugrąžinti nacionalinę valiutą - litą (lt), lygiavertį eurui (1 litas = 1 euras).

2. Referendumo būdu, Lietuvoje nustatyti:

1) mažiausią mėnesio algą (MMA) - 2000 lt (2000 €) ir įpareigoti Seimą bei vyriausybę tai įgyvendinti nuo 2021 sausio 1;

2) mažiausią pensiją - 1119 lt 45 centus (1119 € 45 centus) nuo 2021 sausio 1.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-01-23 18:52

L. geras pareiškimas.


Rekomenduojame

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Iš propagandos frontų. Užkalnis: pagaliau Lietuva atsiveria imigrantams. Pasitinku su gėlėmis

Raimondas Navickas. Versli moteris – kiekvieno politiko svajonė

Joana Noreikaitė. Liepos 17-toji

Dar viena 17-oji Simono Daukanto aikštėje: kas išgirs ir atsakys, ar dar gyva Deimantė?

Justas Mundeikis. Imituokime socialinį dialogą. Antra dalis

Algimantas Rusteika.Tikras lietuvis viską, kas jam sakoma, užmiršta per savaitę

Vytautas Sinica. Europa, kurios gėdijasi tariami euroentuziastai ir kurią taip mylime mes, ‘euroskeptikai’

Remigijus Šimkus: Labai norėčiau būti neteisus

JAV: kai kalba skaičiai

Naujausias anekdotas: kaip Gabrielius milijonieriumi tapo? Atsako pats Landsbergis

Iš propagandos frontų. Arkadijus Vinokuras: Įstatymas dėl Lukiškių aikštės yra rasistinis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.