Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas

Vilniaus forumo kreipimasis į Lietuvos Respublikos piliečius dėl nacionalinės manifestacijos „Už Kovo 11-osios Respublikos idealus“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 8 d. 19:20

53     

    

Vilniaus forumo kreipimasis į Lietuvos Respublikos piliečius dėl nacionalinės manifestacijos „Už Kovo 11-osios Respublikos idealus“

Artėja Kovo 11-oji – nepriklausomos ir demokratinės Lietuvos Respublikos atkūrimo diena.

Lietuvos valstybė buvo atkurta remiantis kelią į nepriklausomybę tiesusio Sąjūdžio idealais ir tikslais. Vėl išsikovota valstybė turėjo tapti saugiais ir tvirtais lietuvių tautos ir visų šiai valstybei ištikimų šalies piliečių namais. Ji turėjo laiduoti visų šalies piliečių sanglaudą, santarvę, dvasinę, moralinę ir politinę vienybę ir bendrąjį gėrį.

Tačiau šis tikslas nebuvo įgyvendintas. Lietuvos valstybė, kaip tautos namų ir bendrojo gėrio laiduotojos vizija, liko svajonė. Atėjo laikas ją prikelti ir pagaliau paversti tikrove. Tai įmanoma padaryti tik vėl, kaip Sąjūdžio laikais, sutelkus kolektyvinę tautos politinę valią.

Artimiausias jos telkimo žingsnis galėtų ir privalėtų būti nacionalinė piliečių politinės valios manifestacija „Už kovo 11-osios Respublikos idealus“. Būtina prisiminti atkurtos Lietuvos valstybės idealą ir jį atspindėjusius Sąjūdžio programinius siekus. Privalome pareikalauti valdžios pradėti šalyje įgyvendinti esmines permainas, kurios leistų išlikti išsivaikščiojančiai tautai ir padėtų išsaugoti paskutinius suverenumo likučius prarandančią ir baigiančią išnykti didžiulėmis pastangomis ir aukomis atkurtą Lietuvos valstybę.

Kovo 11 d. 16 val. nuo Katedros aikštės įvyks jau tradicinėmis tapusios patriotinės eitynės.

Jos būdavo savaip prasmingos, demonstruojančios, kad Lietuvoje dar yra jos tautos ir Lietuvos, kaip nacionalinės valstybės idėjai atsidavusių patriotų. Tačiau, keičiantis politinei situacijai, turi plėstis ir pačių eitynių prasminis laukas.  Nuo savęs demonstravimo ir abstraktaus šventimo laikas pereiti prie esminių politinių reikalavimų už Kovo 11-osios Lietuvos valstybę.

Mūsų reikalavimai gali būti išgirsti tik tuo atveju, jeigu jie nuskambės kaip vieningas ir tvirtas vėl besitelkiančios tautos balsas. Kad jis nuskambėtų ir būtų išgirstas, būtina vardan Kovo 11-osios Lietuvos idealo peržengti visus antraeilius pasaulėžiūrinius ir vertybinius nesutarimus bei ginčus ir pakilti virš siaurų socialinių, profesinių ir partinių interesų.

Tikėdami, jog tai įmanoma, kviečiame surengti tikrai nacionalinę manifestaciją, kuri visiems mums primintų ir įpareigotų veikti drauge dėl vienintelio tikslo: IŠSAUGOTI LIETUVĄ.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2018-03-9 16:45

Letai,
nors ir žinau, kad nesuprasi manęs, bet vis tiek pabandysiu paaiškinti.
Tą baisųjį “žvėries ženklą” ar žymę ir taip turi visi žmonės, ir ją turės tol, kol gyvens.
Hitleris jau žymėjo kai kuriuos žmones ir jiems neleido nei pirkti, nei parduoti. Tai gal jau išsipildė ta pranašystė?...
Bet kuri pasaulietinė valdžia nori ir norės kažkaip kontroliuoti žmones. Ir iš dalies tai yra logiška, nes kontroliuoti reikia ir nusikalstamumą.
Bet visur ir viskame regėti pranašysčių išsipildymą - gali reikšti ir nelabai gerus dalykus.
Nepyk labai, neabejoju tavo intelektu ir normaliu protu. Tik ne ta linkme jis dirba…

O konservatnikai paskelbė       2018-03-9 16:35

Dėl nedalyvavimo “nacionalistinėse” eitynėse.

Informuojame, kad TS-LKD Prezidiumas ispėja, jog dalyvavimas eitynėse, vykstančiose su šūkiu “Lietuva lietuviams’ nesuderinamas su TS-LKD konservatnikų vertybėmis.
  O aš noriu užduoti klausimą konservatnikams: - kam jie tarnauja Maskvai ar Sirijai?

Užduokime klausimus VF žmonėms...       2018-03-8 12:55

Ar jie tarėsi su eitynių tradiciniais organizatoriais dėl šūkių, dėl krypties?
Greičiausiai, VF nepraktiški, bet ambicingi mąstytojai NIEKO SU NIEKUO NESITARĖ IR NEORGANIZUOJA, TIK tokius abstrakčius kvietimus rašo…

