Partijos

Vilniaus forumas paskelbė rinkėjo vadovą Seimo rinkimams

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugsėjo 26 d. 16:16

67     

    

Vilniaus forumas paskelbė rinkėjo vadovą Seimo rinkimams

2016 m. pradžioje susikūręs Vilniaus forumas parengė ir paskelbė Rinkėjo vadovą 2016 metų Seimo rinkimams. Jame apžvelgtos rinkimuose dalyvaujančių partijų programinės nuostatos, lyderių pasisakymai ir ankstesni balsavimai svarbiausiais tautos ir valstybės išlikimui politiniais klausimais.

Rinkėjo vadovas pagrįstas pamatiniais Vilniaus forumo vertybiniais principais, derinamais su kvalifikuota politine filosofine ir moksline partijų rinkiminių programų analize. Ją atliko profesionalūs filosofai ir politologai. Programų analizė atlikta remiantis profesoriaus Vytauto Radžvilo parengtu Lietuvos postkomunistinės transformacijos ypatumus aiškinančiu teoriniu modeliu.

Rinkėjo vadove išskirta 12 skirtingų sričių klausimų, pagal kuriuos ir vertinama partijų pozicija. Šie klausimai:

1. Ar programoje keliamas nykstančio suverenumo ir ES federacijos kūrimo grėsmės klausimas?
2. Ar prieštaraujama masinės dvigubos pilietybės įteisinimui?
3. Ar pripažįstama, kad demokratija Lietuvoje yra fasadinė, ir siūlomos konkrečios reformos tam pakeisti?
4. Ar pritariama iš vyro ir moters santuokos kylančios šeimos sampratai ir atmetama genderizmo ideologija?
5. Ar keliamas tikslas ugdyti išsilavinusį Lietuvos pilietį, o ne vien darbo rinkos dalyvį?
6. Ar keliamas tikslas pakeisti aukštojo mokslo finansavimą, užtikrinant visiems vienodai pagal pasirengimą prieinamą mokslą?
7. Ar pripažįstama būtinybė išsaugoti ir stiprinti krikščioniškąja civilizacija grįstą unikalią tautinę kultūrą ir aiškiai atmetamas multikultūralizmas?
8. Ar pripažįstama būtinybė išsaugoti valstybinės kalbos statusą, atmetami dvikalbystės reikalavimai?
9. Ar keliamas tikslas didinti visuomenės solidarumą, naikinant esamą regresinę mokesčių sistemą?
10. Ar priešinamasi Seimo priimtam ir Prezidentės vetuotam Vyriausybės parengtam darbo kodeksui?
11. Ar priešinamasi ES vykdomai nelegalių migrantų priėmimo ir dalinimosi tarp šalių narių politikai?
12. Ar reiškiama parama Ukrainai gynyboje prieš Rusijos agresiją ir palaikoma Lietuvos narystė NATO?

Partijų pozicijos šiais klausimais išdėstytos analizę apibendrinančioje lentelėje. Jei programoje nėra pateikiamas atsakymas, o partijos veiksmai prieštarauja deklaruojamoms nuostatoms, žymimas brūkšnys. Jei partijos veiksmai prieštarauja deklaruojamoms nuostatoms, vertinama pagal veiksmus. Vilniaus forumas neteikia rekomendacijų, už kurias partijas ar kandidatus balsuoti. Šis sprendimas paliekamas rinkėjams, tačiau pateikta susisteminta medžiaga leidžia neskaitant ilgų ir aptakių programų susipažinti su partijų nuostatomis svarbiausiais klausimais. Nors Vilniaus forumas įsitikinęs, kad svarbiausi yra pirmas ir paskutinis šio sąrašo klausimai, kiekvienas pilietis pats sprendžia, kurios partijų pozicijos jam svarbiausios ir galiausiai nulems jo pasirinkimą.

Pagrindinė analizės išvada - iš esmės vienoda daugelio tariamai skirtingų partijų pozicija svarbiausiais valstybės gyvenimo klausimais. Kaip teigia prof. V. Radžvilas, „iš analizės matyti, kad visos partijos mąsto sovietiškai ta prasme, jog jų vadų ir kandidatų sąmonėje Lietuva – lietuvių tauta ir valstybė – jau neegzistuoja, su Lietuvos išnykimu susitaikyta, politiniam sluoksniui net nebekyla mintis, kad gal dar yra prasmė ją išsaugoti ir gelbėti. Šį moralinį ir politinį paralyžių papildo neįtikėtinas intelektualinis bejėgiškumas. Drįsčiau teigti, kad tokio moralinio pakrikimo ir intelektualinio sąstingio nebuvo net vėlyvuoju sovietmečiu, Leonido Brežnevo valdymo pabaigoje“.


rinkejovadovas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Atleiskite, sukritikuosiu       2016-10-17 1:46

3. Demokratija yra tokia pati utopija kaip ir komunizmas. Demokratija arba yra, arba jos nėra ir visokie priežodžiai prie jos nedera.
7. Krikščionybė merdi ir jai jau ruošiamas pakaitalas atkeliaujantis po multikultūralizmo skėčiu. Be to ji iš principo negali būti unikalia Tautine kultūra. Kūriniją, jau suasmenintą į trejybę pakeis į suvienasmenintą taip dar labiau atitolindami nuo kūrėjo (iš)pažinimo. Multikultūralizmas tik priedanga, kaip priedanga buvo ir krikščioniškojo dievo atnešimas į mūsų kraštus. ...
12. Ar tikrai nesupratote kas įvyko Ukrainoje? - Rotšildų “torpeda” pergudravo Rokfelerių “vanagus”. Be to, pirmieji periminėja įtaką pasaulyje iš antrūjų ir procesai kuriuos dabar matome, jau įvykusio finansinio virsmo pasekmė. Tam, kad kuo mažiau nukentėti, pravartu bent minimaliai suprasti kas vyksta, o ne vadovautis emocijomis. Be to, perdėtos emocijos muša ir per kišenę, mūsų visų kišenę. Kaip manote? Kodėl su “torpeda” bambagyslėmis susijusi “grietinėlė” stumia į tokią atrodytų jiems nenaudingą situaciją, kurią beje palaikote ir jūs. “Torpeda” po panaudojimo bus perlidyta, bet prieš tai ji pridarys didelių bėdų. Vertėtų pasisaugoti.

