Pilietybė

Viktoras Pranckietis: „Bus ieškoma būdų išsaugoti Lietuvos pilietybę“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 24 d. 11:05

10     

    

Viktoras Pranckietis: „Bus ieškoma būdų išsaugoti Lietuvos pilietybę“

Pirmadienį Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Pasaulio lietuvių bendruomenės vadovybe ir teigia, kad bus ieškoma būdų, kaip išsaugoti Lietuvos pilietybę užsienyje gyvenantiems tautiečiams, skelbiama lrs.lt svetainėje.

„Pagrindinis dalykas yra pilietybės išlaikymas arba pilietybės išsaugojimas. Apie tai artimiausiu metu kalbėsime su specialistais“, –  sako parlamento vadovas.

Pasak Seimo Pirmininko, ieškant tokios galimybės bus tariamasi su visomis suinteresuotomis institucijomis ir visuomene, kad galimi sprendimai atspindėtų ne tik iš Lietuvos nusprendusių išvykti asmenų moralinį norą išsaugoti pilietybę, bet ir pareigas Lietuvai.

„Mums svarbu, kad išvykusiųjų ryšys su Lietuva nenutrūktų“, –  sako Seimo Pirmininkas.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke teigė, kad Lietuvos pilietybės išsaugojimo klausimas keliamas, nes pradėjo dirbti naujas Seimas ir nauja Vyriausybė, akcentavę lietuvių grąžinimo į tėvynę problemą.

„Ieškoma būtų, kaip būtų įmanoma lietuviams, gyvenantiems visame pasaulyje, išlaikyti Lietuvos pilietybę. Yra jau dabar įstatyme 11 išimčių, tiesiog reikia ieškoti kitų būdų, nes naujas Seimas, nauja Vyriausybė, sakome, gal ir nauji specialistai ras šitą galimybę“, – teigia D. Henke.

Lietuvos Konstitucija numato, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis. Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad tie atskiri atvejai gali būti labai reti, išimtiniai. Konstitucinis Teismas anksčiau taip pat yra pareiškęs, kad norint įteisinti dvigubą pilietybę būtina keisti Konstituciją, o jos keitimas įmanomas tik surengiant referendumą.

Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai viliasi, kad teisininkai sugebės rasti labai racionalų sprendimą, atitinkantį šių dienų poreikius.

Šiuo metu dviguba pilietybė leidžiama tik tiems piliečiams, kurie išvyko iš Lietuvos iki nepriklausomybės atkūrimo ir jų palikuonims, tačiau nėra suteikiama išvykusiems nepriklausomybės metu. Taip pat yra numatytos išlygos, kad dvigubą pilietybę išlaikyti gali užsienyje gimę vaikai, jei kitos šalies pilietybę įgijo gimdami, taip pat tie, kurie kitą pilietybę įgijo automatiškai per santuoką su kitos šalies piliečiu.

Seimo Pirmininkas susitiko su Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Henke, viešųjų ryšių komisijos vadovu Laurynu Geriku, atstove Lietuvoje Vida Bandis. Susitikimo metu taip pat aptartos balsavimo internetu galimybės. Pasak Pasaulio lietuvių bendruomenės narių, balsavimas internetu turi potencialą itin reikšmingai palengvinti užsienio lietuvių dalyvavimą Lietuvos rinkimuose ir balsavimuose dėl referendumų. Jie atkreipia dėmesį, kad šiuo metu nepatenkinamai įgyvendinama lygi rinkimų teisė, įtvirtinta Konstitucijos 55, 78 ir 119 straipsniuose, nes užsienio lietuviams nesudarytos vienodos sąlygos dalyvauti Lietuvos Respublikos rinkimuose, kaip ir Lietuvoje gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams.

