Įžvalgos

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Ramutė Bingelienė   2018 m. rugpjūčio 6 d. 9:30

13     

    

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Kaip jau rašėme šių metų pradžioje, Vilniaus miesto savivaldybės įsteigta viešoji įstaiga „GO Vilnius“, atsakinga už miesto rinkodarą, įvaizdžio kūrimą ir investicijų pritraukimą, nusprendė, jog visų šių tikslų geriausiai pasieks reklama, vaizduojanti Vilnių kaip „Europos G tašką“.

Šiomis dienomis buvo paskelbta, jog jau rugpjūčio 9 d. Vokietijos ir Jungtinės Karalystės miestų gatvėse ir socialiniuose tinkluose startuos reklaminė kampanija, orientuota į vadinamąją Tūkstantmečio kartą – 18–35 m. jaunuolius. Beje, Vilniaus miesto savivaldybės planuose – ir subsidijos skrydžiams Londonas-Vilnius… Matyt, jau suprasta, kad tikslinė auditorija ne itin piniginga.

Laukdama popiežiaus Pranciškaus vizito į Lietuvą Vyriausybė paprašė  bent atidėti šią reklaminę kampaniją. Įvairaus plauko influenceriai į tokį prašymą sureagavo patyčiomis ir kaltinimais fariziejiškumu. O sostinės merui Remigijui Šimašiui,  matyt, susirodė, jog ši situacija gera proga perimti lyderystę. Atkirtęs, jog sprendimas stabdomas nebus, pridūrė ir „argumentą“: „tai išryškins miesto privalumus“.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis irgi lipo ant bačkos, o užsilipęs žinovo tonu pareiškė: sostinę kaip „Europos G tašką“ vaizduojanti reklama yra „pati geriausia Vilniaus reklama tarptautinei rinkai ir gerokai lenkia bet kokį produktą, kuris buvo pagamintas nacionalinių agentūrų“, dar daugiau – jo akimis žiūrint, ši reklama yra „socialiai atsakinga ir kviečia kurti geresnį pasaulį“.

Šią Vilniaus miesto reklamos kampaniją pakomentavo ir Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas:

Popiežiaus vizitas šios Vilniaus reklaminės kampanijos kontekste nėra esminis dalykas. Svarbiausia, ką mes patys apie save galvojame ir ar tikrai norime reklamuotis tokiu būdu, kuris galimai sustiprina Vilniaus kaip sekso turizmo miesto įvaizdį ir išnaudoja reklamai moters lytiškumą.

Bažnyčia su valstybe aktyviai veikia Šv. Mortos grupėje, kovodama su moderniomis prekybos žmonėmis formomis.

Viena iš šio skaudaus reiškinio priežasčių yra moters sudaiktinimas. Apmaudu, kad reklamos kūrėjai ir užsakovai nepagalvoja apie tuos, kuriems ši reklama bus skaudi – tai nuo prekybos žmonėmis nukentėjusios moterys ir jų artimieji ne tik Lietuvoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir kitur, kur ši reklama bus rodoma. Nors reklamos specialistai mėgsta sakyti, kad seksas parduoda, liūdna tikrovė yra ta, kad jis taip pat yra perkamas.

Ši moters seksualumą išnaudojanti kampanija Vilnių parduoda pigiausiu būdu ir lieka neatsakytas klausimas, kokia dalis vilniečių norėtų tapatintis su tokiu miesto įvaizdžiu. Pakviesti turistus yra svarbu, bet dar svarbiau patiems sau atsakyti, kas mes esame, kokios vertybės yra mūsų pamatas ir kuo iš tiesų mes unikalūs ir vertingi pasaulyje.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2018-08-7 21:12

,,kokia dalis vilniečių norėtų tapatintis su tokiu miesto įvaizdžiu” - o koks skirtumas kokia ? Ar Bažnyčia saugo balsavimo procedūras, ar dorovinį įstatymą.