Vatsonai, elementaru       2016-09-30 12:32

Visos partijos ‘nagliausius ir saviausius’ įrašo sąrašų pirmose eilutėse. tad balsuoti tampa aišku už ką. Šiame “vadove” net patingėta įdėti visas dalyvaujančių rinkimuose grupes ir judėjimus ir nepatingėta užsiminti, kad nespėta jų siekių ir deklaracijų išanalizuoti. tad pasirinkimas aiškus- rinktis iš tos rinkimuose dalyvaujančių grupių sąrašo dalies, kurie atvirai ignoruojami.

AH-88       2016-09-30 11:40

Nuo Sąjūdžio laikų tai pirmas dokumentas, kurį malonu paimti į rankas ir skaityti. Aišku, jis skirtas tik tiems, kurie dar sugeba mąstyti.
Visiems kitiems galiu duoti rekomendaciją - geriau neskaitykite, nes “2016 metų Seimo rinkimų vadovas” skirtas tik protingiems.

Boy       2016-09-29 19:23

Bad boy;“Marą reikia likviduoti ryžtingai,  o ne pusbalsiu niūniuoti šamaniškus užkalbėjimus.”
Deja, pasisakyme vien šamaniški užkalbėjimai.Kas surado konkretų pasiūlymą,kaip ryžtingai likviduoti marą?
Ištisinis pliurpalas.

Julius Puras       2016-09-29 0:49

“Vadovas” nepsikuklinta. Kodėl ne analitika? Kadangi neliečia daugybės klausimų tai neobjektyvi analitika. Ar ne taip?

Čiukča (tamsta taip pasivadinot,nors taip kreiptis       2016-09-28 19:42

Pamąstom.
Sakot “neteikia rekomendacijų už ką balsuoti”?Jei pavadinta “vadovu” pats pavadinimas jau įpareigojantis
pagal visą aprašymą yra kreipimas į “blogas”,“geras”,“geresnis”,” blogesnis”.Ar gali būti vadovas be pavaldinių?Jis be jų sau tokio statuso neprisiskirtų?:):):).Pavaldiniai kaip nepaklus vadovui?Retai atsiranda jam prieštaraujančių?:)

>čiukčiai       2016-09-28 15:35

Kaip matau jau esi įsitikines, kad niekas neis balsuoti. Eis. pamatysi ir nemažai. Na, o kuola pasistatei pats sau, o ne Čukčai.

Julius Puras       2016-09-28 14:42

Išvada pirmas blynas prisviles. Tuose klausimuose nėra klausimų apie valstybės pamatą tai yra teisėsauga ir teisinguma. Motyvai aš manyčiau idant valdiškų universitetų darbininkai sovietinė obrazavščyzna bijo. Ji savo prigimtimi yra oportunistinė ir dar vis nori pasėdėti ant šakos.

čiukčiai       2016-09-28 13:22

odnako, ir iš kokios žopos pone čiukčia ištraukei, jog mums TEKS (privalėsime?) pasirinkti ir iš kur toks kvailas įsitikinimas jog eisime balsuoti?
varys su šautuvais, dės antspaudus į pasus ar ant kaktų?
nieko mes niekam neprivalome išskyrus savo sąžinę ir pareigą Tėvynei.
pareiga tėvynei neturi nieko bendro su tamstos įsivaizduojama privole balsuoti.
bet, lyg ir užuostume iš kur toks nekantrus kvapas sunkiasi- kadangi virkauji dėl minusiukų savo mylimų kuolininkų iš eLeSo, spėtume jog būkštauji jog neįvykus rinkimams kuolai ir kuoliukės beliks tik kumelei pievoje parišti tinkami, liks be minkštų krėslų išsvajoto lovio paumksmėje.
liks.
ar tai ar anaip - niekam tokie buki plepalizmo kuolai neįdomūs.
už aktyvumą kaip prpagandistui rašytume penketą, bet už bukumą, tau čiukčia, rašome kuolą.

Čiukča       2016-09-28 12:43

Vilniaus forumas išdėliojo partijų analizes tyeigiamas ir neigiamas puses. Tai kam jūs komentatoriai rašinėjat visokias nesamones vaizduodami protingesniais vieni už kitus. Žinokit, višta ant mėšlo krūvos įsivaizduoja, kad ji gaidys. Kam to reikia? Daug rašot, o naudos iš to jokios, jokių pasiūlymų už ką balsuoti su rimtais argumentais. Vienas iš komentatorių pasiūlė balsuoti už “Lietuvos sąrašą”, tai 23 kaip skėriai puolėt spausti pirštą į žemę, kas reiškia “Nepatiko”, o jokių argumentų kodėl nepatiko nėra. Nors Vilniaus forumas neteikia rekomendacijų, už kurias partijas ar kandidatus reiktų balsuoti balsuoti, bet iš išdėstytų analyzių kiekvienam teks pasirinkti už ką balsuoti. Čia ir yra visa analizėse esmė pasirinkimui už ką balsuoti. Tad siūlykite su argumentais už ką balsuoti. Nes po rinkimų rašysite - kolia liaudis tokia valdžia.

Juokingi rinkimai       2016-09-28 8:17

ir visvien balsuoti reikia. Nepasiduokim cia sedinciu lenku-rusu troliu agitacijai boikotuot rinkimus. Kuom tai baigtus? Dar vienais rinkimais, kas brangiai kainuoja arba tu paciu lenku-rusu pergale.

Juokingi rinkimai       2016-09-28 8:05

Viena menesi tris kartus per savaite mums parodo Jakelaicio politini shou pries Valinsko - Tapino shou. Kas speja pamatyt, kas ne, bet Valinsko “auksinis protas” tai visada pries nosi…
Visi geri berniukai gauna po viena minute, kad per daug nenusisneketu, tad priesais save laiko plansetes su sufleriu. Visai kaip senuose teatruose… tokia skyle scenoj budavo, kur sufleris tupedavo. Teatras.

