A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Viktoro Orbano partija rinkimuose užsitikrino konstitucinę daugumą | Tiesos.lt

Naujienos

🌄Viktoro Orbano partija rinkimuose užsitikrino konstitucinę daugumą

Tiesos.lt siūlo   2018 m. balandžio 9 d. 1:00

19     

    

Viktoro Orbano partija rinkimuose užsitikrino konstitucinę daugumą

Pro Patria

Po sekmadienį įvykusių Vengrijos parlamento rinkimų suskaičiavus daugiau nei 95 procentus biuletenių, rezultatai rodo, kad valdančioji dešinioji Fidesz partija padidins mandatų skaičių parlamente. Jei niekas nepasikeis, šiuo metu 117 parlamentarų turinti partija turėtų laimėti 133 mandatus 199 vietų parlamente. To užtenka susigrąžinti konstitucinę daugumą.

Antroje vietoje rinkimuose lieka kraštutinė dešinioji Jobbik partija su 26 mandatais, trečioje – socialistų ir liberalų koalicija su 20 mandatų, ketvirtoje – liberali Demokratinė koalicija, laimėjusi 9 vietas, o penktoje – žalieji su 8 mandatais. Likusias tris vietas išsidalina mažesnės partijos ir nepriklausomi kandidatai. Tik Fidesz ir Jobbik padidino savo turimą mandatų skaičių parlamente, kitų partijų pozicijos dar susilpnėjo. Jobbik lyderis Gaboras Vona išreiškė nusivylimą rezultatais ir pažadėjo atsistatydinti.

Pergalė ne tik padidina Viktoro Orbano partijos atstovavimą parlamente, tačiau ir stiprina režimo legitimimą. Balsavimo aktyvumas šiuose rinkimuose buvo didžiausias Vengrijoje nuo 1994 metų. Prieš rinkimus netrūko vertinimų, kad didesnis aktyvumas būtų nenaudingas valdančiajai partijai, nes esą aktyviausi rinkimų dalyviai yra būtent valdančiųjų rėmėjai. Tai nepasitvirtino.

Viktoras Orbanas pasveikino rinkėjus, o pergalę komentavo kaip galimybę apginti Vengriją. Pagrindinėmis grėsmėmis šaliai rinkimų metu jis įvardijo musulmonų migraciją, Briuselio kišimąsi ir Georgo Soroso įtaką.

Pagrindinis Vengrijos premjero sąjungininkas Europos Sąjungoje, Lenkijos valdančiosios partijos Teisė ir teisingumas pirmininkas Jaroslavas Kačinskis komentuodamas rinkimus pareiškė, kad Orbano pergalė nukreips Vidurio Europą ne prieš Europą, o padės vesti ją reikiama kryptimi.

Parengta pagal politico.eu

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikasas       2018-04-11 6:46

Koks yra skaitytojų skirtingas kontingentas skirtinguose internetiniuose leidiniuose galima suprasti ir iš atsižymėjimų. Pavyzdžiui, mano 22:36 laiko komentaras dabar čia atžymėtas taip: 2 pritaria, o 10 nepritaria. “Delfyje”: 25 pritaria ir 5 nepritaria. Nematau didelio pagrindo stebėtis, nes gausiomis liaupsėmis čia buvo apipiltas išryškintas Antanas Terleckas, o mano visiškai teisingi ir pagrįsti komentarai prie to rašinėlio buvo nutrinti. O juk šiame leidinyje informacijos kiek anksčiau buvo pateikta daugiau negu pakankamai. Tuo viskas pasakyta…