Rasa       2018-08-7 11:54

na vilnieciai is viso bus pasikele nes turi geju pereja ,G taska ir dar Simasiu.

viltė       2018-08-7 7:31

Apie vyskupų ir kitų skupų veidą viską pasako Garliavos byla - tragedija .

Jzp       2018-08-6 19:38

Jeigu Lietuvos vyskupai nebūtų apsimetėliai, o tikri D-vo tarnai ir Bažyčios ganytojai, t.y. Tikėjimo sergėtojai, tai visokius šūdmašius, Krikščionišką moralę paminančius politikus, viarslinykus ir kitą zbrodą galėtųvir turėtų ekskomunikuoti atskiriant nuo Bažnyčios.
Tačiau lietuviški vyskupėliai, kaip ir daug kur kitur yra suaugę bambagyslėmis su šėtonišku orwelizmu.
Todėl “jo eminencijos” krokodiliškos ašarėlės įspūdžio nedaro.
Veidmainystė yra tokia pat nuodėmė, kaip ir paleistuvystė.
Šlykštu ir tiek.

nepamirsome, kad       2018-08-6 17:51

Simasius kazkaip susijes su pedofilijos byla - juk paskutinis palydejo Usa i mirti! Gal todel jam moterys vienodai dzin?! Jam jos kaip daiktai - nori imi, nori - perkeli, nori…

Negali nemulkinti (chroniškas)?       2018-08-6 16:15

R. Šimašius: “G-taško visų pirma reikia ieškoti mūsų galvose.”
G-tašką, jei išvis tokio esama, turi tik moterys.
Tuomet kaip moteriškas organas/vieta, esantis žemiau juosmens, galėjo ne tik pakilti,
bet ir patekti į, atrodytų, vyriškos lyties mero smegenis?
Kita vertus, Šimašius turėtų būti savo smegeninėje G-tašką ne kartą radęs,
antraip jis tyčiotųsi iš vilniečių ir svečių (ypač vyriškosios lyties),
nes kviestų ieškoti nesamo dalyko ir dar ten, kur jo nėra ir būti negali?
Net ir fikcijas legitimizuojančio neoliberalizmo aukai (R. Š.) tai būtų per daug.

Nesolidu       2018-08-6 13:53

Dvigubo G pasisakymą laikau, kaip savo įvaizdžio gelbėjimą, o ne norą kažką pakeisti. Jei norėtų kažką pakeisti, tai nebendradarbiautų su konservais ir kitomis padugnėmis. Pvz., nori bažnyčia sklypelio Vilniuje katalikiškai mokyklai pastatyti ir eina pas Džokerį nusižeminusi.

Labai jau reti bažnyčios nuomonės apsireiškimai. Tai vadinima nesikišmu į pasaulienį gyvenimą arba dar blogiau - politkorektiškumu. Toliau nesikiškite ir jūsų nebeliks. Iš kitos pusės džiaugiuosi, kad išvis sugebėjo kažką išstenėti.

Be abejo,       2018-08-6 12:26

bet kuriam padoriam vilnieciui tokia reklama nepadorumo virsune ir geda.Bet, neuzmirskim kas valdo Vilniu.Liberastu buves generolas Simasiukas su lenkais.Tiesa, lenkai lyg ir skelbiasi esantys LLKSS(Lietuvos lenku krikscioniskuju seimu sajunga).Jeigu neklystu.Savo poelgiais, sprendimais ir arogancija Vilniaus savivaldybe tampa labiau panasi i prgaro filiala Lietuvoje.

L.O>       2018-08-6 12:24

vulgariau ir būti negali. Tai neturtingų šalių šauksmas tyruose. Kur mūsų savigarba, kur pagarba būsimoms mamoms, seserims, visai moteriškai giminei? “Gerą” reklamą daro savadautojai ir žinoma už didelius pinigus. Gėda ir žema, tiesiog pasibjaurėtina.

Krikščionybė       2018-08-6 11:18

nuėjo įkiatakombas ir iš naujo formuojasi dorų žmonių bendruomenės.