Alui       2016-09-28 6:10

Nepergyvenk, “autoriai” sukurs ir suburs.
Tik abejoju ar tamsta nujauti- kas galimai tikrieji autoriai ir kur jie sėdi.
Labai greitai turėtų ylos pradėti lysti iš maišų.

Al.       2016-09-28 1:42

Pagal šį Vadovą matyt,kad nėr už ką balsuot. Tai kam tas vadovas ? Kodėl patys Vadovo autoriai nesuburia žmonių už kuriuos būtų negėda balsuot ? Negi tai turi padaryti patys runkeliai ?

Julius Puras       2016-09-28 0:30

” Tuo atveju jeigu vf yra rūmų ir kontorų projektas” ne. VF yra sovietinės obrazavščyznos projektas. Pastaroji jaučia kaip šaka lūžta ir tuoj tuoj reiks leistis žemyn.

O dėl rinkimų tai juos reikia boikotuoti arba kas eina į juos tai siūlau balsuoti už partijas kurios kvestionuoja teisėsauga. Tokias kaip DK arba tautininkai.

Ir dėl rinkimų fiasko tai jis įvyktų jaigu nelaimėtu konservatoriai. Kodėl? Nes kgbistinems kriminalinems nusikaltelems valdantiems Lietuva iš pogrindžio būtų vis sunkiau nuslėpti padarytus nusikaltimus sugriuvus psiaudo valdžios pasikeitimams.

bad boy       2016-09-28 0:00

Kasdien tenka bendrauti su daug įvairiausių žmonių. Tenka ir vienu kitu žodžiu persimesti “apie politiką”.
Vaizdelis tikrai ryškiai skiriasi nuo to pritemtai “op-timistinio” kurį lyg į miltus kakojantičio katino miną bando rodyti valdžia. Be gilių filosofinių nugrimzdimų žmoneliai nevyniodami sako jog neis balsuoti nes nemato jokios pradmės.
Taigi vilmorusai/makaronusai ir kitokie gaidžiai ištiesų ant valdžios stalų neša nerimastingas režimui statistikas.
Rinkimų farsui yra realiai iškilusi didžiulė fiasko grėsmė.
Tokioje situacijoje sunkoka suprasti logiką ir intencijas tos pozicijos, jog atseit nederėtų publikos spausti, neteikia kraupinti. O ką daryti? Vynioti įvatą, pasdyviai lūkuriuoti stebint “o kas gi bus”?
Bijoma “viską sugadinti” neatsargiais judesiais?
Abejotina taktika.
Režimas yra ” prinokęs, pernokęs ir gerokai papuvęs. Kabo tik ant inercijos ant snarglių. Režimas neįgalus save gaivinti. Buvimas ES lig tam tikro momento įšvirkštė finansinių injekcijų ir dalinai leido zombiui stovėti ant kojų, vienok narystė ES tuo pačiu riša režimui rankas ir neleidżia naudoti padkutinių galimybių dėsningų stimpantiems režimams. jIE negali imtis plataus madto atvirų represijų prieš visuomenę ir užglušinti padipriešinimo nuotaikų augimą tiesiog brutalia karinės/policinės mašinos jėga kaip tai daroma lukašenkos bulbašyne ar putlerio ruskyne.
Jeigu net ir pavyktų kažkokių manipuliacijų ar machinacijų( kladtojant rbalsavimus) dėka dar ištempti dabartinius “rinkimus”, tai akivaizdu jog sekančių legitimizuojančių rinkimų jau tikrai nebebus.
Tačiau yra faktorių ir veiksnių galinčių pratęsti režimo egzistavimą ir be rinkimų.
Sudėtinga geopolitinė situacija, tarptautinis terorizmas bei ore tvyranti didelio karo grėsmė yra tie visai realūs svertai kurie leistų režimui toliau dar kurį laiką  valdyti pasinaudojant nepapradtosios/karobpadėties įvedimu.
Režimo situacijavyra tokia pradta, jog labai tikėtina jog chuntos galvose sukadi net ir idėjos apie reikalo “sprendimo” paspartinimą imituojantvužpuolimą ar teroro aktus, panaßiai kaip putleris su heksogenu volgodonske bei madkvoje.
Kad ir dvesiantis, bet pasiutlige užsikrėtęs ßuva yra gana pavojingas.
Tačiau tai nereiškia jog reikia slėptis plyšiuose ir ir bijoti galbūt stimpantį padarą galinčius suerzinti judesius.
Padaryui reikia padėti kuo greičiau patiesti kojas.
Marą reikia likviduoti ryžtingai,  o ne pusbalsiu niūniuoti šamaniškus užkalbėjimus.

Tarabilda       2016-09-27 23:04

Man yra žinoma, kad apklausų bendrovės yra įkinkytos daryti nuolatinį visuomenės nuomonės stebėjimą ir tyrimą. Tą patį daro be abejo ir VSD kaži kieno “ne prie ko” užsakymu. Kodėl mes tų vilmorusų makaronusų tyrimų jau kuris laikas nematome? Klausimas retorinis, bet atsakymas turėtų būti labai proziškas ir paprastas - kad tie tyrimai rodo kažką ne visai gero ir skelbtino publikai. Pamąstykime, kokie ten gali būti nemalonūs valdžiai rodikliai?