Marginalas dėl Pikco 2018-03-5 21:57       2018-03-7 17:58

“Nučiuožimas” remiasi šiais faktais:
naujųjų vadų į eilinę šviesią ateitį, taip pat visų čia esančių jų gerbėjų, visiškas abejingumas elektroninio ir bankinio terorizmo (be kurio negali būti JOKIOS laisvės) tikrovei. Radžvilas, savo laiku, pažadėjęs man paskambinti, kai parašiau apie reikalą kelti elektroninės kontrolės klausimą, ne tik dingo, bet pradėjo kelti “lenkiškos rašybos” niekam nereikalinguose mikročipų kartoniukuose labai patriotinį klausimą, o Stančikas nesename straipsnyje prabilo apie mūsų “neribotą” “asmens laisvę” (drįstant plepėti “prieš valdžią”, o tai ruskijoje neregėtas nusikaltimas) esant bankiniam terorizmui atsiskaitymo grynaisiais naikinimo išvakarėse, -
jie visi, jei tik ateitų į valdžią, be jokių abejonių paliktų galioti tiek bankinę savivalę panaikinus indėlio paslaptį ir įvedus pinigų kontrolę (suprantama, kovai su “terorizmu”, tik ne savuoju!), tiek “pasus” su mikročipais ir antena.
Užtat gerbiamieji komentatoriai prikiša man “kliedesius” apie mikročipus.
Esate idiotai avinai, kuriuos kiekvienas gudrus demagogas, pasifotografuojantis trispalvių fone, nuves kur tik nori, ne vien į (be abejo, duginišką) LTSR-3!

Pikc       2018-03-6 19:01

O, libkonų kloaka sukruto: http://www.propatria.lt/2018/03/ts-lkd-perspeja-narius-nedalyvauti.html
Šaunuoliai Pro Patria - labai taikliai nuotrauką parinko. smile

Pikc       2018-03-6 12:59

Panašu, kad mano pasiūlymas nebeaktualus:
http://www.propatria.lt/2018/03/vilniaus-forumo-kvietimas-i-kovo-11.html
“Artėjančios Kovo 11 dienos eitynės Vilniuje galėjo ir turėjo tapti patriotiškų šalies piliečių manifestacija, primenančia ir reikalaujančia pradėti pagaliau kurti Sąjūdžio siektą iš tiesų nepriklausomą, suverenią ir laisvą Lietuvos valstybę. Vilniaus Forumo pasiūlymas surengti tokio pobūdžio manifestaciją liko neišgirstas. Apgailestaujame, kad eitynes organizuojančiai Tautininkų Sąjungai siauras partinis interesas pasirodė esąs svarbesnis už tikslą vienyti ir telkti tautą ir valstybę branginančius ir siekiančius išsaugoti žmones net Lietuvai kylančių seniai nematytų geopolitinių ir saugumo iššūkių bei grėsmių akivaizdoje.”
P.S. Ne, aš ne “fanas, rėmėjas ar net dalyvis” - tiesiog man priimtinos VF deklaruojamos pažiūros ir manau, kad patriotinių jėgų apsijungimas nėra bloga idėja. VF nėra tas pats, kas ProPatria, o susisiekti su jais galima kad ir .(JavaScript must be enabled to view this email address). Tiek, kad šiuo konkrečiu klausimu, kaip ir sakiau, ko gero, nebėra prasmės.

Palaukit       2018-03-6 3:17

Dar nesibaigė pilnatis ir propesoriaus neišleido iš ligoninės. Kaipgi be jo.

J-Pikcui       2018-03-5 23:02

Hmmmm, Tamstos pasiūlymas įdomus.
Nežinau tik kiek racionalus.
Turiu omeny, neaiškumą- su kuo ten kalbėtis?
Ar tai būrelis mėgėjų ar organizacija kurioje yra atsakingi, sprendimo teisę turintys žmonės.
Tamstos nuomonė, kaip tos grupės žmonių fano, rėmėjo ar net dalyvio man be abejo yra tam tikras rodiklis, vis gi nežinau ar tie malonūs ponai jau yra prisirpę kalbėtis su “nekilmingųjų” luomo atstovu.
Misliju, jog dar nelabai. (Galiu ir klysti).
Antraip jie eitų į žmones, bendrautų.
Ar ProPatrijos portale, (komentaruose) kilnieji “ilajai” jau bendrauja su eiliniais “murlokais”?
Senokai ten nebuvau, tad nežinau.
Kodėl nebesilankau?
Du dalykai - užsiciklinimas ant keleto antrinių, t.y. išvestinių nuo pagrindinės priežąsties, temų.
Antra - akla ten besipublikuojančių autorių  atsiribojimo nuo skaitytojų siena.
Tačiau kaip krikščionis, galiu ir privalau padėti tiems kas nebenori gyventi klaidose.
Vienžo - galime tęsti pokalbį.
O kaip bus- matysim.

Pikc       2018-03-5 20:57

“propartijiečiai nori nuvesti Lietuvą į LTSR-3” - čia, panašu, jau ne “marginalizmas”, o kur kas rimtesnė problema. Šitaip “nučiuožti” - ne juokas. smile
“zusui” - taiklus komentaras, tik faktas, kad rasieja nebuvo, nėra ir nebus draugiška valstybė automatiškai nereiškia, kad lenkai - mūsų amžini draugai: vis dėlto, tomaševskinių “wannabe lugandon” palaikymas iš Lenkijos pusės yra labai panašu į rasiejos “russkojazyčnų” penktakoloninkų politiką.
Juozapai, o nepagalvojote su savo pastabomis kreiptis tiesiai į VF? Čia, komentarų skiltyje iš jų praktinės naudos nedaug - iš esmės, dalis tiesos Tamstos oponentų pozicijoje, kad tokia taktika yra “pats nieko nedarau - bet kitus kritikuoju”, vis dėlto yra. O juk tos pastabos - tikrai vertingos. Visai nenustebčiau, jei paaiškėtų, kad VF daug apie ką tiesiog nepagalvojo. Vis dėlto, teorija yra teorija, o praktika - praktika.