Pikc       2018-04-10 23:15

Nu, tai če aišku, kad rusū agentaj rinkimus ytakojo! :D

Pikasas > 23:54       2018-04-10 8:18

Nemanau, kad visus internetinius, net ir periferinius leidinius privalu atiduoti “kontorinėms” jėgoms. Net ir dabar galima rasti šiame laikraštyje vieną kitą padoresnį rašinį. Ir tai suteikia vilčių, kad ne viskas prarasta. Beje, jūs tam tikra prasme esate teisus. Kai buvau grubiai užpultas KGB “stuksentoją”  gynusio litvako iš Berlyno, tai mano korektiški atsakymai pradėjo keliauti “pas zuikučius”. Parašiau mandagų pasitraukimą. Nuo to laiko situacija čia pasidarė dar sudėtingesnė... Deja… Bet tai dar nereiškia, kad čia neužsuka ir tie skaitytojai, kuriems iš tikrųjų rūpi tiesa ir teisingumas. Būtent jiems ir skiriu savo mintis.

tą pikasą       2018-04-9 23:54

gainiodavo iš visų portalų kaip “paršyvą avį” už jo paklodes, na ir įkyrumas žmogelio

Pikasas       2018-04-9 22:36

ES - problemos. Britų dauguma atsuko nugarą ES. Šios valstybės atsisuko veidu į Londoną. Labai tikėtina, kad “Brexit” rezultatai buvo paveikti ir dėl istorinio britų požiūrio į kitų valstybių tautas. Prisiminkime, kad Didžioji Britanija praeityje sugebėjo perteikti demokratijos pagrindus jos okupuotoms valstybėms, tautoms bei jų teritorijoms. teritorijoms. Įvairiuose rinkimuose ir patys kolonistai naudojosi visomis piliečių teisėmis. Tokių teisių jie, deja, nenori demonstruoti savo valstybėje. Jei atvykėliams leidžiama dirbti, mokėti mokesčius, bet neleidžiama jiems išsakyti požiūrio į valstybės ateitį, tai tokio fakto demokratišku pavadinti negalima. Apie tris milijonus nuolatinių Didžiosios Britanijos gyventojų neturėjo balsavimo dėl “Brexit” teisės. O juk persvara už pasitraukimą siekė tik apie milijoną balsų. Vadinasi tik pusė milijono galėjo nusverti svarstyklių lėkštelę. Atskirų regionų ir miestų skirtingas rezultatas dar labiau supriešino valstybės piliečius. Jau nekalbant apie politinius valdžios žaidimėlius dėl patogesnės pozicijos eiliniuose rinkimuose. Apibendrinus viską galima teigti, kad britai “iš didelio rašto išėjo iš krašto”. Stori teisiniai foliantai tapo niekiniai prieš kreivai įtakotos liaudies kerštą. Galima net neabejoti, kad ugnį kurstė ir Rytų imperijos “gudručiai”. Kremlius trina rankomis ir kiloja tostus dėl ES skilinėjimo. Kaip pasirodė, netgi vengrai savo istoriją primiršo Vyresnės kartos vengrai dar gali prisiminti sovietų tankus triuškinančius pasipriešinimą Budapešto gatvėse ir kitur… Tad kas gali paneigti, kad iš rūko išnirusį “žalią žmogeliuką” britai palaikys savo “frendu” - gelbėtoju. Žinoma, tai kraštutinis variantas. Jei britų salose visą laiką būtų tirštas rūkas, tai nei futbolo kamuolio nepasimatytų. Būna pragiedrulių ir ten… Gal pagaliau supras britai, kad “jaunikis iš rytų” labiau panašus į alkaną mešką, negu į kilmingą jaunikaitį.

taip džiugu       2018-04-9 21:26

žinant, kad štai dar viena tiesiog puiki naujiena pasiekė Briuselį. Paskutiniai keli mėnesiai - vien gerų naujienų laikas Europos Sąjungai, Europarlamentui ir Europos Komisijai: iš pradžių Vokietijoje, paskui Austrijoje, visi labai apsidžiaugėme dėl Italijos, dabar Vengrija. O mūsų kaimynai lenkai nuolat teikia didžiai daug džiaugsmo visoms auksčiau minėtoms ES žinyboms, tai jau įprasta. Nuostabu. Būtų puiku sužinoti, kokios geros naujienos pasiekia ES iš Skandinavijos, o kad ten gerų naujienų yra - nėra abejonės, yopač Danijoje.