Trumpas tikro lietuvio tikėjimo išpažinimas.       2016-09-27 22:33

1.Visą lietuvio gyvenimą tvarko valdžia.Jei lietuvis gyvena blogai-kalta valdžia.
2.Blogą valdžią išrenka tie,kurie balsuoja.
3.Nuo tikro lietuvio nepriklauso,kas bus išrinktas,todėl jis balsuoti neina.
4.Visi valdžiažmogiai yra vagiai,įsibrukę prie lovio.
5.Dėl visko kaltas Landsbergis.
Amen

Kitas pamašiam (21:23)       2016-09-27 22:12

Teisingai. Logiška ir psichologiškai neblogai suveiktų.
Tuo atveju jeigu vf yra rūmų ir kontorų projektas.
Jeigu taip, tuomet yra ir kita visai nebloga pusė-
Tai rodytų jog realiai režimo padėtis tikrai visiškai pašvinkusi.
Mat jeigu tenka imtis tokių rizikingų projektų vabank priemonių, reiškia realiai rinkimų boikoto ir farso žlugimo tikimybė yra labai didelė. Daug didesnė už apsimestinę ramybę rūmuose ir propagandos ekranuose.
Taogi, ėji s neblogas. Kai rinkėjai neina link režimo legitimizavimo urnų, reikia kažkaip tuos rinkėjus išjudinti, pakišti dagį po uodega, sukelti emocijų kuo daugiau, o kai publika bus apšilusi, sumeistrauti kokį nors ” argumentą” jog “žūtbūt reikia eiti” ir tipo parodyti valdžios kraugeriams kuzkinu matj.
Taip, jeigu tai projektas, tuomet gana gudrus.
O kad projektas gali rodyti vienas alogiškumas- visos analizės gana tikroviškos ir logiškos- tai kodėl nėra tikrai logiškiausios iš logiškiausių rezoumuojančios vf specų išvados? Kodėl nepasakyta jog eiti balsuoti beprasmiška?
Atsakymą galime sužinoti jeigu pasidakymų aštrumu pasitikėjimą visuomenėje įgiję vė ef’ai rinkimų išvakarėse užklups netikėtai išmestu “logišku” išmastymu/”įrodymais” jog “būtina balsuoti”.
Gi netrukus pamatysime kaip bus.

Kiek tų fariziejų įslaptinta?       2016-09-27 21:23

Vilniaus forumas sėdi šiltai ir nečirškia kur nereikia. Ir kas galėtų paneigti, kad nei vienam iš gausių forume rašto žinovų bei politologų mintis nešovė apie esminį klausimą dėl dekomunizacijos ir dekagebizacijos? Bet tupi ir tyli mokyti paukšteliai. Buratinams užteks ir dvylikos punktų sakymų.

Julius Puras       2016-09-27 21:01

Ta prasme Lietuvoje nuteisinėjami nekalti žmonės? O galbūt teismokratijos nėra? Su socialiniu teisingumu irgi viskas tvarkoje? Čia tik apšimui.

visiškam purui       2016-09-27 20:44

Kokie dar ten tavo “klausimai”, nejuokink svieto.
Eik geriau bezdėt pro triūbelę.

Julius Puras       2016-09-27 20:31

Nejaugi klausimai apie teisesauga ir teisingumas jums tėra tik tryda? Kalbant apie atkutima tai sovietinė Lietuvoje užsilikusi obrazavščyzna dar neatkuto. Dar vis protelis neveikia.

trolio tryda tęsiasi       2016-09-27 19:26

na va, idiotas j.puras vėl atkuto:(

Julius Puras       2016-09-27 19:19

Pratesent tai tai teisingumas yra valstybės pamatas. Nėra teisingumo ir nėra darnos Lietuvoje. Ką aš galiu tai tik stebėti kaip sovietinė obrazavščyzna pjauna šaka ant kurios sėdi ir krenta žemyn ir prapulti.

rename       2016-09-27 18:22

Rinkimų propagandos plakatai spiegia-
“- Balsuok už mus!”
Ir niekur padlos nesiafišuoja jog kai ateis valdžion,
kankins mus tol,
kol užmuš.

rename       2016-09-27 18:17

Tai kas prieš rinkimus vadinasi “Programa liaudžiai”,
po rinkimų paprastai virsta pagromu prieš liaudį.

Buras        2016-09-27 18:15

Zuoko Laisves sajunga ir Pakso Tvarkos programos nekelia pasitikejimo kaip ir ju liberalus lyderiai, kazkada buve vienoj partijoj su E. Masiuliu.

buratinui Burui       2016-09-27 18:14

Taip, tu dar mums išburk iš kavos tikščių ” įrodymą” jog “proramose” prirašyti dalykai nėra vien mąsalas dundukams.
Dažniausiai net partijų fiureriai nebepamena ką prieš rinkimų cirkä buvo žadėję- daro kaip jų gaujoms naudinga ir tiek.
Su tavo išgirta skverneline- karbauckine “programa” gali tiesiog nusivalyti rūrą ir išmesti, nes kai tie “valstiečiai” apžergs valdžios lovį, tai iki kito rinkiminio cirko nebeprisimins nei savo “programinių” pažadų, nei uż juos nubalsavusių durnelių.

Tamstos profesionalai       2016-09-27 18:06

komentare klaidos taisymas.Paskutiniame sakinyje turi būti vadovautis savo galva.Žodyje “galva” buvo įsivėlus klaida.
Pagarbiai.

Buras        2016-09-27 18:03

Valstieciu sajungos programa skamba padoriai.
D.Sakaliene yra protinga, nuosaiki teisiu gyneja. gal del to D.Puras ir spaude ja iseiti is darbo “savo noru”, kad nereiktu moketi iseitines:)

Tamstos profesionalai       2016-09-27 17:58

Gal reiktų išsitaisyti galimas klaidas?
4 klausimas.Lietuvos liaudies partija.Tekste rašot vienaip,lentelėje pateikiama ar ne kitaip? LLP sako :“tik iš dviejų gimsta trečias”.Klausant debatų, jų vienas iš esminių klausimų buvo apie vyro ir moters santykius ir jų sukurtą šeimą ir požiūrį į genderizmą?Lentelėje pateikta :“NE”.
Pas ŽP taip pat :NE ????????.Ką programoje rašo jie? Ir t.t.?????
Pastebėta ir daugiau galimų neatitikimų,kas rašoma programose,buvo sakoma debatuose?Gal dėl to,kad kiekvienas priimam ir suprantam skirtingai?
Žmonės dirbo,analizavo.Už tai ačiū.Gal tendencingumo vis tik neišvengta.Ir tame,kad vertinama imant pamatu katalikybę,kuo blogesni romuviečiai,ar jie primindami mūsų tautines tradicijas ir saugantys jas,mokydami skaityti mūsų protėvių laiškus iš praeities-pažinti simpbolius juostose,kituose dirbiniuose tiems kurie pamiršo ar ,dėl aplinkybių nepažino,mažiau verti pagarbos?Vadovautis savo gakva,dar kartą patvirtinta išminties taisyklė:).
Pagarbiai.