Marginalas PS       2018-03-5 18:24
Marginalas marginalotaktikai2018-03-3 0:42       2018-03-5 18:16

Žinoma marginalizuojuosi tokiu pat greičiu, kokiu propartijiečiai nori nuvesti Lietuvą į LTSR-3.
Svarbu: kalbu ne apie Pro Patria, kurioje, be abejo, yra sąžiningų bei apgautų žmonių, bet apie “laimingai nukentėjusiųjų” demagogus su savo tikslais.
PS Jaučiu, kad sėkmės atveju “laimingai nukentėjusieji” nuves LTSR-3 pas duginus, nes kito kelio, išskyrus Kristų, nėra.

Al.       2018-03-5 1:10

Palyginimui, pora vaizdelių iš Rusijos imperijos. Žmonių minia su vėliavom ir šventaisiais, kunigo Gapono vedami, išeina į ,,nacionalinę” eiseną prašyti iš valdžios teisingumo. Atsakymas - ,,kruvinasis sekmadienis”. Uljanovas, matydamas, kad vaisius prinoko ir belieka tik ištiesti ranką ir jį nusiskinti, pareikalauja iš savo bendražygių tuoj pat imti valdžią. Pirmiausia, užimti paštą, telegrafą, komunikacijas.
Mano išvada - neverta eiti paskui vadus, kurie patys nežino ko siekia ir dar mažiau žino kaip tai pasiekti. Žinoma, nebent tikimasi jais sekti tam,kad juos pakeistume. Bet ar tikrai turime kuo ? Ar bent patys sau išreiškėm ko sieksim?

$+$       2018-03-4 14:38

Jūs geriau pasakykite, kodėl buvo pašalintas V. Valiušaičio straipsnis, kuris pasirodė ryte, neužilgo po A. Rusteika straipsnio. Ten tikrai buvo medžiagos diskusijai. O gal V. V. nepageidaujamas šiame portale?!

name       2018-03-4 13:21

Svarbiausia mitingą pavadinti skambiai - “Nacionalinis”.
Kontora prie keliasdešimties susirinkusių pasiųs keletą skustagalvių murzininkų.
Televizorius mitingą pavadins ultranacionalistiniu marginalų sambūriu.

Liepa       2018-03-4 12:41

Nerandu argumentų, kurie leistų prieštarauti Juozapo minčiai, jog forumiečiai prastai telkia lietuvius viešiems protestams.// Ar jau pamiršot mitingą Lukiškių aikštėj dėl Vyčio paminklo?- Pektadienis, 12val. ..
Informacijos sklaida menka, organizacinis komitetas,garantuoju, neturi reikiamo kiekio žmonių, kurie aiškiai sustyguotų visus darbus. Ar kas pagalvojat, kad net paprasčiausio mitingėlio, nekalbant apie skaitlingas eitynes,metu reikia iki kelių šimtų fiziškai stiprių savanorių, gebėsiančių neutralizuot provokatorius ar užstot savo kūnu senjorus ir moteris nuo policininkų “bananinių vaišių”, jei kiltų toks reikalas? Čia ne koks suneštinis piknikėlis, į kurį gali atbėgt dėl smalsumo ar neturėjimo, ką veikt.//

> Al.       2018-03-4 12:14

Tauta (valstybė) , kuri nemaitina savos kariuomenės - maitina svetimą. Kas pas mus ir yra: kagebistai gerai organizuoti ir jiems išlikti strateginėse pozicijose yra gyvybės ir mirties reikalas. Mes gi kol perkūnas netrenkia - nesižegnojame.

zusui       2018-03-4 11:32

stebėtinas atkaklumas.
ir gana gudru - greitai suvokus akivaizdų inteligentų opozicijos organizacinį neįgalumą, po pradžioje gana protingų patarimų, pabaigoje dailiai įpakuota putlerio propaganda.
pasinaudojant lietuvių nepasitenkinimu vietiniu režimu ir opozicijos neįgalumu bei es junkersų europederalizmu, stumti kremliui rūpimus antinatoišką, antilenkišką propagandą.
nuliūdinsiu - tu čia nebaliavosi.
visada atsiras kas tau ir tavo mačialkai “jotai” parūpins smagų spyrį subinėn.
supratai?

Jėzusas       2018-03-4 10:43

Kol vieni vagia ir plėšia, kiti vis skelbia manifestus. Ir vieniems ir kitiems yra turbūt gerai.
Norint kažką pakeisti reikia vienyti gebančius realiai mąstyti žmones. Toli gražu ne kiekvienas, save laikantys intelektualais, tai sugeba. Gyvename ideologinio karo sąlygomis, todėl vienytis reikia partizaniniu principu. Į gatves dabar eiti nėra ko, nes gatvėje nesidaro politika, o darosi tik cirkas miniai. Tokie apsivienyję žmonės turėtų atsisakyti savo ego, kad nebūtų įmanoma juos skaidyti. Taip pat politinis vektorius turėtų būti griežtas o grupės valdymas griežtai chierarchinis.
Būtina steigti savo informacinius šaltinius, smegenų centrus, atsisakyti parazituojančių iliuzijų ir ideologijų.
Suformavus pilitinę valią - atsirastų ir galia.
Turi būti aiškios deklacijos ir idėjos.
Ir dėl to toks apsivienijimas yra neįmanomas. Kadangi yra daug klausimų kuriais susitarti bus neįmanoma:
1. Kaip skaidyti monopolijas, kaip riboti stambų privatų ir apskritai transnacionalinį kapitalą.
2. Nacionalinė bankininkystė.
3. Kaip apriboti užsienio ideologijos agentus Lietuvoje.
4. Kaip sukurti nacionalinę žiniasklaidą, neįtakojama užsienio.
5. Iki kol toleruoti ES ir kada ruoštis išstojimui.
6. Buvimas NATO - tai taktika, strategija, ar tikslas?
7. Kaip suformuoti nacionalinę mokslo politiką ir tikslus.
8. Konstitucinis teismas VS suverenas.
9. Kaip pažaboti demokratijos ydas, t.y. kai balsuoja žmonės gebantys mąstyti tik šlapiankos kategorijomis.
10. Įstorinė atmintis: ar tikrai Lenkija yra amžinas sąjunginkas, o Rusija amžinas priešas?
Jeigu intelektualai sutartų tokiais ir panašiais klausimais 30-čiai metų į priekį - jie taptų tautos elitu. Dabar nėra nei vieno - nei kitos, ir kol kas net vengiama diskutuoti tokias klausimais iš esmės.

