Įžvalgos

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Ramutė Bingelienė   2018 m. rugpjūčio 6 d. 9:30

13     

    

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Kaip jau rašėme šių metų pradžioje, Vilniaus miesto savivaldybės įsteigta viešoji įstaiga „GO Vilnius“, atsakinga už miesto rinkodarą, įvaizdžio kūrimą ir investicijų pritraukimą, nusprendė, jog visų šių tikslų geriausiai pasieks reklama, vaizduojanti Vilnių kaip „Europos G tašką“.

Šiomis dienomis buvo paskelbta, jog jau rugpjūčio 9 d. Vokietijos ir Jungtinės Karalystės miestų gatvėse ir socialiniuose tinkluose startuos reklaminė kampanija, orientuota į vadinamąją Tūkstantmečio kartą – 18–35 m. jaunuolius. Beje, Vilniaus miesto savivaldybės planuose – ir subsidijos skrydžiams Londonas-Vilnius… Matyt, jau suprasta, kad tikslinė auditorija ne itin piniginga.

Laukdama popiežiaus Pranciškaus vizito į Lietuvą Vyriausybė paprašė  bent atidėti šią reklaminę kampaniją. Įvairaus plauko influenceriai į tokį prašymą sureagavo patyčiomis ir kaltinimais fariziejiškumu. O sostinės merui Remigijui Šimašiui,  matyt, susirodė, jog ši situacija gera proga perimti lyderystę. Atkirtęs, jog sprendimas stabdomas nebus, pridūrė ir „argumentą“: „tai išryškins miesto privalumus“.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis irgi lipo ant bačkos, o užsilipęs žinovo tonu pareiškė: sostinę kaip „Europos G tašką“ vaizduojanti reklama yra „pati geriausia Vilniaus reklama tarptautinei rinkai ir gerokai lenkia bet kokį produktą, kuris buvo pagamintas nacionalinių agentūrų“, dar daugiau – jo akimis žiūrint, ši reklama yra „socialiai atsakinga ir kviečia kurti geresnį pasaulį“.

Šią Vilniaus miesto reklamos kampaniją pakomentavo ir Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas:

Popiežiaus vizitas šios Vilniaus reklaminės kampanijos kontekste nėra esminis dalykas. Svarbiausia, ką mes patys apie save galvojame ir ar tikrai norime reklamuotis tokiu būdu, kuris galimai sustiprina Vilniaus kaip sekso turizmo miesto įvaizdį ir išnaudoja reklamai moters lytiškumą.

Bažnyčia su valstybe aktyviai veikia Šv. Mortos grupėje, kovodama su moderniomis prekybos žmonėmis formomis.

Viena iš šio skaudaus reiškinio priežasčių yra moters sudaiktinimas. Apmaudu, kad reklamos kūrėjai ir užsakovai nepagalvoja apie tuos, kuriems ši reklama bus skaudi – tai nuo prekybos žmonėmis nukentėjusios moterys ir jų artimieji ne tik Lietuvoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir kitur, kur ši reklama bus rodoma. Nors reklamos specialistai mėgsta sakyti, kad seksas parduoda, liūdna tikrovė yra ta, kad jis taip pat yra perkamas.

Ši moters seksualumą išnaudojanti kampanija Vilnių parduoda pigiausiu būdu ir lieka neatsakytas klausimas, kokia dalis vilniečių norėtų tapatintis su tokiu miesto įvaizdžiu. Pakviesti turistus yra svarbu, bet dar svarbiau patiems sau atsakyti, kas mes esame, kokios vertybės yra mūsų pamatas ir kuo iš tiesų mes unikalūs ir vertingi pasaulyje.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2018-08-7 21:12

,,kokia dalis vilniečių norėtų tapatintis su tokiu miesto įvaizdžiu” - o koks skirtumas kokia ? Ar Bažnyčia saugo balsavimo procedūras, ar dorovinį įstatymą.