"gudrumėliui"       2016-09-27 17:49

tu lenkas?

Buras        2016-09-27 17:46

Liberalu sajudzio programa tiesiog koktu skaityti. ” O vargsais lai pasirupina Baznycia”. Tokius ciniskus ju zodzius pacitavo Wikipedija.
O atrode tokie protingi, savi pasitikintys vyriukai - Dainius Puras, Ausrevicius, Guoga, Steponavicius…

rename       2016-09-27 17:44

“Buras” - tai tiesiog termino ” buratinas” trumpinys.
O kodėl iš didžiosios raidės?
Todēl kad jis yra diyyyydelis b….

"gudrumėlis"       2016-09-27 17:40

Straipsnis skirtas atskleisti Lietuvą valdantį atstovaujančių režimą politinių partijų bei taip vadininamų ” nesisteminių” ir atseit nepartinių  rinkimų corko dalyvių bankrotą.
Tokie straipsniai yra labai pavojingi ant prarajos krašto balansuiojančiai Sistemai. Ką gi daryti jeigu nesigauna įtakoti tokius straipsnius publikuojančio portalo?
Lieka tik patikrintas būdas- trolinti.
Trolinti, reiškia užpilti komentarus idiotišku niekalu, atitraukinėti dėmesį nukreipiant kalbas į pašalines temas.
Kadangi po šiuo straipsniu ” komentuoti koncerv/matrioškiniam trubadūrui pikasiui daugiau nei neparanku,
(straipsnyje koncervai taip sudirbti, jog geriau pratulėti nei leistis į pavojingus ginčus), tad vietoje klapčiuko pikasiaus dabar į “priekines linijas” paleistas kitas bobikas- trolis ” Julius Puras kuris tučia rašo klaikia darkyta kalba ir tučia imituoja idiotą. Beviltiški kliedesiai štampuojami gausiai ir pagal kontorų planą turėtų atbaidyti skaitutojus nuo dalyvavimo diskusijose.
Tuo pačiu, paraleliai į ” apyvartą” leidžiamas kitas kontorinis petsonažas - ” Buras”. Šis nusmurgēlis bando nuvesti diskusijos dalyvius į pūdymus grodamas senas geras delfių šiukšlynuose pasiteisinančias melodijas iš repertuaro ” mušk liankus, gialbek Lietuvą”.
Gal kažkur sisteminiuose delfiuose tai yra gudru ir suveikia, bet čia nelabai.
Gal tiesiog ignoruokime pašlemėkus ir tiek.

 

Buras del "zaliuju".        2016-09-27 17:21

Gaila, kad “forumieciai irgi neskiria tautiniu bendriju nuo tautiniu mazumu.
TAUTINES MAZUMOS yra globotinos, nes NETURI SAVO VALSTYBES. Pas mus tokie yra cigonai, karaimai. Daugiau nezinau. Anglija turi velsiecius, todel ten tokios lenteles kabinamos. Ispanija turi katalonus. Dar Europoje yra bevalstybiai baskai, kasubai ir kt.
Ukraina su THE COUNCIL OF EUROPA netinkamai kvailai pasirase “Tautiniu mazumu konvencija”, priskirdami “tautinems mazumoms” ir rusus, zydus, baltarusu… dabar turi Donbasa. Lenkai taip pat tautinems mazumoms priskyre 13 tauteliu. Gal del to Globa taip drasiai pranasavo,kad Lenkijos neliks. KGB strategai moka ir pranasytemis manipuliuoti.

Buras       2016-09-27 17:08

Lenku pretenzijos i Vilniaus krasta juokingos. Sako Stalinas atidave Lietuvai. Taip, bet Pilsutskis atplese.
Stalinas lenkams atreze Seinus ir Pinska. Dar Lenkijai pridejo visa pomeranija su prusisku Dansingu. Ir i ten sukele visus Vilniaus krasto zmones, kurie laike save lenkais. Vienas pvz. Dukste gyvenes Salkovskij issikele i Lenkija, o jo brolis gyvenes Kernavej - Salkauskas liko, nes laike save Lietuviu. Gyveno uz lenku uzgrobtos linijos ribu.
O taip vadinami “tuteisiai” nuo to ir gavo toki varda, nes presinosi iskeldinimui ir sake, kad mes “tut, tut ziviom ot dalnich vremion”. Panasiai kaip JKlaipedos krasto suvokietiti lietuviai “shison, shison” , del ko gavo “shisoniskiu varda.
Vien Salcininku kraste siandien lenkai turi 12 gimnaziju ir sparciai “integruoja”- lenkina lietuvius, baltarusus, kitas mazumas. Baznyciose nera pamaldu lietuviskai, nera skalbimu lietuviu kalba.

balsokimia už mažeusę blogy       2016-09-27 17:05

žudikaj blogaj, padeafylaj irgi blogaj, tad balsokime brangusletuvozžmones už mažeuse blog - už vagis.
Nes balsoti reiške paroditi aukštas piletiny samoningūma. Idant.

Julius Puras       2016-09-27 16:04

Pratesent tai tai po DK atra partija kuri kvestionuoja teisėsauga yra tautininkai ir kaip matome jie nepakliuvo į sovietinės obrazavščyznos “vadova”. Ką aš matau. Tai juodųjų informacinių technologijų darbininkai įskaitant tiesos.lt 2016 metų rinkimų diskusijas surežisavo taip kad jose nebūtų liečiamas teisėsaugos klausimas. Jaigu kokia partija viešai pradeda diskutuoti teisėsaugos klausimais ji yra užblokuojama viešojoje informacinėje erdvėje. Tai yra didelis iššūkis Lietuvai kaip valstybei. Juodųjų informacinių technologijų darbininkai rememi sovietinės obrazavščyznos griauna Lietuva.