lozorius       2018-03-4 8:55

spamo gamintojas “batvinis(GAL)” mirė ir prisikėlė “daktaro” pavidalu

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-4 2:37

to “dr. “yahoo” = “ku-kū”    2018-03-3 21:38”

Motyvus prašau, faktus prašau, nes be kokrečių teisingų samprotavimų pas tamstą belieks kgbsitinis KARKSĖJIMAS.

Tokių karsėtojų jau esu daug matęs, jie visai man neįdomūs. Mano teiginiai yra pagrįsti. Kaip pavyzdžiui, Tarabilda anksčiau po tokio rusteikos straipsniu paliko komentarą, kuriame teigė, kad jis yra Tomkaus kgb įtariamųjų SĄRAŠUOSE ir net sakėsi, kad tuo DIDŽIUOJASI. Tai jeigu didžiuojasi, tai ir turi pasirašyti kgb Tarabilda. Visi kaskart matysime ir atitinkamai vertinsime. Būsime atsargūs.

Bet man svarbiausiai pagal darbus.  Tas “KU KŪ” nepateikė motyvų tik stengėsi APVEMTI, o tokius kiaurai niekšus permatau. Jie man gali būti sąrašuose arba ne. Štai ir viskas. Suprantu, juos siutina mano dr. Tegul siutina, tegu pasislėpę kaip žiurkės rėkauja.

Al.       2018-03-4 0:39

Politinė kova yra kaip ir kiekviena kova. O kare kaip kare - yra savos paprastos taisyklės. Nemanau, kad labai kas pasikeitė nuo Sun Dzu, Vytauto ar Uljanovo laikų. Kariuomenė be gerų vadų yra lengvas grobis.

Dzeikas       2018-03-4 0:08

Jums sitas kipezas su Kovo 11 manifestacija nieko neprimena? wink
Man primena. Zinote kur as tai maciau? Nepatikesite.Laikykites uz kedziu - Biblijoje! Apastalu darbuose.
Pamenate ta vieta kur Paulius (ar Petras, ne esme) nesa Geraja zinia Etese ir susiduria su stipria opozicija is Artemides sventoves.Jei tiksliau is amatininku, stogdengiu aptarnavusiu sventykla. Amatininkai zmones konkretus , gyvene(n) is konkreciu Artemides sventyklos uzsakymu.Yra uzsakymai - yra duona kasdienine(su sviestu), nera sventyklos(o krikscionys uzsimojo) - nera duonos.Vienzo kilo bruzdesys, is kurio Paulius su Geraja zinia savo draugu buvo uz skverno jega istrauktas.Krikscionims uzteko proto nebrukt Zodzio tiems, kurie nenori jo girdeti.Taciau aistros uzvire.Minia skanduodama “Slove Artemidei Etesitei” pludo i agora keldama samysi (ir truputi paplesikaudama kas negerai gulejo). Miesto valdzia sunerimo.Iseina burmistras is savo rumu, klausia: zmones ko susirinkote?Slove Artemidei? Na slove, slove.Yra priestaraujanciu? Priestaraujanciu nera. Na tai skyrstikites ir eikite dirbt.
Taip ir su ta Kovo 11 - atstatykime Kovo 11 revoliucijos idealus! Atstatykime, atstatykime! Kas gi priestarauja? Valstieciai su Karbauskiu? Svirnelis? Gaisrininko dukra?Anukas ar AMB nuovalos? Prokuratura su teisejais pedofilijos priesu dusintojais? Ne, nepriestarauja.
Vienzo Mianmaro respublikos veliavikemis su iskirpta balta zvaigzde pamosikuokite ir eikite dirbt.Namie vaikai alkani.

sarafanų ir homjaunuolių siaubas        2018-03-3 23:56

Kaip žinia pas spagetininkus picų valgytojus rytoj rinkimai.
Matrioškinis Alfa portalas klykia:
“Antieuropietiškas „Penkių žvaigždžių judėjimas“ (M5S) turėtų tapti didžiausia parlamentine partija, rodo naujausios paklausos.”
Jeigu ir Italijoje įvyks austriškas variantas, euro-junkersams metas būtų apsirūpinti pampersų atsargomis:)
Mūsų režimo veikėjams irgi subinės pypkes rūko - kam dabar reikės padlaižiauti?

Prašalaitis Tarabildai       2018-03-3 23:41

Cit.: “Bręsta bendra idėja - visuotinis ES piliečių referendumas paleisti ES biurokratiją ir visą arogantišką ES biurokratų atstatą šunims šėko pjauti. Savo snukelį parodė, supratom su kuo turime reikalų.”