Susitikimo metu su Pasaulio lietuvių bendruomenės nariais taip pat aptarta Lietuvos kultūros ir švietimo sklaida užsienyje, pasaulio Lietuvių renginiai Lietuvoje ir užsienyje.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2017-11-14 2:30

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurencve827

Danutė       2017-01-25 0:39

Man atrodo. kad pilietybė reikalinga dėl turto -  svarbiausia emigrantams artimųjų turtas. Žinau atvejį, kad jau surašytas testamentas butui mirus tetai, nes teta netekėjus, o emigrantė išdulkėjusi į JAV tik paskelbus Lietuvoje nepriklausomybę.Reikia pilietybę palikti, bet, jei negyveni, neleisti išvežti jokio turto, nes Lietuva neturtinga, o emigrantai užsienyje ir taip gerai gyvena.

foreverspin       2017-01-24 19:46

kitiems tas pasas reikalingas sąžinei nuramint, čia panašiai kaip prakutęs žmogėnas retkarčiais gryžta į kaimą pas sergančią mamą ir dar šaiposi iš savo “pasaulio nemačiusio” kaimiečio broliuko, kuris dieną naktį tą mamą slaugo.

konservatorini agronome,       2017-01-24 15:49

Gal gana prastuminėti konservatnykams naudingus įstatymus? Skaityk, kas Konstitucijoj parašyta, o ne ieškok tenai dvasių. Konstitucija aiškiai pasako, kad negali būti dvigubos pilietybės ir taškas. Kokie čia dar išvedžiojimai? Mes nenorim, kad Lietuvoje gyvenančių piliečių klausimus spręstų psauliniai gobalistai, pasklidę po visą Žemės rutulį, nes jie nežino mūsų rūpesčių ir bėdų, jie viską mato iš savo globalistinės varpinės. Išvažiavai - ir gero kelio, neturi jokių teisių į Rinkimų balsą ir t.t.

Grazina        2017-01-24 15:41

Sveikintinas dalykas. Aciu.

JERA       2017-01-24 15:20

Kas gali atimti pilietybę? Niekas. sutinku ,kad Lietuvos reikalus gali tvarkyti tik Lietuvoje gyvenantis lietuvis,ne taip ,kaip tapkės….Jeigu lietuvis išvykęs iš Lietuvos negalėdamas pragyventi,tai nereiškia ,kad jis ne lietuvis,o koks žydas.Branginkime kiekvieną lietuvį,nes mūsų labai mažai ,šiame pasaulyje liko.

Pats svarbiausias ir       2017-01-24 14:42

reliai galimas faktorius,kuris galėtų lemti gyvenimo pagerėjimą ir pirmą  natūralų algų didėjimą tai įgyvendinamas uždavinys -kurti gerą pasichologinę atmosferą Lietuvoje.

Ar žydai turi       2017-01-24 14:40

dvigubą pilietybę?Kita vertus,jei dvigubi piliečiai Lietuvoje galės balsuoti,jie taip užneš globalistinę atmosferą ant Lietuvos,kad joje kažin ar liks kiek tapatybės,tautiškumo.Bus perėjūnų šalis?

runkelis       2017-01-24 13:24

Pilietis - moka mokesčius tai valstybei solidarumo principu sveikatai, švietimui, socialinei paramai ir t.t. Jis turi pareigų savo šaliai. Kodėl dvigubas ,,pilietis”, turintis įsipareigojimus kitai valstybei, turi teisę spręsti Lietuvos likimą, t.y. mano likimą. Jis gyvena kitą gyvenimą (ne skurdų Lietuvos, iš kurios bėga pabėgėliai), o spręs mano kasdienio gyvenimo likimą. Negi jis iš tolimesnės turtingos šalies geriau mato, ko man reikia?

Jei dar emigrantai galės       2017-01-24 12:50

balsuoti,tai konservatoriai tik taip praslys į seimą.To jie ir siekia.

Rekomenduojame

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Žingsnis ES federalizacijos link

Kastytis Braziulis. Karo metu privalai pasirinkti vieną pusę ir ginti ją iš visų jėgų, nes jei esi per vidurį, tai esi Skudurėlis ir tiek

Kairiosios organizacijos ragina verslą boikotuoti Twitter

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt trečioji (gegužės 7-oji) diena

Tyrimas rodo: vakcinų pažeidimai 40 kartų blogesni nei buvo tvirtinama

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kanadoje katalikų ir ortodoksų dvasininkai nebus skiriami kariuomenės kapelionais

Ar liberalizmas yra nuodėmė, ir jei taip, tai kokia nuodėmė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.