Perskaičiaąau visus       2016-09-27 16:02

Išskyrius koalicijas. Todėl mano manymu geriausiai balsuoti už “Lietuvos sąrašą”. Baluokit ir neapsiriksit. Elitiniai jau virš 25 metų tiek nusibodę, kad daugiau nėra kur. Galvokoit mieli runkeliai.

Straipsnis : "Kodėl nereikia balsuoti?" ( II dalis       2016-09-27 15:07

Blogiau gal nebus, bet daugiau nei pakankamai bloga jau yra padėtis, kurioje pasirinkimas tėra tarp įvairių blogybių ir dar vadinamas… pasirinkimu.
Priverstinis, o vadinamas laisvu.
Protinimais surežisuotas, o vadinamas sąmoningu.
Iracionalus, o pozuoja tarsi racionalumas pats.
Rutiniškai legitimuoti pasirinkimo skalę, pritarinėti patyčioms iš savęs, įteikinėti mandatus tiems, kas tau ir tokiems kaip tu kenks (ar bent niekuo nenusipelno nei simpatijų, nei teisės ką nors valdyti – o įteikti tokiam mandatą ir yra įgaliojimas kenkti ir, tuo pačiu, kenkimas), ir dar įsivaizduoti, jog esi labai sąmoningas, jog „kažką gali“ – ir yra tas didesnis blogis.
Bet juk nebalsuojant – niekas irgi nepasikeis, tik ateis būtent tie, kurių aš labiausiai nenoriu? Netiesa: bet kuriuo atveju, kad ir ką esamo spektro ribose išrinks, rezultatas bus daugiau nei pakankamai man nenorimas:
nenoriu nei LSDP, nei TS-LKD, nei liberalų, nei DP, nei TT, nei Žalių valstiečių, nei mažų groteskų marginalų, nei „pasirinkimo“ tarp jų.
(Ne, čia anaiptol ne anarchizmas: pasakyti tai, ką pasakiau, – ne pasisakyti prieš valstybės kaip tokios reikalingumą. Atvirkščiai:
tokį priekaištą galima mesti tik darant keistoką prielaidą, kad esamas politinis spektras ir esama valstybės sąranga yra tolygūs valstybei kaip tokiai, neišvengiami, kad jų alternatyva – „anarchizmas“. Prielaidą, kurią galima daryti tik siekiant tyčia tokią alternatyvą primesti, siekiant diskredituoti atsisakymą suteikti legitimumą esamai konkrečiai politinei konfigūracijai kaip atsisakymą būti piliečiu, nes, ji, matote, ir yra pati politika.
Ne, valstybės aš noriu. Tik ne tokios. Ne jų. Be jų.
Be „protinimų“ ir surežisuotų beprasmių „pasirinkimų“.)
Žinoma, galima šaipytis iš naivoko folk-kantiško klausimo „Kas būtų, jeigu visi taip darytų?? “ (potekstė: aiman, blogai!), tačiau šiuo atveju jis vietoje:
šis konkretus poelgis (nebalsavimas) būtų bemaž vienintelis dalykas, kuris pageidautina linkme veiktų su sąlyga, jeigu išties „visi taip darytų“ (gerai, ne visi, bet kritinė masė, pakankama, kad rinkimai nebeįvyktų).
Piliečių stabilus atsisakymas „rinktis“ delegitimuotų „pasirinkimą“ – būtų nebeįmanoma toliau siūlyti. O jei esama politinė klasė vis tiek tebetvyrotų – nebebūtų įmanoma išsaugoti legitimumo iliuzijos. Atsisakymas taptų tema, realiu, pagaliau tikru, gyvu politiniu reikalu, jis artikuliuotųsi į klausimus, kodėl sabotuojama, priežasčių suradimus, realius lyderius, kurie jas išsakytų, žinotų, kas ir kodėl vyksta, negalėtų ir nenorėtų būti fotošopiniais kandidatais
(kiekvieno iš plakato vypsančio nufotošopinto kandidato vienintelė ir tikroji politinė programa yra ši fotošopinė povyza; žvilgtelėjimo turėtų pakakti: ne, už jį nereikia balsuoti),
pasirinkimą tarp jų ir anų, ir taip pagaliau ir atsirastų, ką būtų noras, pagrindas, ne gėda rinktis. Dabartinis politinis spektras nebūtų pajėgus nei taip klausti, nei atsakyti, nei nieko išrasti savo išlikimui.
Tad būtų štai kas:
legitimumas kristų, iš anksto primestas „pasirinkimas“ kartu su visa politine klase – irgi.
Būtų nuostabu.

 

 

Straipsnis : "Kodėl nereikia balsuoti?" ( I dalis)       2016-09-27 14:58

„Balsuoti reikia“, –
sako politiškai sąmoningi žmonės.
Nes demokratija, nes esam piliečiai, nes „ką išsirinksim, tą turėsim“, nes „mažesnį blogį“, nes…
Ir priduria:
„vis dėlto“, „nepaisant visko“, „taip, jis konformistas ir kvailys, bet“, „nepatinka, tačiau kitaip juk ateis x“.

Taip ima ir atsiranda naujas, palyginti visai padorus politikas/ė, už kurį balsuoti tarsi ir nelabai gėda, tik, suprantama, priklauso nelabai padoriai partijai, nes o-kur-jam-dėtis?
Kiti, svarbieji-gausieji tos partijos nariai, kalba priešingai (linksta ausys), bet šio padoriojo dėka– pritraukiamas padorus elektoratas, kuris nepaisant visko už partiją balsuoja.
Partijai to ir reikia. O išrinktas padorusis netruks prabilti kaip jie ir galės nesunkiai pasiteisinti: ką aš, vienas, galėjau padaryti?? Scenarijus kartojasi, so it works.