Gal malonėtumėte nukreipti teisinga linkme? Dėkoju smile

dr. "yahoo" = "ku-kū"       2018-03-3 20:38

Tamsta esate gana solidaus amžiaus, bet elgiatės lyg trejų metų vaikas.
Gal tamsta dėl savo elgsenos diskomforto ir nejaučiate, tačiau kitiems, ypač vyresniems skaitytojams yra gerokai nejauku, kai suaugęs žmogus taip save diskredituoja viešumoje.
Todėl, klausimas apie smegenų sveikatą, visų pirma, labiausiai adresuotinas pačiam “daktarui”.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-3 20:23

to “kgb. Tarabilda     2018-03-3 0:37”

Galiu Jums užduoti 100 klausimų ir Jūs man nė į vieną neatsakysite. Taip pat Jums taip pat neatsakysiu, nes Jūsų klausimas NE Į TEMĄ.

O dėl pridėto priedėlio, tai yra pačio Tamstos teiginiu remdamasis tai teigiu. Sakėte, kad esate tuose kgb sąrašose ir tuo DIDŽIUOJATĖS. O man tenka didžiuotis visiškai priešingai, ten manęs nėra ir negali būti.

Tai galvoji, kad kgbistui turiu atsakinėti? Pats pagalvok, ar turi sveikus smegenis?

Kur leidimas, kas organizatorius?       2018-03-3 18:16

Manifestacija rūke, be jokių reforminių siūlymų?
Kas nors supratote,kas organizuoja, kas prašo leidimo iš merijos? Gautas leidimas ar nebus prašoma?  Su kuo kontaktuoti dėl atvykimo iš kitų miestų ir pan… Jokio atsakingo asmens, visiška tamsa ir neatsakingumas ...Manifestacija be aiškaus politinio turinio…Suprasčiau šūkį ,,Susitelkime valstybingumą ir demokratiją naikinančios oligarchinės- nomenklatūrinės santvarkos panaikinimui…”.O dabar grynas vanduo…LKP 1990 metais ėjo į LTSR AT rinkimus su šūkiu,,Lietuva be suvereniteto, Lietuva be ateities”.. VF už tą patį politkorektišką kalbėjimą? ,,Mes _už Kovo 11 (valstybę)idealus” skamba taip pat abstrakčiai..

karštuoliui       2018-03-3 16:30

Girdėtos natos.
Pamenu, prieš praeitus seimo rinkimus buvau turguje. Po turgelį zujo ir politikai su savų partijėlių bukletėliais.
Prie manęs prišoko vienas Kuolio sąrašo veikėjas ir bruka į rankas rinkiminį laikraštį.
-Nenoriu, sakau. Nereikia. Neketinu dalyvauti tame cirke.
Oi, kaip užsiputojo veikėjas!
Prad4jo klykti, kaip j5 u=knisa tie kurie “nieko nedaro”, “niekur nedalyvauja”.
Sako - “bent kažką reikia daryti”.
Ir visas išraudęs nubėgo “bent kažko daryti”.
Na ir?
“Bentkažkodarytojas” kartu su tokių pat sąrašu prapylė rinkimų cirke.
Iš visų pastangėlių per stebuklus maldeikienė vien prasmuko seiman.
Bet ir ta- ne todėl, kad po turgus su laikraščiais ir bukletais lakstė.
Buvo televizijose pasipiarinusi, todėl ir gavo buratinų balselių.
1987-jų LLL manifestacija tikrai nebuvo “bentkažkodarymas” ekspromtu.
Esu ilgai kalbėjęsis apie tai su Antanu Terlecku.
Mitingas prie A.Mickevičiau paminklo buvo super gerai organizuota akcija, jai ruoštasi ne vieną mėnesį.
Ir susirinko piliečiai ten ne “bent kažko daryti” - dalyviai turėjo labai aiškiai artikuliuotus tikslus ir visą eilę iš anksto paruoštų variantų  “jeigu-jeigu. Nieko mėgėjiško.
Tamsta esi eilinis turgaus politikierius-rėksnys.
Aš jums aiškinu svarbius dalykus, o tokie rėksniai vietoje to, kad dėtųsi į galvą ir ačiū pasakytų, dar sklaidosi lyg pirmą kartą įsimylėjusi šešiolikinė.
Man tai kas - tokių ura patriotų mačiau daug.
Ir dar…
Manau, tai ką čia rašau yra keleriopai naudingiau nei polit.saviveiklos būrelio mitingėliai.
Ar ketinu apskritai dalyvauti politinio veiksmo akcijose?
Be abejo. Kai matysiu rimtą ir kūrybingą veiklą, pats nuėjęs pasisiūlysiu ir darysiu ką reikia.
Tai kas efektyvu.
Ir šioje VF akcijoje dalyvaučiau.
Jeigu pastebėčiau nors kokių ženklų jog tam rengiamasi rimtai, o ne “bent kažko darymo”, t.y veiklos imitavimo.