Algirdas       2018-08-6 11:18

Mano nuomone, Vilnius Europoje žymiai daugiau reklamuojasi, kaip sekso (įskaitant ir iškrypusio) mėgėjų miestas, pravesdamas viešus „Baltijos didybė“ („Baltic Pride“) homoseksualų paradus.

Ramunė       2018-08-6 10:11

na, toks straipsnis labiau panašus į krokodilo ašaras, nei į nuoširdų susirūpinimą. Ypač turint galvoje faktą, kad Vilniaus vyskupijos vadovai labai mielai, ypač prieš rinkimus, bičiuliaujasisi su konservatorių bendrais liberalais, kai matome foto kur meras šysosi bendrai foto su vyskupais renginiuose etc. Taigi beveik išeina, kad bažnyčia tiesiog aptarnauja savo autoritetu liberalus, pridengia jų nusistatymą Stambulo konvencijos atžvilgiu ar padeda nukreipti dėmesį nuo p. masiulo

Vilnietė       2018-08-6 9:40

Niekas neatsiklausė vilniečių moterų, ar sutiktų būti reklamuojamomis jų sekso patrauklumu, tai vulgaru, bet to siekiama šita reklama.GĖDA


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Gitanas Nausėda: stulbinamai greitai auga atlyginimai ir beveik nebedidėja kainos!

Karolis Venckus. Žinia apie Neringos Venckienės likimą sklinda po pasaulį

Vytautas Sinica ir Martynas Katelynas apie A.Žukausko ir V.Vyšniausko susitaikymą: Kas iš tiesų buvo paneigta, o kas patvirtinta?

Nuo bačkos. Dovilė Šakalienė apie „per metus užaugusį visuomenės pilietiškumą“ ir „jo dėka“ nuo liepos 1 d. „pradėtą matyti realybę“

Kaune teisiamas 13 vaikų nuskriaudęs pedofilas – aukos būdavo apsvaiginamos

Vytautas Radžvilas. Partizanų šmeižimas – tik žaidimas?

Vytautas Landsbergis. Dar apie sukilimą

Algimantas Rusteika. Jūsų dėmesiui – naujas, valstybės lėšomis statomas spektaklis

Algimantas Zolubas. Aktualūs pašto vokai

Italijos vidaus reikalų ministras nori „sugriauti“ Briuselį ir lygina jį su Berlyno siena

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Tėčiai pasakoja apie aborto patirtis

Geroji Naujiena: „Aš esu gyvybės duona! Kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“ (Jn 6, 34–35)

Valdas Vasiliauskas. Kur šiandieniniai Lietuvos Oginskiai?

Kaip rasti kompromisą tarp paveldo išsaugojimo ir miesto modernaus vystymo?

Liutauras Stoškus: „Libeskindo projektas“, arba Kam tarnauja Vilniaus miesto valdžia

Rasa Baločkaitė. Ir draudimas kalbėti apie patirtą prievartą, ir sankcijos prabilusiems yra vienas esminių smurto komponentų

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

Andrius Švarplys. Psichologinio komforto beieškant, arba Kaip Vakarai virsta vaikų civilizacija

Algimantas Zolubas. LKP įvertinti ir pasmerkti būtina

Gytis Padegimas. Gyvybės ir mirties kultūra

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Kokio prezidento dabartiniame valstybės raidos etape reikia Lietuvos pilietinei daugumai?

Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Donaldas Trumpas Europos šalių vadovams: atsisakykit daugiakultūriškumo ir atkurkite Europą, tokia imigracija yra „gėda“

Apie Belgijos atlyginimų ir socialinių išmokų indeksavimo sistemą

Mindaugas Puidokas. VSD turi paaiškinti, kodėl Lietuvai pavojingi verslo ir politikų ryšiai nebuvo laiku bei tinkamai paviešinti

Arvydas Juozaitis. Latvijos ir Lietuvos sandraugos tikslų bei principų metmenys

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.