Rasa       2018-08-7 11:54

na vilnieciai is viso bus pasikele nes turi geju pereja ,G taska ir dar Simasiu.

viltė       2018-08-7 7:31

Apie vyskupų ir kitų skupų veidą viską pasako Garliavos byla - tragedija .

Jzp       2018-08-6 19:38

Jeigu Lietuvos vyskupai nebūtų apsimetėliai, o tikri D-vo tarnai ir Bažyčios ganytojai, t.y. Tikėjimo sergėtojai, tai visokius šūdmašius, Krikščionišką moralę paminančius politikus, viarslinykus ir kitą zbrodą galėtųvir turėtų ekskomunikuoti atskiriant nuo Bažnyčios.
Tačiau lietuviški vyskupėliai, kaip ir daug kur kitur yra suaugę bambagyslėmis su šėtonišku orwelizmu.
Todėl “jo eminencijos” krokodiliškos ašarėlės įspūdžio nedaro.
Veidmainystė yra tokia pat nuodėmė, kaip ir paleistuvystė.
Šlykštu ir tiek.

nepamirsome, kad       2018-08-6 17:51

Simasius kazkaip susijes su pedofilijos byla - juk paskutinis palydejo Usa i mirti! Gal todel jam moterys vienodai dzin?! Jam jos kaip daiktai - nori imi, nori - perkeli, nori…

Negali nemulkinti (chroniškas)?       2018-08-6 16:15

R. Šimašius: “G-taško visų pirma reikia ieškoti mūsų galvose.”
G-tašką, jei išvis tokio esama, turi tik moterys.
Tuomet kaip moteriškas organas/vieta, esantis žemiau juosmens, galėjo ne tik pakilti,
bet ir patekti į, atrodytų, vyriškos lyties mero smegenis?
Kita vertus, Šimašius turėtų būti savo smegeninėje G-tašką ne kartą radęs,
antraip jis tyčiotųsi iš vilniečių ir svečių (ypač vyriškosios lyties),
nes kviestų ieškoti nesamo dalyko ir dar ten, kur jo nėra ir būti negali?
Net ir fikcijas legitimizuojančio neoliberalizmo aukai (R. Š.) tai būtų per daug.

Nesolidu       2018-08-6 13:53

Dvigubo G pasisakymą laikau, kaip savo įvaizdžio gelbėjimą, o ne norą kažką pakeisti. Jei norėtų kažką pakeisti, tai nebendradarbiautų su konservais ir kitomis padugnėmis. Pvz., nori bažnyčia sklypelio Vilniuje katalikiškai mokyklai pastatyti ir eina pas Džokerį nusižeminusi.

Labai jau reti bažnyčios nuomonės apsireiškimai. Tai vadinima nesikišmu į pasaulienį gyvenimą arba dar blogiau - politkorektiškumu. Toliau nesikiškite ir jūsų nebeliks. Iš kitos pusės džiaugiuosi, kad išvis sugebėjo kažką išstenėti.

Be abejo,       2018-08-6 12:26

bet kuriam padoriam vilnieciui tokia reklama nepadorumo virsune ir geda.Bet, neuzmirskim kas valdo Vilniu.Liberastu buves generolas Simasiukas su lenkais.Tiesa, lenkai lyg ir skelbiasi esantys LLKSS(Lietuvos lenku krikscioniskuju seimu sajunga).Jeigu neklystu.Savo poelgiais, sprendimais ir arogancija Vilniaus savivaldybe tampa labiau panasi i prgaro filiala Lietuvoje.

L.O>       2018-08-6 12:24

vulgariau ir būti negali. Tai neturtingų šalių šauksmas tyruose. Kur mūsų savigarba, kur pagarba būsimoms mamoms, seserims, visai moteriškai giminei? “Gerą” reklamą daro savadautojai ir žinoma už didelius pinigus. Gėda ir žema, tiesiog pasibjaurėtina.