Nevienajas>2018-03-3 15:19       2018-03-3 14:59

Pirmas antisisteminis veiksmas buvo mitingas prie Mickevičiaus paminklo - daug baimės, mažai žmonių. Bet pirmas akmuo nuo kalno ir vien tik romantizmas.
Sąjūdis pradžioje deklaravo valdžios rėmimą ir pats buvo remiamas valdžios, todėl ir neturėjo problemų nei su pinigais, autobusais, nei su organizavimu.
Tamstos noras nieko neveikti ir kritikuoti bent ką bandančius apgailėtinas.
Tai nieko neveik ir toliau tupėk krūmuose. Tik nereikėtų iš to tupėjimo kurti mandrų teorijų.

neivienajui 12:57       2018-03-3 14:19

Netiesa.
Buvo.
Sąjūdžio manifestacijos buvo juk tikrai antisisteminės.
Gal ne?
Ir jos buvo gerai organizuotos.
Tydėl ir sėkmingos. Nes nušlavė  brudus. Davė suplanuotą rezultatą.
“Tie-sos!” akcijos prie Sarafano rūmų - kodėl neįvyko joks “akamenų riedėjimas”?
Kodėl ten negaliojo ir negalioja tamstos “principas”? A?
Todėl, kad 100% “romantizmo” ir 0% vadybos.
Ar dėl tokių kažkieno daromų mėgėjiškų saviveiklų turėčiau jaustis durnu?

Juozapui       2018-03-3 11:57

Nei viena pirma ar antra antisisteminė demonstracija nebuvo masinė, nuostabiai parengta ir viską nušluojanti banga. Visuomenės sąmonėje ir judesiuose galioja riedančių nuo kalno akmenų principas. Tai žadinimo procesas, kurį miegantis otganizmas visada atmeta, bet po to suvokia. Taip,  spontaniškas veiksmas, prisijungiant prie tautininkų, iš solidarumo ir tikslų vienovės.
Ar manot, kad geriau nieko nedaryti, ar daryti ką nors netobulai? Kad geriau tupėti krūmuose ir kritikuoti tuos, kurie bent ką nors bando pradėti? Ir jaustis labai protingu, doru ir tolia nieko neveikiančiu irbuž nieką neatsakingu teisuoliu ir nesuprastu genijumi?

Juozapas       2018-03-3 9:32

Šioje situacijoje yra du ingredientai kurie praktiškai nesijungia.
Lyg vanduo ir aliejus.
Manifestacijos idėja gera ir teisinga.
Bet “įgyvendinimas” - visiška profanacija.
Grįžtant prie bandymų sumaišyti aliejų ir vandenį alegorijos, verta pastebėti, jog tuos ingredientus sumaišyti galima.
Aliejus vandenyje ištirpstai kaip vanduo užverda.
O šaltame niekaip nesimaišo, plaukia paviršiuje ir tiek.
Taip ir ši manifestavimo idėja- plaukia paviršiuje.
Nes situacija neparuošta, “neužvirinta”.
Tokioje situacijoje kokią turime, (visuomenė atpratusi nuo aktyvių politinių veiksmų), suorganizuoti masinę manifestaciją reikia ir laiko ir vadybos.
Nekalbant apie informacijos sklaidą kuri šiuo atveju yra/bus praktiškai nulinė.
Ir “rezultatą” nuspėti nesunku - bus. Nulinis.
Geriausiu atveju susirinks šimtas piliečių. Stebuklo atveju kokie trys šimtukai.
Tipiškas “žvakutininkų” piketo formatas į kurį režimas galės nekreipti dėmesio.
Pakaks nutylėti.
10 000, 15 000 nepajėgtų ignoruoti.
Ar VF pajėgūs per savaitę pakelti ant kojų ir išvesti į gatves 10 000?
Tokia vizija skamba lyg anekdotas.
Vienareikšmiškai palaikydamas protesto manifestacijos idėją, siūlyčiau pasielgti praktiškiau:
Neprisirišti prie datos ir manifestaciją surengti tada kai jai bus pasiruošta.
Tam reikia pasirūpinti informacijos sklaida, organizuoti transportą norintiems atvykti iš kitų miestų, pasirūpinti viešinimo kanalais renginio dieną, parengti kontra priemones melui ir dezinformacijai neutralizuoti.
Apskrtitai, nesuvokiu štai ko- kaip būrys eruditų, asmenybių su kolosaliu išsilavinimu nesuvokia elementarių dalykų apie politinį veikimą.
Kažkada “rinkimų vadovo” absurdui buvo nepagailėta lėšų, darbo ir pajėgų, skirtas pusmetis laiko tam niekiniam “projektui”.
Tuo tarpu svarbus ir tikras dalykas daromas “tiap-liap”, tarsi dėl formalaus pliusiuko.
Tai aš vadinu veiklos imitavimu arba sveikos nuovokos stygium.
Tuo tarpu aktyviai veiklai situacija palanki.
Kolega Tarabilda visiškai teisus dėl geopolitinės situacijos- junkerinis-merkelinis projektas byra, mūsų vietinis režimas pasimetęs.
Dėkingas metas veikimui.
Tačiau kaip sakytų mūsų kaime -“geros galvos, tik kad durniems teko”.
Ar galima tokioje politinės antiorganizacijos baloje kažką padaryti per savaitę?
Nežinau…
Nežinau ar idėjos sumanytojams reikia.
Kol kas susidaro įspūdis jog jie labai savimi patenkinti.
Tikri polininiai olimpiečiai-turistai, kuriems nesvarbu laimėti, nesvarbūs rezultatai.
“Svarbiausia sudalyvauti!”:)


Prasideda       2018-03-3 1:28

seni bajeriai, kuriais 1988 metais maitino komunistai - jūs nieko neišmanot, esat neprofesionalai, nepatyrę, nieko nežinot apie valstybę ir neturit realių, įgyvendinamų programų. Žodžiu, verkšlenantys lūzeriai.
Bet žmonės ėjo tiesiog pareikalauti to, kas turi būti. Ir tie išsigandę darė viską, kad išliktų. Ir šitie darytų, jei pareikalautų tauta. Jei saujelė inteligentų, paskendusių tarpusavio vaiduose, parėkaus - jiems bus tik juokas prie kavos.
Toks metas ir dabar, negi nejaučiat? O idėjų ir programų atsiras, patikėkit, kai atsiras laisvė joms reikštis ir protingi žmonės, kurių begalė, bet kurie bijo, atsities ir gaus galimybę.
Kas nors turi pradėti arba nieko nebus. O lyderius iškels pats gyvenimas, jei tik to prireiks.