Todėl ne, nereikia.
Nes tokiu būdu legitimuojame iš anksto primestą „pasirinkimą“ tarp to, ko nesirinktume, iliuziją, kad „kažką galim“, iliuziją, kad „mus atstovauja“, iliuziją, kad „valdžia mūsų“.
Nei vienas iš kandidatų absoliučioje daugumoje apygardų nėra joks nuomonės lyderis, autoritetas ar interesų (išskyrus nuosavą verslą) grupės atstovas – nei vieno iš jų potencialūs rinkėjai dažniausiai nepageidautų ir neišstumtų į priekį kaip „geresnio“, kaip žmogaus, kuriuo pasitiki, tuo labiau nepageidautų paties šito pasirinkimo spektro – bet jie jį gauna.
Beveik taip pat, kaip gaudavo parengtą galimų valdžios fizionomijų sąrašą anais laikais, nors vienintelis prasmingas politinis reikalavimas, spengiantis visose galvose, buvo ne rinktis tarp jų tą ar aną, o „Velniop sąrašą!“
O kadangi tai neatrodė įmanoma – tylus groteskiškos politinės pareigos atsikratymas: na, gerai, gerai, koks skirtumas, už bet kurį... ai, gal už šitą – bent kažkur matytas… arba už aną – jau seniai ten, nebus blogiau.

 

 

 

Julius Puras       2016-09-27 14:15

Dėl motyvų galvoju kad taip vadinama teisėsauga turi sukaupusi daug kompromato apie tos visos sovietinės obrazavščyznos veikla. Pagalvokime Lietuva nuskurdinta dėstytoju atlyginimai maži ir aš esu įsitikines kad daugelis iš jų prisidure prie algos kyšiais. Tai būtų stiprus motyvas tai yra baimė nekvestionuoti teisėsaugos. Kitų motyvų arba Saldžiūno kalba kalbant interfirjansu aš nematau.

Julius Puras       2016-09-27 13:44

Taip kremliniu provokatoriu dėka buvo sugriauta DK. Bet faktas tas kad sovietinė Lietuvoje išlikusi obrazavščyzna nekvestionuoja teisėsaugos ir teisingumo išlieka. Klausimas kur motyvai tu visus radvilų nekvestionuoti teisėsaugos?

Apuokiukas       2016-09-27 13:40

Kalbant apie ,,Drąsos kelią”, tai kai šeštadienį per TV pasižiūrėjau, ką ir kaip šneka Naujamiesčio apygardos kandidatas ir 3-iąją poziciją sąraše užimantis Einaras Vildė, tai visiškai nusivyliau šia partija. Tipiška socialistinio fronto retorika. Iš Algirdo Patacko ir Juozo Valiušaičio partijos nebeliko nieko.

Julius Puras       2016-09-27 12:57

I šiukšlių dėžę tokį vadova nes apie teisėsauga ir teisinguma jame nieko nekalbama.  Dėl to ir užkliuvo tai vadova sukūrusiai obrazavščyznai Drąsos Keles.

rutai       2016-09-27 11:18

puiku - dalyvaukite, balsuokite ir ...tuo asmeniškai prisidėsite pratęsiant Lietuvos puvimą ir naikinimą.
tamsta niekaip nesusivokiate jog dalyvavimas yra ne kas kita kaip kolaboravimas režimui.

Dėde       2016-09-27 10:04

Viena iš interesų grupių yra prezidentūra. Čia labai aiškiai matosi konservų palaikymas ir stūmimas į valdančiąją koalicija ir ne svarbu su kuo, nors su velniu, kad tik būti valdančiųjų koalicijoje.  Konservatorių statytinė visom keturiom balsuos už konservus. Todėl ko reikia rinkėjams? Jokiais būdais nebalsuoti už konservus. O pagal forumiečių dėliones nėra už ką balsuoti - visi žada nedažada.

Apuokiukas       2016-09-27 9:58

Perskaičius, peršasi išvada, kad vienintelis pasirinkimas per rinkimus - balsuoti už Tautininkų sąjungą. Tik kažkodėl ji beveik neminima. Nors tautininkai savo rinkiminę poziciją turi visada, tad pasakymas, kad ,,nepateikė” atrodo nerimtai.

Forumiečiai, ko jūs norite       2016-09-27 9:53

Mes tiek daug ir visko prižadėjome tai ko jūs dar norite?

ruta       2016-09-27 8:32

..butinai dalyvauti rinkimuose ir isbraukti visas partijas , nes sistema ne tik kad supuvusi , bet stropiai naikinanti Lietuva .

Dėdė       2016-09-27 7:17

Sveikintina tokio vadovo idėja. “Artuma” spausdino krikščionims aktualių balsavimų suvestinę ne tik partijoms, bet visiems Seimo nariams. Man visada buvo nesuvokiama, kodėl prieš rinkimus tyli interesų grupės, nenurodydamos savo favoritinių kandidatų. Jei tokią rekomenduojančią praktiką pradėtų taikyti ir interesų grupes atstovaujančios organizacijos (įvairios profsąjungos, smulkieji verslininkai ir t.t.), jos iš tikro pradėtų atstovauti konkrečius interesus ir siektų jų atstovavimo Seime

Algė       2016-09-27 5:59

Su pagarba Viniaus forumui. Dėkui, kad susibūrėte, dėkui už analizę.

Rinkėjui       2016-09-27 0:15

Va, pagaliau turime tikrą rinkėją kaip kukulį. Mažvydą cituoja, prilygina net Katekizmui forumo atmintinę. Kartų kartos ją skaitys ir “permanys”, o permanę supras politologų ir profesorių gilią mintį nepasakyti nieko.

sinonimas       2016-09-26 23:15

rinkėjas=grybautojas

Rinkėjas        2016-09-26 23:12

Dėkoju VF už  objektyvią partijų programų analizę.Ji man padėjo apsispręsti.Nemanau,kad esu protingesnis už profesionalius filosofus ir politologus,-ir jeigu jie nesiūlo boikotuoti rinkimų,manau,kad to daryti neverta.
Taigi"Imkit mane ir skaitykit,o skaitydami-permanykit”.Sėkmės

Juozapas--- pagoniui       2016-09-26 21:56

Pirmieji…
Na, gali būti jau beveik laimingas - paskutiniai irgi tikriausiai bus pagonimis.
Tokia mada.
Popsas valdo.
Nes nereikia kramtyti.
Gal krikščionių musyse ir nebeliks.
Tokia strategija…
Bet neužilgo liks mažai ir pagonių. Visokių liks mažai.
Tokia 2030 Vizija, Partijos ir Vyriausybės planai.
Suslovo ir kubyyyliaus troškimai išsipildys greitai ir kokybiškai.
Išsipildys ir idioto svajonė-
Būk paskutiniu lietuviu ir pajusk orgazmą.