Orvelui       2018-04-9 19:51

o štai nuo tavęs irgi kvepia. Bet tas kvapas -šūdo. Tai kas iš gyvulių ūkio fermos išlindęs?

Orvelas       2018-04-9 19:04

Vengrijoje kvepia gyvulių ūkiu

puiku       2018-04-9 18:02

Svekinimai Vengrijai, ir kuo geriausios kloties perrinktai Vengrijos valdžiai. Patriotinės Europos jėgos laimėjo rinkimus keliose valstybėse beveik vienu metu - tai neabejotinai turės reikšmės sekančiuose Europarlamento rinkimuose. Gali būti, kad artimiausiu laiku prasidės taip reikalingas ES struktūrų reformavimas.

Vidmantas       2018-04-9 17:28

Širdingai sveikinu! Pagarba vengrų tautai ir visai Vengrijai už sąmoningą pasirinkimą!

Nuoširdūs       2018-04-9 10:55

Sveinimai Vengrijai.

Jasha       2018-04-9 10:25

Vengrai visuomet buvo pakankamai savarankiški, blaivūs, racionalūs, pragmatiški. Tuo metu, kada besipolonizuojantis litvinų elitas galutinai tautiškai susmuko ir ištirpo Lenkijoje ir Rzczpospolita Polska tiesiog išgaravo iš Europos politinio žemėlapio, vengrai vieni pirmųjų XVIII a. gale išsivadavo iš Osmanų priespaudos ir pasidavė Austrijos imperatoriaus globai. Bet neilgam. Greit sustiprėjo tautiškai tiek, jog tuo metu, kad polonizuoti litvinai bandė beviltiškai kautis sukilimuose už Rzczpospolita Polska atgaivinimą iš numirėlių, vengrai XIX a. viduryje sugebėjo austrus politiškai tiek prispausti, jog unitarinė Austrija transformavosi į dualistinę Austro-Vengrijos imperiją. Netrukus po Stalino mirties jie ir vėl pirmieji pakėlė galvas dar 1956 m. politiškai sujudindami visą sovietinę imperiją. Štai ir dabar jie pragmatišti, racionalūs, logiški: nė kiek nebijo nei Putino, nei ES nei Trumpo, o patys savo rankomis kuria savo Vengriją. Nevažinėja su ištiesta ranka kaulydami pagalbų ar demonizuodami Rusiją. Su visomis didžiosiomis jėgomis sugeba dirbti naudingai savo šalies labui. Todėl ir rezultatai gana svarūs: emigracija minimali, santykiai su Putino Rusija ir Trumpo JAV racionalūs, pragmatiški, o ES vadukų nė kiek nebijo ir nepuola aklai graužtis ir vykdyti jų instrukcijų... Žodžiu, šaunuoliai ir sėkmės jiems… .

su pergale,       2018-04-9 10:11

Vengrija!

Romui       2018-04-9 9:50

Na ir kas, kad atsirastų? Per rinkimus surinktų 1% balsų.

mama iš kaimo       2018-04-9 9:33

Sveikinimai ir geriausi linkėjimai

Romas       2018-04-9 9:24

Bravo vengrams. Kada Lietuvoje atsiras toks lyderis ir tokia partija?

Monikutės įpėdiniai Delfuose sugalvojo       2018-04-9 9:05

Paėmė propagandinį tekstą iš BNS, įdėjo kuo nesimpatiškesnę V.Orbano nuotrauką, pergalę rinkimuose antraštėje paėmė į kabutes (čia tokia tipo ironija)ir 6:30 ryto publikavo. Po 20 minučių nukėlė į puslapio galą, kad niekas nematytų, tai beveik niekas ir nepaskaitė, keli komentarai ir nei vieno pasidalinimo. Ir dabar galit paskaityt, jei 10 minučių paieškosit. Tai naujoji cenzūra - pasakyti taip, kad niekas neušgirstų, ir niekas nepasakytų, kad nepasakyta.