Marginalo taktika 16:07: skaldyk ir valdyk       2018-03-2 23:42

Vien tokio pobūdžio - “Forumiečių vadai jau parodė, kad kritikuodami Vakarus…” -
vogravimai apie vieną v a k a r i e t i š k i a u s i ų judėjimų Pro Patria
rodo, kad Marginalas kuo toliau, tuo labiau ideologiškai marginalizuojasi.
Išties, ir be čipo (?), “Nesvarbu apie ką svajota, svarbu kas išėjo.”

Tarabilda       2018-03-2 23:37

Pats ir pasiskaitykite genialias savo rašliavas ekspertuose. Labai naudinga refleksija, daktare. Beja, neatsakėte, kokių mokslų jūs esate daktarėlis?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-2 23:29

to “Tarabilda     2018-03-2 22:30”. Berods tamstos paprašiau, kad prie savo vardo pridėtumėte ir savo titulą “kgb Tarabilda”, nes gyrėtės, kad esate tuose sąrašuose ir tuo DIDŽIUOJATĖS. smile

Man irgi tenka didžiuojuosi savo vardu dr., nesigėdyju tikrai. Nors tą dr. pridedu dėl kitų priežasčių, nes labai daug Jonų Ramanauskų.  Tiesa yra aukščiau.

Taigi jums maloniai pranešu,kad Jūsų siūlomas devizas ““Lietuva - suvereni valstybė”” yra MELAS, nes Lietuva yra OKUPUOTA antikonstitucinių jėgų, todėl melo prašau NESKLEISTI.

Apie tai galite pasiskaityti 2017-03-11 straipsnyje “Okupuota nepriklausomybė”

http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670/


http://www.ekspertai.eu/dvi-pilietybes-ne-konstitucine-problema93312/

petraitisui       2018-03-2 22:55

1. - vaimius,
2. koloradinė jota
3. ? .... “petraitis”?
...
o kur “julius puras”?
sušalo marozas?

Petraitis       2018-03-2 22:18

Va, portalą jau aplankė trys aktyvūs Lietuvos priešai.

Tarabilda       2018-03-2 21:30

Visiškai nesistebiu, kodėl mūsų žmonės nesugeba suformuluoti minties išeidami į gatves. Gal todėl iki šiol ir neišeina. Nesuvokia, dėl ko, kokiu tikslu.
O idėja tiesiog tvyro ore, tik mūsų supuvęs politinis antstatas, kaip kokia grybo sukirmijusi kepurė, sykiu su tokia pačia supuvusia žiniasklaida, žmogų laiko mulkiu visiškoje tamsoje.
Pvz, gal skaitėte šiandien Delfi, žiūrėjote LRT ar kitus mainstreemo žiniasklaidos šaltinius. Ar sužinojote ką nors apie T. May programinę kalbą, apie sekmadienio rinkimus Italijoje, apie Vengriją, Lenkiją ir Austriją, apie euroskeptikų demonstracijas? Nieko. Visikai nieko. Gyvename lyg sovietinės informacinės blokados laikais euromarksistų noliberalų demagogijos burbule.
O procesai Europoje vyksta pasiutusiu greičiu, ir eurobiurokratus jau apima panika. J.K. EU biurokratus derybininkus šiandien pasiuntė labai toli šieno ravėti. Italija - trečioji ES ekonomikoje galia, tą procedūrą atliks sekmadienį. Bręsta bendra idėja - visuotinis ES piliečių referendumas paleisti ES biurokratiją ir visą arogantišką ES biurokratų atstatą šunims šėko pjauti. Savo snukelį parodė, supratom su kuo turime reikalų. Gana.
Taigi ir siūlau į Kovo 13-osios mitingą išeiti su plakatais - “Gana!”, “Lietuva - suvereni valstybė”, arba senus amžinus šūkius - “Už jūsų ir mūsų laisvę” (1863 sukilimo šūkis), “Laisvę Lietuvai”. Kam tokie šūkiai nepatiks, tas ir yra Lietuvos priešas.

Čia tie kur kovoja už lietuvybę ir kalbą       2018-03-2 19:54

Jau buvo vieno pono adoracija ir eucharistija.
Dabar laukia “nacionalinė manifestacija”.

Povilas       2018-03-2 19:13

Na, pamokslautojai, jeigu paburbėsit, paburbėsit ir vistik nueisit, tada ok.
O jeigu ne - tai esat seni pirdžiai. Ir nieko vertos tos jūsų šnekos.

Svarbiausia,kad       2018-03-2 17:49

išeis,ko gero,jau laikas.Šiam jaunimui rūpi Lietuva,ne taip,kaip tam konservatorių jaunimui,kuriam rūpi nauda.Todėl gerai ,kad eina gerai pasvėrę.O šiaip,reikia galvoti ir apie pagyvenusius žmones,jų rūpesčius,nes jie nurašomi,-Forumo jaunimas pagalvos.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-2 17:43

“Atėjo laikas ją prikelti ir pagaliau paversti tikrove.”.

Gražiai pasakyta, o darbai rodo PRIEŠINGAI.

Nė vienas ala inteligentas iš VF o iš dar kur nors NIEKAIP nesuraguoja į tai, kad Lietuvoje yra įvykę 7 antikonstiticiniai rinkimai į Seimą, todėl valdžia Lietuvoje yra NETEISĖTA.