T. Vatnikienė       2016-09-26 21:26

Labai geras punktas yra apie dvigubą pilietybę. Išties, kuo mažiau yra Lietuvos piliečių pasaulyje, tuo geriau, tuo unikalesni lietuviai galės jaustis dėl to kad jų yra tiek mažai.

Pagonis       2016-09-26 21:14

Aš prieš! Pirmieji Lietuvos gyventojai buvo ne krikščionys o pagonys. Ir krikščionybė jiems buvo grūdama per baisius svetimšalių kryžiuočių vedamų karų žiaurumus. Siūlau skelbti kad Lietuva vadovaujasi pagoniškomis vertybėmis.

Juozapas       2016-09-26 20:26

Kodėl manote jog nemačiau?
Apie tuos “nekritikuotus” irgi parašyta- neturi net programų tik saujelę pigių lozungų.
Pasigedote lozungų analizavimo?
Tie forumiečiai gal neidealūs, bet anekdotų analizuoti neprivalo.
Puteikys yra tik lėkštas anekdotas. Ką dar čia komentuoti?
Tamstos pretenzijos nerimtos.

Juozapui dėl rinkimų boikoto       2016-09-26 20:14

Kažkodėl neatkreipėte (o gal tik “neatkreipėte”) demesio, kad Vilniaus forumo pateiktoje lentelėje nėra įtraukta dviejų dalyvaujančių rinkimuose koalicijų.

Juozapas       2016-09-26 19:26

Ganėtinai įdomus dokumentas, yra ir visai neblogų dalykų.
Bet vis tiek tai yra tipiškas politinės pilvakalbystės pavyzdys, kitaip tariant - pasakoma ” A”, prasižiojama sakyti “B” ir net neužsimenama apie “C”.
Padarytos analizės, lentelės yra tikrai gana informatyvios, nors vertinimai mano manymu galėtų būti dar griežtesni.
Vienžo su “A” kaip ir neblogai. Pasakyta.
Petskaičius tuos vertinimus, peržvelgus totalių “NE” išmargintas režimo klanų “programas” natūraliai iškyla klausimas- na, tai kogi eiti į tą cirką ir dalinti savo balsus niekšų gaujoms.
Vietoje akivaizdżiai logiško atsakymo, forumiečiai ima malti kažkokį mėšlą apie “kandidatų”  klausinėjimą ir apsisprendimą balsuoti pagal sąžinę.
Aha- vansi išeitų jog reikia labai atsakingai, susikaupus ir iš visų jėgelių įtempus tą smegenų žievės vietą kurioje dislokuota sąžinė, reikia škia pasirinkti kažką iš išvardintų banditų grupuočių bei gaujų narių.
Bet ponai intelūgentai- paaiškinkit man paprastam kaimo japui - kam reikalinga sąžinė ir atsakomybė jeigu dalyvauji kriminalinių gaujų ir kriminalinių elementų delegavime į valdžią? Ar tai kad vagis, banditus, išdavikus bei kitokius niekšus rinksime kupini kilnaus idealizmo- ar nuo to kažkaip stebuklingai vagys, banditai, išdavikai ir kitokie atmatos taps getesniais? Baldavimu legitimizuota gauja nebebus gauja, o legitimizuotas nusikaltėlis pataps doru?
Kažkokia nukvakusi nesąmonė.
Taigi, vienžo, manau tai tik tam tikros formos prakeiktas politkorektiškumas, politinė pilvakalbyst .
Nes nepasakoma vienintelė aiški ir logiška, vienintelė morališkai adekvati ir įmanomai sąžininga išvada-
- Tikrai neverta eiti balsuoti, negalima ir net nusikalstama dalyvauti kriminalinės chuntos bandyme eilinį kartą legitimizuoti, t.y. formaliai įteisinti valdymo teisėtumą.
Dalyvavimas “rinkimų” farse yra niekuo nepateisinamas veikimas prieš D-vą, prieš Tėvynę ir prieš tautą.
Aš tame tikrai nedalyvausiu ir kviečiu kitus taip pat nedalyvauti “seimo rinkimais” vadinamame absurde.

mūsiškiai dar dešrų iš žmonių neverda       2016-09-26 19:06

nėra taip blogai.

Ignas       2016-09-26 18:58

Kam nėra svarbu valstybės gyvybiniai reikalai, tam nėra svarbu ir jos suklestėjimas, įskaitant ir ekonominį suklestėjimą. Jeigu partija atmeta gyvybiškai svarbius tautos ir valstybės klausimus, tai savaime kyla klausimas, kokiu tikslu tokios partijos politikai veržiasi į valdžią. Šiuo atveju įžvelgiu tik vieną atsakymą - ASMANIŠKAI PRALOBTI. Aišku, kad norint patekti į Seimą, reikia rinkėjus prieš rinkimus pamaitinti (neįgyvendinamais ir įgyvendinamais) pažadais. Būtent tas ir vyksta kas ketveri metai jau daugiau nei 20 metų, pamirštant visus duotus pažadus rinkėjams.

jotvingis       2016-09-26 18:15

TAI KAD VISOS SISTEMINĖS PARTIJOS, KURIŲ ASABOS KANDIDATUOJA Į SEIMĄ,ATMETA VILNIAUS FORUMO KELIAMUS EGZISTENCINIUS tAUTOS KELIAMUS EGZISTATNCINIUS TAUTOS IŠŠŪKIUS. TARP DAUGYBĖS ATSAKYŲMŲ “NE” TIK KELI ATSAKYMAI “TAIP”, TEGIANTYS, JOG PALAIKO UKRAINĄ IR NATO. tAI UŽ KĄ BALSUOTI RINBKĖJUI?

jotvingis       2016-09-26 18:05

Tai kad visos sistemin4s partijos paasisako prie6 bV

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.