$+$       2018-04-9 8:58

Politinis lyderis. Valstybės politinis lyderis.

monikutė       2018-04-9 7:00

aha,...
dar nesugalvojom ką apie tai pranešti…
gal nutylėti?
o gal pranešti, jog rinkimų rezultatus suklastojo rūsaj?
vot fak, laimi visokie, o paskui daryk ką nori…


Rekomenduojame

Vytautas Rubavičius. Kas ta „Kremliaus ranka“ ir kodėl ji „verčia“ Vyriausybę?

Kaip imigrantai išjuokia dirbančius vokiečius (video)

Reikalaujama panaikinti vaiko atėmimo įstatymą

Geroji Naujiena: Taisykite Viešpačiui kelią, ištiesinkite jam takus; visi žmonės išvys Dievo išgelbėjimą (Lk 3, 4. 6)

Vytautas Radžvilas. Uroboru paversta Lietuva

Bronius Puzinavičius. Dar vienas Vilniaus savivaldybės akibrokštas – šįkart Kalėdų proga

Povilo Urbšio kalba Seimui svarstant, pritarti ar nepritarti JT migracijos paktui

Valdas Vižinis. Norite skiepų nuo propagandos? Šis ŽURNALISTINIŲ TYRIMŲ SKYRIAUS išpuolis prieš A. Gaidamavičių puikiai tiks

Po 30 metų konservatoriai atgavo klausą ir „išgirdo“ mokytojus

Jūratė Sofija Laučiūtė. Eligijaus Masiulio rauda-giesmė sau pačiam

Rasa Čepaitienė. Gyvatė ryjanti savo uodegą, arba Parazitinę sistemą belieka tik pakeisti, tik ar visuomenė tam pasirengusi?

„Nustokite meluoti!“ – per antrąjį 2019 m. biudžeto projekto pristatymą Saulius Skvernelis konservatorius ir socdemus apkaltino melu

Vygantas Malinauskas. Konservatorių prezidiumas uždraudė savo nariams „iškraipyti“ galiojantį Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą

Gediminas Merkys. Valdžios bandymai kriminalizuoti taikų streiką – autoritarinė atgyvena

Arvydas Daunys. Kam žurnalistui Andriui Tapinui imtis politikos?

Sistema ginasi: vaikai paimti teisėtai, bet ar pagal Konstituciją?

Arvydas Juozaitis. Latvijos parlamentas nepritarė Globalios migracijos paktui

Raimondas Kuodis R. Karbauskiui: Nustokit kraupinę visuomenę kosmine suma – pakėlus mokytojų vidutinę algą 150 €, per metus reiktų 50 mln.

Valdas Vižinis profsąjungiečiams: Gal esate akli, kurti? Nematote, kad jus įvelia į politinę priešpriešą?

Laisvės kovotojų sąjungos protestas dėl Nacionalinės kultūros ir meno premijos skyrimo Mariui Ivaškevičiui (papildyta)

Grėsmės vaikams pagal Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymą

Stasys Jakeliūnas. Dar kartą apie Švedijos ekonomiką ir jos bankus

Valdas Vasiliauskas. Vyriausieji etikos juokdariai

Degėsys Liutauras. Du biznio planai: vienas – mokytojams, o kitas – premjer-ministrui…

Andrius Švarplys. Jei tai nėra žiniasklaidos paskelbtas karas demokratijai ir piliečių atstovavimui, tai kas tuomet tai yra?

Algimantas Rusteika. Lapinas, kuriam visada reikia taip, kaip reikia

Vytautas Daujotis. Aukštasis mokslas – viltys ir realijos

Kauno Forumas: Raginame visuomenę ir mokytojus kritiškai vertinti politinio elito statytinių bandymus „tarpininkauti“ dialogui su valdžia

A. Juozaičio pareiškimas dėl Seimo priimtos rezoliucijos „Dėl Jungtinių Tautų Visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“

Saulius Dambrauskas. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas neatitinka Konstitucijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.