Tačiau tas VF į nieką vis tiek NESUREAGUOS, kas man leidžia daryti išvadą, kad jie varinėja KGBistinę politiką. Pasakysiu dar seniai, seniai per KPI karinės katedros mokymus, tai toks politrukas taip tiesiai ir sakydavo: PASIDELI PAPIZDELI i RAZOŠLYS.
Prašau neištrinti, nes tai ORIGINALUS pasakymas, kurio pagrindinius principus ir vykdo Vilniaus FORUMAS.

Nevaidinkite inteligentus, nes tamstų plepėjimas skiriasi nuo darbų, o sprendžiame pagal darbus, o ne pagal plepėjimą.

Migla, o ne manifestacija?       2018-03-2 17:21

Komentatorius 13- 45 teisus…
Tai Manifestacija BE TURINIO…Migla ir abstrakcija, be jokių reforminių siūlymų...Manifestacija apie nieką...

Arnė       2018-03-2 15:50

Sveikinu iniciatyvą.

Marginalas       2018-03-2 15:07

Tikrovė tokia, kad Kovo 11 simbolizuoja LTSR globalizmo sąlygomis. Nesvarbu apie ką svajota, svarbu kas išėjo.
Todėl Nepriklausomybės diena yra tik viena: Vasario 16.
Forumiečių vadai jau parodė, kad kritikuodami Vakarus svajoja išnaudoti ES irimą braudamasi prie valdžios, kurioje įamžins savo buvimą prie lovio visa konclagerio atributika nuo “pasų” su antena ir mikročipu iki bankinio terorizmo (plg. maskoliško lygio Stančiko pasisakymą apie dabartinę “neribota (asmens) laisvę” drįstant plepėti prieš valdžią).
Kovo 11 sveikinkime ponią pradanginus vaiką.

Nuo 1990 m. kovo 11 d. geopolitinė situacija        2018-03-2 13:58

Europoje ir pasaulyje pasikeitė esmingai, todėl privalome naujai susivokti,
naujai įvardyti, kas, kaip ir su kuo, ko siekiame, kaip pirmaeilių tikslų
antrajam atkurtosios Lietuvos valstybės šimtmečiui.

$+$       2018-03-2 12:49

Išsikovoti galima vietą po saule.  Kad ir moterų pliaže su vyriškom trumpikėm, pagal Stambulo konvenciją. O Valstybę reikia kurti.  Rimtai ir atsakingai. Kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką. Tam reikia ne manifestacijų, o elementaraus supratimo. Ypač rinkimų dieną.

VF Kreipimesi skelbiama:       2018-03-2 12:45

“Privalome pareikalauti valdžios pradėti šalyje įgyvendinti esmines permainas”,
“Nuo savęs demonstravimo ir abstraktaus šventimo laikas pereiti
prie esminių politinių reikalavimų” ir pan.
Taigi kokių k o n k r e č i ų “esminių permainų”,
kokių k o n k r e č i ų “esminių politinių reikalavimų” VF bus pareikalauta?
Svarbiausiai, koks šių politinių reikalavimų k o n k r e t u s įgyvendinimo mechanizmas VF bus siūlomas? “Tikrai nacionalinės”, kaip ir bet kurios kitokios, manifestacijos, ar “eitynių prasminio lauko” plėtotės pačios savaime
dar nieko nesprendžia. Visa tai būtina, bet nepakanka.
Neokomunistinės federalizacijos aktyvistai, nutautintojai ir išvalstybintojai,
gavę milijardines sorosines injekcijas viešosios erdvės užgrobimui,
tik ironiškai, šelmiškai šypsosi. Laiko faktorius kare yra lemiantis.

J---Tarabildai       2018-03-2 12:35

Idėja gera, bet jos įgyvendinimas praktiškai pasmerktas.
Kodėl?
Todėl, kad padaryta didelė klaida- susigriebta per vėlai.
Savaitė iki Kovo-11, o kokia idėjos sklaida?
Juk deppiai, elertė ir elenką šios forumo idėjos tikrai nereklamuos.
Tai kas ir kur reklamuos?
Čia ir ProPatrijoj.
Gal dar Tomkė Respublikoje įdės.
Viskas.
Už slinktį nuo diagnozių kurpimo link veiksmo, Forumui rašau pliusą.
Už idėjos logistiką - kuolą.
Dėl straipsnio laikymo paviršiuje:
Sutinku, tik kad mudviejų balsas nelabai į admmino dangų keliauja.
O be to laikyti paviršiuje nepakanka - reikėtų apskritai nesudaryti konkurencijos naujais straipsniais.
Geriausia būtų kitokia portalo vartotojo sąsajos/usebility struktūra, t.y labiau pritaikyta tokiems atvejams, leidžianti efektyviau, naudingiau paskirstyti informaciją pagal prioritetyvumą.
Tačiau, čia tik mano nuomonė - žirafoms geriau matyti.

Bet čia vėl -

Tarabilda       2018-03-2 12:09

Pagaliau ir Radžvilas pakvietė į gatvę. Politinis progresas, kitaip nepavadinsi. Ir šią žinią reikia laikyti pirmojoje portalo pozicijoje, o ne stumti tolyn.

Reikėtų pakviesti ir V.Landsbergį,       2018-03-2 11:50

kad prisimintų Sąjūdžio siekius, nes yra juos gerokai primiršęs.

Kad Lietuva neliktų       2018-03-2 11:40

vieno miesto valstybė.Reikia Lietuvai tikslo?

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.