Krikščionybė       2018-08-6 11:18

nuėjo įkiatakombas ir iš naujo formuojasi dorų žmonių bendruomenės.

Algirdas       2018-08-6 11:18

Mano nuomone, Vilnius Europoje žymiai daugiau reklamuojasi, kaip sekso (įskaitant ir iškrypusio) mėgėjų miestas, pravesdamas viešus „Baltijos didybė“ („Baltic Pride“) homoseksualų paradus.

Ramunė       2018-08-6 10:11

na, toks straipsnis labiau panašus į krokodilo ašaras, nei į nuoširdų susirūpinimą. Ypač turint galvoje faktą, kad Vilniaus vyskupijos vadovai labai mielai, ypač prieš rinkimus, bičiuliaujasisi su konservatorių bendrais liberalais, kai matome foto kur meras šysosi bendrai foto su vyskupais renginiuose etc. Taigi beveik išeina, kad bažnyčia tiesiog aptarnauja savo autoritetu liberalus, pridengia jų nusistatymą Stambulo konvencijos atžvilgiu ar padeda nukreipti dėmesį nuo p. masiulo

Vilnietė       2018-08-6 9:40

Niekas neatsiklausė vilniečių moterų, ar sutiktų būti reklamuojamomis jų sekso patrauklumu, tai vulgaru, bet to siekiama šita reklama.GĖDA


Rekomenduojame

Laisvūnas Šopauskas. Vienos politologinės konferencijos analizė, arba Už Lietuvos pinigus – valstybės griovimas (I)

Arvydas Juozaitis reikalauja švietimo ir mokslo ministrės atsistatydinimo

Partizano Juozapo Streikaus-Stumbro baigiamoji kalba Troikos teisme

Vladas Vilimas. Kam reikalinga Konstitucijos pataisa dėl individualaus skundo?

LAT: medžių kirtimui pasipriešinusiems kauniečiams baudos neskirtinos – visuomenė turi teisę reikalauti kokybiškos informacijos apie medžių būklę

Kaip ideologija nugali mokslą: net „Mein Kampf“ galima „prakišti“ už mokslinį straipsnį

Povilas Urbšys. Kas nuoširdesnis: prof. V. Landsbergis ar R. Karbauskis?

Peticija: solidarizuokimės su mokytojais ir pareikalaukime ministrės atsistatydinti – padėkime pasiekti pozityvių švietimo pokyčių

Vytautas Radžvilas. Lietuvos pakasynos – valstybės lėšomis

Andrius Švarplys. Pasaulis, kuriam nesame pasiruošę

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Vytautas Rubavičius. Mokytojui – „skaičiuoklę“ į dantis

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Darius Kuolys. Švilpiu ir aš stebėdamas Švetimo ir mokslo ministerijos įslaptintus viešuosius pirkimus

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Eglė Česnakavičiūtė. „Atlikęs pareigą Tėvynei“. Skiriama visiems laisvės kovotojams, vis dar neturintiems amžino poilsio vietos

Lietuva palydėjo į amžinąjį poilsį Adolfą Ramanauską-Vanagą

Geroji Naujiena: Visi esame kilę iš vieno ir palaiminti būti viena

Rasa Čepaitienė. Balta

Prieštaraujame vilkų sumedžiojimo kvotos padvigubinimui: miškas be vilko – ne miškas

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė: „Išsipildė mano svajonė“

Kviečiame spalio 5 ir 6 dienomis pagerbti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą (programa; papildyta video)

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas Kaune: Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda

Advokato Sauliaus Dambrausko darbų ginant viešąjį interesą apžvalga: paremkime šias pastangas –  tapkime beprecedenčio proceso dalimi

Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymą Šiauliuose

Vygantas Malinauskas. Socialinis teisingumas pagal Trump’ą ir Lietuvą

Arvydas Juozaitis: jei būčiau išrinktas Lietuvos prezidentu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą ir populistus

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.