Nevyriausybinės organizacijos

Vilniaus Forumas: naująjį Darbo kodeksą būtina grąžinti Seimui tobulinti iš esmės

Tiesos.lt siūlo   2016 m. birželio 28 d. 12:14

4     

    

Vilniaus Forumas: naująjį Darbo kodeksą būtina grąžinti Seimui tobulinti iš esmės

Pro Patria

Praėjusią savaitę Seime priimtą naująjį Darbo kodeksą visuomenininkai ragina vetuoti ir grąžinti Seimui tobulinti jį iš esmės. Viešą pareiškimą išplatinusio visuomeninio judėjimo Vilniaus Forumas iniciatyvinės grupės narių tvirtinimu, tik tokiu būdu būtų užkirstas kelias dar sykį pakartoti daugumos piliečių teisėtų interesų ignoravimo klaidą, kuri ateityje gali būti vertinama ir kaip nusikaltimas prieš Lietuvą – jos piliečius ir šalies ateitį.

Kviečiame susipažinti su Vilniaus Forumo pareiškimu.

—-

Dėl Seimo priimto naujojo Darbo kodekso

Susipažinę su LR Seimo priimtu naujojo Darbo kodeksu, pareiškiame:

Visi demokratinėje ir laisvoje valstybėje valdžios priimami įstatymai turi tarnauti ne pavienių asmenų ar atskirų visuomenės grupių interesams, bet visų šalies piliečių bendrajam gėriui. Visos įgyvendinamos reformos turi būti planuojamos ir vykdomos taip, kad ne didintų piliečių tarpusavio atskirtį ir juos supriešintų, bet skatintų Tautos ir visuomenės solidarumą, sanglaudą ir vienybę.

Darbo santykių ir sąlygų reforma Lietuvoje yra reikalinga ir turi būti įgyvendinta. Tačiau ji turi būti grindžiama solidarumo, sąžiningumo, visų socialinių ir profesinių grupių lygiateisės partnerystės ir ekonominio, socialinio bei politinio teisingumo ir iš jo kylančios įstatymo rengėjų atsakomybės Tautai ir valstybei principais.

Priimto Darbo kodekso kertinės nuostatos liudija, kad jį rengiant šiais principais nesivadovauta. Priimtas ydingas ir potencialiai pavojingas – visuomenę supriešinantis ir kiršinantis – iš esmės tik darbdavių interesus atitinkantis vienašališkas įstatymas.

Šitoks įstatymas stumia Lietuvos visuomenę ir valstybę į moralinę, socialinę ir politinę aklavietę bei toliau skatina emigraciją. Jo priėmimo būdas ir turinys stebinamai primena tokiu pat – ,,buldozerinio prastūmimo“ – būdu Seime priimtą aukštojo mokslo ,,sukrepšelinimo“ bei kitus ne šalies piliečių daugumai, o tik atskiroms suinteresuotoms grupėms naudingus įstatymus. Jų ilgalaikiai neigiami padariniai jau yra akivaizdūs, bet visuomenei ir valstybei padaryta žala faktiškai nebeatitaisoma. Ypač pavojinga tai, kad piliečius supriešinantis ir kiršinantis naujasis Darbo kodeksas priimtas visiškai neatsižvelgiant į Lietuvai didėjančias geopolitines ir saugumo grėsmes.

Be to, naujasis Darbo kodeksas parengtas paskubomis ir visiškai neįvertinus realios Lietuvos darbo rinkos situacijos bei didžiausių problemų. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) savo 2016 kovo mėnesio ataskaitoje apie Lietuvos ekonomikos būklę yra įvardinusi, kad 30 proc. lietuvių yra nepatenkinti turimomis darbo sąlygomis. Tai yra ženkliai didesnis rodiklis nei kitų Europos Sąjungos šalių vidurkis. Taip pat apie itin didelę – bene didžiausią visoje Europoje – darbo užmokesčio nelygybės Lietuvoje problemą kalbama ne tik EBPO, bet ir naujausioje Europos Komisijos ataskaitoje. Vertinant naujojo Darbo kodekso nuostatas, yra visiškai aišku, kad jos neprisidės prie paminėtų ir tarptautiniu mastu viešai įvardintų Lietuvos darbo rinkos problemų efektyvaus sprendimo.

Įvertinę tokias aplinkybes, raginame naująjį Darbo kodeksą grąžinti Seimui tobulinti iš esmės, tuo užkertant kelią dar sykį pakartoti daugumos piliečių teisėtų interesų ignoravimo klaidą, kuri ateityje gali būti vertinama ir kaip nusikaltimas prieš Lietuvą – jos piliečius ir šalies ateitį. Būtina tęsti socialinį ir politinį dialogą dėl šio įstatymo. Partnerystės ir dialogo dvasia turi būti peržiūrėtos kertinės ir kontraversiškos įstatymo nuostatos, kad galiausiai sąžiningu ir laisvų visų šalių susitarimu būtų priimtas pilietinę santarvę ir Lietuvos valstybingumo bei saugumo pagrindus stiprinantis Darbo kodeksas.

Vilniaus Forumo iniciatoriai

propatria.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Juozapas       2016-06-28 18:24

Lauke karšta, sausra, bet genialių diagnozių užderėjo musyse gausiai.
Pats tekstas normalus, gana neblogai.
Ir viskas.
Diagnozė , parašai ir panoraminė proto bokštų nuotrauka spaudai.
Na ir?
Mieli ponai protingieji kurmiai- o ką toliau paprastai publikai daryti su tuo protinguoju tamstų tekstu?
Ką?
Prisikopinti ir sienas išsitapetuot?
Rinkti parašus eilinei peticijai į kurią ponai banditai ir ponai vagys eilinį kartą nusišluostys nupenėtus užpakaliukus?
Eeeeeee, pasakysiu- turiu neskanią nuojautą, jog mūsų protingieji ir toliau mus dosniai kamšys tobulomis diagnozėmis ir rezoliucijos.
Galiu ir aš ta proga paprognozuoti.
Lietuvėlė taip “gydoma” nemirs nei kniubščia, nei aukštienlinka.
Lietuvėlė nusibaigs kultūringai, nrsvirduliuodama lyg kokia paliegėlė “vanka-vstanka”.
Mes numirsime gražiai. Sėdėdami.
Sėdėdami, tvirtai ir kruopščiai apkamšyti protingų raštų gniužulais.
Ko ne bajorai?!

vakar       2016-06-28 15:59

Šią žinią pristatinėjo kaip vieną svarbiausių, bet kitame kontekste - kaip VF kreipimąsi į prezidentę, kuriuo raginama vetuoti naująjį DK.
Bet čia publikuotam tekste apie kreipimąsi į prezidentę nėra nė žodžio. Nėra tokio ir propatria.lt puslapyje. Kodėl neviešinamas anas tekstas?

Pensininke       2016-06-28 14:55

Negaliu matyti ir klausytis Butkeviciaus komentaru apie naujaji darbo kodeksa.Jis visiskas , anot Kristinos, nevykelis premjeras, o pataikaujantis prisitaikelis ir nieko konkretaus nepasakantis. Visa sistemos politika korumpuota ir susivelusi.

kur VSD, VRM, GP žiūri?       2016-06-28 13:08

kažkokie nori pakenkti garbingiems tovariščiams.
jie nenusipelnė geresnio gyvenimo.
Tikėtina, kad VSD,VRM, STT, GP ir kitos tarnybos atsibus ir tinkamai nubaus tuos, kurie kėsinasi į tovariščių piniginę ir valdžią.

Rekomenduojame

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.